10 Μύθοι για τις Πανελλήνιες

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Aυτο που λες για ανοικτη την πορτα ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙ.Και αμα εγινε σε σχολειο(που δεν νομιζω να εχει γινει) ο Διευθυντης δεν ειναι απλα μ*****ς,ειναι Μ*****Σ ΜΕ ΠΑΤΕΝΤΑ.
Δηλαδη θα παει μια κοπελα να κατουρησει και θα πρεπει να εχει ανοικτη την πορτα? Εχω δωσει πανελληνιες, εχω ακουσει απο αλλα ατομα τι γινοταν στα σχολεια τους αλλα τετοιο πραγμα δεν εγινε ποτε..Το πιο ακραιο που εχω ακουσει ειναι σωματικος ελεγχος πριν μπεις,αλλα και εκει σε ρωτανε και αμα αρνηθεις δεν εχουν κανενα δικαιωμα να σου κανουν..Καθηγητες ειναι,δεν ειναι αστυνομικοι ή στρατιωτες.Αμα σου κανουν κατι μπορεις να τους ''τρεξεις'' κανονικα με τον νομο..
1) Δεν βρίζουμε και ειδικά όταν δεν γνωρίζουμε πρόσωπα και καταστάσεις.
2) Πότε έδωσες πανελλήνιες, στο γυμνάσιο?
3) Το "ανοικτή πόρτα" δεν σημαίνει οπωσδήποτε αυτό που (πονηρά) σκέφτηκες.
4) Αν αρνηθείς έλεγχο πολύ απλά σου απαγορεύουν να γράψεις.
5) Υπάρχει και αστυνομία στις πανελλήνιες για τυχόν τσαμπουκαλήδες.
6) Δεν θα τους τρέχεις, εσύ θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις.

Το πιο αστείο σε αυτο το πόστ δεν είναι οι 10 ''μύθοι'' όπως τους ονομάζεις...αλλά ότι υπάρχουν και άλλα τόσα άτομα που συμφωνούν οτι είναι μύθοι...πόση άγνοια πια....έχει καταντήσει κουραστικό...ανοίξτε κανένα βιβλίο μπας και μάθετε και τπτ...από κριτική πρώτοι είστε...
1) Αν εξαιρέσουμε τα 7 και 8 (που δυστυχώς ΔΕΝ είναι μύθοι και το έγραψα), για τα υπόλοιπα αντί να πετάς πυροτεχνήματα και να φεύγεις, αιτιολόγησε με στοιχεία την άποψη σου.
2) Ευχαριστούμε μπαμπά για τις συμβουλές.
3) Φυσικά και θα κάνουμε κριτική. Απαγορεύεται?
4) Γιατί το μήνυμα σου μου θύμισε χρησμό του μαντείου των Δελφών?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Aυτο που λες για ανοικτη την πορτα ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙ.Και αμα εγινε σε σχολειο(που δεν νομιζω να εχει γινει) ο Διευθυντης δεν ειναι απλα μαλακας,ειναι ΜΑΛΑΚΑΣ ΜΕ ΠΑΤΕΝΤΑ.
Δηλαδη θα παει μια κοπελα να κατουρησει και θα πρεπει να εχει ανοικτη την πορτα?Εχω δωσει πανελληνιες,εχω ακουσει απο αλλα ατομα τι γινοταν στα σχολεια τους αλλα τετοιο πραγμα δεν εγινε ποτε..Το πιο ακραιο που εχω ακουσει ειναι σωματικος ελεγχος πριν μπεις,αλλα και εκει σε ρωτανε και αμα αρνηθεις δεν εχουν κανενα δικαιωμα να σου κανουν..Καθηγητες ειναι,δεν ειναι αστυνομικοι ή στρατιωτες.Αμα σου κανουν κατι μπορεις να τους ''τρεξεις'' κανονικα με τον νομο..
Πανελληνιες εχεις δωσει σε προηγουμενη ζωή?<γιατι απο οσο γνωριζω Πανελληνιες στο γυμνασιο (που δηλωνεις) δεν εδωσε ποτε κ κανενας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
6) Ισχύουν οι αμοιβαίες μεταγραφές φοιτητών.

και όμως , τουλάχιστον πέρσι που ασχολήθηκα για γνωστό μου , ισχύει κανονικά

δεν ξέρω για φέτος , αλλα αυτό με τα λεφτά οκ , cool
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ισχύουν οι αμοιβαίες μεταγραφές φοιτητών.
και όμως , τουλάχιστον πέρσι που ασχολήθηκα για γνωστό μου , ισχύει κανονικά. δεν ξέρω για φέτος , αλλα αυτό με τα λεφτά οκ , cool
Λυπάμαι άλλά το ξέρω πολυ καλά ότι δεν ισχύουν οι αμοιβαίες μεταγραφές. Έχουν καταργηθεί εδώ και μερικά χρόνια. Ο γνωστός σου ίσως είπε ψέματα γιατί έκανε κάποια κομπίνα. (Ειδικά αν δεν είναι μόλις μπεις, υπάρχουν πολλά παράνομα κόλπα). Όσο για αυτό με τα λεφτά, είναι πέρα ως πέρα αληθινό. Όσο ίσχυαν οι αμοιβαίες μεταγραφές οι θέσεις σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη πουλιόντουσαν πανάκριβα. (Υπήρχαν και περιπτώσεις που μερικοί πούλησαν θέση 2 φορές). Οι εφημερίδες ήταν γεμάτες με σχετικές αγγελίες. Σκέψου το απλά: γιατί π.χ. ένας Κρητικός να πετύχει Αθήνα και μετά να κάνει αμοιβαία μεταγραφή για Κρήτη? (Δεν ήταν ένας, να πεις ότι μετάνοιωσε, ήταν αρκετοί).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
1) Δεν βρίζουμε και ειδικά όταν δεν γνωρίζουμε πρόσωπα και καταστάσεις.
2) Πότε έδωσες πανελλήνιες, στο γυμνάσιο?
3) Το "ανοικτή πόρτα" δεν σημαίνει οπωσδήποτε αυτό που (πονηρά) σκέφτηκες.
4) Αν αρνηθείς έλεγχο πολύ απλά σου απαγορεύουν να γράψεις.
5) Υπάρχει και αστυνομία στις πανελλήνιες για τυχόν τσαμπουκαλήδες.
6) Δεν θα τους τρέχεις, εσύ θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις.
Μην ακους την καθε π@παρια που σας λενε πριν της πανελληνιες.Αυτα σας τα λενε για να σας αποτρεψουν απο τα σκονακια κτλπ.Τα περισσοτερα απο αυτα δεν ισχυουν..Ουτε αστυνομια υπαρχει ουτε 23423423 εξεταστες.Εσυ τι νομιζεις πως οι πανελληνιες ειναι κατι οργανωμενο,αδυνατον να αντιγραψεις κτλπ,ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΖΟΥΜΕ ΞΥΠΝΑ.Και οσο για το 6) ξερω καθηγητη που εχει χασει την δουλεια του.
Πανελληνιες εχεις δωσει σε προηγουμενη ζωή?<γιατι απο οσο γνωριζω Πανελληνιες στο γυμνασιο (που δηλωνεις) δεν εδωσε ποτε κ κανενας!
Tο account μου το χρησιμοποιουνε 2-3 ατομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
απο Κτηνιατρική Καρδίτσας ήρθε Κτηνιατρική Θεσσαλονίκης

δεν μπορώ να αμφισβητήσω το όλο θέμα
εγώ έτρεχα για λογαριασμό του και εγώ έκανα τα χαρτιά

και γιατί ενας Κρητικός (πχ) να περασει Αθηνα και να θελει μεταγραφή Κρήτη ?
Γιατί δυστυχώς δεν έχουν όλοι οι γονείς οικονομική άνεση και εφόσον υπάρχει αυτή η δυνατότητα προσπαθούν να την αξιοποιήσουν
Αυτό ακριβώς έγινε στην περίπτωση που είχα αναλάβει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
H OΔ έχει αναλάβει το θέμα.
Ας επιστρέψουμε στην κανονική ροή του νήματος.

Ευχαριστούμε για την επισήμανση.:)

Χρόνια σας Πολλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
...Ουτε αστυνομια υπαρχει...

Κάτσε ρε φίλε τι εννοείς δεν υπάρχει αστυνομία; :confused:
Ξέρω από πρώτο χέρι ότι αστυνομικοί είναι έξω από τις αίθουσες στα σχολεία και μετά αυτοί είναι υποχρεωμένοι να μεταφέρουν τα γραπτά των εξεταζόμενων σε άλλη πόλη.Πχ από Θεσσαλονίκη τα πάνε Καρδίτσα,Αθήνα ή οπουδήποτε αλλού πρέπει να τα πάνε.

Μη λέμε και ότι θέλουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Κάτσε ρε φίλε τι εννοείς δεν υπάρχει αστυνομία; :confused:
Ξέρω από πρώτο χέρι ότι αστυνομικοί είναι έξω από τις αίθουσες στα σχολεία και μετά αυτοί είναι υποχρεωμένοι να μεταφέρουν τα γραπτά των εξεταζόμενων σε άλλη πόλη.Πχ από Θεσσαλονίκη τα πάνε Καρδίτσα,Αθήνα ή οπουδήποτε αλλού πρέπει να τα πάνε.

Μη λέμε και ότι θέλουμε.


και στις 2 φορές που έχω δώσει , οι αστυνομικοί (max 2 ) ήταν αποκελιστικά στην είσοδο του σχολείου και στο κυλικείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
και στις 2 φορές που έχω δώσει , οι αστυνομικοί (max 2 ) ήταν αποκελιστικά στην είσοδο του σχολείου και στο κυλικείο

Ναι αλλά υπάρχουν στα σχολεία.
Εννοείται πως δεν είναι μέσα στην τάξη και δεν τους έχω φτιάξει και φυλάκιο στους διαδρόμους για να κάθονται μπάστακες.
Αλλά ότι υπάρχουν, υπάρχουν και το λέω με μεγάλη σιγουριά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
δεν είπα κάτι διαφορετικό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μην ακους την καθε π@παρια που σας λενε πριν της πανελληνιες.Αυτα σας τα λενε για να σας αποτρεψουν απο τα σκονακια κτλπ.Τα περισσοτερα απο αυτα δεν ισχυουν..Ουτε αστυνομια υπαρχει ουτε 23423423 εξεταστες.Εσυ τι νομιζεις πως οι πανελληνιες ειναι κατι οργανωμενο,αδυνατον να αντιγραψεις κτλπ,ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΖΟΥΜΕ ΞΥΠΝΑ.Και οσο για το 6) ξερω καθηγητη που εχει χασει την δουλεια του.
Tο account μου το χρησιμοποιουνε 2-3 ατομα.
Να απαντήσω λοιπόν και στους 3 σας:
Λοιπόν, πριν λέτε κάτι να φροντίσετε να είστε σωστά ενημερωμένοι. Όταν θα αρχίσουν οι πανελλήνιες το 2ο 15μερο του Μαΐου (δηλαδή στις 12 του Μάη), στείλτε έναν από τους 3 να περάσει έξω από ένα λύκειο που γράφουν εξετάσεις για να δείτε αν υπάρχει ή όχι αστυνομικός. Επίσης, μην ακούτε τυχόν κατινίστικες φήμες, κανένας καθηγητής ποτέ δεν έχασε τη δουλειά του επειδή δεν άφησε κάποιον να αντιγράψει. Ασφαλώς και αν ένας επιτηρητής πει σε κάποιο μαθητή να αδειάσει την τσέπη του και αυτός αρνηθεί, ο επιτηρητής καλεί την επιτροπή που έχει το δικαίωμα να τον αποκλείσει από το μάθημα και να τον μηδενίσει. Σε περίπτωση που ο μαθητής το παίξει νταής, ο διευθυντής καλεί τον αστυνομικό να τον πετάξει έξω με τις κλωτσιές. Αν θέλετε όμως να πείτε ότι υπάρχουν επιτηρητές που κάνουν στραβά μάτια ή ακόμα και ελαστικοί διευθυντές, δεν θα διαφωνήσω. Εδώ είναι ο δικός μας ρόλος. Η άποψη μου είναι ότι πρώτα εμείς θα έπρεπε να αλληλοεπιτηρούμαστε (όπως γινόταν και παλιά), καθώς αυτή η "αλληλεγγύη" που έχουμε όταν λέμε στον άλλον ή όταν βλέπουμε τον άλλον να βγάζει σκονάκι και δεν μιλάμε, είναι κατά τη γνώμη μου βλακώδης, γιατί αυτός που διάβασε δεν είναι λαμάκας να του φάει ο "ξύπνιος" τη θέση. Ίσως τώρα που θα γίνουν ενοποιήσεις εξεταστικών κέντρων, να βελτιωθεί κάπως η κατάσταση.
Καλό απόγευμα και στους 3 σας. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
καθώς αυτή η "αλληλεγγύη" που έχουμε όταν λέμε στον άλλον ή όταν βλέπουμε τον άλλον να βγάζει σκονάκι και δεν μιλάμε, είναι κατά τη γνώμη μου βλακώδης, γιατί αυτός που διάβασε δεν είναι λαμάκας να του φάει ο "ξύπνιος" τη θέση.
Μπράβο ρε Δία που υπάρχεις και λες πράγματα που άλλα άτομα δεν καταλαβαίνουν γιατί "νιώθουν" τόσο έντονα [και καλά] το αίσθημα της αλληλεγγύης... Γιατί τώρα σε βγάζουν και ρουφιάνο αν κάνεις κάτι που είναι δίκαιο και σωστό, καταπατώντας την δίθεν "αλληλεγγύη"... Βλακώδης και με το παραπάνω :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Μπράβο ρε Δία που υπάρχεις και λες πράγματα που άλλα άτομα δεν καταλαβαίνουν γιατί "νιώθουν" τόσο έντονα [και καλά] το αίσθημα της αλληλεγγύης... Γιατί τώρα σε βγάζουν και ρουφιάνο αν κάνεις κάτι που είναι δίκαιο και σωστό, καταπατώντας την δίθεν "αλληλεγγύη"... Βλακώδης και με το παραπάνω :/:

πειτε ρε παιδια πειτε τα! αλληλεγγυη και μπαρουφες!για να μην πω τιποτα χειροτερο! τα ακουω και μου αναβουν τα λαμπακια! γιατι?
οταν εδινα εγω εξετασεις ηταν μια απο πισω μου και ηταν βουρλο! δεν ηξερε την τυφλα της απο μαθηματικα ...ουτε και απο αλλα μαθηματα....και την αφηνα και αντεγραφε...ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΘΕΜΑΤΑ σχεδον σε ολα τα μαθηματα! εγω καθομουν μαθηματικα και διαβαζα αποδειξεις και αυτη τις πηρε απο μενα...που δεν ηξερε ουτε τι ειναι παραγωγος!οταν την ρωτησα εγω κατι που κολλησα...στα σωστα λαθος στην φυσικη εφυγε...με κοιταξε και ειπε στο τελος ...ελα μωρε ευκολο εινια ...θα το βρεις!

δεν ξερω που περασε αλλα σιγουρα πολλα μορια(χιλιαδες οχι παιχνιδια ) δεν της αξιζαν!

καθε φορα που το σκεφτομαι απλα θελω να φτυσω τον εαυτο μου!γτ εξαιτιας μου πηρε κατι που δεν της αξιζε...λες και οι συμφοιτητες της ηταν κοροιδα! και μου λενε μετα για αλλυλεγγυη?Ε ΟΧΙ! δεν το δεχομαι!!!!!!!!!!!!!δεν εινια αλληλεγγυη...να βλεπεις τον αλλο με το σκονακι....να παιρνει 20 στο ΑΟΔΕ και εσυ να διαβαζες τετραωρα για να μαθεις απεξω καθε μαθημα στο ΑΟΔΕ ! για να ερθει μετα αυτη να στο παιξει καμποσα! δεν εινια αλληλεγγυη! ΗΛΙΟΘΙΟΤΗΤΑ ειναι....!

οπως ειχε καποτε ενας φιλος μου...τον κοπο μου δεν τον χαριζω σε κανενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
μετά μας λένε καρφιά...
εμείς φταίμε που δεν διαβάζουν οι άλλοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
μετά μας λένε καρφιά...
εμείς φταίμε που δεν διαβάζουν οι άλλοι?

εχουν περασει χρονια...και ακομα νιωθω ξεφτιλα που υποβαθμισα τον εαυτο μου με το να χαρησω τον κοπο μου! αν θα προτιμουσα να με πουν καρφι ή να σεβομαι τον εαυτο μου.... το δευτερο θα ελεγα!

δεν λεω να γινεις ρανταρ και να εχεις το νου σου στο ποιος αντιγραφει και ποιος οχι....αυτο ειναι δουλεια των καθηγητων....απλα να κοιτατε το γραπτο σας και να μην χαρηζετε τον κοπο σας! επικεντρωθειτε στο να δωσετε τον καλυτερο σας εαυτο και να δειξετε τι ξερετε και οχι στο να σας πουν....ευχαριστω που με βοηθησες στις πανελληνιες...! εχεις την εντυπωση (οχι εσυ προσωπικα) οτι αυτος που θα βοηθησεις θα σε ευχαριστησει? αλλα και να το κανει....εμενα ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΠΤ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
μετά μας λένε καρφιά...
εμείς φταίμε που δεν διαβάζουν οι άλλοι?
Σε λένε καρφί όταν κάνεις το σωστό, σε λένε ρουφιάνο όταν μαρτυράς σχολική βία, σε λένε φυτό άμα προσπαθείς και διαβάζεις ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα.... ΕΠΕΙΔΗ όλοι οι υπόλοιποι είναι τεμπέληδες και νταήδες θα βγάζουνε "βρισιές" για αυτούς που είναι καλύτεροι τους? ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ αυτές οι φράσεις έχουν μεγάλη απήχηση στην νεολαία μου καταπίνει αμάσητα ότι της δίνουν λόγω "συναισθηματικής φόρτωσης" και έλλειψη λογικής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Σε λένε καρφί όταν κάνεις το σωστό, σε λένε ρουφιάνο όταν μαρτυράς σχολική βία, σε λένε φυτό άμα προσπαθείς και διαβάζεις ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα.... ΕΠΕΙΔΗ όλοι οι υπόλοιποι είναι τεμπέληδες και νταήδες θα βγάζουνε "βρισιές" για αυτούς που είναι καλύτεροι τους? ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ αυτές οι φράσεις έχουν μεγάλη απήχηση στην νεολαία μου καταπίνει αμάσητα ότι της δίνουν λόγω "συναισθηματικής φόρτωσης" και έλλειψη λογικής...

μακαρι να ειχα 100 λογαριασμους να σε ψηφιζα 100 φορες...:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:
αν αυτον τον τροπο σκεψης τον ειχαν και τα παιδια στο γυμνασιο ...και γενικοτερα οι εφηβοι(αρκετοι απο αυτους τουλαχιστον) δεν θα εκαναν ακροτητες...οπως να σταματησουν να διαβαζουν τελειως επειδη την προηγουμενη χρονια καποιος τους ειχε πει φυτο και σπασικλακι....δεν θα αρχιζαν το τσιγαρο...για να μην τους πουν ....παιδια της μαμας ....βουτυροπαιδα που φοβουνται να καπνισουν.....δεν θα αρχιζαν να ντυνονται διαφορετικα και δεν θα εμπλεκαν σε καυγαδες για να τους πουν ...μαγκες που δεν τους την λεει κανενας!
απο μενα εχεις +1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Σε λένε καρφί όταν κάνεις το σωστό, σε λένε ρουφιάνο όταν μαρτυράς σχολική βία, σε λένε φυτό άμα προσπαθείς και διαβάζεις ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα.... ΕΠΕΙΔΗ όλοι οι υπόλοιποι είναι τεμπέληδες και νταήδες θα βγάζουνε "βρισιές" για αυτούς που είναι καλύτεροι τους? ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ αυτές οι φράσεις έχουν μεγάλη απήχηση στην νεολαία μου καταπίνει αμάσητα ότι της δίνουν λόγω "συναισθηματικής φόρτωσης" και έλλειψη λογικής...

ποιος δίνει νόημα σε αυτούς...;)

δυστυχώς τέτοιοι πολλοί είναι και στο Πανεπιστήμιο μετά και οι οποίοι συνεχίζουν να "χαρακτηρίζουν" εκείνον τον φοιτητή που θέλει να μάθει 5 πράγματα ενώ τον σνομπάρουν και τον κάνουν στην άκρη αν τολμήσει να θυσιάσει λίγο την έξοδο για χάριν της προόδου ή των εργασιών σε κάποιο μάθημα...γιατί είναι αυτοί που θα διαβάσουν μια μέρα πριν την εξεταστική! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
μακαρι να ειχα 100 λογαριασμους να σε ψηφιζα 100 φορες...:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:
αν αυτον τον τροπο σκεψης τον ειχαν και τα παιδια στο γυμνασιο ...και γενικοτερα οι εφηβοι(αρκετοι απο αυτους τουλαχιστον) δεν θα εκαναν ακροτητες...οπως να σταματησουν να διαβαζουν τελειως επειδη την προηγουμενη χρονια καποιος τους ειχε πει φυτο και σπασικλακι....δεν θα αρχιζαν το τσιγαρο...για να μην τους πουν ....παιδια της μαμας ....βουτυροπαιδα που φοβουνται να καπνισουν.....δεν θα αρχιζαν να ντυνονται διαφορετικα και δεν θα εμπλεκαν σε καυγαδες για να τους πουν ...μαγκες που δεν τους την λεει κανενας!
απο μενα εχεις +1
χαίρομαι που υπάρχουν άτομα όπως εσένα μου μπορούν και τα καταλαβαίνουν αυτά :):):):):):) χαίρομαι πολύ που εκτίμησες τα λόγια μου και πίστεψε αν είχα και εγώ 100 λογαριασμούς θα σε ψήφιζα και εγώ 100 φορές. +1 και από εμένα ;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top