seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Πολύ δυνατά θέματα!! Έχουν ανεβάσει σαφώς το επίπεδο από πέρυσι, φαίνεται ότι πλέον ζητάνε κατανόηση της ύλης σε βάθος... Προσωπικά υπολογίζω γύρω στο 95, έχασα κι εγώ απ' το Β!!
 

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Εστω. Απο οικονομικης αποψης δεν με παιρνει καθολου. Καθολου ομως. Γενικα ειμαι κι εγω της αποψης οτι πρεπει να το κυνηγας οσο μπορεις. Αλλα οταν δεν μπορεις να το κυνηγησεις αλλο, τι κανεις?


Δεν χρειάζεται να ξανά κάνεις ιδιαίτερα. Εγώ πχ όταν ξανά έδωσα έκανα μαθήματα ίσα-ίσα κοντά στις πανελλήνιες για να καλύψω τα τελευταία κενά. Άμα τα έχεις κατανοήσει τα έχεις και μόνη σου.Ωστόσο τίποτα δεν έχει κριθεί μην τα παρατάτε,υπάρχει δρόμος ακόμη. Να έχετε και λίγο πίστη δεν βλάπτει
 

Jack25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jack25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
εγω αυτο που θα σας προτεινω ειναι να αφιερωνετε λιγο περισσοτερο χρονο στο ΘΕΜΑ Α και να μη τρεχετε , ειναι και η αρχη της εξετασης και δεν εχετε πιασει το πικ της αποδοσης σας και το λεω ολο αυτο γιατι ενα πολλαπλης ειναι ικανο να κανει τη διαφορα στη σχολη που θα περασεις
Μετρανε παρα πολυ στα μορια , συγκεκριμενα
* ενα πολλαπλης στο πρωτο μαθημα βαρυτητας κοστιζει 330 μορια
* ενα πολλαπλης στο δευτερο μαθημα βαρυτητας κοστιζει 270 μορια
* ενα πολλαπλης σε μαθημα χωρις συντελεστη βαρυτητα κοστιζει 200 μορια
με προυποθεση το πολλαπλης να μετραει το 5% στο τεστ
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Να σχολιάσω και την χημεία . Θα ζητήσω προκαταβολικά συγγνώμη διότι δεν γνωρίζω την ύλη της χημείας και θα κρίνω μέχρι εκεί που την θυμάμαι .
Υπερβολικά μεγάλος όγκος θεμάτων . Ανούσια θέματα , εκτός τόπου και χρόνου η επιτροπή πάλι.

Γενικότερο σχόλιο .
Παρατηρούμε για ακόμη μία φορά ότι η ποσότητα κερδίζει την ποιότητα . Είναι λυπηρό και ειρωνικό αυτό που συνεχίζεται από τους καθηγητάδες οι οποίοι μέσα στην χρονιά αναφέρονται στην ποιότητα και την κρίσιμη στιγμή κρίνουν δια της ποσότητας . Είδαμε την πανωλεθρία της φυσικής , τον μεγάλο όγκο της χημείας την μετάφραση από το google την έκθεσης . Πόσο πιο κάτω θα φτάσουμε ; Δεν έχουν λίγη ευθιξία οι άνθρωποι να σηκωθούν να φύγουν ; Πόσο τίμιο είναι να βάζεις εκδικητικά θέματα ;
Θα πρέπει να καταλάβουν τον μόχθο και την αγωνία των μαθητών και να συμπονέσουν αυτό. Και οι ίδιοι πέρασαν από αυτό το στάδιο , δεν έγινα δια μαγείας καθηγητές . Αν έχουν ψυχολογικά ας φύγουν, είναι ακατάλληλοι .
Δώστε τα ονόματά τους στην δημοσιότητα . Οι άνθρωποι είναι επικίνδυνοι.
 

mariannaprl

Νεοφερμένος

Η mariannaprl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ΓΙΑΟΥΡΤΩΜΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ
 

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωραία θέματα. Μαθαίνεις για την ασπιρίνη, το γαλακτικό οξύ και τις φερομόνες. :smartass:
 

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 336 μηνύματα.
νιώθω λες και με έδειρε ένα gang χημικών αυτή τη στιγμή
 

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να ξανά κάνεις ιδιαίτερα. Εγώ πχ όταν ξανά έδωσα έκανα μαθήματα ίσα-ίσα κοντά στις πανελλήνιες για να καλύψω τα τελευταία κενά. Άμα τα έχεις κατανοήσει τα έχεις και μόνη σου.Ωστόσο τίποτα δεν έχει κριθεί μην τα παρατάτε,υπάρχει δρόμος ακόμη. Να έχετε και λίγο πίστη δεν βλάπτει


Μωρε ναι, απλα ξερεις τι... πιστευω οτι αν δεν εχω το "κινητρο" του φροντιστηριου για να διαβασω, θα ειμαι συνεχεια σε φαση "εε αυριο μωρε" και καθε μερα αυτο θα λεω, και καπως ετσι φτανει μαιος ξερω γω :laugh:
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Μωρε ναι, απλα ξερεις τι... πιστευω οτι αν δεν εχω το "κινητρο" του φροντιστηριου για να διαβασω, θα ειμαι συνεχεια σε φαση "εε αυριο μωρε" και καθε μερα αυτο θα λεω, και καπως ετσι φτανει μαιος ξερω γω :laugh:


Αυτό είναι ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζουν συχνά τα παιδιά που αποφασίζουν να διαβάσουν μόνα τους. Η λύση είναι να φτιάξεις ένα αυστηρό πρόγραμμα (που θα περιέχει τι ακριβώς πρέπει να διαβάζεις κάθε εβδομάδα), να το δώσεις σε κάποιον δικό σου που ξέρεις ότι δεν θα σου χαριστεί (γονιός, αδερφός, φίλη, παλιός καθηγητής) και να του αναθέσεις να σε ελέγχει τακτικά. Επίσης, μπορείς να ρωτήσεις το φροντιστήριο στο οποίο πήγαινες τα προηγούμενα χρόνια αν μπορείς να συμμετέχεις μόνο στα διαγωνίσματα.
 

alan09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alan09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Πολύ δυνατά θέματα!! Έχουν ανεβάσει σαφώς το επίπεδο από πέρυσι, φαίνεται ότι πλέον ζητάνε κατανόηση της ύλης σε βάθος... Προσωπικά υπολογίζω γύρω στο 95, έχασα κι εγώ απ' το Β!!


Καιρός ήταν να περάσει από τα Μαθηματικά στα υπόλοιπα μαθήματα η σκυτάλη των "ζόρικων" και ανεβασμένων θεμάτων.
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Ωραία θέματα! Να διδασκόμασταν έτσι και την χημεία όμως.. Δυσκολεύτηκα, αλλά δεν ψάρωσα και τα έλυσα όλα. Δεν έχω κουράγιο να δω τις λύσεις, γιατί δεν πρόλαβα ούτε για αριθμητικά να κοιτάξω. Είμαι σίγουρα κάτω από 19 γιατί έχασα το Β3.
Αν δεν έχω πέσει κάτω από 17 στη χημεία, το 17Κ το έχω στο τσεπάκι μου. Χαλαρά τώρα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Καιρός ήταν να περάσει από τα Μαθηματικά στα υπόλοιπα μαθήματα η σκυτάλη των "ζόρικων" και ανεβασμένων θεμάτων.
Ε, νταξει, δε θεωρώ ότι στα μαθηματικά ήταν τόσο δύσκολα...

Ωραία θέματα! Να διδασκόμασταν έτσι και την χημεία όμως.. Δυσκολεύτηκα, αλλά δεν ψάρωσα και τα έλυσα όλα. Δεν έχω κουράγιο να δω τις λύσεις, γιατί δεν πρόλαβα ούτε για αριθμητικά να κοιτάξω. Είμαι σίγουρα κάτω από 19 γιατί έχασα το Β3.
Αν δεν έχω πέσει κάτω από 17 στη χημεία, το 17Κ το έχω στο τσεπάκι μου. Χαλαρά τώρα.
Αυτό το Β3 πρέπει να το χάσαμε πολλοί...
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Ε, νταξει, δε θεωρώ ότι στα μαθηματικά ήταν τόσο δύσκολα...


Αυτό το Β3 πρέπει να το χάσαμε πολλοί...
Είδα ότι μειώθηκε η ταχύτητα και μου καρφώθηκε στο μυαλό η θερμοκρασία ρε γαμώτο.. Δεν πειράζει. Ας είναι το μοναδικό λάθος.


edit : έκανα λάθος στις πράξεις του Mr και μου βγήκε το ποσοστό w/w% λάθος. Λάθη για να είσαι περήφανος :hehe:
 
Τελευταία επεξεργασία:

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Είδα ότι μειώθηκε η ταχύτητα και μου καρφώθηκε στο μυαλό η θερμοκρασία ρε γαμώτο.. Δεν πειράζει. Ας είναι το μοναδικό λάθος.


edit : έκανα λάθος στις πράξεις του Mr και μου βγήκε το ποσοστό w/w% λάθος. Λάθη για να είσαι περήφανος :hehe:
Εγώ που ενώ είδα στο Δ το ερώτημα για το οξειδωτικό, δεν το έγραψα γιατί στην πορεία το ξέχασα, τι να πω;:russian_roulette:
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οποιος σκεφτεται ξανά για του χρόνου να μου στείλει να υπάρχει υποστήριξη
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Οποιος σκεφτεται ξανά για του χρόνου να μου στείλει να υπάρχει υποστήριξη
Σε είχα ξεχάσει τελείως! Για να λες για του χρόνου , μάλλον δεν πήγε και τόσο καλά. Εύχομαι καλή δύναμη!
 

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οποιος σκεφτεται ξανά για του χρόνου να μου στείλει να υπάρχει υποστήριξη

Τα αποτελέσματα δεν θα περιμένεις να βγουν?
 

alan09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alan09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Ε, νταξει, δε θεωρώ ότι στα μαθηματικά ήταν τόσο δύσκολα...


Αυτό το Β3 πρέπει να το χάσαμε πολλοί...


Μα, αυτό ακριβώς εννοούσα. Τις προηγούμενες χρονιές τα ζόρικα έπεφταν κυρίως στα μαθηματικά, ενώ φέτος άλλαξε το σκηνικό. Η ζυγαριά των απαιτητικών θεμάτων κλίνει προς τα άλλα μαθήματα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top