[18/05/09] Φυσική Γενικής Παιδείας

Πως σας φάνηκαν τα θέματα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 2)
  • Μέτριας δυσκολίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δύσκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Εντυπωσεις και σχολια! :)


https://www.ypepth.gr/docs/them_fis_gen_c_hmer_no_0906.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
πολλοι γραφουν φυσικη!:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Αυτο παρατηρησα χαχαχα:lol: Αραχνιασε το thread..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Έγραφα εγώ.Έχασα το 2 από το θέμα 2ο αλλά όλα τα άλλα σωστά.Θα μπορούσα να το είχα κάνει αλλά δε πειράζει.Μια χαρά ειναι 18,2 με πραγματικά πολύ λιγότερο διάβασμα από αυτούς που έδωσαν μαθημαιτκά ή βιολογία.(ούτε μια ώρα την βδομάδα):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dexter08

Νεοφερμένος

Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
αυτο φιλε μου για το διαβασμα δε μπορεις να το ξερεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill12

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Στρατώνιο (Χαλκιδική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Παιδιά έδινα και εγώ φυσική γενικής!!! Εντάξει τα θέματα ήταν εύκολα... Προσοχή ήθελαν μόνο οι πράξεις.. Μάλλον 100. Είναι λυπηρό ένα τόσο ωραίο και εύκολο μάθημα να μην προτιμάται από τους μαθητές ειδικά της θετικής και τησ τεχνολογικής.Καλή συνέχεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Παιδιά έδινα και εγώ φυσική γενικής!!! Εντάξει τα θέματα ήταν εύκολα... Προσοχή ήθελαν μόνο οι πράξεις.. Μάλλον 100. Είναι λυπηρό ένα τόσο ωραίο και εύκολο μάθημα να μην προτιμάται από τους μαθητές ειδικά της θετικής και τησ τεχνολογικής.Καλή συνέχεια!!!
σωπα ρε φιλε σιγα το μαθημα που πρεπει να το παρουν ολοι να σε ρωτησουν κατι τρελο στο θεμα 2 και να σου πουν κοινη λογικη μετα να το παρουν της κοινης λογικης τοτε:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Έγραφα εγώ.Έχασα το 2 από το θέμα 2ο αλλά όλα τα άλλα σωστά.Θα μπορούσα να το είχα κάνει αλλά δε πειράζει.Μια χαρά ειναι 18,2 με πραγματικά πολύ λιγότερο διάβασμα από αυτούς που έδωσαν μαθημαιτκά ή βιολογία.(ούτε μια ώρα την βδομάδα):)
Ναι μωρε γιατι εμεις τι καναμε;!
1 ωρα και αμα την εβδομαδα και μερικες φορες καναμε και κατευθυνσης αντι για γεν (μαθημαγικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δώστε μου λόγους που μπορούν να με πείσουν να πάρω Φυσική.Δεν κάνω πλάκα.Είμαι σε δίλλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Και εγω εγραψα φυσικη γεν. ευκολα τα θεματα αλλα εκανα μια μαλ** κ εχασα 9 μοναδεσ στο β θεμα.. Πολυ κριμα... τσπ παμε για τα μθμτκα τωρα..
-----------------------------------------
Δώστε μου λόγους που μπορούν να με πείσουν να πάρω Φυσική.Δεν κάνω πλάκα.Είμαι σε δίλλημα.

Εγω παντως θα σου ελεγα να αποφυγεις την φυσικη γιατι αν κ δεν θελει το τρομερο διαβασμα μπορουν ευκολα να γινουν δυσκολα τα θεματα(αλλο που δεν βαζουν δυσκολα), κ μπορει να χασεις και κατι απο πραξη η απλα επειδη δεν το ειχες προσεξει... Και εγω ελεγα οτι θα γραψω 20 και τετοια αλλα τλκ δεν καταφερα να το γραψω απο ενα τετραγωνο.. Καλυτερα βιολογια παιδια μην το διακυνδινευεται δεν υπαρχει λογος.. Το ποσο καλοι ειστε στην φυσικη αποδειξτε το στην κατευθυνση.. Εγω παντως το μετανιωσα να σας πω την αληθεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άντε πάλι.:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Και εγω εγραψα φυσικη γεν. ευκολα τα θεματα αλλα εκανα μια μαλ** κ εχασα 9 μοναδεσ στο β θεμα.. Πολυ κριμα... τσπ παμε για τα μθμτκα τωρα..
-----------------------------------------


Εγω παντως θα σου ελεγα να αποφυγεις την φυσικη γιατι αν κ δεν θελει το τρομερο διαβασμα μπορουν ευκολα να γινουν δυσκολα τα θεματα(αλλο που δεν βαζουν δυσκολα), κ μπορει να χασεις και κατι απο πραξη η απλα επειδη δεν το ειχες προσεξει... Και εγω ελεγα οτι θα γραψω 20 και τετοια αλλα τλκ δεν καταφερα να το γραψω απο ενα τετραγωνο.. Καλυτερα βιολογια παιδια μην το διακυνδινευεται δεν υπαρχει λογος.. Το ποσο καλοι ειστε στην φυσικη αποδειξτε το στην κατευθυνση.. Εγω παντως το μετανιωσα να σας πω την αληθεια..
Αν κατάλαβα καλά έχασες το θεμα2ο το 2.Και εγώ αυτό έχασα αλλά ολόκληρο γιατί μπερδεύτηκα και νόμιζα ότι αναφέρεται στον τύπο Εν=Ε1/ν^2 και έχασα και τις 9 μονάδες.
Πάντως αξίζει να πάρει κανείς πιστεύω θα είσαι πολύ πιο σίγουρος για αυτά που ξέρεις,σε αντίθεση με τα μαθηματικά που έχουν πολλές ασκήσεις και ποτέ δεν είσαι σίγουρος και με την βιολογία που έχει άπειρη θεωρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Αν και ασχετο με το θεμα, τα μαθηματικα γενικής ειναι πολύ τετριμμενα, καμια σχεση με την κατευθυνση. Δεν υπαρχει περιπτωση να σου βαλουν κατι που δεν εχεις δει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Αν και ασχετο με το θεμα, τα μαθηματικα γενικής ειναι πολύ τετριμμενα, καμια σχεση με την κατευθυνση. Δεν υπαρχει περιπτωση να σου βαλουν κατι που δεν εχεις δει
+3 στην αλεκαρα απολυτο δικιο εχεις:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Οντως πολυ σωστη. Ετσι ειναι δυστυχως. Απορω πως εχουν την απαιτηση να βασιζονται στο βιβλιο μονο οι μαθητες για να γραψουν στα μαθηματικα της κατευθυνσης. Η παραπαιδεια τους πειραξε....

( βεβαια αυτο που κολλαει με την φυσικη γενικης?? :p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleniT

Νεοφερμένος

Η eleniT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
παιδες καλησπερα
εγω εκανα την εξυπναδα στο 3 θεμα στο γ ερωτημα ν αβαλω αντι για 1/4 οσο δλδ βρηκα και εβαλα 0,75 αντι για 0,25 και ετσι εχασα το 20... αναθεμα ποσο λετε να κοψουν? πολυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Εκείνο έπαιρνε 6 μονάδες οπότε 1 ή 2 μονάδες θα σου κόψουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Αν κατάλαβα καλά έχασες το θεμα2ο το 2.Και εγώ αυτό έχασα αλλά ολόκληρο γιατί μπερδεύτηκα και νόμιζα ότι αναφέρεται στον τύπο Εν=Ε1/ν^2 και έχασα και τις 9 μονάδες.
Πάντως αξίζει να πάρει κανείς πιστεύω θα είσαι πολύ πιο σίγουρος για αυτά που ξέρεις,σε αντίθεση με τα μαθηματικά που έχουν πολλές ασκήσεις και ποτέ δεν είσαι σίγουρος και με την βιολογία που έχει άπειρη θεωρία.

Εκει με την δυναμη κουλομπ.. αντι να βαλω r^2 κατω στον παρονομαστη ebala r σκετο και το εχασα.. Οχι και εγω λατρευω την φυσικη κ μαλλον θα την σπουδασω αλλα αλλο πανελληνιες και αλλο τι μου αρεσει.. Στην βιολογια και σχετικα λιγο διαβασμα να ειχα ριξει, ενα 18 θα το εγραφα ενω εδω το εχασα.. Νταξει το ψιλομετανιωσα γιατι εγραψα μαθηματικα 18-18,5 και τωρα ειναι σαν να μου "ακυρωνει" τον βαθμο.. Θα μου πεις οτι αν το εγραφες το 20 φυσ. δεν θα τα ελεγες αυτα τωρα.. Ναι, το πιο πιθανο τι να πω.!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill12

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Στρατώνιο (Χαλκιδική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Εμένα φυσική γενικής δεν με άφηναν να δώσουν ότι από το φροντιστήριο, ούτε ο καθηγητής που μασ έκανε φυσική γενικής στο σχολείο ούτε η φυσικός που έχουμε κατεύθυνση.Το πήρα πάνω χωρίς κανένα φροντιστήριο και πρέπει να έχω γράψει 100.. Γενικά όμως επείδη δεν το δίνουν πολλοί επιλέγουν εύκολα θέματα, ενώ θα μπορούσαν να το κάνουν πιο δύκολο. Και είναι πιο εύκολο να πιάσεις 20 σε μαθηματικά ή φυσική γενικής παρά στη βιολογία που είναι ένα θεωρητικό μάθημα και μπορεί να σε κόψουν από παντού. Βέβαια βιολογία γενικής το 19 είναι πολύ εύκολο. Καλά για ιστορία δεν το συζητάω. Πραγματικά συγχαίρω όσους το επιλέγουν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top