[14/5/2010] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς τα πήγατε σήμερα ;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 191)
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 22 11.5%
  • Καλά

    Ψήφοι: 65 34.0%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 44 23.0%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 8 4.2%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 6 3.1%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 46 24.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
εγώ έβαλα συνδυασμό μεθόδων,αιτιολόγηση-παραδείγματα.Αν είναι αυτό σώστο δεν θα το μάθω ποτέ.
Καλή συνέχεια στα επομενα μαθήματα παιδιά,και μην κολάτε στο πόσο γράψατε σε ένα μάθημα αλλά να σκέφτεσται το επόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παναγιώτης_Σ

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θράκης και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Για τιτλο τι βαλατε??? εγω '' Παιδεια ες αει ! ''

Καλό!! Εγώ "Προς γνώση και Αυτομόρφωση" :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nex.

Νεοφερμένος

Ο nex. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
εγώ έβαλα συνδυασμό μεθόδων,αιτιολόγηση-παραδείγματα.Αν είναι αυτό σώστο δεν θα το μάθω ποτέ.
Καλή συνέχεια στα επομενα μαθήματα παιδιά,και μην κολάτε στο πόσο γράψατε σε ένα μάθημα αλλά να σκέφτεσται το επόμενο.
+1 αυτο ειναι το καλυτερο !! αραξτε ολοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο αναγνώστης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ο αναγνώστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
παρα πολυ καλο θεμα πιστευω...απιστευτο που επεσε γιατι διαβαζα παιδαγωγικα τις προαλλες κ ελεγε συνεχεια ποσο σημαντικο ειναι να διδαξουμε τα παιδια πως να μορφωνονται, ωστε να μπορουν να ανακαλυπτουν μονα τους τη γνωση, και σκεφτομουν τι καλο θεμα! Αλλα δε μου περασε απο το μυαλο πως μπορει να μπει κατι τετοιο στις πανελληνιες, πιο πολυ για τον ΑΣΕΠ μου φαινοταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Παιδια ηταν καθαρη αιτιολογηση, το αιτιο αποτελεσμα ναι μεν ειχε συνδεση 2η με 3η περιοδο, αλλα την 1η??? Η κατακλειδα ηταν στην ουσια η συνοψη του νοηματος ολου του κειμενου, προφανως παρασυρθηκατε απο το "επομενως", και εγω αμφιταλαντευτηκα παρα πολυ μεχρι να καταληξω στην αιτιολογηση!

Εγω παντως μολις πηρα το θεμα εκανα "Ε?", γιατι δεν καταλαβα την εννοια αυτομορφωση! Μετα ειδα οτι ειχε τον ορισμο στο κειμενο, και ησυχασα! Τα περιμενα πιο δυσκολα η αληθεια ειναι...

Καλα αποτελεσματα σε ολους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nex.

Νεοφερμένος

Ο nex. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
παρα πολυ καλο θεμα πιστευω...απιστευτο που επεσε γιατι διαβαζα παιδαγωγικα τις προαλλες κ ελεγε συνεχεια ποσο σημαντικο ειναι να διδαξουμε τα παιδια πως να μορφωνονται, ωστε να μπορουν να ανακαλυπτουν μονα τους τη γνωση, και σκεφτομουν τι καλο θεμα! Αλλα δε μου περασε απο το μυαλο πως μπορει να μπει κατι τετοιο στις πανελληνιες, πιο πολυ για τον ΑΣΕΠ μου φαινοταν.
Εμας μας το ειχαν επισημανει απ' την αρχη της χρονιας επειδη το ονομα του υπουργειου παιδειας αλλαξε και εγινε δια βιου παιδειας .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο αναγνώστης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ο αναγνώστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Εμας μας το ειχαν επισημανει απ' την αρχη της χρονιας επειδη το ονομα του υπουργειου παιδειας αλλαξε και εγινε δια βιου παιδειας .

εχεις δικιο!! και πιστευω ειναι οντως πολυ σημαντικη μια τετοια αλλαγη! Ειδες ε, αν παρακολουθεις τις εξελιξεις μπορεις να ψιλιαστεις το θεμα...αν κ εμας μας ειχαν βαλει μια μπουρδα με μια φυσικη καταστροφη...:P

καλη επιτυχια παιδια!!! Ουτε που θα το καταλαβετε πως θα περασουν οι 2 βδομαδουλες !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Illeg

Νεοφερμένος

Ο Illeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω..Ακόμα δεν έχουν φτάσει καν οι οδηγίες για τον τρόπο βαθμολόγησης..Πώς είστε τόσο σίγουροι για τον τροπο ανάπτυξης? Η αιτιολόγηση είναι σίγουρα σωστή, αλλά θα δοθούν διευκρινήσεις στους βαθμολογητές απο βδομάδα..Άρα και στις εφημερίδες αύριο οι λύσεις δεν ειναι απόλυτες.. Τέλοσπάντων..! Άντε καλή μας συνέχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funker_3

Νεοφερμένος

Ο funker_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
εγω ξεχαστηκα και δν εβαλα τιτλο γιατι ειπα στο τελος θα βαλω κατι
ποσο θα με κοψουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Illeg

Νεοφερμένος

Ο Illeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εγω ξεχαστηκα και δν εβαλα τιτλο γιατι ειπα στο τελος θα βαλω κατι
ποσο θα με κοψουν?

νομίζω το επικοινωνιακό πλαίσιο είναι 2-3 μορια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Λετε να ειναι και σε εμας "Τσιμπημενα" τα θεματα στην Εκθεση.........???? Δινω στις 25/5 Εκθεση :( Παντως μιλησα με καποιους φιλους που δινανε σημερα και ειπαν οτι εγραψαν καλα,ηταν σχετικα ευκολα τα θεματα.
Ολοι ξιαφνιαστηκαν με το θεμα που επεσε αλλα ετσι ειναι οι Παννελαδικες ποσο μαλλον η Εκθεση!!!
Καλη επιτυχια σε ολους παιδια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Πρόλαβα και έγραψα μόνο 473 λέξεις και ξέχασα να βάλω τίτλο... f*ck. Ελπίζω πάντως να το πέρασα το μάθημα:D:D:D

Αν πρόλαβες να τις μετρήσεις τις λέξεις τότε μάλλον προλάβαινες να γράψεις παραπάνω. Εγώ δεν πρόλαβα ούτε να την διαβάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Παιδιά εγώ έγραψα ότι η πρώτη πρόταση ήταν σύγκριση αντίθεση αφού έλεγε "Δεν νοείται πια ....., όπως (νοήτο) το 19ο αιώνα" και εβαλά μετά αιτιολόγηση για την επόμενη παράγραφο που εξηγεί το παραπάνω επιχείρημα..

Η καθηγήτρια μου μου είπε ότι αφού έβαλα την αιτιολόγηση και την τεκμηρίωσα και αυτό που έβαλα για την πρώτη πρόταση δεν ήταν ιδιαίτερα λάθος λογικά δεν θα μου κόψουν...
Τι νομίζετε; Μα καλά, κανείς δεν έβαλε το ίδιο με εμένα';
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
ξερει κανεις πως βαθμολογειται ακριβως η εκθεση στα 40? δηλαδη να μην εχει τη δομη αρθου..η να βγεις εκτος θεματος..ή λιγοτερες λεξεις..και τιτλος
πως βαθμολογειται το καθενα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Οσον αφορα τον τροπο ανάπτυξης εγώ έβαλα συνδυασμό μεθόδων. Σύγκριση- Αντίθεση και Αιτιολόγηση.
Και γω το ιδιο.Επειδη ειχε μεσα συγκριτικο βαθμο,εβαλα συγκριση-αντιθεση και φυσικα αιτιολογηση.
Παντως απ οτι ρωτησα,το πολυ πολυ να μου κοψουν 1/100 ,λογω της συγκρισης-αντιθεσης.

Χαχα,μολις ειδα τα θεματα εμεινα με ενα ηλιθιο βλεμμα αποριας.Λεω νταξει,παμε να φυγουμε :P
Μετα παλι καλα,ειχε το κειμενο και πηρα μια γενικη ιδεα.

Γενικοτερα,εγραψα αρκετα καλα.
:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Αν πρόλαβες να τις μετρήσεις τις λέξεις τότε μάλλον προλάβαινες να γράψεις παραπάνω. Εγώ δεν πρόλαβα ούτε να την διαβάσω.

Σωστος! Εγω εγραψα 4 γεματες σελιδες, γραφω και μικρα γραμματα... και δε μπαινω ποτε στον κοπο να μετρησω λεξεις, το θεωρω χασιμο χρονου 1ον και 2ον ανωφελο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
πάντως 4 γεμάτες σελίδες είναι πάρα πολύ... Δεν ξέρω εάν ο πλεονασμός τους πειράζει και πόσο, πάντως υπάρχει πλεονασμός.. Μία σελίδα είναι τουλάχιστον 200 λέξεις με μέτρια γράμματα.. Εγώ έγραψα δυόμιση σελίδες που υποθέτω ότι θα είναι γύρω στις 500+ λέξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Δεν ξέρω... εγώ στο φροντιστήριο τόσο είχα συνηθίσει να γράφω πάντα, και όλοι μου οι συμμαθητές τόσο γράψανε πάνω κάτω! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

182

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
φιλε μπαμπη κιεγω εγραψα Συγκριση-αντιθεση, αλλα σκετο...:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fastpistol

Νεοφερμένος

Ο fastpistol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ντάξει όλα μια χαρά.Βγήκαν και οι απαντήσεις,ήταν μόνο με αιτιολόγηση(το πέτυχα ευτυχώς :P), πολλοί βάλανε με ορισμό,αίτια-αποτελέσματα και και και.Τζάμπα μονάδες.Και το θέμα δεν μπορώ να πω ότι ήταν τρομερά δύσκολο,έβγεναν πάρα πολλά απο το αρχικό κείμενο,καθώς εξηγούσε τι είναι αυτομόρφωση!keep going!καλή συνέχεια να έχουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top