[10/06/2022] Φυσική

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,415 μηνύματα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,663 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,415 μηνύματα.
ε αν εχεις χημεια,βιολογια πανω απο 19,εκθεση ενα 16 ξερω γω και φυσικη 18 πως θα μεινεις εξω?
Πρωτον, έκθεση δεν μπορώ να ξέρω τι έχω γράψει και δεύτερον βιολογία και χημεία δεν τα είχα συζητήσει τότε αναλυτικά (όπως έκανα με τη φυσική), μίας και δεν ήθελα να επηραστω, απλά είχα πει αυτά που με δυσκόλεψαν, οπότε παίζει να μου έχουν φύγει διαφορά ψιλά ως συνήθως. Anyway, είμαι αισιόδοξη.

Υ. Γ Στη βιολογία σας είπα ότι έπεσα στο 19 λόγω βλακειών μου πχ δεν έκανα την U T στην κωδική αλυσίδα, ξέχασα να γράψω κάτι σε μια απάντηση και αλλά τέτοια... 🙃
 

evelina23

Νεοφερμένος

Η evelina23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
δεν εχω ιδεα τι παιζει.εσεις που στε στα κολπα μπορειτε να εκφερετε αποψη.παντως ξαναλεω μου φαινονται πολλα.τωρα αλλο πολλα βεβαια αλλο δυσκολα.τεσπα φυσικη δεν με ελκυει σαν μαθημα οποτε οτι πειτε θα το δεχτω
Ήταν πολλά και είχαν παντού παγίδες! Ήθελαν πολύ προσοχή όλα! Από μεθοδολογίες προσωπικά τα πηγα καλά, όλο το θέμα Α σωστό, και το 1 από τα Β, τα αλλά δυο επίσης σωστά πηγα να τα λύσω αλλά έκανα βλακείες σε κάποια σημεία. Θέμα Γ και Δ ο θεος βοηθός, το Γ πήγε καλύτερα, το Δ ψιλοχαλια διότι είχα κάψει όλα τα εγκεφαλικά μ κύτταρα.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,415 μηνύματα.
Ήξερα ότι φυσική δεν θα έγραφα αλλά εδώ μιλάμε δεν έπιασα ούτε βάση. Και 17-18 να έγραψα στα υπόλοιπα το να γράψω 10 αυτόματα με βγάζει εκτός από οποιαδήποτε σχολή που ήθελα σε όλες τις πόλεις. Τέτοια αποτύχια για απόφοιτο... Άντε τρίτη φορά θα δώσω για να περάσω ένα χημικό-βιολογικό, ενώ άλλοι δίνουν 3 να περάσουν ιατρική.
Ελπίζω οι υπόλοιποι να έγραψαν καλά!
Δε δίνει μόνο όποιος θέλει ιατρική 3 και φορές. Γενικά υπάρχει η εσφαλμένη αντίληψη ότι όποιος δίνει δεύτερη φορά θα περάσει. Σαφέστατα κάποιος που δίνει ξανά βρίσκεται σε καλύτερη θέση τόσο από αυτόν που δίνει πρώτη φορά λόγω της εμπειρίας όσο και από αυτόν που δίνει τρίτη και μιας και έχει να διαχειριστεί ένα τεράστιο ψυχολογικό βάρος, όμως δεν είναι απόλυτο ότι θα περάσει. Δεν ξέρω αν θα χρειαστεί να δώσεις τρίτη φορά όμως αυτό που θα σε συμβούλευα είναι να το σκεφτείς πολύ καλά πριν το κάνεις. Να σκεφτείς πως θα είναι να μπεις ξανά σε μία αίθουσα και να κληθείς να γράψεις. Θα το αντέξεις; Αν θεωρείς ότι θα έχεις την ψυχική δύναμη φυσικά και να το κάνεις. Μιλάω για ψυχική δύναμη, γιατί από ένα σημείο και μετά είναι ξεκάθαρα θέμα ψυχολογίας και όχι γνώσεων. Όλα αυτά τα λέω εκ πείρας.
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Το πιο δύσκολο θεωρώ ήταν το Δ2
 

nimbus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nimbus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γεωπονίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Δε δίνει μόνο όποιος θέλει ιατρική 3 και φορές. Γενικά υπάρχει η εσφαλμένη αντίληψη ότι όποιος δίνει δεύτερη φορά θα περάσει. Σαφέστατα κάποιος που δίνει ξανά βρίσκεται σε καλύτερη θέση τόσο από αυτόν που δίνει πρώτη φορά λόγω της εμπειρίας όσο και από αυτόν που δίνει τρίτη και μιας και έχει να διαχειριστεί ένα τεράστιο ψυχολογικό βάρος, όμως δεν είναι απόλυτο ότι θα περάσει. Δεν ξέρω αν θα χρειαστεί να δώσεις τρίτη φορά όμως αυτό που θα σε συμβούλευα είναι να το σκεφτείς πολύ καλά πριν το κάνεις. Να σκεφτείς πως θα είναι να μπεις ξανά σε μία αίθουσα και να κληθείς να γράψεις. Θα το αντέξεις; Αν θεωρείς ότι θα έχεις την ψυχική δύναμη φυσικά και να το κάνεις. Μιλάω για ψυχική δύναμη, γιατί από ένα σημείο και μετά είναι ξεκάθαρα θέμα ψυχολογίας και όχι γνώσεων. Όλα αυτά τα λέω εκ πείρας.
Με απογοήτευσε πολύ αυτό αλλά δεν είναι το τέλος του κόσμου, μια χαρά έγραψα στα υπόλοιπα. Μένει αν δω τις βάσεις και να αποφασίσω...
 

F1L1PAS

Νεοφερμένος

Ο F1L1PAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Πολυτεχνείου Κρήτης. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Ήξερα ότι φυσική δεν θα έγραφα αλλά εδώ μιλάμε δεν έπιασα ούτε βάση. Και 17-18 να έγραψα στα υπόλοιπα το να γράψω 10 αυτόματα με βγάζει εκτός από οποιαδήποτε σχολή που ήθελα σε όλες τις πόλεις. Τέτοια αποτύχια για απόφοιτο... Άντε τρίτη φορά θα δώσω για να περάσω ένα χημικό-βιολογικό, ενώ άλλοι δίνουν 3 να περάσουν ιατρική.
Ελπίζω οι υπόλοιποι να έγραψαν καλά!
Όχι ρε γμτ... Κρίμα! :(
Πάντως, πραγματικά την ώρα που έγραφα σκεφτόμουν αυτό που έλεγες χθες, με ενθάρρυνες πολύ, και ο καθηγητής μου είπε πως έχω γραψει 87-90, ανάλογα με τις λάθος πράξεις που έκανα...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το πιο δύσκολο θεωρώ ήταν το Δ2
μπα, μια ΑΔΜΕ ηταν ολη κι ολη...
Οι συμμαθητες μου είπαν οτι τους φανηκε λιγο περιεργο το να εξηγησουν το Β1 (το 2ο πειραμα), και στο Δ5 δεν ξεκαθαριζε αν ηθελε το εργο λογω μεταφορας ή το συνολικο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Παιδια ειχα δει οτι ειχα κανει λαθος το Β3. Τωρα το ξαναελυσα με τον ιδιο ακριβως τροπο και μου βγηκε σωστο. Το λαθος μ ηταν οταν εβαζα στο ποσοστο τις ταχυτητες που για καποιο λογο ενω εγραψα οτι ειναι u² αντικατεστησα μονο το u με αποτελεσμα να μ βγει 80%. Για κατι τετοιο εκτος απο την σωστη απαντηση που πιανει 2 μοναδες ποσα ακομη θα μ κοψουν?
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
2 μόρια επιπλέον λογικά. Εκτός αν βαριούνται να δουν όλη την απόδειξη και το κόψουν όλο. Ανάλογα τις ορέξεις.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Όπως τα είδα,μου φάνηκαν πολλά σε έκταση.Απο τα λίγα που θυμάμαι πάντως,το τελευταίο θέμα δε μου φάνηκε τραγικό.Απλά το σχήμα ήταν κλασικά ο,τι να ναι,όπως κάθε χρόνο αχαχαχα!Για το γ θέμα δεν μπορώ να εκφέρω άποψη γιατί όταν έδινα εγώ δεν είχαμε στην ύλη αυτά τα πράγματα...καλή επιτυχία παιδιά και εύχομαι τα καλύτερα δυνατά σε όλους!Καλό καλοκαίρι!
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
2 μόρια επιπλέον λογικά. Εκτός αν βαριούνται να δουν όλη την απόδειξη και το κόψουν όλο. Ανάλογα τις ορέξεις.
Απλως ειχα βρει και σχεσεις μαζων και σχεσεις ταχυτητων και στο ποσοστο ολα σωστα μεχρι που πηγα να αντικαταστησω. 🤦‍♀️
Ειμαι ελεος...😂
Νταξει δεν υπαρχει περιπτωση να το κοψουν ολο, τοσο ανευθυνοι ειναι και δεν θα δουν οτι ολα τα υπολοιπα ειναι σωστα?
Αλλιως αν ειναι ετσι σε ολα τα θεματα κοιτανε μονο το τελικο νουμερο που δεν ισχυει
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,415 μηνύματα.
Απλως ειχα βρει και σχεσεις μαζων και σχεσεις ταχυτητων και στο ποσοστο ολα σωστα μεχρι που πηγα να αντικαταστησω. 🤦‍♀️
Ειμαι ελεος...😂
Ε δεν είσαι η μόνη που κάνει τέτοια λάθη, είναι σύνηθες. Ο,τι έγινε έγινε μην μετράς τώρα μόρια (αυτό το λέω να το ακούω και γω :hehe: ) στο τέλος του μήνα θα ξέρεις.
 

F1L1PAS

Νεοφερμένος

Ο F1L1PAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Πολυτεχνείου Κρήτης. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Απλως ειχα βρει και σχεσεις μαζων και σχεσεις ταχυτητων και στο ποσοστο ολα σωστα μεχρι που πηγα να αντικαταστησω. 🤦‍♀️
Ειμαι ελεος...😂
καλα και εγω στο Δ1, μου εφυγε μια υποδιαστολη και η δυναμη μου βγηκε 130 Ν
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
καλα και εγω στο Δ1, μου εφυγε μια υποδιαστολη και η δυναμη μου βγηκε 130 Ν
Ε δεν θα σ κοψουν πολυ 1-2 το πολυ,εξαρταται που θα πεσεις. Ολο αποκλειεται για πραξεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ε δεν είσαι η μόνη που κάνει τέτοια λάθη, είναι σύνηθες. Ο,τι έγινε έγινε μην μετράς τώρα μόρια (αυτό το λέω να το ακούω και γω :hehe: ) στο τέλος του μήνα θα ξέρεις.
Χαχα εχεις δικιο απλως θα με ετρωγε η περιεργεια αν δεν εβρισκα το λαθος μου. Και το οτι ηταν σε αντικατασταση των σχεσεων με ξεπερναει γιατι σχεδον ποτε δεν εκανα τετοια λαθη, και βρηκα να το κανω την χειροτερη στιγμη 🤣υγεια τουλαχιστον δεν θα το χασω ολο οπως υπολογιζα. Λογικα θα παρω 5/9 που επιανε.
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Δεν ήθελε αδμε στο Δ2 νομίζω μπερδεύτηκες.. και πιστεύω θα το χουν χάσει πολλοί το ερώτημα αυτό
 

F1L1PAS

Νεοφερμένος

Ο F1L1PAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Πολυτεχνείου Κρήτης. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Δεν ήθελε αδμε στο Δ2 νομίζω μπερδεύτηκες.. και πιστεύω θα το χουν χάσει πολλοί το ερώτημα αυτό
ΑΔΜΕ συστηματος έχω χρησιμοποιήσει και το έβγαλα σωστό. Αν προτίμησες το ΘΜΚΕ και αυτό επίσης σωστό είναι.
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.

F1L1PAS

Νεοφερμένος

Ο F1L1PAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Πολυτεχνείου Κρήτης. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Αδμε για να βρεις το Στ;; Τι εννοείς
ζητω συγγνωμη, μπερδεψα τα υποερωτηματα, νομιζα οτι αναφεροσουν στο Δ3.
Ναι, το Δ2 ηταν εξυπνο, επρεπε να αντικαταστησεις το α γωνιακο με Στ (συστηματος) / ολικη ροπη αδρανειας στον τυπο Στ (ραβδου) = ροπη αδρανειας ραβδου επι α γωνιακο
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,222 μηνύματα.
Ηλίθια και βαρετά θέματα για άλλη μια χρονιά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top