Ψυχολογία ή Δημόσια Διοίκηση;

imyrcarn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η imyrcarn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Καλημέρα σας, φίλοι μου 🌝⏰ Έχω μία απορία σχετικά με το τι κλάδο να ακολουθήσω για τα επόμενα, τουλάχιστον, φοιτητικά, τέσσερα χρόνια μου! Υπάρχουν άτομα που έχουν περάσει ψυχολογία ή δημόσια διοίκηση? Ποια από τις δύο σχολές θεωρείτε έχει περισσότερες διεξόδους και προοπτικές? Τι βγαίνεις από την μία και τι από την άλλη? Στην συνέχεια, από κάποια από τις δύο σχολές που θα ακολουθήσω, ενδιαφέρομαι για κατατακτήριες νομική! Σας ευχαριστώ, εκ των προτέρων!
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Καλημέρα, αν ενδιαφέρεσαι για κατατακτήριες νομικής να πας δημόσια διοίκηση σίγουρα. Αν ενδιαφέρεσαι να ακολουθήσεις το επάγγελμα ή τον τομέα του 1ου σου πτυχίου, να στραφείς θα πρότεινα προς Ψυχολογία. Η Ψυχολογία συνδέεται και με οικονομικούς κλάδους/διοίκηση, και με μάρκετινγκ, διαφήμιση, μάνατζμεντ, πέρα από τις δεκάδες ειδικότητες που έχει ο ίδιος ο τομέας Ψυχολογίας.
 

imyrcarn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η imyrcarn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Καλημέρα, αν ενδιαφέρεσαι για κατατακτήριες νομικής να πας δημόσια διοίκηση σίγουρα. Αν ενδιαφέρεσαι να ακολουθήσεις το επάγγελμα ή τον τομέα του 1ου σου πτυχίου, να στραφείς θα πρότεινα προς Ψυχολογία. Η Ψυχολογία συνδέεται και με οικονομικούς κλάδους/διοίκηση, και με μάρκετινγκ, διαφήμιση, μάνατζμεντ, πέρα από τις δεκάδες ειδικότητες που έχει ο ίδιος ο τομέας Ψυχολογίας.
αν έχεις το πτυχίο δημόσιας διοίκησης και το πτυχίο νομικής από κατατακτήριες, μπορείς να δουλέψεις και με τα δύο? επίσης, τι μπορώ να βγω από ψυχολογία? γιατί σαν ψυχολογία, ψυχολογία, το θεωρώ επάγγελμα χωρίς προοπτικές και διεξοδους, όσον αφορά την Ελλάδα! τι πιστεύεις?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top