[12/6/2017] Ιστορία Κατεύθυνσης

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Έχω μια απορια για όσους ξέρουν.
Έδινε η αδερφη μου και έκανε μια μεγάλη πατατα.
Στο 4 Και στο 5 Δεν έσπασε τα ερωτήματα σε Α και Β. Έχει επεξεργαστεί τις πηγές τα έχει απάντησει αλλά δομικά το 4 είναι ενιαίο και το 5 το ίδιο. Απ' ό,τι καταλαβα απαντούσε εναλλάξ Α, Β . Δεν υπάρχει σαφής διαχωρισμός.
Είναι στην ευχέρεια του ελεγκτή πως θα το διορθώσει ή είναι όλο λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofiapon12

Νεοφερμένος

Η Sofiapon12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ναιι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
τις πρωτες δυο παραγραφους του κεφαλαιου τις ναυτιλιας εννοω, το πρωτο για εισαγωγη και το δευτερο για τα ναυτικα κεντρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosDjent

Νεοφερμένος

Ο SteliosDjent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
επρεπε να βαλεις και το κομματι στην αλλη σελιδα που ελεγε για τα δημοσια εργα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofiapon12

Νεοφερμένος

Η Sofiapon12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Σε πολλα σαιτ βαζουν ως απαντηση στη πηγη αυτη στο α ερωτημα και το κομματακι που ελεγε για την ελληνικβ ναυτιλια τον 19ο αιωνα κατω απο την εικονα στη δεξια σελιδα...το βαλατε εσεις;

Ποσο να κοψουν αν δεν εβαλε καποιος αυτο το κομματακι κατω απο την εικονα με τη ναυτιλια κατα τον 19ο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
οχι, αναφερομαστε σε ναυτικα κεντρα, οχι ναυτιλια. δεν εχουν σχεση γκαιζ. ετσι με ειπε και ο καθηγητης μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosDjent

Νεοφερμένος

Ο SteliosDjent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
εγω μονο τις τελευταιες σειρες για τα λιμανια και τους φαρους

εμενα ειπε οτι επρεπε. τεσπα δεν ειναι τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
γκαιζ ειναι θεμα λογικης, αλλο ναυτικα κεντρα αλλο ναυτιλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosDjent

Νεοφερμένος

Ο SteliosDjent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
αμα χρειαζοταν το κομματι αντε να κοψουν 1/100
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Έχω μια απορια για όσους ξέρουν.
Έδινε η αδερφη μου και έκανε μια μεγάλη πατατα.
Στο 4 Και στο 5 Δεν έσπασε τα ερωτήματα σε Α και Β. Έχει επεξεργαστεί τις πηγές τα έχει απάντησει αλλά δομικά το 4 είναι ενιαίο και το 5 το ίδιο. Απ' ό,τι καταλαβα απαντούσε εναλλάξ Α, Β . Δεν υπάρχει σαφής διαχωρισμός.
Είναι στην ευχέρεια του ελεγκτή πως θα το διορθώσει ή είναι όλο λάθος;

Το είχα κι εγώ απορία αυτό ''τω καιρώ εκείνω''' και η φιλόλογός μου -διορθώτρια είναι- μου είχε πει ότι υπάρχει περίπτωση να αφαιρεθούν 1-2 μονάδες (στα 100) αλλά ως εκεί! :P

Καλή της επιτυχία!

Χαχα. Μόλις πήγα στο φροντιστήριο. Κάτι έλεγα πριν ότι χάζευα; ναι μάλλον. Έχασα 6 μονάδες έτσι για το yolo. Δεν είδα το τελευταίο παράθεμα. Χαχαχα. Χα. Γαμω τη ζωή μου. :D

άντε ρε μη το σκέφτεσαι!

Λογικό να σκας, γιατί τα ήξερες, όμως δεν είναι κάτι φοβερό, δε χάθηκε η μάχη! Και πάλι στοχεύεις σε άριστο βαθμό!

Άντε πάμε γι' άλλα! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Χαχα. Μόλις πήγα στο φροντιστήριο. Κάτι έλεγα πριν ότι χάζευα; ναι μάλλον. Έχασα 6 μονάδες έτσι για το yolo. Δεν είδα το τελευταίο παράθεμα. Χαχαχα. Χα. Γαμω τη ζωή μου. :D

ποιο εννοεις? 6 στις 20??



Εγω στη δευτερη πηγη εγραψα οπως ειπατε για εισαγωγη την 1η παραγραφο που λεει για τον 18ο αιωνα και μετα για τα ναυτικα κεντρα
και για τη συρο εγραψα μεχρι πανω απο την εικονα.Δεν πηγα στον 19ο αιωνα ελπιζω να μην χασω βαθμους.

Στην πηγη για το κρητικο ποια κομματια γραψατε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
ποιο εννοεις? 6 στις 20??



Εγω στη δευτερη πηγη εγραψα οπως ειπατε για εισαγωγη την 1η παραγραφο που λεει για τον 18ο αιωνα και μετα για τα ναυτικα κεντρα
και για τη συρο εγραψα μεχρι πανω απο την εικονα.Δεν πηγα στον 19ο αιωνα ελπιζω να μην χασω βαθμους.

Στην πηγη για το κρητικο ποια κομματια γραψατε;;
6 στις 100 άμα Ήταν 6 στις 20 δε θα σας μιλούσα, θα ήμουν στα θυμαρακια at the moment.

Δε χρειαζόταν ο 19ος αιώνας στο παράθεμα με τη ναυτιλία, αν εννοείς την παράγραφο κάτω από την εικόνα.

Στο κρητικό έγραψα το 6 στο α ερώτημα και την πρώτη παράγραφο από 7 στο β.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Το είχα κι εγώ απορία αυτό ''τω καιρώ εκείνω''' και η φιλόλογός μου -διορθώτρια είναι- μου είχε πει ότι υπάρχει περίπτωση να αφαιρεθούν 1-2 μονάδες (στα 100) αλλά ως εκεί! :P

Καλή της επιτυχία!

Ακόμη και αν είναι περιπλεγμένη η απάντηση; Δηλαδή μια παράγραφος για Α ,μια για Β, πάλι για Α κ.ο.κ.
Μακάρι να έχεις δίκιο γιατί σκεφτόταν ότι θα χάσει 4-5 μονάδες στα 20.
Ευχαριστώ πολύ ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
σιγα μη χασει και 200 στα 20. ας τσιλαρει, πες στην αδερφη σου. αν εχουν απαντηθει ολα τα ερωτηματα θα ειναι πολυ μ*λ*κοπιτουρας ο βαθμολογητης, αν της κοψει κατι γι'αυτο το λογο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Σε πολλα σαιτ βαζουν ως απαντηση στη πηγη αυτη στο α ερωτημα και το κομματακι που ελεγε για την ελληνικβ ναυτιλια τον 19ο αιωνα κατω απο την εικονα στη δεξια σελιδα...το βαλατε εσεις;

Ποσο να κοψουν αν δεν εβαλε καποιος αυτο το κομματακι κατω απο την εικονα με τη ναυτιλια κατα τον 19ο;

Το μόνο π δεν έχω γράψει σε όλο το διαγώνισμα αυτό είναι...Επειδή ανέφερε κ πλοία μέσα στις πηγές λογικά έπρεπε να το γράψουμε...Αλλά αν όλη η πηγή είναι ολοκληρωμένη πόσο να μας κοψουν?
Αν δεν κόψουν πάμε για 19-20 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Ενταξει τοτε μικρο το κακο για 6 στις 100.
Στη Μικτη επιτροπη και στον στρατιωτικο συνδεσμο τι γραψατε;
στη μικτη εγραψα το κομματι στο τελος της παλιννοστησης και για τη συμβαση ανταλλαγης οτι βοηθησε στη μετακινηση
Και στον στρατιωτικο συνδεσμο δεν ξερω τι με επιασε και εγραψα ολο το κομματι απο το κινημα στο γουδι μεχρι τεελος.Επρεπε να εγραφα μονο για τις μεταρρυθμισεις και το ποτε διαλυθηκε επειδη ηταν ορισμος;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
σιγουρα δεν χρειαζονταν τα εξτρα που εγραψες στους ορισμους, αλλα δυσκολα θα σε κοψουν απο κει.

αυτο με τα πλοια επιμενω οτι δεν χρειαζοταν παντως, εβγαινες οφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ενταξει τοτε μικρο το κακο για 6 στις 100.
Στη Μικτη επιτροπη και στον στρατιωτικο συνδεσμο τι γραψατε;
στη μικτη εγραψα το κομματι στο τελος της παλιννοστησης και για τη συμβαση ανταλλαγης οτι βοηθησε στη μετακινηση
Και στον στρατιωτικο συνδεσμο δεν ξερω τι με επιασε και εγραψα ολο το κομματι απο το κινημα στο γουδι μεχρι τεελος.Επρεπε να εγραφα μονο για τις μεταρρυθμισεις και το ποτε διαλυθηκε επειδη ηταν ορισμος;;
Εγώ στη μικτή έβαλα και του '23 και του '14.

Και στον στρατιωτικό σύνδεσμο δεν έβαλα όλο το γουδί με τα επαγγελματικά σωματεία. Μου φάνηκε κάπως εκτός. Το μόνο που έγραψα από αυτό είναι ότι σε συνδυασμό με τη διαδήλωση επαγγελματικών ενώσεων προκάλεσαν την ψήφιση νόμων και μεταρρυθμίσεων από τη Βουλή και ,φυσικά, το πότε διαλύθηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Έλα πιο δύσκολα ήταν τς περσινά , δε λέω οτι τα φετινά ειναι εύκολα αλλα βγαίνουν πιο εύκολα κ πιο γρήγορα μ φαινεται αν κ περίμενα να σας χαντακώσουν λιγο στην ιστορία αφού βαλαν εύκολα αρχαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Καλα ποια παλιννοστηση λεω,το εχω καψει.Τελος παντων
Εγω εβαλα μονο του '23 .
Ενταξει ελπιζω να μην εχασα πολλους βαθμους με αυτα.
Ναι δεν τα ελεγες και δυσκολα σε καμια περιπτωση για οποιον ειχε διαβασει ηταν μια χαρα και σχετικα ξεκαθαρα νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top