πιο φροντιστηριο να επιλεξω

evge2345

Νεοφερμένος

Η evge2345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 16 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα, ημουν σε ενα φροντιστηριο στο χαλανδρι και δεν εμεινα ικανοποιημενη οποτε θελω να αλλαξω ωστε με την νεα χρονια στην β λυκειου να ειμαι καλυτερα. Θελω κατευθυνση υγειας και ψαχνω φροντιστηριο στα βορεια προαστια, εχω ακουσει πολυ καλα λογι αγια την αξια. Εχετε να μου προτεινετε καποιο ;
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,172 μηνύματα.
Κάτσε διάβασε. Τα φροντιστήρια δε λειτουργούν.
 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 2,342 μηνύματα.
Δε λειτουργούν τα φροντιστήρια αμα θε στρωνεις κωλο να διαβάσεις.
Αμα δε λειτουργουν για σενα τα φροντιστηρια τοτε ουτε οι πανελληνιες θα δουλεψουν
 

Elwik

Νεοφερμένος

Ο Elwik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Για όσους ισχυρίζονται πως είναι ανώφελο να βασίζεσαι στη βοήθεια των φροντιστηρίων, έχω να διατυπώσω το εξής.

Υπάρχουν σχολεία, και πολλά μάλιστα, τα οποία είτε λόγω καθηγητών, είτε λόγω των ίδιων των μαθητών, είτε λόγω περιοχής, είτε, είτε, είτε... (δεν χρειάζεται περαιτέρω ανάλυση) Δεν βοηθάνε κάποιον που θέλει να στρωθεί, γιατί πολύ απλά τα σχολικά βιβλία είναι ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΈΟΝΤΑ.

Είναι αμέτρητοι επιπλέον παράγοντες που μπορεί να παίζουν ρόλο σε αυτό αλλά βρμ να γράφω.

Εάν δεν αναφέρεστε σε αυτούς, αλλά στον ίδιο τον χρήστη που έκανε την ανάρτηση και στο γεγονός ότι αυτός φταίει επειδή δεν στρώθηκε αρκετά, τότε (δεν το λέω με 100% σιγουριά) υπάρχει μεγάλη περίπτωση να είστε λάθος!

Είναι πολύ συχνές οι περιπτώσεις όπου η "χημεία" μεταξύ διδάσκοντα και διδασκόμενου υφίσταται ζωτικής σημασίας για να καλλιεργηθεί κατάλληλα το μυαλό ενός μαθητή.

Μπορώ φερειπείν να σας διηγηθώ πως μία συμμαθήτριά μου, γενικά δεν τα πήγαινε καλά με τον καθηγητή μου στο φροντιστήριο γιατί απλά είναι ιδιότροπος. Ήτανε ειδικά μαζί της όσο ερχόταν αυτή στο φροντιστήριο.
(Εδώ που τα λέμε δεν την συμπαθούσα καθόλου, οπότε φανταστείτε πόσο πολύ πιστεύω το λεγόμενά μου)
Δεν ήτανε σε βαθμό που μπορούσε κανείς να το αγνοήσει, επομένως άλλαξε φροντιστήριο.
Η κοπέλα πράγματι είχε μια αγνή συμπάθεια για τούτο το μάθημα, και όντως προσπαθούσε. Κινητό στην άκρη, μελέτη θεωρίας, επανάληψη ασκήσεων και ούτω καθεξής...

Μολοταύτα, δεν απέδιδε η προσπάθειά της γιατί δεν τολμούσε η κοπέλα να κάνει απορία μπροστά του.
(Καλά κι αυτός ο μλκς ο καθηγητής μια ερώτηση του κάνεις και σ βγάζει την πίστη 💀).

Τεσπά... Όπως και να χει, ο τρόπος σκέψης σας είναι πλήρως λαθεμένος εφόσον δεν ξέρετε προσωπικά (υποθέτω) αυτόν που δημοσίευσε την ερώτηση.

Για εμένα ήτανε μία ειλικρινής κραυγή για να συνδράμουμε κάπως στην εκπαίδευσή του.

Οπότε αντί να κρίνετε -και αυτό που θα πω κάντε το γενικά- κάποιον άγνωστο στο διαδίκτυο, σκεφτείτε ότι μπορεί να κρύβονται χιλιάδες πράγματα από πίσω που δημιούργησαν κάποια δημοσίευση.

Βάλτε τα συναισθήματα και προσωπικές απόψεις σας στην άκρη και δώστε μία χείρα βοηθείας σε κάποιον που την ζητάει.

Αν δεν μπορείτε να βοηθήσετε, ασφαλώς μπορείτε και να αγνοήσετε το thread.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τώρα όσον αφορά εσένα άνθρωπέ μου... Τι να πω δεν μπορώ να κάνω πολλά παρά μόνο να σε προμηθεύσω με αυτόν τον σύνδεσμο. https://www.xo.gr/dir-az/F/Frontistiria-Mesis-Ekpaidefsis/Chalandri Attikis/

Θα σου δείξει φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης στο Χαλάνδρι Αττικής. Θεωρώ ότι τα κορυφαία είναι και αυτά με τις καλύτερες επιδόσεις και κριτικές.

Καλή συνέχεια και ελπίζω να προσαρμοστείς στα επόμενα 2 χρόνια για να πετύχεις τους στόχους σου. Θα φας χοντρό σκατό στην Γ λυκείου επειδή είσαι υγείας (κι εγώ είμαι εμπιστεύσου με), οπότε ξεκίνα διάβασμα το συντομότερο δυνατόν προκειμένου να προκόψεις!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top