Ψυχολογία vs Κτηνιατρική

lent000

Νεοφερμένος

Ο lent000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι οι στρατιωτικές σχολές απαιτούν ιδιαίτερη αντιμετώπιση, ούτε εμένα θα μου ταίριαζαν, αλλά είναι μια διέξοδος για κάποιους.
Ευχαριστώ όπως και να έχει για το ενδιαφέρον, ελπίζω να βρω κάποια στιγμή αυτό που ψάχνω. Στην τελική τελική το εξωτερικό θα μπορούσε να αποτελέσει μια διέξοδος.... Ανεξάρτητα από το αν θα είναι για σπουδές ή για δουλειά...
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ίσως να παρεξηγησες.... Δεν πρόκειται ποτέ να διαλέξω μια σχολή αποκλειστικά για τα χρήματα ή την επαγγελματική αποκατάσταση. Είναι και το να μου αρέσει ως κριτήριο. Απλά όσο να ναι και ο μισθός παίζει ρόλο, αν μιλάμε ας πούμε για κτηνιατρική μια σχολή πραγματικά από τις ποιο δύσκολες στην Ελλάδα... Πες πως την βγάζω. Αν έχω μισθό 600-700 ευρώ ποιο το νόημα να σπουδάσεις κάτι τέτοιο? Ξέρεις πόσο κοστίζουν τα ενοίκια πια? Ρεύμα? Φαγητό? Δυστυχώς, πρέπει να σκεφτώ το οικονομικό κομμάτι. Δεν προέρχομαι από οικογένεια πλουσίων για να μπορώ να κάνω ότι θέλω.... Για να πάω να σπουδάσω οι γονείς μου θα ζοριστουν απίστευτα πολύ.... Για αυτό και παίζει ρόλο και το οικονομικό. Η επιλογή μου δεν εξαρτάται από το οικονομικό μονο όμως. Εξαρτάται και από το αν μου αρέσει. Δεν θα πήγαινα ποτέ κάπου που δεν μου αρέσει.... Αν μπορείς εξήγησε μου αυτό το λάθος στο σκεπτικό μου....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Γενικά η ιατρική έχει πολλές ειδικότητες, παιδιατρική ας πούμε, δερματολογία, παθολογία κλπ κλπ. Για παθολογία ας πούμε λένε πως είναι αρκετά κορεσμένη ειδικότητα ισχύει? Επίσης για γαστρεντερολογος τι λέει? Αξίζει? αναισθησιολογία κλπ φαντάζομαι είναι δύσκολη ε? Γενικά μιας και κάνεις ειδικότητα όπως λες, η πληρωμή που σου δίνουν είναι ικανοποιητική? Δεν θέλω να ρωτήσω πόσα ακριβώς μήπως και γίνομαι αδιάκριτος αλλά που περίπου κυμαίνεται?
Με τέσσερεις εφημερίες με μια αργία 15Αυγουστο αυτό το μήνα πληρώθηκα 1665 ευρώ (ευχαριστημένος είμαι αλλα τα λεφτά για τη δουλειά που κάνω ειναι αστεία). Στο αγροτικό έπαιρνα 1500 περίπου αλλά με καποια έξτρα που έκανα περίπου 2800 το μήνα
Παθολογία και παιδιατρική έχουν δουλειά αλλα είναι γενικά δύσκολες δεν έχει κορεστεί πάντα έχει δουλειά αλλα βγάζεις Σιγά σιγά. Αναισθησιολογια δεν είναι δύσκολη είναι όμως ειδικότητα με ευθύνη πιο δύσκολη θεωρώ την παιδιατρική και την παθολογία. Θεωρώ καλή επιλογή την αναισθησιολογια γενικά αφού ζητάνε. Γαστεντερολογια πολυ ωραία ειδικοτήτα αλλα για ιατρείο έχει το μειονέκτημα ότι για τις γαστροσκοπησεις πρέπει να συνεργάζεται με καποια πολύκλινικη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Δες αυτό το Λαιβ τικ τοκ είναι αναισθησιολόγος αυτός και απαντάει ερωτήσεις με έναν φιλο του καρδιολόγο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 419 μηνύματα.

Γνώμη για πλαστική; Πιο συγκεκριμένα παιδοπλαστική

Επίσης για παιδονευρολογια είναι καλύτερα να γίνεις νευρολόγος η παιδίατρος;
 

Μαθητής του 15

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μαθητής του 15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.

Μαθητής του 15

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μαθητής του 15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 296 μηνύματα.
Εσένα τι σε κόφτει; Τι απάντηση είναι αυτή;

Δεν υπάρχει κάμια διάθεση κοροιδίας. Σίγουρα υπάρχουν σοβαρές εφαρμογές (μετα απο εγκάυματα να φανταστώ), απλά δεν έχω και πλήρεις γνώσεις.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κάμια διάθεση κοροιδίας. Σίγουρα υπάρχουν σοβαρές εφαρμογές (μετα απο εγκάυματα να φανταστώ), απλά δεν έχω και πλήρεις γνώσεις.
Αν αυτό:
WTF Η Πρίνου για τα πιτσιρίκια θα γίνεις; 🤣
δεν σου δείχνει διάθεση κοροϊδίας, έχουμε διαφορετική αντίληψη των πραγμάτων.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.
Αν αυτό:

δεν σου δείχνει διάθεση κοροϊδίας, έχουμε διαφορετική αντίληψη των πραγμάτων.
ειναι ωραιο να ομορφαινεις την οψη και την ψυχολογια ( κατ επεκταση) του ανθρωπου ...οπως κανει η πλαστικη χειρουργικη..ειναι τεχνη

δυστυχώς ειναι σε λαθος χερια εδω και χρονια...προσκυνα μονο το χρημα οχι την επιστημη ... και παιρνουν τα κοριτσια και τα κανουν παπιες
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Γνώμη για πλαστική; Πιο συγκεκριμένα παιδοπλαστική

Επίσης για παιδονευρολογια είναι καλύτερα να γίνεις νευρολόγος η παιδίατρος;
Για παιδονευρολογος καλύτεΡα θεωρώ παιδίατρος και να κανείς ειδικοτητα στο Αττικό
 

lent000

Νεοφερμένος

Ο lent000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Με τέσσερεις εφημερίες με μια αργία 15Αυγουστο αυτό το μήνα πληρώθηκα 1665 ευρώ (ευχαριστημένος είμαι αλλα τα λεφτά για τη δουλειά που κάνω ειναι αστεία). Στο αγροτικό έπαιρνα 1500 περίπου αλλά με καποια έξτρα που έκανα περίπου 2800 το μήνα
Παθολογία και παιδιατρική έχουν δουλειά αλλα είναι γενικά δύσκολες δεν έχει κορεστεί πάντα έχει δουλειά αλλα βγάζεις Σιγά σιγά. Αναισθησιολογια δεν είναι δύσκολη είναι όμως ειδικότητα με ευθύνη πιο δύσκολη θεωρώ την παιδιατρική και την παθολογία. Θεωρώ καλή επιλογή την αναισθησιολογια γενικά αφού ζητάνε. Γαστεντερολογια πολυ ωραία ειδικοτήτα αλλα για ιατρείο έχει το μειονέκτημα ότι για τις γαστροσκοπησεις πρέπει να συνεργάζεται με καποια πολύκλινικη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Δες αυτό το Λαιβ τικ τοκ είναι αναισθησιολόγος αυτός και απαντάει ερωτήσεις με έναν φιλο του καρδιολόγο
Τον αυτόν αυτός μου απάντησε σε ένα live σχετικά με το αγροτικό για αναισθησιολογία πως μπαίνεις κατευθείαν κάνεις ειδικότητα κλπ. Κοίτα γενικά σε καμία περίπτωση δεν αντικατοπτρίζει την δουλειά των γιατρών τα 1500 ευρώ αλλά γενικά είναι εντάξει εφόσον σου αρέσει κιόλας, ξες βοηθάς κόσμο κλπ. Γενικά αξίζει πιστεύω η ιατρική. Δεν είναι μόνο ο μισθός κλπ είναι και το ότι είναι ωραίο όπως και να το κάνεις θεωρώ. Δηλαδή κυριολεκτικά βοηθάς κόσμο, μαθαίνεις κάθε μέρα καινούργια πράγματα, και γενικά δε νομίζω να βαριέσαι ποτέ. Εσύ είσαι σε δημόσιο νοσοκομείο ή γίνεται και σε ιδιωτικό νοσοκομείο η ειδικότητα?
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τον αυτόν αυτός μου απάντησε σε ένα live σχετικά με το αγροτικό για αναισθησιολογία πως μπαίνεις κατευθείαν κάνεις ειδικότητα κλπ. Κοίτα γενικά σε καμία περίπτωση δεν αντικατοπτρίζει την δουλειά των γιατρών τα 1500 ευρώ αλλά γενικά είναι εντάξει εφόσον σου αρέσει κιόλας, ξες βοηθάς κόσμο κλπ. Γενικά αξίζει πιστεύω η ιατρική. Δεν είναι μόνο ο μισθός κλπ είναι και το ότι είναι ωραίο όπως και να το κάνεις θεωρώ. Δηλαδή κυριολεκτικά βοηθάς κόσμο, μαθαίνεις κάθε μέρα καινούργια πράγματα, και γενικά δε νομίζω να βαριέσαι ποτέ. Εσύ είσαι σε δημόσιο νοσοκομείο ή γίνεται και σε ιδιωτικό νοσοκομείο η ειδικότητα?
η ειδικοτητα γίνεται σε δημόσιο νοσοκομείο αυτό δεν αποκλείεται να αλλάξει τα επόμενα χρόνια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top