10%

Marple

Νεοφερμένος

Η Marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Γεια σας!Ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος γνωρίζει πότε είναι να δηλώσουμε για το 10%.Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.Καλο μήνα !
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Γεια σας!Ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος γνωρίζει πότε είναι να δηλώσουμε για το 10%.Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.Καλο μήνα !
Όταν ανοίξει η πλατφόρμα για το μηχανογραφικό , άρα τέλη Ιουνίου/αρχές Ιουλίου κάπου εκεί
Επίσης είδα οτι είχες ξανακάνει 10% (λογικά;;; ) οπότε μου κάνει εντύπωση. Αλλά ναι , αν είχες ξανακάνει , τώρα θα μπεις με 4% (10% = 6% και 4% αντιστοιχα με τα ετη που έχουν περάσει απο την τελευταία φορά που έδωσες πανελλήνιες)
 

Marple

Νεοφερμένος

Η Marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ .Όχι δεν έχω ξανακάνει 10%.Εδωσα πρώτη φορά το 2021 και ξαναεδωσα πέρσυ άρα νομίζω ότι δικαιούμαι να κάνω 10%ετσι δεν είναι ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης οι κωδικοί γι αυτοι την πλατφόρμα αλλάζουν ;Εννοώ αν δεν θυμόμαστε εκείνους που είχαμε ;
 

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ .Όχι δεν έχω ξανακάνει 10%.Εδωσα πρώτη φορά το 2021 και ξαναεδωσα πέρσυ άρα νομίζω ότι δικαιούμαι να κάνω 10%ετσι δεν είναι ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης οι κωδικοί γι αυτοι την πλατφόρμα αλλάζουν ;Εννοώ αν δεν θυμόμαστε εκείνους που είχαμε ;
Ναι δικαιούσαι. Ο αριθμός υποψηφίου είναι ο ίδιος, βγάζεις καινούργιο κωδικό για την πλατφόρμα
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
ξαναεδωσα πέρσυ άρα νομίζω ότι δικαιούμαι να κάνω 10%ετσι δεν είναι
Αφού έδωσες πέρυσι , ναι δικαιούσαι και διεκδικείς το 6% των θέσεων
Επίσης οι κωδικοί γι αυτοι την πλατφόρμα αλλάζουν ;Εννοώ αν δεν θυμόμαστε εκείνους που είχαμε ;
Πρέπει να θυμάσαι απλά το username. Αλλά οκ και να μην το θυμάσαι , παίρνεις στο σχολείο ένα τηλ και στον υπενθυμίζουν τον κωδικό + σου βγάζουν νέο password για να μπεις στην πλατφόρμα :)
 

ioannasth

Νεοφερμένος

Η ioannasth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια σας, εχω 12.300 μορια και θελω να κανω 10% φετος απο φιλοσοφια πατρας.Ποια σχολη κατα την γνωμη σας αξιζει να επιλεξω που να μπορω να πιασω;
 

Μαθητής του 15

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μαθητής του 15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Η Επικοινωνίας και Ψηφιακών Μέσων στην Καστορία (Και η διδυμή της σχολή στο Αργοστόλι) αξίζουν να είναι σχολές που πρέπει να είναι πρώτες στο μηχανογραφικό σου. Στην σχολή έρχεσαι σε επαφή με τα αντικείμενα της επικοινωνίας, του μάρκετινγκ, της διαφήμισης, της δημοσιογραφίας, της πολιτισμικής διαχείρησης κ.α. Μπορείς να ασχοληθείς με τομείς όπως το Digital Marketing, η κατασκευή ιστοσέλίδων και πολλά ακόμη, τα ξέρω αυτά απο πρώτο χέρι μιάς και εκεί σπουδάζω :).

Στο ίδιο κλίμα (απλά με περισότερα μαθήματα Πληροφορικής άλλα και Μουσειολογίας) το τμήμα Πολιτισμικής Τεχνολογίας και Επικοινωνίας στην Μυτηλήνη είναι μία απο τις σχολές αουτσάιντερ του πρώτου πεδίου, καθώς και η Πολιτσμού και Μέσων και Δημηουργικών Βιομηχανιών στον Βόλο.

Βέβαια άμα σπουδάζα και εγώ Φιλοσοφική Πάτρας και δεν είχα άλη επιλογή, παράλληλα με την σχολή θα ασχολούμουνα με το να καλύψω κενα σε μαθηματικά και Φυσική, θα μάθενα και μία γλώσσα προγραμματισμού και μόλις εβγάζα την σχολή στα 4 χρόνια θα έκανα κατατακτήριες για ceid (@monaxiko brizolaki που είσαι;). Είναι και αυτό μια σκέψη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
θα μάθενα και μία γλώσσα προγραμματισμού και μόλις εβγάζα την σχολή στα 4 χρόνια θα έκανα κατατακτήριες για ceid
Ναι… δεν κανουμε μονο προγραμματισμο εκει. Θελουμε και ισχυρο μαθηματικο υποβαθρο οποτε δεν παιζει.
Επισης δεν ειμαστε προορισμενοι για να γινουμε μηχανικοι πληροφορικης /ηλεκτρολογοι κλπ χωρις να θελω να ακουστω κακια. Ας μην κορεστει αλλο ο κλαδος με ατομα που κοιτανε μονο τα λεφτα χωρις να τους νοιαζει να το εξελιξουν
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Ναι… δεν κανουμε μονο προγραμματισμο εκει. Θελουμε και ισχυρο μαθηματικο υποβαθρο οποτε δεν παιζει.
Επισης δεν ειμαστε *ολοι* προορισμενοι για να γινουμε μηχανικοι πληροφορικης /ηλεκτρολογοι κλπ , χωρις να θελω να ακουστω κακια. Ας μην κορεστει αλλο ο κλαδος με ατομα που κοιτανε μονο τα λεφτα χωρις να τους νοιαζει να το εξελιξουν.
Μια μικρη διορθωση
 

elevag

Νεοφερμένος

Ο elevag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπέρα! Έγραψα πανελλήνιες το 2021 και ήθελα να περάσω ιατρική ΣΣΑΣ (που είχε βάση 18.155). Εντέλει συγκέντρωσα 18018 μόρια και πέρασα σε άλλη σχολή την οποία βρίσκω αρκετά ενδιαφέρουσα. Ξαναπροσπάθησα με το 6% το 2022 και έπεσε η βάση στα 18056 ( 38 μόρια διάφορα). Έφτασα 4ο εξάμηνο φέτος και είπα ας το επιχειρήσω με το 4% μήπως και.... Άλλες χρονιές είδα ότι με το 4% η στρατιωτική ιατρική έπεφτε αρκετά και γεννήθηκαν ελπίδες μέσα μου. Δεδομένου όμως ότι παίρνουν μόνο ένα άτομο, ποτε κανείς δεν ξέρει. Θα ήθελα πάντως να μάθω την άποψη σας! Επίσης αν κάποιος έχει περάσει τις πκε, σκοπεύει να κάνει 4% για την συγκεκριμένη σχολή και έχει μαζέψει περισσότερα μόρια, θα παρακαλούσα να μου απαντήσει, να μην ελπίζω κι εγώ ο κακομοίρης 🤣
 

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Καλησπέρα! Έγραψα πανελλήνιες το 2021 και ήθελα να περάσω ιατρική ΣΣΑΣ (που είχε βάση 18.155). Εντέλει συγκέντρωσα 18018 μόρια και πέρασα σε άλλη σχολή την οποία βρίσκω αρκετά ενδιαφέρουσα. Ξαναπροσπάθησα με το 6% το 2022 και έπεσε η βάση στα 18056 ( 38 μόρια διάφορα). Έφτασα 4ο εξάμηνο φέτος και είπα ας το επιχειρήσω με το 4% μήπως και.... Άλλες χρονιές είδα ότι με το 4% η στρατιωτική ιατρική έπεφτε αρκετά και γεννήθηκαν ελπίδες μέσα μου. Δεδομένου όμως ότι παίρνουν μόνο ένα άτομο, ποτε κανείς δεν ξέρει. Θα ήθελα πάντως να μάθω την άποψη σας! Επίσης αν κάποιος έχει περάσει τις πκε, σκοπεύει να κάνει 4% για την συγκεκριμένη σχολή και έχει μαζέψει περισσότερα μόρια, θα παρακαλούσα να μου απαντήσει, να μην ελπίζω κι εγώ ο κακομοίρης 🤣
Κοίτα γενικά έχει πέσει η βάση με το 4% και πιο πολλά μόρια αποτι έχεις εσύ οπότε ποτέ δεν ξέρεις. Το γεγονός ότι είναι μια θέση βέβαια το κάνει λίγο τυχαίο δεν μπορεί να σου πει κανείς σίγουρα
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Καλησπέρα! Έγραψα πανελλήνιες το 2021 και ήθελα να περάσω ιατρική ΣΣΑΣ (που είχε βάση 18.155). Εντέλει συγκέντρωσα 18018 μόρια και πέρασα σε άλλη σχολή την οποία βρίσκω αρκετά ενδιαφέρουσα. Ξαναπροσπάθησα με το 6% το 2022 και έπεσε η βάση στα 18056 ( 38 μόρια διάφορα). Έφτασα 4ο εξάμηνο φέτος και είπα ας το επιχειρήσω με το 4% μήπως και.... Άλλες χρονιές είδα ότι με το 4% η στρατιωτική ιατρική έπεφτε αρκετά και γεννήθηκαν ελπίδες μέσα μου. Δεδομένου όμως ότι παίρνουν μόνο ένα άτομο, ποτε κανείς δεν ξέρει. Θα ήθελα πάντως να μάθω την άποψη σας! Επίσης αν κάποιος έχει περάσει τις πκε, σκοπεύει να κάνει 4% για την συγκεκριμένη σχολή και έχει μαζέψει περισσότερα μόρια, θα παρακαλούσα να μου απαντήσει, να μην ελπίζω κι εγώ ο κακομοίρης 🤣
Δεν χάνεις κάτι να κάνεις μηχανογραφικό. Μπορεί να είσαι αυτός ο ένας. Και να σου πει κάποιος ότι ενδιαφέρεται και έχει περισσότερα μόρια, πώς ξέρεις ότι θα είναι ειλικρινής; Οπότε μηχανογραφικό και ότι γίνει έγινε
 
Top