[17/5/2010] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας

Πώς τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 142)
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 51 35.9%
  • Καλά

    Ψήφοι: 16 11.3%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 18 12.7%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 9 6.3%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 12 8.5%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 36 25.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ctenidane

Νεοφερμένος

Ο ctenidane αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ρε φίλε είναι λογικό να σου φάνηκαν εύκολα έχεις και μια ηλικία που έχει και μια πείρα τι είναι αυτά που λες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια.. αμα κολωνετε στα μαθηματικα γενικης.. εισαστε στο ελεος του θεου την Τεταρτη...

Α άλλο κατάλαβα.
Μην το λες αυτό.
Εγώ είμαι Θετική και τα μαθηματικά κατεύθυνσης είναι το αγαπημένο μου μάθημα και θεωρώ πως τα πάω καλά.
Αντίθετα τα Γενικής δεν τα χώνεψα ποτέ,με δυσκόλευαν,μερικές φορές καταριόμουν την ώρα και την στιγμή που τα διάλεξα.Τα είχα δε υποτιμήσει πάρα πολύ.
Γι'αυτό θέλω να πω στος μελλοντικούς υποψήφιους να μην τα υποτιμήσουν,να μην ακούν τα κλασσικά ''Α μαθηματικά γενικής?ευκολάκια.δεν έχουν δυσκολία'' και να τους δώσετε το διάβασμα που τους αξίζει.
Τίποτα δεν είναι έυκολο.
Και να σου θυμίσω πως κοινό κεφάλαιο είναι το πρώτο και Στατιστική-Πιθανότητες δεν έχουμε κάνει ποτέ στην ζωή μας.Υπάρχουν στο Γυμνάσιο αλλά δεν διδάσκονται.Οπότε δεν είναι όλα έτσι όπως τα περιγράφει η μάζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ctenidane

Νεοφερμένος

Ο ctenidane αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
μεγαλη μπουκια φαε...:/:
μην τους ριχνεις τωρα
:clapup: :clapup:
Καλά κανείς και το λες. Την Τετάρτη πιστεύω ότι οι περισσότεροι θα νοιώσουν σαν να είναι σε ένα δωμάτιο χωρίς πόρτες και παράθυρα και να τους κυνηγάει ένα αράπης. Το λέω γιατί αν υποθέσουμε με τα σημερινά την Τετάρτη θα έχει την απολυτή πίκρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
επειδη εχουν ειπωθει πολλες ανακριβειες σε αυτο το θεμα επειδη θελετε να πιστευετε οτι τα θεματα ηταν δυσκολα θα δειτε τα ποσοστα επιτυχιας που θα ναι εκτιναγμενα οπως και περσι αν ειναι δυνατον ενας που στοχευει σοβαρη σχολη να μην εχει γραψει κοντα 20 σημερα αυτα απο μενα α οσο για το α1 νομιζω ειναι αστειο να λεμε οτι ειναι κριση ν βρουμε μια μεση τιμη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SotirisD

Νεοφερμένος

Ο SotirisD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Α άλλο κατάλαβα.
Μην το λες αυτό.
Εγώ είμαι Θετική και τα μαθηματικά κατεύθυνσης είναι το αγαπημένο μου μάθημα και θεωρώ πως τα πάω καλά.
Αντίθετα τα Γενικής δεν τα χώνεψα ποτέ,με δυσκόλευαν,μερικές φορές καταριόμουν την ώρα και την στιγμή που τα διάλεξα.Τα είχα δε υποτιμήσει πάρα πολύ.
Γι'αυτό θέλω να πω στος μελλοντικούς υποψήφιους να μην τα υποτιμήσουν,να μην ακούν τα κλασσικά ''Α μαθηματικά γενικής?ευκολάκια.δεν έχουν δυσκολία'' και να τους δώσετε το διάβασμα που τους αξίζει.
Τίποτα δεν είναι έυκολο.
Και να σου θυμίσω πως κοινό κεφάλαιο είναι το πρώτο και Στατιστική-Πιθανότητες δεν έχουμε κάνει ποτέ στην ζωή μας.Υπάρχουν στο Γυμνάσιο αλλά δεν διδάσκονται.Οπότε δεν είναι όλα έτσι όπως τα περιγράφει η μάζα.

+1

Και εγώ να πω την αλήθεια δεν ασχολήθηκα πολύ με τα μαθηματικά γενικής, γι αυτό και δεν πήρα το 100 αλλά πιστεύω πως την κατεύθυνση θα τα πάω πολύ καλά και ας είναι πιο δύσκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσθενης11

Νεοφερμένος

Ο Δημοσθενης11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Τα θεματα ηταν χαλια.....αθλια....!!! καμια σχεση με τις προιγουμενες χρονιες.... και οι πραξεις που ειχε ηταν ελεος:confused:κατα τη γνωμη μου δεν ηταν δυσκολα αν και εγραψα γυρω στο 35-40..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
επειδη εχουν ειπωθει πολλες ανακριβειες σε αυτο το θεμα επειδη θελετε να πιστευετε οτι τα θεματα ηταν ευκολα θα δειτε τα ποσοστα επιτυχιας που θα ναι εκτιναγμενα οπως και περσι αν ειναι δυνατον ενας που στοχευει σοβαρη σχολη να μην εχει γραψει κοντα 20 σημερα αυτα απο μενα α οσο για το α1 νομιζω ειναι αστειο να λεμε οτι ειναι κριση ν βρουμε μια μεση τιμη:)
ισως εχεις δικιο...απλα σκεψου και την ψυχολογια...και εγω τωρα λεω οτι ισως δεν ηταν τοσο δυσκολα!απλα εκεινη την ωρα πολλοι (μαζι και εγω) πανικοβαλλονται!!!εγω στο Γ1 βρηκα 1 + PA και λεω αποκλειεται να βγαινει αυτο και εχασα μιση ωρα ετσι! ειναι και θεμα τυχης.το θεμα 2 το χε παρει καπου το ματι μου χθες και λεω ''α καλο να πω στην καθηγητρια μου να το κανουμε'' και το ξεχασα....:mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@ΡΟΛΙΝ
Είναι κρίση να σκεφτεί να βρεις μέση τιμή.Δεν ξέρεις που ζεις μάλλον.Αν νομίζεις πως όλοι προετοιμάζονται για παννελήνιες με μη αναμενόμενα θεματα γελιέσαι.Το μεγαλύτερο ποσοστό πάει με την σκέψη ''Θα πέσουν τα κλασσικά''
Ρωτάς αν μπορούν να ανταπεξέλθουν όλοι σε θέματα μη αναμενόμενα?
Και εφ'όσον δεν δίνεις δεν μπορείς να είσαι και μέσα στα σχολεία να ακούσεις τι γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billo0

Νεοφερμένος

Η billo0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
χαχαχααχ...πάλι καλά που δεν αγχώνεις τον κόσμο..!!

γι αυτόν που είπε για το έλεος του θεού πήγενε αυτό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ctenidane

Νεοφερμένος

Ο ctenidane αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
λοιπον μαγκες εγω ενα θελω να σας πω εγω φετος δινω 3 φορα και αν δεν περασω θα δωσω και του χρονου αν δεν αλαξει το συστημα αυτο το λεω για να παιρνουν θαρως μερικα ατομα και οσο αφορα τα ατομα που λενε οτι ηταν γελοια το λενε μαλλον γτ δεν εδωσαν ...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alan09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alan09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Με αφορμή τα αντι-sos θεωρία γενικής, άρχισα να ψάχνω τι απίθανο μπορεί να ζητήσουν θεωρία κατ/νσης την Τετάρτη. Λοιπόν, ας αρχίσουμε με έναν ορισμό: Τι ονομάζεται ακολουθία;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ctenidane

Νεοφερμένος

Ο ctenidane αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Με αφορμή τα αντι-sos θεωρία γενικής, άρχισα να ψάχνω τι απίθανο μπορεί να ζητήσουν θεωρία κατ/νσης την Τετάρτη. Λοιπόν, ας αρχίσουμε με έναν ορισμό: Τι ονομάζεται ακολουθία;:whistle:
μη ριχνεις λαδι στη φωτια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billo0

Νεοφερμένος

Η billo0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
χαχα,ακριβώς το ίδιο είχα υπόψη!!όσο κι αν μου τη σπάει θα τη μάθω κ την ακολουθία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ακριβώς :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
επειδη εχουν ειπωθει πολλες ανακριβειες σε αυτο το θεμα επειδη θελετε να πιστευετε οτι τα θεματα ηταν δυσκολα θα δειτε τα ποσοστα επιτυχιας που θα ναι εκτιναγμενα οπως και περσι αν ειναι δυνατον ενας που στοχευει σοβαρη σχολη να μην εχει γραψει κοντα 20 σημερα αυτα απο μενα α οσο για το α1 νομιζω ειναι αστειο να λεμε οτι ειναι κριση ν βρουμε μια μεση τιμη:)


Κάτσε ρε φίλε, δηλαδή όλοι θέλουν ιατρικές και πολυτεχνεία; Δεν ειναι όλοι πανέξυπνοι σαν και σενα. Τα θεματα ηταν πιο απαιτητικα από άλλες χρονιές κι ας λετε εσείς οι έξυπνοι ότι θέλετε.

Οι υπόλοιποι που δεν τα πήγαν καλά μην τους ακούτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Tώρα θα δούνε ότι θα διαβάσουμε τα αντι-σοσ και θα πάνε να βάλουν σοσ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billo0

Νεοφερμένος

Η billo0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Tώρα θα δούνε ότι θα διαβάσουμε τα αντι-σοσ και θα πάνε να βάλουν σοσ :P
χαχα,πες τα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Λοιπόν, ας αρχίσουμε με έναν ορισμό: Τι ονομάζεται ακολουθία;:whistle:
Υπαρχει τετοιο πραγμα στην υλη μας? :redface: Παιδια.... παμε σε καμια παραλια την Τεταρτη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ό,τι μας βρήκες μας βρήκε τώρα.Θα βάλουμε τα δυνατά μας κι ό,τι γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billo0

Νεοφερμένος

Η billo0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Υπαρχει τετοιο πραγμα στην υλη μας? :redface: Παιδια.... παμε σε καμια παραλια την Τεταρτη?
χιχι....έχει πολύ φάση,αλλά διόλου περίεργο που δεν το είχες υπ'όψην...και γω προς το τέλος της χρονιάς το έμαθα...:P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top