τμημα Επικοινωνιας και ψηφιακων μεσων

tototony

Νεοφερμένος

Η tototony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ειμαι μαθητρια της γ λυκειου(θεωρητικη κατευθυνση) και δεν εχω αποφασισει σε τι σχολη θελω να περασω ακομα. Με βαση τα ενδιαφεροντα μου, μου αρεσε το τμημα επικοινωνιας και ψηφιακων μεσων( καστορια και αργοστολι). Ωστοσο εχω αρκετους ενδοιασμους για το αν αξιζει να παω αφου ειναι αρκετα μακρια απο την πολη μου ( πατρα). Ξερει κανεις κατι για αυτο το τμημα ή για την επαγγελματικη αποκατασταση του?
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Ενδιαφέρουσα σχολή με καλή αποκατάσταση ακούω. Μπορείς να ψάξεις όμως και το πρόγραμμα σπουδών για να δεις αν σε ενδιαφέρουν τα μαθήματα. Επίσης καλό είναι όταν σπουδάζουμε να μην κοιτάμε την πόλη (εκτός αν υπάρχουν οικονομικοί λόγοι που το κάνουν δύσκολο φυσικά).
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
Ειμαι μαθητρια της γ λυκειου(θεωρητικη κατευθυνση) και δεν εχω αποφασισει σε τι σχολη θελω να περασω ακομα. Με βαση τα ενδιαφεροντα μου, μου αρεσε το τμημα επικοινωνιας και ψηφιακων μεσων( καστορια και αργοστολι). Ωστοσο εχω αρκετους ενδοιασμους για το αν αξιζει να παω αφου ειναι αρκετα μακρια απο την πολη μου ( πατρα). Ξερει κανεις κατι για αυτο το τμημα ή για την επαγγελματικη αποκατασταση του?
ΟΙ σχολες που αναφερεις μαζι με την αναλογη της Μυτιλήνης και του Παδα ειναι οτι καλυτερο για καλη επαγγελματικη αποκατασταση ..αμεση και με καλες αποδοχες. Αναρπαστοι και εδω και εξω.
Εχει και ο Βολος αλλα ειναι ανεμικη απο καθηγητες.
Ειναι σχολες πολυεπιστημονικες που λενε... δηλαδη δεν εστιαζουν σε καποια επιστημη αλλα παιρνουν αντικειμενα απο πολλες για να υπηρετησουν το αντικειμενο τους...
Ειναι σχολες πολυ μοντερνες και υπηρετουν την πληροφορηση του ανθρωπου μεσω κυριως της εικονας και ηχου..
Εμπορικα ασχολουνται με το ψηφιακο μαρκετινκ και το ηλ εμποριο.
Στον πολιτισμο θα τους ελεγα παραγωγους και σκηνοθετες οπτιακουστικου περιεχομενου μεσω υπολογιστη.
Αν εχεις και καποια καλλιτεχνικη ματια ειναι ακομα καλυτερα.
Κατα την αποψη μου ειναι οι πλεον καλα επαγγελματικα υποσχομενες του 1ου πεδιου και εχεις και την χαρα της δημιουργειας.. ειναι καλο αυτο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top