[14/5/2010] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς τα πήγατε σήμερα ;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 191)
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 22 11.5%
  • Καλά

    Ψήφοι: 65 34.0%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 44 23.0%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 8 4.2%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 6 3.1%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 46 24.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
καλημέρα παιδιά, καλή επιτυχία σε όλους

εδώ μπορείτε να δείτε τα θέματα

https://lupus.keystone.gr/kapp/8/0514/e_neo.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Πάρα πολύ ωραία θέματα!Σε σχέση με τα δικά μας τα περσινά πιο ενδιαφέροντα και ίσως λίγο πιο τσιμπημένα(πχ η άσκηση με τα χαρακτηριστικά του επιστημονικού λόγου,σε περίπτωση που κάποιος ΔΕΝ έχει διαβάσει καλά τη θεωρία,αφαιρεί κατ'ευθείαν 6 μονάδες/100)!Επίσης είναι πολύ θετικό που όλο το κείμενο εξηγεί την έννοια της αυτομόρφωσης και για αυτό δεν τίθεται θέμα οι μαθητές να μην κατάλαβαν κάποιο σκέλος του θέματος της παραγωγής λόγου και συνεπώς να μην μπόρεσαν να το αναπτύξουν σωστά!Θέλω να ευχηθώ καλή τύχη σε όλα τα παιδιά που δίνουν σήμερα και ελπίζω οι κόποι αυτής της δύσκολης χρονιάς να αποδώσουν!Καλή συνέχεια στον αγώνα σας:)

Γιώργος-πρωτοετής φοιτητής(παλιό ενεργό μέλος του ischool)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
θα λεγα πως είναι δυσκολότερα από τα περσινά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Για την έκθεση για να μην επιβαρυνθεί το παρών thread έχει ανοίξει ξεχωριστό θέμα εδώ: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=60612

Θα μεταφέρω τα post σας εκεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Πάρα πολύ ωραία θέματα!Σε σχέση με τα δικά μας τα περσινά πιο ενδιαφέροντα και ίσως λίγο πιο τσιμπημένα(πχ η άσκηση με τα χαρακτηριστικά του επιστημονικού λόγου,σε περίπτωση που κάποιος ΔΕΝ έχει διαβάσει καλά τη θεωρία,αφαιρεί κατ'ευθείαν 6 μονάδες/100)!Επίσης είναι πολύ θετικό που όλο το κείμενο εξηγεί την έννοια της αυτομόρφωσης και για αυτό δεν τίθεται θέμα οι μαθητές να μην κατάλαβαν κάποιο σκέλος του θέματος της παραγωγής λόγου και συνεπώς να μην μπόρεσαν να το αναπτύξουν σωστά!Θέλω να ευχηθώ καλή τύχη σε όλα τα παιδιά που δίνουν σήμερα και ελπίζω οι κόποι αυτής της δύσκολης χρονιάς να αποδώσουν!Καλή συνέχεια στον αγώνα σας:)

Γιώργος-πρωτοετής φοιτητής(παλιό ενεργό μέλος του ischool)
Αν όχι φίλε george δύσκολα, πιο τσιμπημένα από τα περσυνά........Θα συμφωνήσω, το κείμενο είναι πολύ καλό.........
Αλλά ένα θέμα αναπάντεχο, αλλα να μου πεις το δικό μας πέρσυ καλύτερο ήταν.......?
Δεν θέλει ούτε ο Θεός να περάσω Ιατρική.........Δεν πειράζει μετά το πτυχίο Μαθηματικών θα πάω με κατατακτήριες......Αμαν.....Καλή συνέχεια παιδιά και μη μασάτε..........!!!!!!!!
Κάθε εμπόδιο για καλό.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Σε σχέση με πέρυσι είναι πιο δύσκολα τα φετινά θέματα.(τουλάχιστον το θέμα της έκθεσης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
συμφωνω και εγω ολιγον τσιμπημενα,αλλα παλευονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
τι θεματα ειναι αυτα ρε παιδια..??πλακα με κανετε..??? εχω αγχωθει απο τωρα ενω δινω του χρονου....ποοοοοο

τωρα που ειδα τα θεματα...οι ασκησεις ηταν ευκολες... εννοω πως τα αντωνυμα και τα συνωνυμα ειναι ευκολα...οπως και οι υπολοιπες ασκησεις που ηταν οι αναπτυξεις παραγραφων και η περιληψη.. το μονο που με ''χαλασε'' ηταν το θεμα της εκθεσης..!!! παντως ευχομαι καλη επιτυχια σε ολους και καλα αποτελεσματα..!!!;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
μια χαρα ωραια ειναι τα θεματα , απλα θελουν να εισαι οπως σε ολα τα μαθηματα διαβασμενος (βλεπε θεωρια )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Τα θέματα που φαίνονται πολύ βατά.Εγώ πιστεύω πως αν έδινα φέτος θα έγραφα καλά...Εκτός κι αν είχα πολύ άγχος!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Τα θέματα που φαίνονται πολύ βατά.Εγώ πιστεύω πως αν έδινα φέτος θα έγραφα καλά...Εκτός κι αν είχα πολύ άγχος!:whistle:
Μπράβο βρε Ιωάννα.........Εύχομαι του χρόνου να σκίσεις........Πάντως δεν ηταν καθόλου από τα sos......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Και γω εύχομαι να σκίσω!:D
Σίγουρα δεν ήταν sos!Πιο πολύ για θέμα έκθεσης Β' Λυκείου μου κάνει...Λόγω εκπαίδευσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lightbringer

Νεοφερμένος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γενικά τα θέματα δεν ήταν τόσο δύκσολα. Με χάλασε το θέμα της έκθεσης και οι 6 τζάμπα μονάδες που έχασα από την θεωρία. Γενικά, μισώντας την έκθεση και έχοντας προετοιμαστεί βάσει όσων μου είπαν στο φροντ...έπεσα έξω κατα πολύ στο προετοιμασία θεμάτων αν και πιστεύω πως κάπως το έσωσα αυτοσχδιάζοντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Γενικά τα θέματα δεν ήταν τόσο δύκσολα. Με χάλασε το θέμα της έκθεσης και οι 6 τζάμπα μονάδες που έχασα από την θεωρία.
Που στην θεωρία?
Επιστημονικό λόγο......?????
Εγς φίλε ποτέ δεν τους είχα δωσει σημασία............Δεν πειραζει.......Όλα θα πάνε καλά στα επόμενα.........Καλή συνέχεια στον αγώνα σου..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandros451991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Πράγματι αρκετά τσιμπημενα θέματα σε σχέση με τα περσινα που έδινα εγω... Αν και το σημερινό θέμα το περιμέναμε με τον καθηγητη μου ως σος για πέρσι... Οι ασκήσεις κατ'εμέ ειναι αρκετά δύσκολες και απαιτούν άψογη γνώση της θεωρίας... Σας εύχομαι σε όλους σας παιδια καλή επιτυχία και καλή συνέχεια στα υπόλοιπα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Πολύ όμορφα τα θέματα και οι ασκήσεις και η έκθεση. Τώρα sos ξε-sos, κάποιος που έχει μερικές στοιχειώδεις γνώσεις και κοιτάζει λιγάκι γύρω του και δεν αφοσιώνεται σε όσα λένε στα φροντιστήρια μια χαρά μπορεί να ανταπεξέλθει στο θέμα της έκθεσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Και εγώ πιστεύω πως τα θέματα ήταν αρκετά βατά.

Φυσικά το θέμα της έκθεσης δεν ήταν από τα "SOS" που δίνουν συνήθως αλλά νομίζω ότι εύκολα μπορούσε να αναπτυχθεί:)

Καλή επιτυχία σε όλους:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annie92

Νεοφερμένος

Η Annie92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Αυτομόρφωση, αλλά μάλλον έπρεπε να συνδιαστεί με τη προσφορά της παιδείας γενικά.
Στη μέθοδο ανάπτυξης παραγράφου τί βάλατε?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stroumfita

Νεοφερμένος

Η Κρυσταλλένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Εγω διαβασα θεωρια χθες βραδυ και σημερα εγραψα αρκετα καλα εκτος απο τα δομικα στοιχεια της τελευταιας παραγραφου που ζητουσαν. 4/100 μοναδες μειον αλλα δε βαριεσαι?
Το θεματακι της εκθεσης ηταν κουλο! Δεν περιμενα να εβαζαν τετοιο θεμα λογω των οσων εχουν συμβει τις τελυταιεσ μερες αλλα τεσπα... Πηρα πολλα απο το κειμενο και εγραψα την εκθεση! Αυτοσχεδιασα λιγακι και εβγαλα γυρω στις 400 λεξεις!

Τωρα για τεταρτη που λνε οτι τα Μαθ Κατ θα ειναι δυσκολα, με εχει αγχωσει λιγακι αλλα με λιγη τυχη κατι θα γραψουμε κι εκει!

Αυτομόρφωση, αλλά μάλλον έπρεπε να συνδιαστεί με τη προσφορά της παιδείας γενικά.
Στη μέθοδο ανάπτυξης παραγράφου τί βάλατε?:hmm:

Αιτιολογηση εβαλα αλλα ακουσα οτι καποιοι εβαλαν ορισμο και αιτιολογηση ενω αλλοι μονο ορισμο. Κι εγω στην αρχη μονο ορισμο εβαλα αλλα μετα το αλλαξα και εβαλα αιτιολογηση. Παντως κατα το ημισυ ειναι σωστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Παιδια, κοντευω να πεθανω απο το αγχος... Δινει η αδερφη μου και ο ξαδερφος μου φετος και περιμενω πως και πως τηλεφωνο!! Μολις ακουσα στην αρχη το θεμα της εκθεσης, εμεινα λιγο μ@@@@@ς ειναι η αληθεια... Μου φανηκε τρομερα αοριστος ο ορος αυτομορφωση!! Τωρα βεβαια που ειδα τα θεματα, μπορω να πω πως το εισαγωγικο κειμενο ανελυε τον ορο οσο δεν πηγαινε και εδινε τροφη για σκεψη, οποτε ελπιζω να πηρατε το εναυσμα απο εκει και να αφησατε το μυαλο και τη σκεψη σας ελευθερη και οχι μεσα σε στενα καλουπια... Γενικα το θεμα θα το χαρακτηριζα σχετικα ευκολο, αν και εξαιρετικα απαιτητικο!! Παντως απο το περσινο, ηταν σαφως καλυτερο και μπορουσες να γραψεις αρκετες ιδεες... Τεσπα, ο,τι εγινε εγινε τωρα!! Ελπιζω πως εχετε σκισει, αλλα ακομα και αν δεν τα καταφερατε, κοιτατε μπροστα και ξεχαστε το παρελθος...

Edit: Μολις με πηρε τηλεφωνο η αδερφη μου και μου ειπε πως εγραψε αρκετα καλα, αν και εχασε 10 μορια περιπου τζαμπα απο θεωρια!! Μακαρι να ειναι αληθινα τα λεγομενα της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top