[10/6/2014] Ιστορία Κατεύθυνσης

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 19)
  • Άριστα 18 -20

    Ψήφοι: 11 57.9%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 4 21.1%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 3 15.8%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 1 5.3%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.

Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2014, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια... :)

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί.

Καλή επιτυχία! :D



Θέματα!

Απαντήσεις!

Προηγούμενα μαθήματα:
[28/5/2014] Νεοελληνική Γλώσσα
[30/5/2014] Ιστορία Γενικής Παιδείας
[30/5/2014] Βιολογία Γενικής Παιδείας
[30/5/2014] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας
[30/5/2014] Φυσική Γενικής Παιδείας
[2/5/2014] Μαθηματικά Κατεύθυνσης
[2/6/2014] Αρχαία Ελληνικά Κατεύθυνσης
[4/6/2014] Νεοελληνική Λογοτεχνία
[4/6/2014] Βιολογία Κατεύθυνσης
[4/6/2014] Χημεία - Βιοχημεία Κατεύθυνσης
[4/6/2014] Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων
[6/6/2014] Λατινικά Κατεύθυνσης
[6/6/2014] Χημεία Κατεύθυνσης
[6/6/2014] Ηλεκτρολογία Κατεύθυνσης
[6/6/2014] Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Το νήμα ξεκλειδώνεται...
Καλή αρχή σε όλους τους υποψήφιους ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavch

Νεοφερμένος

Η stavch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Για πείτε για την ιστορία; εγώ πάντως δεν έγραψα όσο θα ήθελα και δυσκολεύτηκα λιγάκι!
Νομίζω πως η ιστορία ήταν το κερασάκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Houdini33

Νεοφερμένος

Ο Houdini33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Για πείτε για την ιστορία; εγώ πάντως δεν έγραψα όσο θα ήθελα και δυσκολεύτηκα λιγάκι!
Νομίζω πως η ιστορία ήταν το κερασάκι!

Είχε 2-3 δύσκολα σημεία,αρκετά συνδυαστικά θέματα ενώ δεν έχει ξαναπέσει τέτοιου τύπου παράθεμα και ο ορισμός του Κινήματος του Γουδί ήταν ο ορισμός του anti-sos.

Απολογισμός:
-Όποιος ήταν άκριτος παπαγάλος και δεν κατανοούσε τι διάβαζε θα πήγε μέτρια/άσχημα στην ανάλυση των πηγών.
-Όποιος πήγε να γράψει κυρίως με τα sos θα βρέθηκε προ σοβαρών εκπλήξεων.

Κατά τα τ'άλλα όποιος έχει λιώσει θα έγραψε,όπως πάντα και σε όλα τα μαθήματα.

Καλό καλοκαίρι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η πρώτη πηγή της ιστορίας μου φαίνεται αρκετά δύσκολη. Ελπίζω να έγραψαν τα παιδιά. Το μόνο θετικό με τα θέματα που είδαμε σήμερα είναι ότι πιθανόν οι βάσεις να ανεβούν ελάχιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Θεωρητικοί πως γράψατε; Πώς σας φάνηκαν τα θέματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ καλά πήγα. Μου άρεσαν τα θέματα αν κι απαιτητικά. Έπρεπε να ανέβει ο βαθμός δυσκολίας λίγο. Εκανα βλακειουλες σε αριθμό , ημερομηνία κ σε πόλη. Κ η βλακεία είναι ότι στην αρχή τα είχα σωστά.
Πιστεύω στη χειρότερη 18+ . Ο, τι παραπάνω έρθει δεκτό. Αν έρθει παρακάτω θα λιποθυμησω :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Στο τελος μας τη φυλαγανε οι άχρηστοι..
Μόνο αυτός που τα έχει μάθει απέξω τέλεια αντεπεξερχεται πάντως σε τέτοια θεματα, ακούς εκει δυο υπό ερωτήματα σε πηγές, και η μια 2 παραθεματα η άλλη 4!
Δε μιλάω για τον εαυτό μου, εγω επειδή ήξερα το παπαγαλικο σύστημα προσπάθησα να τα αποστήθισω όσο γίνεται περισσότερο, μιλάω για τα υπόλοιπα παιδια που τα ήξεραν μεν αλλα με δικά τους λόγια και χρειάζονταν κάποια ώρα μέχρι να τα αποδώσουν..
Παρα πολλά ζητούμενα και οι ανάπτυξης ηταν πολύ μεγάλες..
Το ΣΛ καλό, δεν είχε παγίδες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Τα θέματα γενικά δεν ήταν δύσκολα απλά ήταν πάρα πολλά.

Πολλοί μαθητές μου δεν πρόλαβαν να τα γράψουν όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
μονο το σλ κοιταξα, τα εχω σωστα. τα υπολοιπα δεν τα κοιταζω, φοβουμαι :P
ισως τα κοιταξω σε 2-3 μερες, ισως περιμενω απλα να βγουνε. παντως εγραψα αρκετα πραγματακια, σιγουρα λεπτομερειες παρελειψα αλλα δεν πιστευω οτι εδωσα ασχημο γραπτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Θα καταρρευσω. Στην πρώτη πηγή στο Β δεν πρόσεξα ότι ζητούσε μεχρι Οκτωβριο. 5 μονάδες στο νερό; Δεν ειμαι καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thodwrhs13Ban

Νεοφερμένος

Ο Thodwrhs13Ban αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Θα καταρρευσω. Στην πρώτη πηγή στο Β δεν πρόσεξα ότι ζητούσε μεχρι Οκτωβριο. 5 μονάδες στο νερό; Δεν ειμαι καλα.

μια απο τα ιδια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Nτάξει εύκολα δεν τα λές τα θέματα. Το Γουδί,η οργάνωση των κομμάτων και οι ερωτήσεις από το ποντιακό έδωσαν πόνο.
Good luck to all όμως. ^^

-είμαι φοιτήτρια δεν έδινα πανελλήνιες,αλλά πάντα η Ιστορία ήταν το αγαπημένο μου μάθημα και δεν γινόταν να μην σχολιάσω. :P -
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Houdini33

Νεοφερμένος

Ο Houdini33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Θα καταρρευσω. Στην πρώτη πηγή στο Β δεν πρόσεξα ότι ζητούσε μεχρι Οκτωβριο. 5 μονάδες στο νερό; Δεν ειμαι καλα.

Αποκλείεται να σας κόψουν 5.Το πολύ 3 και αυτό αν η ανάλυση του παραθέματος χωλαίνει εξαιτίας της έλλειψης ιστορικής γνώσης.Πάντως το δεύτερο παράθεμα δεν αφορούσε αυτό το χρονικό κομμάτι,οπότε ίσως κόψουν και λιγότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thodwrhs13Ban

Νεοφερμένος

Ο Thodwrhs13Ban αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Nτάξει εύκολα δεν τα λές τα θέματα. Το Γουδί,η οργάνωση των κομμάτων και οι ερωτήσεις από το ποντιακό έδωσαν πόνο.
Good luck to all όμως. ^^

-είμαι φοιτήτρια δεν έδινα πανελλήνιες,αλλά πάντα η Ιστορία ήταν το αγαπημένο μου μάθημα και δεν γινόταν να μην σχολιάσω. :P -

εκτός του ότι ήταν λίγο τσιμπημένα , ήταν πάρα πολλλά:) πολλά παιδιά δεν πρόλαβαν να ολοκληρώσουν στο 3ωρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Αποκλείεται να σας κόψουν 5.Το πολύ 3 και αυτό αν η ανάλυση του παραθέματος χωλαίνει εξαιτίας της έλλειψης ιστορικής γνώσης.Πάντως το δεύτερο παράθεμα δεν αφορούσε αυτό το χρονικό κομμάτι,οπότε ίσως κόψουν και λιγότερο.

Μακάρι :(
Αν χάσω την πρώτη επιλογή από βλακείες θα χτυπάω το.κεφάλι μου στον τοίχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Houdini33

Νεοφερμένος

Ο Houdini33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Μακάρι :(
Αν χάσω την πρώτη επιλογή από βλακείες θα χτυπάω το.κεφάλι μου στον τοίχο.

Σκέψου τη μοριοδότηση.Είναι 25 μόρια για 2 ερωτήματα,2 ιστορικές αφηγήσεις και μια ανάλυση των παραθεμάτων.Πόσο να κόψει πια,διαιρούνται πολύ τα μόρια λόγω των ζητούμενων. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
επιτελους...ενα μαθημα που βγηκα εξω και ειπα εε ναι ρε φιλεε...
πιστευω 95-98
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Απαιτητικα και πολλα ερωτηματα....καλη επιτυχια παιδια στα αποτελεσματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top