2η φορά πανελλήνιες από άλλη κατεύθυνση

Ζωή Τ

Νεοφερμένος

Η Ζωή Τ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γειά σας! Ήθελα να ρωτήσω το εξής: Αν κάποιος που είχε δώσει πανελλήνιες από θετική ενδιαφέρεται να ξαναδώσει από θεωρητική, είναι εφικτό να γράψει υψηλό βαθμό; Κι επίσης πόσος χρόνος προετοιμασίας απαιτείται για να γράψει π.χ. 17500 (ρωτάω γιατί χάνεται ο προπαρασκευαστικός χρόνος της β λυκείου)
Να προσθέσω ότι ήμουν πάντα σχετικά καλή στα θεωρητικά μαθήματα και έχω καλή μνήμη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων σε όποιον απαντήσει στις ερωτήσεις μου!
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Γειά σας! Ήθελα να ρωτήσω το εξής: Αν κάποιος που είχε δώσει πανελλήνιες από θετική ενδιαφέρεται να ξαναδώσει από θεωρητική, είναι εφικτό να γράψει υψηλό βαθμό; Κι επίσης πόσος χρόνος προετοιμασίας απαιτείται για να γράψει π.χ. 17500 (ρωτάω γιατί χάνεται ο προπαρασκευαστικός χρόνος της β λυκείου)
Να προσθέσω ότι ήμουν πάντα σχετικά καλή στα θεωρητικά μαθήματα και έχω καλή μνήμη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων σε όποιον απαντήσει στις ερωτήσεις μου!
Θεωρητική δεν ήμουν, αλλά θεωρώ πως είναι αρκετά δύσκολη κατεύθυνση διότι απαιτεί δυνατή απομνημονευση και Το γραπτό σου να είναι όλο η σχεδόν όλο παπαγαλια στην ιστορία για παράδειγμα.
Επίσης δεν ξέρω εάν δεν έχεις επαφή με μαθήματα όπως τα λατινικά, εάν είναι απολύτως εφικτό μέσα σε ένα χρόνο να αποκτήσεις το επίπεδο που θες.
Τα 17+ δεν είναι λίγα μορια, αλλά εμένα πάντα η γνώμη μου είναι να κάνετε αυτό που θέλετε περισσότερο χωρίς να φοβάστε και να το πιστεύετε!
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Γειά σας! Ήθελα να ρωτήσω το εξής: Αν κάποιος που είχε δώσει πανελλήνιες από θετική ενδιαφέρεται να ξαναδώσει από θεωρητική, είναι εφικτό να γράψει υψηλό βαθμό; Κι επίσης πόσος χρόνος προετοιμασίας απαιτείται για να γράψει π.χ. 17500 (ρωτάω γιατί χάνεται ο προπαρασκευαστικός χρόνος της β λυκείου)
Να προσθέσω ότι ήμουν πάντα σχετικά καλή στα θεωρητικά μαθήματα και έχω καλή μνήμη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων σε όποιον απαντήσει στις ερωτήσεις μου!
Ξεκίνησα από θεωρητική τέλη Οκτώβρη,τότε έδινα 2η φορά πανελλήνιες ενώ την προηγούμενη χρονιά ήμουν τεχνολογική(δε ξέρω αν υπάρχει ακόμα αυτή η κατεύθυνση).Με 12ωρα κάθε μέρα(+ γιορτές) έγραψα 18+.Μεχρι τότε δεν είχα καμία επαφή όχι μόνο με τα θεωρητικά μαθήματα αλλά κ γενικότερα με τα μαθήματα.
 

Ζωή Τ

Νεοφερμένος

Η Ζωή Τ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ξεκίνησα από θεωρητική τέλη Οκτώβρη,τότε έδινα 2η φορά πανελλήνιες ενώ την προηγούμενη χρονιά ήμουν τεχνολογική(δε ξέρω αν υπάρχει ακόμα αυτή η κατεύθυνση).Με 12ωρα κάθε μέρα(+ γιορτές) έγραψα 18+.Μεχρι τότε δεν είχα καμία επαφή όχι μόνο με τα θεωρητικά μαθήματα αλλά κ γενικότερα με τα μαθήματα.
Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου. Με ενθαρρύνει πολύ η απάντηση!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θεωρητική δεν ήμουν, αλλά θεωρώ πως είναι αρκετά δύσκολη κατεύθυνση διότι απαιτεί δυνατή απομνημονευση και Το γραπτό σου να είναι όλο η σχεδόν όλο παπαγαλια στην ιστορία για παράδειγμα.
Επίσης δεν ξέρω εάν δεν έχεις επαφή με μαθήματα όπως τα λατινικά, εάν είναι απολύτως εφικτό μέσα σε ένα χρόνο να αποκτήσεις το επίπεδο που θες.
Τα 17+ δεν είναι λίγα μορια, αλλά εμένα πάντα η γνώμη μου είναι να κάνετε αυτό που θέλετε περισσότερο χωρίς να φοβάστε και να το πιστεύετ

Ξεκίνησα από θεωρητική τέλη Οκτώβρη,τότε έδινα 2η φορά πανελλήνιες ενώ την προηγούμενη χρονιά ήμουν τεχνολογική(δε ξέρω αν υπάρχει ακόμα αυτή η κατεύθυνση).Με 12ωρα κάθε μέρα(+ γιορτές) έγραψα 18+.Μεχρι τότε δεν είχα καμία επαφή όχι μόνο με τα θεωρητικά μαθήματα αλλά κ γενικότερα με τα μαθήματα.
Ναι έχετε δίκιο, ευχαριστώ για τον χρόνο θα λάβω σοβαρά υπόψη όσα είπατε
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Αν αυτό είναι που σε καλύπτει και θεωρείς πως αυτό θέλεις να κάνεις, δεν έχεις να περιμένεις καμία απάντηση εδώ, σίγουρα βοηθάνε οι συμβουλές ειδικά κάποιου που έχει βρεθεί στην ίδια κατάσταση, αλλά η απόφαση είναι δική σου και δε θα έπρεπε να αλλάξει επειδή μπορεί κάποιος να σου πει μην το κάνεις.
Σίγουρα θα είναι δύσκολος αγώνας αλλά αν το θέλεις πάλεψε το! :)
 

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
Καλησπερα παιδιά.
Για κάποιον που στοχεύει να ξανά δώσει πανελλήνιες από την γενιά 02 και 03 με πιο σύστημα θα δώσει;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.

Ria99

Νεοφερμένος

Η Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
σου εστειλα προσωπικο :)
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Γειά σας! Ήθελα να ρωτήσω το εξής: Αν κάποιος που είχε δώσει πανελλήνιες από θετική ενδιαφέρεται να ξαναδώσει από θεωρητική, είναι εφικτό να γράψει υψηλό βαθμό; Κι επίσης πόσος χρόνος προετοιμασίας απαιτείται για να γράψει π.χ. 17500 (ρωτάω γιατί χάνεται ο προπαρασκευαστικός χρόνος της β λυκείου)
Να προσθέσω ότι ήμουν πάντα σχετικά καλή στα θεωρητικά μαθήματα και έχω καλή μνήμη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων σε όποιον απαντήσει στις ερωτήσεις μου!
ειναι σχολη που μπαινεις μονο απο το 1ο πεδιο και ενδιαφερεσαι να αλλαξεις?
 

Papas nikos

Νεοφερμένος

Ο Papas nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλησπερα πιστεύετε ότι είναι εφικτό κάποιος να γράψει πανελλήνιες με 17.000 μόρια χωρίς φροντιστήριο?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Καλησπερα πιστεύετε ότι είναι εφικτό κάποιος να γράψει πανελλήνιες με 17.000 μόρια χωρίς φροντιστήριο?
Χμμ.... καλο ερωτημα!
Να το αντιστρεψουμε , Αν η πλειονότητα εγραφε 17.000 μορια μοναχη της τι τα θελουμε τα φροντιστηρια και τα ιδιαίτερα ?
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Καλησπερα πιστεύετε ότι είναι εφικτό κάποιος να γράψει πανελλήνιες με 17.000 μόρια χωρίς φροντιστήριο?
Προφανώς και είναι εφικτό, προϋποθέτει ώστοσο τις αντιστοίχες γνωστικές βάσεις και τεράστια δύναμη, ώστε να "επιβληθείς" στο εαυτό σου και να θέσεις ένα σκληρό πρόγραμμα, το οποίο θα τηρείς πιστά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top