1200 φοιτητές της Φιλοσοφικής Αθηνών ζητούν άμεση συντήρηση του κτιρίου της Σχολής τους

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,777 μηνύματα.
Επιτελους διαμαρτυρηθηκαν.. καποιος πρεπει να το δει.
Αυτο το εμβληματικο κτηριο που φτιαχθηκε αρχες 1970 απο την χουντα εχει βγαλει καρφια πλεον στον ζημαρουλη των φοιτητριων... δεν εχει μπει μιστρι και βουρτσα απο τοτε..ημαρτον τα κοριστια δεν ειναι του πεταματου.
Ευτηχως δηλαδη που ειναι η Κνε και η Δαπ και φτιαχουν μεγαλες ταπετσαριες με τις αφησες μπας και δωσουν λιγο χρωμα ρε παιδι μου.

 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,309 μηνύματα.
Επιτελους διαμαρτυρηθηκαν.. καποιος πρεπει να το δει.
Αυτο το εμβληματικο κτηριο που φτιαχθηκε αρχες 1970 απο την χουντα εχει βγαλει καρφια πλεον στον ζημαρουλη των φοιτητριων... δεν εχει μπει μιστρι και βουρτσα απο τοτε..ημαρτον τα κοριστια δεν ειναι του πεταματου.
Ευτηχως δηλαδη που ειναι η Κνε και η Δαπ και φτιαχουν μεγαλες ταπετσαριες με τις αφησες μπας και δωσουν λιγο χρωμα ρε παιδι μου.

Άσε τις τουαλέτες Γιάννη μου.. ουρολοίμωξη έχω πάθει να τα κρατάω μέχρι να πάω σπίτι🙃

Δεν μπαίνεις εκεί μέσα..
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,777 μηνύματα.
Για να κολησεις θα πρεπει να μπεις ..εδω φοβασαι να μπεις ..σαν τον ''Βραχο'' ενα πραμα ειναι.
Και ομως αυτο το παλιο κτηριο αν το διαμορφωσεις καπως το βαψεις και το φωτισεις θα γινει το καλυτερο πανεπιστημιο που εχουμε..
Αμα θελουν κλεινουν οροφο οροφο και το κανουν σε μαξ 2 χρονια με ρυθμο ''τα ζωα μου αργα''

Και πειτε και σε εκεινο το κυλικειο στο ισογειο που εχει μονο αραβικες πιτες οτι υπαρχουν και αγορακια που θελουν σαντουιτς με κανονικο ψωμακι.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,309 μηνύματα.
Και πειτε και σε εκεινο το κυλικειο στο ισογειο που εχει μονο αραβικες πιτες οτι υπαρχουν και αγορακια που θελουν σαντουιτς με κανονικο ψωμακι.
Δεν έχω πάει ποτέ στο κυλικείο ούτε στη λέσχη εννοείται. Σιχαίνομαι Γιάννη μου, σιχαίνομαι🥲
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,777 μηνύματα.
Δεν έχω πάει ποτέ στο κυλικείο ούτε στη λέσχη εννοείται. Σιχαίνομαι Γιάννη μου, σιχαίνομαι🥲
εεε και πως θα παρεις καφε? ενταξει και θερμος παιζει.
Κοιτα να δεις η φυση τα προεβλεψε αυτα ..οσο πιο κοντα στα μικροβια τοσο πιο υγειης εισαι. Ανοσοποιητικο το ειπε και πρεπει να εκπαιδευεται συνεχεια.
Αν ημουν υπουργαρας θα ειχα το υγειονομικο καθε μερα εκει και ενα προβεβλημενο σεφ πανω απο το κεφαλι τους. Διοτι ερυφυλη μου εσυ εχεις και μαμα που σε φροντιζει... τα αλλα παιδακια ομως τι ?? και χωρις λευτα.
Παντως ειναι ντροπη και απαραδεκτο να μην μπορουν να δωσουν ενα πιατο καλο φαι στα παιδια ..
Και βγαινουν και λενε ..''εμεις το δημοσιο πανεπιστημιο κορωνα στο κεφαλι μας''... Σιγα ρε μην πονοκεφαλιασετε ..ουστ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top