[1/6/2012] Χημεία Κατεύθυνσης

Πώς πιστεύετε ότι έχετε γράψει;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 46)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 25 54.3%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 10 21.7%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 3 6.5%
  • [Μέτρια] 10-15

    Ψήφοι: 3 6.5%
  • [Όχι καλά] 5-10

    Ψήφοι: 1 2.2%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 4 8.7%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λπ.
Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2012 να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια... :)

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα έχουν δημιουργηθεί και θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα ξεκλειδωθεί κατά τη διάρκεια της αυριανής εξέτασης.

Καλή επιτυχία! :D

Δείτε τα θέματα ΕΔΩ

Ενδεικτικές απαντήσεις

Προηγούμενα μαθήματα
[21/5/2012] Νεοελληνική Γλώσσα
[23/5/2012] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας
[23/5/2012] Βιολογία Γενικής Παιδείας
[23/5/2012] Φυσική Γενικής Παιδείας
[23/5/2012] Ιστορία Γενικής Παιδείας
[25/5/2012] Νεοελληνική Λογοτεχνία
[25/5/2012] Φυσική Κατεύθυνσης
[28/5/2012] Αρχαία Ελληνική Γλώσσα
[28/5/2012] Μαθηματικά Κατεύθυνσης
[30/5/2012] Ιστορία Κατεύθυνσης
[30/5/2012] Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων
[30/5/2012] Χημεία-Βιοχημεία Κατεύθυνσης
[30/5/2012] Βιολογία Κατεύθυνσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Το θέμα ξεκλειδώθηκε και ανέβηκε και δημοσκόπηση.
Αργότερα θα αναρτηθούν θέματα και προτεινόμενες απαντήσεις. Καλή τύχη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Για να δούμε τα θέματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Μετά τα θέματα της Φυσικής κατεύθυνσης, η γνώση έχει πάρει άλλη διάσταση... :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Τα θέματα προστέθηκαν! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Το 3ο θέμα αποτελεί σίγουρα μια καινοτομία για το μάθημα της Χημείας:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Είναι λίγο πιο τσιμπημένα από τις άλλες χρονιές ή είναι ιδέα μου?! :worry:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Σε σχέση με πέρυσι δεν ξέρω,γιατί πάλι είχαν μπει 2 παγίδες, αλλά το 3ο θέμα ακόμα με απορεί για το πώς μπήκε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
To Γ1 δεν νομίζω ότι διαφέρει και πολύ από μια κλασσική σειρά αντιδράσεων. Σίγουρα έτσι γίνεται πιο δύσκολο αλλά το μοτίβο έχει διατηρηθεί να μπαίνουν στο Γ θέμα αντιδράσεις οργανικής Χημείας. Δεν περίμενα να μπει ερώτηση στυλ Α5 :D

Το Δ3 φαίνεται ενδιαφέρον :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Θέματα Χημείας Κατεύθυνσης 2012

at first i was like



then i was like



and now i am like



ωραια θεματα :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
εντάξει το Α5 δεν μου φάνηκε τόσο παράξενο, άλλωστε ζητάει 2 αρκετά σος ορισμούς που όποιος πάει για βαθμό τους ξέρει σίγουρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
εντάξει το Α5 δεν μου φάνηκε τόσο παράξενο, άλλωστε ζητάει 2 αρκετά σος ορισμούς που όποιος πάει για βαθμό τους ξέρει σίγουρα!

Ναι, απλά λέω δεν έχουμε συνηθίσει στη Χημεία να ζητάει έτσι ξερά ορισμούς όπως γίνεται στα Μαθηματικά πάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ναι, απλά λέω δεν έχουμε συνηθίσει στη Χημεία να ζητάει έτσι ξερά ορισμούς όπως γίνεται στα Μαθηματικά πάντα
Τουλάχιστον δεν θα δυσκόλεψε τα παιδιά:)
προστέθηκαν τα θέματα και σε καλύτερη ανάλυση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Για θυμίστε μου:
Σήμερα δίναμε εξετάσεις Χημείας ή ταχύτητας και αριθμητικής;
Ελπίζω τα λάθη μου να είναι μόνο αριθμητικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι μας βάλανε πάλι...! Η ηλίθια έχασα από τον ορισμό!! :fool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Καλά αποτελέσματα σε όλους μας και καλό καλοκαίρι:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
Μίλησα με το χημικό μου που τα έλυσε και μάλλον δεν έχω κάποιο λάθος.
Τα θέματα ήταν σχετικά εύκολα με εξαίρεση το Δ3, το οποίο πρόλαβα στο τσακ, με ένα σωρό μουτζούρες.
Δεν το πιστεύω ότι τελειώσαμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Kαλά μου φάνηκαν τα θέματα.
Καλά αποτελέσματα σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Για θυμίστε μου:
Σήμερα δίναμε εξετάσεις Χημείας ή ταχύτητας και αριθμητικής;
Ελπίζω τα λάθη μου να είναι μόνο αριθμητικά...

Την ίδια απορία έχω κι εγώ. Δόξα τω Θεώ, έγραψα άριστα...
Και επίσης, μην ακούσω κανέναν να μιλάει για βατά θέματα ή θέματα πιο εύκολα από τα περσινά. Ούτε καν ίδιας δυσκολίας δεν ήταν....
Στο σχολείο όλοι έβγαιναν έξω δακρυσμένοι. Πού ακούστηκε; Να χτυπήσουν τη χημεία κι όχι τη Βιολογία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
από μένα μπράβο σε όποιον έλυσε το Δ3:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top