προσπάθεια με 4%

lovefordogs

Νεοφερμένος

Η lovefordogs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας! είμαι απόφοιτη του 2018 θεωρητικής κατεύθυνσης και σκέφτομαι να κάνω 4% για νομική . Τα μόρια μου είναι 17238 και βλέποντας τις βάσεις του 2019 για το 4% άρχισα να ανησυχώ...με τρομάζει που κάποιοι με υψηλά μόρια ( τόσα που θα μπορούσαν να περάσουν είτε την προηγούμενη χρόνια , δηλαδή με το 6% ή με το 90%) δηλώνουν μετά από 2 χρόνια την σχολή. αγχώνομαι πολύ , υπάρχει ελπίδα ;
 

TonyMontanaEse

Νεοφερμένος

Ο TonyMontanaEse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Η διαφορά μορίων μεταξύ της βάσης του 90% και του 4% για την Νομική ΕΚΠΑ είναι 719 για το 2016 και 361 για το 2017. Η βάση 90% το 2018 ήταν 18219 άρα για να μπεις θες να μειωθεί λίγο η ζήτηση. Βέβαια φέτος με τον κορωνοϊό μπορεί να αλλάξουν πολλά στις βάσεις οπότε δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι.
 

lovefordogs

Νεοφερμένος

Η lovefordogs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και για το κουράγιο. Αν και η αλήθεια είναι ότι ενδιαφέρομαι για Θεσσαλονίκη ή και Κομοτηνή εφόσον έχω τη δυνατότητα μεταγραφής. Ελπίζω να έχω κάποια ελπίδα εκεί και κυρίως τύχη 😜 ευχαριστώ και πάλι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η διαφορά μορίων μεταξύ της βάσης του 90% και του 4% για την Νομική ΕΚΠΑ είναι 719 για το 2016 και 361 για το 2017. Η βάση 90% το 2018 ήταν 18219 άρα για να μπεις θες να μειωθεί λίγο η ζήτηση. Βέβαια φέτος με τον κορωνοϊό μπορεί να αλλάξουν πολλά στις βάσεις οπότε δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και για το κουράγιο. Αν και η αλήθεια είναι ότι ενδιαφέρομαι για Θεσσαλονίκη ή και Κομοτηνή εφόσον έχω τη δυνατότητα μεταγραφής. Ελπίζω να έχω κάποια ελπίδα εκεί και κυρίως τύχη 😜 ευχαριστώ και πάλι
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top