[12/06/2023] Φυσική Προσανατολισμού

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,855 μηνύματα.
Τα θέματα ανακοινώθηκαν, μπορείτε να τα βρείτε ΕΔΩ.
------------------------
Το καθιερωμένο θέμα του iSchool που γίνεται κάθε χρόνο για κάθε εξεταζόμενο μάθημα. :give_rose:

Οι φετινές πανελλήνιες κλείνουν για τα Γενικά Λύκεια με Φυσική, για όλους των κατευθύνσεων Θετικής και Υγείας & Ζωής! :spasiklas::spasiklas::spasiklas:

Για γενικές συζητήσεις προτιμήστε το θέμα Πανελλήνιες 2023 - Κουβεντούλα. Για ό,τι αφορά τη Φυσική (πως τα πήγατε, τι απαντήσεις δώσατε, προβληματισμοί για το μάθημα κτλ), αυτό το θέμα είναι το πλέον κατάλληλο.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί όπου και θα προστεθούν τα θέματα.

Και μην ξεχνάτε, να κάνετε τις δοκιμές σας στον Υπολογιστή Μορίων 2023:

Τα λέμε αύριο, καλή ξεκούραση και να ξυπνήσετε ακμαίοι!! :-* :clover: :clover: :clover:
Και μην ξεχάσετε να μπείτε να μας πείτε πως τα πήγατε!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,080 μηνύματα.
Το θέμα είναι τώρα ανοιχτό. Καλή επιτυχία σε όλους 💚
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,478 μηνύματα.
Έχει βγει το ρευστό από την ύλη; Καλέ τόσο ωραίο κεφάλαιο.
Υ.Γ Τα είδα τα θέματα, αλλά γνώμη δεν έχω γτ τα κοίταξα πολύ επιφανειακά. Πάντως παρατήρησα ότι σε κάθε θέμα υπάρχει ηλεκτρομαγνητισμός.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,679 μηνύματα.
στερεο σωμα ροπες κτλπ ουτε μισο ερωτημα μου κανει τρομερη εντυπωση!!!Εδω και πολλα χρονια φυσικη περαν κλασσικης μηχανικης δεν θυμαμαι αλλα φαινονται μαλλον νορμαλ θεματα για αριστους!!!Μου κανε εντυπωση το τυπολογιο που τους δωσανε.Μεχρι και εμβαδον παραλληλογραμμου τους δινουν!!!Τα χουν διασυρει τα μαθηματικα εντελως!
 

nimbus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nimbus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γεωπονίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο στυλ θεμάτων... Το τυπολογίο... αν είναι δυνατόν, όλοι θα πρέπει να έχουν γράψει κάτι. Πάνε και οι τύποι, πλέον όλα θα δίνονται
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,679 μηνύματα.
Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο στυλ θεμάτων... Το τυπολογίο... αν είναι δυνατόν, όλοι θα πρέπει να έχουν γράψει κάτι. Πάνε και οι τύποι, πλέον όλα θα δίνονται
ναι λες και ειναι πανεπιστημιο!στο τελος θα γραφουν και με ανοιχτα βιβλια!Η ουσια ειναι στο πανεπιστημιο σου δινονται σοβαροι τυποι οχι το εμβαδον κυκλου.....
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,478 μηνύματα.
στερεο σωμα ροπες κτλπ ουτε μισο ερωτημα μου κανει τρομερη εντυπωση!!!Εδω και πολλα χρονια φυσικη περαν κλασσικης μηχανικης δεν θυμαμαι αλλα φαινονται μαλλον νορμαλ θεματα για αριστους!!!Μου κανε εντυπωση το τυπολογιο που τους δωσανε.Μεχρι και εμβαδον παραλληλογραμμου τους δινουν!!!Τα χουν διασυρει τα μαθηματικα εντελως!
Έχει μειωθεί αρκετά η ύλη του στερεού για αυτό.
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
ναι λες και ειναι πανεπιστημιο!στο τελος θα γραφουν και με ανοιχτα βιβλια!Η ουσια ειναι στο πανεπιστημιο σου δινονται σοβαροι τυποι οχι το εμβαδον κυκλου.....
θυμάσαι κιόλας τι είχε γίνει το 2018 με αυτό το θέμα, φαντάσου να είσαι 17 χρονών να δίνεις μαθ κατ και να μη ξέρεις ένα πρ^2
 

SKG

Νεοφερμένος

Η SKG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Λογοθεραπείας Πατρών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Παντως μολις τώρα που μίλησα με το φυσικό της κόρης μου μου είπε οτι τα θέματα είναι πολύ δυσκολα και θέλουν πάρα πολύ χρονο.Ειδικά το Δ μου λεει θα γράφουν και δε θα τελειώνει.Κρίμα...τους το φύλαγαν τελευταιο μάθημα!!
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,478 μηνύματα.
Καλά φέτος μερικοί έχουν βγάλει όλα τα θέματα της θετικής δύσκολα, δλδ κάπου ένα ώπα.

Υ.Γ Μπορεί να φάω hate, αλλά ντάξει θα ζήσω :P
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
στερεο σωμα ροπες κτλπ ουτε μισο ερωτημα μου κανει τρομερη εντυπωση!!!Εδω και πολλα χρονια φυσικη περαν κλασσικης μηχανικης δεν θυμαμαι αλλα φαινονται μαλλον νορμαλ θεματα για αριστους!!!Μου κανε εντυπωση το τυπολογιο που τους δωσανε.Μεχρι και εμβαδον παραλληλογραμμου τους δινουν!!!Τα χουν διασυρει τα μαθηματικα εντελως!
next step να μοιραζουν και επαγγελματικα casio.. αχαχαχ τι φαση με το τυπολογιο στο τελος ακομα και στο πανεπιστημιο δινονται δυσκολοι τυποι σε μαθηματα τυπου σηματων ή φυσικης
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
9 σελίδες;;; :stunned:

Α είναι και το τυπολόγιο..
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

SKG

Νεοφερμένος

Η SKG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Λογοθεραπείας Πατρών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλά φέτος μερικοί έχουν βγάλει όλα τα θέματα της θετικής δύσκολα, δλδ κάπου ένα ώπα.

Υ.Γ Μπορεί να φάω hate, αλλά ντάξει θα ζήσω :P
Γιατι;;Τα υπολοιπα μαθήματα μια χαρά ήταν σε γενικές γραμμές στο υγείας τουλάχιστον που δίνει η κόρη μου.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,478 μηνύματα.
9 σελίδες;;; :stunned:
Οι ασκήσεις είναι 6.
Αφού ήταν λολ
Φυσική δεν ξέρω, αλλά χημεία και βιολογία δε θα έλεγα σε καμία περίπτωση ότι ήταν δύσκολα. Δύσκολα ερωτήματα είναι λογικό να υπάρχουν, αλλά άλλο το ένα και άλλο το άλλο.

Γιατι;;Τα υπολοιπα μαθήματα μια χαρά ήταν σε γενικές γραμμές στο υγείας τουλάχιστον που δίνει η κόρη μου.
Συμφωνώ, αλλά γνκ δεν ακούγεται αυτό.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Φυσική δεν ξέρω, αλλά χημεία και βιολογία δε θα έλεγα σε καμία περίπτωση ότι ήταν δύσκολα. Δύσκολα ερωτήματα είναι λογικό να υπάρχουν, αλλά άλλο το ένα και άλλο το άλλο.
Χημεία ήταν πολλά και αυτό από μόνο του είναι αρκετό για να δυσκολέψει τους υποψηφίους. Μην λέμε τώρα ο,τι θέλουμε.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,478 μηνύματα.
Χημεία ήταν πολλά και αυτό από μόνο του είναι αρκετό για να δυσκολέψει τους υποψηφίους. Μην λέμε τώρα ο,τι θέλουμε.
Το ότι ενδεχομένως ήταν πολλά δεν τα καθιστά και δύσκολα, αυτό λέω. Οι πανελλαδικές δεν εξετάζουν μόνο γνώσεις.

Και επειδή δεν έχω όρεξη να απαντάω αν με κράξει κανείς να πω ότι εγώ έχω κάνει λάθη και σε εύκολα θέματα και δεν ντρέπομαι να το παραδεχτώ.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πάντως, πολλά για να απαντηθούν σε 3 ώρες. Δεν υπάρχουν δύσκολα σημεία. Μόνο στο Δ3 υπάρχει πονηριά. Ως συνήθως "θέματα βατά για πολύ καλά προετοιμασμένους και πολύ προσεκτικούς υποψηφίους".

1686560235204.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
Αυτό που μερικοί σχολιάζετε τα θέματα ως εύκολα ενώ δώσατε πριν καμια 12ετια να το τσεκάρετε.
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Καλά φέτος μερικοί έχουν βγάλει όλα τα θέματα της θετικής δύσκολα, δλδ κάπου ένα ώπα.

Υ.Γ Μπορεί να φάω hate, αλλά ντάξει θα ζήσω :P
Αφού δίκιο έχεις τι hate να φας.

Τωρα τι σχέση έχει η έκταση των θεμάτων με τη δυσκολία αυτών ένας Θεός ξέρει
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top