πολικών μηχανικών στο παδα

Lia 2006

Νεοφερμένος

Η Lia 2006 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Πάω γ λυκείου και όπως καταλαβαινετε σε έναν μήνα δινω πανελλήνιες. Είμαι θετική και η σχολή που μου αρέσει πολύ είναι των πολιτικών μηχανικών . Δυστυχώς φέτος το διάβασμα δεν πήγε καθόλου όπως θα ήθελα ,με αποτελεσμα να έχω πολλά κενα σε δύο μαθήματα. Έτσι η ιδέα να περάσω πολιτικών μηχανικών στο ΕΜΠ δεν υπάρχει πλέον για φέτος . Σκέφτομαι πολύ την εναλλακτική του παδα , γιατι δεν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα να ξαναδώσω . Απλώς ανησυχώ για τα επαγγελματικά δικαιώματα των μηχανικών εκεί . Έχω ακούσει και από σύμβουλο επαγγελματικού προσανατολισμού ότι κάποια στιγμή θα αναγνωριστούν αλλά δεν ξέρω τι να πιστέψω .
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,625 μηνύματα.
Πάω γ λυκείου και όπως καταλαβαινετε σε έναν μήνα δινω πανελλήνιες. Είμαι θετική και η σχολή που μου αρέσει πολύ είναι των πολιτικών μηχανικών . Δυστυχώς φέτος το διάβασμα δεν πήγε καθόλου όπως θα ήθελα ,με αποτελεσμα να έχω πολλά κενα σε δύο μαθήματα. Έτσι η ιδέα να περάσω πολιτικών μηχανικών στο ΕΜΠ δεν υπάρχει πλέον για φέτος . Σκέφτομαι πολύ την εναλλακτική του παδα , γιατι δεν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα να ξαναδώσω . Απλώς ανησυχώ για τα επαγγελματικά δικαιώματα των μηχανικών εκεί . Έχω ακούσει και από σύμβουλο επαγγελματικού προσανατολισμού ότι κάποια στιγμή θα αναγνωριστούν αλλά δεν ξέρω τι να πιστέψω .
Κατ αρχη ευχομαι καλη επιτυχια και να σκισεις.
Καλα τα ειπε ο συμβουλος και μπορεις να επιλεξεις το παδα.
Αλλα θα περιμενουμε να παρουμε τους βαθμους και μετα προ μηχανογραφικου να σχεδιασουμε το πλανο δρασης,αναλογα τους βαθμους ,τις αντιστοιχιες σχολων που θα ανακοινωσουν, τα μορια μετεγγραφης που εχουμε και την επιθυμια μας.
Εσενα τωρα το μυαλο σου να ειναι ποσο καλυτερα να πας στις εξετασεις.
Εχε στο μυαλο σου οτι η διόρθωση των γραπτων ειναι πολυ αυστηροτερη απο αυτη που κανουν οι καθηγητες σου .
Στο σχολειο αμα δειξεις οτι το εχεις το θεμα τον πηρες το βαθμο ( και στο πανεπιστημιο ετσι ειναι)
Στις πανελληνιες και λαθος να κανεις στην απλοποιηση πεφτει τσεκουρι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Ναι, συμφωνώ και εγώ με τον Γιάννη. Εσύ επιγκεντρώσου στο χρονικό διάστημα που σου μένει με το διάβασμα για τις Πανελλήνιες για να γράψεις όσο το δυνατόν περισσότερα μόρια μπορείς και μετά όταν πάρεις τα αποτελέσματα βλέπεις αν τυχόν μπορείς να πας για κάποια μεταγραφή ή κάτι άλλο.

Τώρα, εκτός θέματος λίγο, αλλά πιστεύω το ΠΑΔΑ θα τα πάρει τα επαγγελματικά του δικαιώματα. Τώρα που θα μπουν και τα ιδιωτικά στην χώρα, είναι από τα θέματα που πρέπει να διευθετηθούν.

Υ.Γ. Ευελπιστώ να πάρω και εγώ κανένα επαγγελματικό δικαίωμα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top