[16/5/2011] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 119)
  • Άριστα

    Ψήφοι: 20 16.8%
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 12 10.1%
  • Καλά

    Ψήφοι: 9 7.6%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 28 23.5%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 5 4.2%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 12 10.1%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 33 27.7%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
και εγώ έτσι το έβγαλα και νομιζω πως είναι και σωστό. Πως τα πήγες γενικοτερα???

κατω απο τη βαση :P
βασικα εγραψα ολο το 1ο, απ το 2ο τιποτα, το τριτο ολο αλλα ξεχασα να κανω μονοτονια και ακροτατα για την 2η συναρτηση :wall:
και απο το 4ο μονο το οριο.
σκατα δηλαδη :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandros451991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Βασικά στο τελευταίο θέμα πρέπει να έχει γινει σφαγή....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Καλημέρα! Σε καμιά άσκηση το lim βγαίνει μηδέν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Ped.

Νεοφερμένος

Ο Kostas Ped. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Παιδια καποιες ενδεικτικες λυσεις εχουν βγει εδω https://pegasus.keystone.gr/kapp/7/0516/a_math/n_dua_math.pdf!!Λιγο πιο τσιμπημενο το δευτερο φετος,τα αλλα περιπου σαν περυσι!Το ειχα πει οτι θα μπει ο Φερματ στην αποδειξη!:clapup::D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Λοιπόν έτσι όπως το βλέπω...1ο όλο,2ο όλο(είχα μια αγωνία γιατί πήγαινα και λίγο στα τυφλά:redface:),3 όλο άμα δε μου κόψουν τίποτα απο καμιά δικιολόγηση(καλά μιλάμε το 3 σου μαμούσε το κεφάλι...)και από 4o το μισό i)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mousikos123

Νεοφερμένος

Ο mousikos123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
το fermat θυμαμαι οτι μας το λεγανε και μας στανταρακι γενικα..βρηκα καποιες λυσεις
https://pegasus.keystone.gr/kapp/7/0516/a_math/n_dua_math.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
λοιπον! ελυσα ολοκληρο 1 και 2ο..για το δευτερο ειχα μια αμφιβολια αν εχω κανει σωστα το Β2 ερωτημα αλλα απο την λυση που εδωσε ο lowbaper92 το χω σωστα! το πηρα δεδομενο κ κατεληξα στο γεωμετρικο τοπο του z και ειπα οτι ισχυει! μεχρι τωρα 25 μοναδες!
στο τριτο θεμα ελυσα Γ1 και Γ2 ..στο Γ3 χτυπιομουν μιση ωρα οποτε δεν το έβρισκα κ του εγραψα μιση σελιδα πως λυνεται! στο Γ4 έδειξα οτι εχει μια τουλαχιστον κ εγραψα πως βρισκουμε οτι εχει μια το πολυ!
στο 4ο...ελυσα το μισο Δ1 ολοκληρο Δ3 κ το Δ4 ...και το Δ2 το αφησα στην σχεση f(x)*f'(x)=e^2x !!1
τα θεματα μεχρι το 2 ηταν βατα! το δεκα το γραφε καποιος στα χαλαρα! το τριτο με ΠΟΛΥ ψυχραιμια εβγαινε! γενικα δεν ηταν παρα πολυ δυσκολα αλλα ηταν ΠΟΛΛΑ! ειδα μαθητες στο σχολειο μου οι οποιοι ειναι παρα πολλοι καλοι και δεν ηταν ευχαριστημενοι!
τεσπα παμε παρακατω! :D

Υ.Γ. εγραψα την αποδειξη κ για το ελαχιστο κ για μεγιστο! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Ουφ!Εγώ ευτυχώς έκανα τα σ-λ σωστά γιατί αν έχανα πάλι ένα θα έκανα φόνο!Στην απόδειξη δεν έκανα το σχήμα,στο 3ο εκεί με το h(π/2) το αιτιολόγησα αλλιώς και δεν ξέρω αν θα μου το πάρουν σωστό,στο Γ3 βρήκα τα σύνολα τιμών αλλά δεν έγραψα ότι το 0 ανήκει σ' αυτά(είπα απλά ότι η συνάρτηση η βοηθητική έχει 2 ρίζες)!Τώρα περιμένω να δω λύσεις του Δ!Νομίζω τα πήγα αρκετά καλά!:D:D

Τα θέματα νομίζω ότι γενικά ήταν καλύτερα διατυπωμένα από της γενικής,αλλά σίγουρα δεν τα λες εύκολα!Των μιγαδικών ίσως να ήταν πιο εύκολο σε σύγκριση με άλλες χρονιές...Πάντως το μισό 3ο και το 4ο ήθελαν αρκετή σκέψη!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Εγραψα και νιωθω bitch and proud! Εκτιμω ενα 18αρι (για να ταπωσουμε τα μαθηματικα γενικης :P)

Στο θεμα μας : 1ο θεμα: περιπατος στην παραλια με φραπεδια στο χερι.Οποιος δεν το ελυσε,εχασε το κορμι...25 τζαμπε μοναδες.

2ο θεμα : αυτο που,πιστευω,οτι μπερδεψε ειναι το γ ερωτημα,με την ανισοτητα.

3ο θεμα : αρτια επιγνωση της αντιπαραγωγισης,αλλιως χανοσουνα...Φαινεται στην αρχη μεγαλο,κοινως ψαρωτικο,αλλα αμα το δεις καλυτερα...μιλαει απο μονο του.Εγω,δεν ελυσα πληρως το 3ο ερωτημα (αυτο με τα σημεια καμπης).

4ο θεμα :'' αποθεωστε με!''Ολοκληρωματα for ever! Τα οποια,ομως,αν δεν τα αιτιολογισεις πληρως και δεν προσεξεις τι γραφεις,μπορει να χασεις ολη την ασκηση.Για το οριακι,ηθελε παρατηρητικοτητα,ενω για το τελευταιο ερωτημα ηθελε να προσεξεις την παραγοντικη.

Σε γενικες γραμμες : βατο διαγωνισμα,οχι απο τα ακραια των Πανελληνιων.Ο μαθητης που ειχε προετοιμαστει σωστα βαραγε 16-17 χωρις κανενα προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
κριμα που το αφησες γτ εκει που ειναι βγαινει με το ματι....! το 2ο τσιμπημενο.....το 3ο κλασσικο και το 4ο συνηθισμενο θα ελεγα αλλα οπως ηταν αναμενομενο ειχε παγιδεσ!!!!
Υ.Γ. Το Fermat απο την αρχη της επαναληψης ημουν σιγουρος οτι θα πεσει ....... ειχα βεβαια μια αμφιβολια οτι θα βαλουν την νεοπροσθεισα :P αλλα ....οχι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SeCTeen

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παιδιά τα θέματα ήταν "απαιτητικού επιπέδου"...
Σου έτρωγαν πολύ την ώρα και δεν ήξερες πως να τη διαχειριστείς..
Όλα δουλεύονται αλλά θέλει χρόνο για να σκεφτείς και να μην έχεις κάνει ΚΑΜΙΑ πατάτα και χαθείς μετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Γενικα πως σας φανηκαν τα θεματα

Εμενα μου φανηκαν δυσκολα και δεν εγραψα καλα και εχω απογοητευτει

Καμια σχεση με τα περσυνα.Περυσι ενα 18 το ειχα ανετα ενω τωρα εχω πεσει στο 13-14.Πφφφφφφ.Τουλαχιστον ας ελπισουμε οτι θεωρουνται δυσκολα για να μην ειμαι ο μονος που εγραψα σκατα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina192

Δραστήριο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Τα θέματα ήταν "καλά"... Είναι απ' αυτα που μόλις τα λύνεις νιώθεις ηθική ικανόποιηση... Φίλε Giannouta μην απογοητεύεσαι... Συνέχισε με ηθικο ΑΚΜΑΙΟΤΑΤΟ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Πως και ετσι γιαννουτα με αυτα τα θεματα; Τι σε δυσκολεψε;

Εγω εκανα την αυτοκριτικη μου σε προηγουμενο ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandros451991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Πως και ετσι γιαννουτα με αυτα τα θεματα; Τι σε δυσκολεψε;

Εγω εκανα την αυτοκριτικη μου σε προηγουμενο ποστ.

Ε όχι και εύκολα θέματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ε όχι και εύκολα θέματα....

Σιγουρα καμια σχεση με περσυ και με το 2007,που εκλεισαν σπιτια...

Αλλα,ενας μαθητης που χε λιωσει στα μαθηματικα κατευθυνσης,μια χαρα εγραφε,πιστευω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pasipoy

Νεοφερμένος

Ο Pasipoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Πιστευύω πως έχω γραψει 98 μονο ενα σωστό λάθος εκανα λάθος .Πάντως πολύ δύσκολα τα θέματα σε σχέση με άλλα χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandros451991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Τι λέτε ρε παιδιά?? Αν έκλεισαν σπίτια τα περσινά μαθηματικά πως οι βάσεις παρέμειναν στο θεό??? Καταρχάς ήταν πολλά αυτά που έπρεπε να απαντήσει κάποιος. Και δεν τον έπαιρνε να κάνει λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Ητανε.. Μπελαλιδικα, ας πουμε.. λογω του τριτου κυριως.. Πιστευω οτι τα μορια που θα χασουν πολλοι μαθητες, θα ναι λογω ελλειπους αιτιολογησης, και οχι λογω των θεματων αυτων καθ 'αυτων..
Δεν θα σχολιασω το πως εγραψα, απλα.. Ειναι επιτακτικη αναγκη, να παρω τρια 20αρια απο εδω και περα.. (Απλα, να παρω το αιμα μου πισω!)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Καλα δουλευομαστε μεταξυ μας?

Τα περσυνα τα θεματα 2 (ΔΥΟ) ερωτηματα ειχαν δυσκολα.Ολα τα αλλα με τυφλα ματια τα εκανες.Ενα στο Θεμα Γ και ενα στο Θεμα Δ

Φετος το Γ3 ηταν δυσκολο,το Δ2,Δ3,Δ4.Μην λεμε οτι ναναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top