[14/5/2011] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 112)
  • Άριστα

    Ψήφοι: 20 17.9%
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 12 10.7%
  • Καλά

    Ψήφοι: 3 2.7%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 19 17.0%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 9 8.0%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 11 9.8%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 38 33.9%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
πραξεις μονο κλασματικες, οχι συνθετη μαθηματικη σκεψη οπως το περσυνο.

. Παντως είναι βλακεία να μην λέει την λύση της εξίσωσης και τα ακρότατα ετσι ώστε τα παιδιά αν δεν μπορέσουν να την λύσουν να λύσουν τα επομενα που είναι τυφλοσουρτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros11

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
τριτου βαθμου βγαινει με ριζες 0,2 και 3 νομαζω
Για να αποφύγουμε την τριτοβάθμια, μπορούμε να πούμε ότι έχει προφανή λύση την και μετά αρκεί

.

Απλά έπρεπε να προσέξουμε μήπως ξαναβγεί 0 και βγαίνει διπλή λύση, αλλά εδώ δεν γίνεται κάτι τέτοιο.

Ή αλλιώς να τα πάρουμε όλα στο πρώτο και να βγάλουμε κοινό το x.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paulos2

Νεοφερμένος

Ο paulos2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Για να αποφύγουμε την τριτοβάθμια, μπορούμε να πούμε ότι έχει προφανή λύση την και μετά αρκεί

.

Απλά έπρεπε να προσέξουμε μήπως ξαναβγεί 0 και βγαίνει διπλή λύση, αλλά εδώ δεν γίνεται κάτι τέτοιο.

Ή αλλιώς να τα πάρουμε όλα στο πρώτο και να βγάλουμε κοινό το x.
με κοινο το χ το εκανα,τιποτα το ιδιαιτερο σαν δυσκολια ,μαθηματικα Α λυκειου με ελαχιστες γνωσεις υλης Γ'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros11

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
με κοινο το χ το εκανα,τιποτα το ιδιαιτερο σαν δυσκολια ,μαθηματικα Α λυκειου με ελαχιστες γνωσεις υλης Γ'
Ναι κι εγώ νομίζω ότι ο κοινός παράγοντας είναι το πιο καλό. Μόνο Α' Λυκείου χρειάζεται, απλά η μόνη γνώση που χρειάζεται από Β' είναι για να φύγουν τα e.

Καλά αποτελέσματα και καλή συνέχεια στα παιδιά που έδωσαν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τελικα εκατσα και το εκανα το ερωτημα εκεινο με τις e.Πηρα μια χαρά που το έλυσα αν και ειμαι Β Λυκείου...:P :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renoskiller44

Νεοφερμένος

Ο Ρένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Με μια ματια,ΠΟΛΥ ΒΑΡΒΑΤΑ τα θεματα.Της θεωρητικης θα τα βρηκαν αρκετα "σκουρα" τα πραγματα,ενω σιγουρα πιο ευκολα για θετικοτεχνολογικους οι οποιοι,ομως,θα αντιμετωπιζαν καποιες δυσκολιες...Αφηστε που μιλησα με την μητερα μιας φιλης μου και μου ειπε πως ενω τους εδωσαν τα θεματα,τα πηρανε πισω γιατι επρεπε να δωθουν πολλες διευκρινισεις...Ας ελπισουμε για το καλυτερο για τα παιδια :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paulos2

Νεοφερμένος

Ο paulos2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Με μια ματια,ΠΟΛΥ ΒΑΡΒΑΤΑ τα θεματα.Της θεωρητικης θα τα βρηκαν αρκετα "σκουρα" τα πραγματα,ενω σιγουρα πιο ευκολα για θετικοτεχνολογικους οι οποιοι,ομως,θα αντιμετωπιζαν καποιες δυσκολιες...Αφηστε που μιλησα με την μητερα μιας φιλης μου και μου ειπε πως ενω τους εδωσαν τα θεματα,τα πηρανε πισω γιατι επρεπε να δωθουν πολλες διευκρινισεις...Ας ελπισουμε για το καλυτερο για τα παιδια :/
αυτο ειναι αδυνατο αν εγινε ειναι πολυ σοβαρο για το κυρος των εξετασεων,απο την στιγμη που θα μοιραστουν τελειωσε δεν ξανα μαζευονται,μαλλον θα εδωσαν απλως διευκρυνησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Μετρια προς δυσκολα θεματα.Οι καλα διαβασμενοι δεν θα αντιμετωπισαν καποιο ιδιαιτερο προβλημα.Νομιζω οτι ολα τα θεμτα λυνονται,ειδικα το τριτο και το τεταρτο.Για το δευτερο εχω εναν ενδοιασμο και απο εκει και περα το πρωτο θεμα ειναι σιγουρακι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Παιδια απο οτι μαθαινω λιγο αφου ξεκινησαν να γραφουν τους ειπαν ολους να σταματησουν και περιμεναν 45 λεπτα να δωθουν διευκρινισεις!Σε σχεση με περσυ που εδωσα εγω παντως,σιγουρα ειναι πιο πολλα σε ποσοτητα,τωρα για δυσκολια δεν ξερω μιας και δεν τα θυμαμαι πολυ καλα,αλλα καπως πιο τσιμπημενα μου φαινονται για γενικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renoskiller44

Νεοφερμένος

Ο Ρένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Ο,τι μου ειπανε σας λεω!χαχα μονο αν το πουν τα ιδια τα παιδια θα ειμαστε σιγουροι...(ξερετε τους γονεις ποσο αγχωνονται σε περιοδο πανελληνιων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michaelgr2009

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Michaelgr2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
μολισ βγηκα ο μαθηματικος μου μου λεειταδυσκολοτερα θεματα που εχουν μπει ποτε...και οντως...μεχρι κ τ2ο ηταν παλουκι το Β ...ΜΑΣ μαμησε τους θεωρητικους αν ειναι δυνατον....τερμα δεν εχει νοημα δεν περασα εκει που θελω αρα τσαμπα ολη η χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renoskiller44

Νεοφερμένος

Ο Ρένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
βρε ανθρωπε μου εχεις ποσα μαθηματα ακομα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!χαλαρωσε και πηγαινε για το επομενο!!!!!το κεφαλι ψηλαααα!!!!! ^_^ πηγαινε για ενα καφε,πεσε να κοιμηθεις λιγο και ολα θα φανουν καλυτερα μετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Φιλε ισχυει αυτο με τις διευκρινισεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paulos2

Νεοφερμένος

Ο paulos2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
μολισ βγηκα ο μαθηματικος μου μου λεειταδυσκολοτερα θεματα που εχουν μπει ποτε...και οντως...μεχρι κ τ2ο ηταν παλουκι το Β ...ΜΑΣ μαμησε τους θεωρητικους αν ειναι δυνατον....τερμα δεν εχει νοημα δεν περασα εκει που θελω αρα τσαμπα ολη η χρονια
μην απογοητευεσε για ολους ηταν δυσκολα οχι μονο για σενα,το 2 θεμα οντως ηταν δυσκολο αυτο επρεπε να μπει τελευτεο σχεδον σαν Δ θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,836 μηνύματα.
τερμα δεν εχει νοημα δεν περασα εκει που θελω αρα τσαμπα ολη η χρονια

Δεν χάθηκε ο κόσμος! Φρόντισε εκεί που θα περάσεις, να γίνεις ο καλύτερος των καλύτερων...γιατί πήξαμε από ανθρώπους που λένε ότι "θέλω να σπουδάσω κάτι και ποντάρουν σε αυτό". Μόλις περάσουν, αποφοιτούν μέτριοι προς τα κάτω...;)

Καλή επιτυχία στα υπόλοιπα. :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
μολισ βγηκα ο μαθηματικος μου μου λεειταδυσκολοτερα θεματα που εχουν μπει ποτε...και οντως...μεχρι κ τ2ο ηταν παλουκι το Β ...ΜΑΣ μαμησε τους θεωρητικους αν ειναι δυνατον....τερμα δεν εχει νοημα δεν περασα εκει που θελω αρα τσαμπα ολη η χρονια

Εχεις ακομα πολλα μαθηματα να δωσεις,χαθηκε η μαχη οχι ο πολεμος;)

Το μυστικο ειναινα μη βασιζεστε σε μαθηματα που θεωρειτε πως θα τα πατε καλυτερα,μια βλακεια να σας βαλουν και το χασατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michaelgr2009

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Michaelgr2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
βλακειες ειναι μαθημα βαρυτητας και θελω αστυφυλακων δεν παιζει για κανενα λογο καμια σχεση με περισυ ειδικα της προηγουμενες χρονιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renoskiller44

Νεοφερμένος

Ο Ρένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Φιλε ισχυει αυτο με τις διευκρινισεις?

Δεν ξερω ακομα...μαλλον αυτο που εγινε ηταν οτι τους εδωσαν τα θεματα αλλα δεν τους αφησαν να ξεκινησουν μεχρι να δωθουν διευκρινικισεις(κατα τις εννεα και μιση πρεπει να ξεκινησαν)...πρεπει να μας το πουν τα παιδια...ολα τα υπολοιπα ειναι λογια του αερα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragonver

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragonver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Michael ισχύει ότι σας έδωσαν τα θέματα και μετά τα πήραν πίσω; Και μην αγχώνεσαι ρε! Οι βάσεις για 5ο πεδίο αν δεν αλλάξει κάτι και βάλουν στο ΑΟΘ πόσο κάνει 1+1 θα πέσουν! Κοίτα να γράψεις στα άλλα καλά και κυρίως στην Οικονομία! Για πές τωρα για τις διευκρινήσεις ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michaelgr2009

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Michaelgr2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
κατι εγινε λαθος δεν ξερω μας τα πηραν αμεσως μολις τα εδωσαν και μας τ εφεραν μετα .κατι βλακειες π.χ εκει που ελεγε παρατηρησεων να βαλουμε τιμων κατι τετοιαειχαμε καθυστερηση 25 λεπτα

ασε που στην ουσια δεν ειπαν τ διορθωσαν...απλα μας τα ξαναεφεραν και μετα απο 2 1 ωρα και κατι μας ειπαν αυτο για τις παρατηρησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top