[14/6/2017] Χημεία Κατεύθυνσης

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.

Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2017, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια... :)

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί όπου και θα προστεθούν τα θέματα και ενδεικτικές απαντήσεις σ'αυτά.

Καλή επιτυχία! :D


Θέματα - Απαντήσεις

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Το θέμα ξεκλειδώθηκε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νασια Τ.

Νεοφερμένος

Η Νασια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Η αμηχανη στιγμη που βλεπεις τα θεματα που θα εγραφες σημερα αν δεν ησουν απο Μυτιληνη...
#ΚΑΛΟ ΙΟΥΛΙΟ:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Τα θέματα βρίσκονται στο αρχικό ποστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos1234567

Νεοφερμένος

Ο manos1234567 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Η αμηχανη στιγμη που βλεπεις τα θεματα που θα εγραφες σημερα αν δεν ησουν απο Μυτιληνη...
#ΚΑΛΟ ΙΟΥΛΙΟ:bye:

Το θεμα ειναι να ειστε καλα και να σταματησουν οι σεισμοι
Ειμαστε μαζι σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Μην στεναχωριέστε.Κριμα για αυτο που συνέβη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Ειναι ιδεα μου ή το εχουν μπουκωσει με πολλα ερωτηματα;Μου φαινονται πολλα για 3 ωρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Η Χημεία έχει σταματησει να είναι το εύκολο μάθημα που ήταν πολλά θέματα που απαιτούσαν προσοχή από τους υποψήφιους .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Δύσκολα και εδώ δηλαδή; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Η αμηχανη στιγμη που βλεπεις τα θεματα που θα εγραφες σημερα αν δεν ησουν απο Μυτιληνη...
#ΚΑΛΟ ΙΟΥΛΙΟ:bye:

Σε τέτοιες καταστροφές αφήνουν τα παιιδά να περνάνε με βαθμό απολυτηρίου ή παίρνουν εξτρα μόρια. Βέβαια εσείς "προλάβατε" να γράψετε όλα τα μαθήματα εκτός από ένα. Συνεπώς δύσκολα θα την γλυτώσετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Kαμία σχέση με πέρυσι. Δε μου φάνηκαν ιδιαίτερα δύσκολα αλλά δε ξέρω αν βγαίνουν σε 3 ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just1n

Νεοφερμένος

Ο Just1n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Ήταν αρκετά, ίσα ίσα έβγαινε ο χρόνος (άμα είχες προετοιμαστει καλά)

Από θέμα δυσκολίας δεν μπορεί να πας πεις δύσκολα αλλά ούτε και εύκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νασια Τ.

Νεοφερμένος

Η Νασια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Σε τέτοιες καταστροφές αφήνουν τα παιιδά να περνάνε με βαθμό απολυτηρίου ή παίρνουν εξτρα μόρια. Βέβαια εσείς "προλάβατε" να γράψετε όλα τα μαθήματα εκτός από ένα. Συνεπώς δύσκολα θα την γλυτώσετε.
Προσωπικα εχω δυο ακομη μαθηματα (βιολογια χημεια..). Δεν θελω με βαθμο απολυτηριου να περασω. ΕΧω δυο καθυστερημενους μαθηματικους με εκαψαν ..19.2 εβγαλα την στιγμη που σε αλλα σχολεια εβγαλαν 20αρια...Τελος παντων.

Παντως τα θεματα πιστευω ηταν αρκετα απαιτητικα και αν καποιος κολλουσε ισωε να μην του εφτανε ο χρονος.. ΜΟνο το Δ θεμα ειχε 9 ερωτηματα ουσιαστικα.. Και περιμενε κανενας Χ.Ι στο Δ;;! Εγω ημουν σιγουρη για ιοντικη:P
Τελικα το συμπερασμα ειναι πως προσπαθουν να καψουν αυτους του 3ου επιστημονικου μπας και πεσουν λιγο οι βασεις..
Ε ρε γελια στην Βιολογια... :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γόρδιονΣουτιέν

Νεοφερμένος

Η γόρδιονΣουτιέν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Βρε παιδια εχασα το NH4I
Δεν ειδα πως ηταν στερεο και έβαλα πως επηρεαζει την ΧΙ
Πολυ δυσκολα θεματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t3mp

Νεοφερμένος

Ο t3mp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Βρε παιδια εχασα το NH4I
Δεν ειδα πως ηταν στερεο και έβαλα πως επηρεαζει την ΧΙ
Πολυ δυσκολα θεματα

Και εγώ το ίδιο πράγμα. Η καθηγήτρια μου, μου είπε ότι πρέπει να την πάτησαν αρκετοί μαθητές εκεί γιατί δeν είδαν το (s). τουλάχιστον αυτό έγινε στην περιοχή μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Desmond

Νεοφερμένος

Ο Desmond αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Επιτελους πήρα και ενα 100 :)

Τα θεματα ηταν αρκετά δυσκολα νομίζω, απαιτούσαν πολυ προσοχη (ευτυχως ειχαμε κάνει παρομοιο με το Δ3 στο φροντ και με το Β1)

Μάλιστα μας ειπε ειναι αρκετά δυσκολο οποτε μαλλον δεν θα πεσει να ομως που επεσε :)

Νομίζω τα Δ4,Δ5 ειναι βατά, τα πιο δυσκολα ειναι Γ3,Δ3 (αν δεν το ξερεις) και Β1

ΥΓ: (Διαγραψτε το ή μετακινήστε το αν ειναι οφτοπικ) Με 100 σήμερα, 98 στα Μαθηματικά, 92 στη Φυσική και ενα 80-85 στην Έκθεση περνάω ΗΜΜΥ ΕΜΠ, έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OliaK

Νεοφερμένος

Η OliaK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ρε την τύχη μου μεσα, έκανα αριθμητικο στο Γ3. Αντί για 0,15 έβγαλα 0,105 mol προπενιου και κατά συνέπεια το β και το γ υποερωτηματα μου βγήκαν λάθος. Πόσο λέτε να πιάσει? ??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Το 4ο θεμα δεν ηταν και τοσο δυσκολο, ομως δε θυμιζε σε καμια περιπτωση θεματα προηγουμενων ετών. Πρεπει να εχασα στο Β θεμα καποια, ισως και στο Δ να μου κόψουν μορια κυριως απο "μπακαλικες" διερευνησεις. Σιγουρα πάντως δυσκολεύτηκαν πολλοι!

Α, ξεχασα να πω κι αυτο. ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕΕΕΕΕΕΕ ΚΑΙ ΣΑΣ ΓΡΆΦΩ ΑΠΟ ΠΑΡΑΛΙΑ, ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΗ ΜΠΥΡΙΤΣΑ ΜΟΥΥΥΥ ❤❤❤
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OliaK

Νεοφερμένος

Η OliaK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Η Χημεία έχει σταματησει να είναι το εύκολο μάθημα που ήταν πολλά θέματα που απαιτούσαν προσοχή από τους υποψήφιους .
Χαίρομαι πάντως που τα θέματα ήταν απαιτητικά, αλλά όχι δύσκολα. Ήθελαν τον τρόπο τους και γρήγορο γράψιμο. Σε όσους δίνουν και βιολογία καλή μας επιτυχία, σε όσους τελείωσαν καλά αποτελέσματα και διακοπές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Καλό καλοκαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top