[12/6/2017] Φυσική Κατεύθυνσης

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Just1n

Νεοφερμένος

Ο Just1n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Γενικά θα ήταν καλύτερα να μην σκέφτεσαι καθόλου πόσο γράψατε, και να μην ψάχνετε τις λύσεις τουλάχιστον πριν τελειώσουν οι πανελλήνιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cisse

Νεοφερμένος

Ο cisse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
ηθελα να ρωτησω εαν καπιος στο β2 δεν ειδα οτι ζητουσε την ταχυτητα στο Α και ωρηκε την ταχυτητα στο Γ και δεν εκανε εκσισωση συνεχειας χανει ολο το β2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariatztztz

Νεοφερμένος

Η mariatztztz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
ηθελα να ρωτησω εαν καπιος στο β2 δεν ειδα οτι ζητουσε την ταχυτητα στο Α και ωρηκε την ταχυτητα στο Γ και δεν εκανε εκσισωση συνεχειας χανει ολο το β2?

εαν επελεξες το σωστο θα παρεις περιπου 2 μοναδες..μετα κοβονται απο την αιτιολογηση..αν δεν επελεξες το σωστο τις χανεις ολες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cisse

Νεοφερμένος

Ο cisse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
επελεξα το σωστο εκανα βερνουλλι απλως δεν εκανα εκσισωση συνεχειας στο τελος,

επισης θα ηθελα να ρωτησω εαν καπιος στα ερωτηματα δ3 και δ4 παρει σωστα τουσ τυπουσ αλλα στην επιταχυνση αντι για την επιταχυνση του α ερωτηματος βαλει g παιρνει καποια μορια η οχι?ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Αρκετά εύκολα θέματα, αλλά δυσκολότερα από πέρυσι. Ο πολύ καλά προετοιμασμένος θα χτυπήσει 95+, ο λιγότερο 85+, ο μέτριος κανά 70 και λοιπά. Αρκετά καλή κλιμάκωση.

Αν και δεν τα εχω λυσει τα περυσινα ηταν οντως πιο δυσκολα; Με μια ματια τα περυσινα μου φαινονται πιο δυσκολα(βεβαια θα μου πεις γραφοντας καταλαβαινεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Αν και δεν τα εχω λυσει τα περυσινα ηταν οντως πιο δυσκολα; Με μια ματια τα περυσινα μου φαινονται πιο δυσκολα(βεβαια θα μου πεις γραφοντας καταλαβαινεις)
το ιδιο ευκολα/δυσκολα του 16 και του 17(ιδιο level,oxi asteia)

επελεξα το σωστο εκανα βερνουλλι απλως δεν εκανα εκσισωση συνεχειας στο τελος,

επισης θα ηθελα να ρωτησω εαν καπιος στα ερωτηματα δ3 και δ4 παρει σωστα τουσ τυπουσ αλλα στην επιταχυνση αντι για την επιταχυνση του α ερωτηματος βαλει g παιρνει καποια μορια η οχι?ευχαριστω
το Β2 δε θα το χασεις ολο,απλα η αιτιολογηση ειναι ανεπαρκης(3 μοναδες μαλλον θα χασεις απο εκει,3 θα σου δωσουν απο το Bernoulli και 2 απο τη σωστη απαντηση),αρα πες 5/8 ,τωρα για τα Δ3,Δ4 φιλε δε μπορω να σου πω ποσο θα σου βαλουν,δε ξερω τι εχεις γραψει ,μετα το κοψιμο του νηματος ο δισκος στη μεταφορικη εχει επιταχυνση g οντως(ασκειται μονο το βαρος του) και στη στροφικη 0 ,γιατι δεν επιδρα καμια ροπη δυναμης πανω του,οποτε Στ = 0 ,τωρα δε καταλαβα καθολου τι εκανες στα τελευταια ερωτηματα με τιςεπιταχυνσεις ,τωρα αν εβαζες οτι να ναι στους τυπους μη περιμενεις να παρεις και πολλες μοναδες ,καλυτερα ασε τη φυσικη και συγκεντρωσου στο τελευταιο μαθημα που δινεις(τις 3 ωρες που δινεις να συγκεντρωθεις,να μη κανεις χαζα ,δε λεω για τωρα):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cisse

Νεοφερμένος

Ο cisse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
aplws sto δ3 εβαλα αντι για το acm=20/3 εβαλα g enω στο d4 δεν εβαλα αρχικη ταχυτητα αυτο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
okk παλι δε μπορω να σου πω κτ με σιγουρια για το τι θα σου βαλουν...ειναι και σε ποιον θα πεσει το γραπτο σου,εμενα περυσι στη φυσικη ο ενας μου εβαλε 94 και ο αλλος 82,που δε δικαιολογειται για θετικο μαθημα τετοια διαφορα ....καλη τυχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cisse

Νεοφερμένος

Ο cisse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
δεν σε ρωταω να μου πεις ποσο τηα μου βαλουνε σε ρωταω να μου πεις εαν περνω κατι κατα την γνωμη σου xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
την ω που ειχε ο δισκος οταν κοπηκε το νημα την ειχες βρει σωστα?και για το λογο μετα ειπες ucm = gt και δεν εβαλες αρχικη ταχυτητα?ΧΔ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cisse

Νεοφερμένος

Ο cisse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
ναι ειπα ucm=gt
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
ναι ρε κατι θα σου δωσουν τοτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cisse

Νεοφερμένος

Ο cisse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
σε ευχαριστωω που μου απαντησες .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
τιποτα ρε να εισαι καλα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OliaK

Νεοφερμένος

Η OliaK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ας μοιραστώ κι εγώ την ατυχία μου.

Γεια σε όλους!
Καταρχήν τα θέματα της φυσικής ήταν πολύ καλά με την έννοια ότι όντως, ένας διαβασμενος μαθητής θα έγραφε το άριστα με άνεση (18-20). Μέσα στους "διαβασμένους" κατατάσσω και τον εαυτό μου. Μου κόβει ρε παιδί μου πως να το πω.

Αλλά η ατυχία με χτύπησε εκεί που δεν το περίμενα. Η φυσική, που είναι η αγαπημένη μου επιστήμη αυτή τη στιγμή φαίνεται σαν να με πρόδωσε.

Το ζουμί:
Πήγα να γράψω που λέτε, ήμουν άνετη, λέω μόνο φυσική δεν φοβάμαι. Όταν τα έλυνα είχα και γαμω αυτοπεποίθηση. Παραδίδω το γραπτό και βγαίνω έξω. Ένα λάθος στο Σ-Λ. Λάθος το Β1(λέτε να μην ήξερα την δύναμη ελατηρίου?) και το Β3 (μα τον τύπο της συχνότητας?). Τρίτο θέμα δεν έγραψα την εξίσωση του κύματος, αλλά της πηγής. Βρήκα την ταχύτητα του Σ αλλά χωρίς πρόσημο. Στο τέταρτο δεν πήρα καθόλου τις ροπες για τη ράβδο (Στ=0), αλλά πήρα όμως το ΣF=0 και βέβαια βρηκα λάθος την ταση του νήματος.

Δεν έχω ιδέα γιατί. Και το σίγουρο είναι ότι πλέον μια σχολή βιολογίας ή χημείας είναι κάτι που θα πετύχω γράφοντας εικοσαρια στην χημεία αύριο και στη βιολογία την Παρασκευή. Αδύνατο σωστά? Ε λοιπόν, αυτό που μου μένει είναι να ξαναδώσω του χρόνου. Δεν βαριέμαι να διαβάσω, ίσα-ίσα. Μαθήτρια του 18 και πάνω είμαι και δεν είναι ιδέα μου. Αυτό που με απασχολεί περισσότερο από οτιδήποτε είναι η προσπάθεια των γονέων μου (οικονομική και ψυχολογική) που με συγκινεί.

Βρισκομαι σε μια κατάσταση όπου δεν μπορώ να πιστέψω πως έχω γράψει γύρω στο 14 όταν περίμενα τουλάχιστον 18. Έχω μείνει βρε παιδιά. Η απογοήτευση είναι μεγάλη.

Αλλά χαίρομαι που πολλοί εδώ μέσα έγραψαν όπως έπρεπε. Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία στα υπόλοιπα μαθήματα που δίνετε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Ας μοιραστώ κι εγώ την ατυχία μου.

Γεια σε όλους!
Καταρχήν τα θέματα της φυσικής ήταν πολύ καλά με την έννοια ότι όντως, ένας διαβασμενος μαθητής θα έγραφε το άριστα με άνεση (18-20). Μέσα στους "διαβασμένους" κατατάσσω και τον εαυτό μου. Μου κόβει ρε παιδί μου πως να το πω.

Αλλά η ατυχία με χτύπησε εκεί που δεν το περίμενα. Η φυσική, που είναι η αγαπημένη μου επιστήμη αυτή τη στιγμή φαίνεται σαν να με πρόδωσε.

Το ζουμί:
Πήγα να γράψω που λέτε, ήμουν άνετη, λέω μόνο φυσική δεν φοβάμαι. Όταν τα έλυνα είχα και γαμω αυτοπεποίθηση. Παραδίδω το γραπτό και βγαίνω έξω. Ένα λάθος στο Σ-Λ. Λάθος το Β1(λέτε να μην ήξερα την δύναμη ελατηρίου?) και το Β3 (μα τον τύπο της συχνότητας?). Τρίτο θέμα δεν έγραψα την εξίσωση του κύματος, αλλά της πηγής. Βρήκα την ταχύτητα του Σ αλλά χωρίς πρόσημο. Στο τέταρτο δεν πήρα καθόλου τις ροπες για τη ράβδο (Στ=0), αλλά πήρα όμως το ΣF=0 και βέβαια βρηκα λάθος την ταση του νήματος.

Δεν έχω ιδέα γιατί. Και το σίγουρο είναι ότι πλέον μια σχολή βιολογίας ή χημείας είναι κάτι που θα πετύχω γράφοντας εικοσαρια στην χημεία αύριο και στη βιολογία την Παρασκευή. Αδύνατο σωστά? Ε λοιπόν, αυτό που μου μένει είναι να ξαναδώσω του χρόνου. Δεν βαριέμαι να διαβάσω, ίσα-ίσα. Μαθήτρια του 18 και πάνω είμαι και δεν είναι ιδέα μου. Αυτό που με απασχολεί περισσότερο από οτιδήποτε είναι η προσπάθεια των γονέων μου (οικονομική και ψυχολογική) που με συγκινεί.

Βρισκομαι σε μια κατάσταση όπου δεν μπορώ να πιστέψω πως έχω γράψει γύρω στο 14 όταν περίμενα τουλάχιστον 18. Έχω μείνει βρε παιδιά. Η απογοήτευση είναι μεγάλη.

Αλλά χαίρομαι που πολλοί εδώ μέσα έγραψαν όπως έπρεπε. Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία στα υπόλοιπα μαθήματα που δίνετε!!!

Το σημαντικο ειναι να μην το σκεφτεσαι τωρα γιατι δεν θα μπορεις να διαβασεις τα αλλα δυο μαθηματα που μενουν.
Δεν εχει κριθει ακομα τιποτα εχεις αλλα δυο μαθηματα, και εγω κατι παρομοιο επαθα με μαθηματικα την παρασκευη αλλα δεν εχει νοημα να το συζητας , κανε οτι καλυτερο μπορεις σε χημεια βιολογια και μετα αποφασιζεις
Καλη τυχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Ας μοιραστώ κι εγώ την ατυχία μου.

Γεια σε όλους!
Καταρχήν τα θέματα της φυσικής ήταν πολύ καλά με την έννοια ότι όντως, ένας διαβασμενος μαθητής θα έγραφε το άριστα με άνεση (18-20). Μέσα στους "διαβασμένους" κατατάσσω και τον εαυτό μου. Μου κόβει ρε παιδί μου πως να το πω.

Αλλά η ατυχία με χτύπησε εκεί που δεν το περίμενα. Η φυσική, που είναι η αγαπημένη μου επιστήμη αυτή τη στιγμή φαίνεται σαν να με πρόδωσε.

Το ζουμί:
Πήγα να γράψω που λέτε, ήμουν άνετη, λέω μόνο φυσική δεν φοβάμαι. Όταν τα έλυνα είχα και γαμω αυτοπεποίθηση. Παραδίδω το γραπτό και βγαίνω έξω. Ένα λάθος στο Σ-Λ. Λάθος το Β1(λέτε να μην ήξερα την δύναμη ελατηρίου?) και το Β3 (μα τον τύπο της συχνότητας?). Τρίτο θέμα δεν έγραψα την εξίσωση του κύματος, αλλά της πηγής. Βρήκα την ταχύτητα του Σ αλλά χωρίς πρόσημο. Στο τέταρτο δεν πήρα καθόλου τις ροπες για τη ράβδο (Στ=0), αλλά πήρα όμως το ΣF=0 και βέβαια βρηκα λάθος την ταση του νήματος.

Δεν έχω ιδέα γιατί. Και το σίγουρο είναι ότι πλέον μια σχολή βιολογίας ή χημείας είναι κάτι που θα πετύχω γράφοντας εικοσαρια στην χημεία αύριο και στη βιολογία την Παρασκευή. Αδύνατο σωστά? Ε λοιπόν, αυτό που μου μένει είναι να ξαναδώσω του χρόνου. Δεν βαριέμαι να διαβάσω, ίσα-ίσα. Μαθήτρια του 18 και πάνω είμαι και δεν είναι ιδέα μου. Αυτό που με απασχολεί περισσότερο από οτιδήποτε είναι η προσπάθεια των γονέων μου (οικονομική και ψυχολογική) που με συγκινεί.

Βρισκομαι σε μια κατάσταση όπου δεν μπορώ να πιστέψω πως έχω γράψει γύρω στο 14 όταν περίμενα τουλάχιστον 18. Έχω μείνει βρε παιδιά. Η απογοήτευση είναι μεγάλη.

Αλλά χαίρομαι που πολλοί εδώ μέσα έγραψαν όπως έπρεπε. Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία στα υπόλοιπα μαθήματα που δίνετε!!!

Η απόλυτη ταύτιση.Απο χθες νιώθω σκατα.Τους ακούω να λένε πως όλοι έγραψαν,τα θέματα βατα κι εγώ είμαι σε φάση "γιατί να το κάνω εγώ αυτό".Έτσι είναι οι πανελλήνιες,ένας διαγωνισμός.Για να καταφέρεις να πιάσεις βιολογικό ή χημικό η αλήθεια είναι πως πρέπει να γράψεις άριστα στα δύο μαθήματα που έμειναν γιατί αν δεν βάλουν δύσκολα θέματα βιολογία προβλέπω μικρή αύξηση στο 3ο πεδίο.Τι ήθελαν και έβαζαν το χημικό στο 3ο πεδίο για να φτάσει 18.000;Όπως και να χει,καλή επιτυχία να χεις και καλά αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Κι εγω εκανα λαθη που προφανως θα μου κοστισουν.
Β1 δεν καταλαβα οτι ζητουσε U ελατηριου, Β2 εβγαλα σωστη απάντηση συναρτησει του Η και φρικαρα, το εσβησα και στο τελος αφησα μια λάθος απαντηση, και φυσικά στο Γ θεμα, στην αρχή, αντι για Δt για να βρω την ταχυτητα διαδοσης πηρα το Τ... Τα θεματα ηταν όντως βατα, αλλα σε κατι τετοιες περιπτώσεις αποδεικνύεται πως η απροσεξια μας και η σιγουριά μας μπορούν να μας καταστρεψουν! Και, με μετρια μαθηματικά και τετοια φυσικη, μαλλον πρεπει να αναθεωρησω τους στοχους μου, αν θελω να γλιτωσω τη 2η φορα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
στο δ4) εκανα την εξισωση επιβραδυνομενη αντι επιταχυνομενη ποσο κοβουν;..επισης στο γ4) βρηκα τη ταχυτητα απ γραφικη παρασταση αφου ειχαν δφ=3π/2 ειναι λαθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OliaK

Νεοφερμένος

Η OliaK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Το σημαντικο ειναι να μην το σκεφτεσαι τωρα γιατι δεν θα μπορεις να διαβασεις τα αλλα δυο μαθηματα που μενουν.
Δεν εχει κριθει ακομα τιποτα εχεις αλλα δυο μαθηματα, και εγω κατι παρομοιο επαθα με μαθηματικα την παρασκευη αλλα δεν εχει νοημα να το συζητας , κανε οτι καλυτερο μπορεις σε χημεια βιολογια και μετα αποφασιζεις
Καλη τυχη
Να διαβάσω χημεία μετά από αυτό δεν μπόρεσα, αλλά και ούτε το είχα σκοπό. Οσα ήταν να διαβάσω τα διάβασα, είναι καλύτερο (για μένα τουλάχιστον) να αραξω την ημέρα πριν την εξέταση.

Η περίπτωσή σου με τα μαθηματικά θα έλεγα ότι διαφέρει, εφόσον τα θέματα ήταν δύσκολα για όλους. Αλλά εν πάση περιπτώσει, ας ελπίσουμε ότι όλα θα πανε! Καλή συνέχεια!

στο δ4) εκανα την εξισωση επιβραδυνομενη αντι επιταχυνομενη ποσο κοβουν;..επισης στο γ4) βρηκα τη ταχυτητα απ γραφικη παρασταση αφου ειχαν δφ=3π/2 ειναι λαθος;
Για την εξίσωση δεν απαντώ γιατί δεν ξέρω, αλλά αυτό με τη Δφ λύνεται με πολλούς τρόπους, οπότε πιστεύω θα σου το πιάσουν σωστό, καλή συνέχεια ??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top