Ψυχολογία Ρεθύμνου ή Ιωαννίνων;

Anna 16

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Anna 16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
οι 10-15 θεσεις απο καθε τμημα στο περιπου αυξησαν τις βασεις :P?
Ναι, μην σου φαίνεται περίεργο. Οι 15 λιγότερες θέσεις στις πχ 100 θέσεις των Ιωαννίνων σε συνδυασμό με την υψηλή ζήτηση, μπορούν να αυξήσουν την βάση στο συγκεκριμένο τμήμα από 17120 (το 2019) στα 17350 (το 2020).
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ! Εχεις δικιο, δεν το ειχα σκεφτει! Να σε ρωτησω? Γιατι ειναι ευκολη η μεταγραφη? Δεχεται πιο ευκολα το Παντειο τις μεταγραφες πχ σε σχεση με το ΕΚΠΑ?

Για να παρεις 1,2 μόριαα τα οικονομικά κριτήρια ειναι παρα πολυ ελαστικά.
Ειναι δύσκολο να μην έχεις καθόλου μορια απο οικονομικά κριτήρια, απο εκει και περα αν έχεις 1 μοριο είσαι μεσα, αντε 2 για να σαι 100% σίγουρη.
Για Πάντειο λεω, άλλες σχολές κλείνουν σε πιο ψηλά μόρια.
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Ναι, μην σου φαίνεται περίεργο. Οι 15 λιγότερες θέσεις στις πχ 100 θέσεις των Ιωαννίνων σε συνδυασμό με την υψηλή ζήτηση, μπορούν να αυξήσουν την βάση στο συγκεκριμένο τμήμα από 17120 (το 2019) στα 17350 (το 2020).
Μακαρι..Θα κανω παρτι αν πιασω Ιωαννινα!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για να παρεις 1,2 μόριαα τα οικονομικά κριτήρια ειναι παρα πολυ ελαστικά.
Ειναι δύσκολο να μην έχεις καθόλου μορια απο οικονομικά κριτήρια, απο εκει και περα αν έχεις 1 μοριο είσαι μεσα, αντε 2 για να σαι 100% σίγουρη.
Για Πάντειο λεω, άλλες σχολές κλείνουν σε πιο ψηλά μόρια.
Μα οικονομικα κριτηρια δε θα εχω καθως δουλευω στο εξωτερικο και αρα εχω εισοδηματα ενω ειμαι και 29 ετων. Δε νομιζω. Αν υπαρχουν αλλα κριτηρια, θα τα κοιταξω.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,779 μηνύματα.
Μακαρι..Θα κανω παρτι αν πιασω Ιωαννινα!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μα οικονομικα κριτηρια δε θα εχω καθως δουλευω στο εξωτερικο και αρα εχω εισοδηματα ενω ειμαι και 29 ετων. Δε νομιζω. Αν υπαρχουν αλλα κριτηρια, θα τα κοιταξω.
Για να κανεις μετεγγραφη θελει ΑΦΜ και φορολογικη δηλωση. Αν εχεις τετοιο σκοπο πρεπει να πας σε λογιστη να σου κανει 3 φορολογικες δηλωσεις . Θα σε δηλωσει φιλοξενουμενη καπου , μαμα, γιαγια, και θα του πεις μην τυχων και φαινεται στην ''γραμμη εισοδημα επιβολης εισφορας '' πανω απο 2999 σ'εφαγα. ετσι θα εχεις 6 μορια και αυτο που θες αν το θες.
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.

Για να κανεις μετεγγραφη θελει ΑΦΜ και φορολογικη δηλωση. Αν εχεις τετοιο σκοπο πρεπει να πας σε λογιστη να σου κανει 3 φορολογικες δηλωσεις . Θα σε δηλωσει φιλοξενουμενη καπου , μαμα, γιαγια, και θα του πεις μην τυχων και φαινεται στην ''γραμμη εισοδημα επιβολης εισφορας '' πανω απο 2999 σ'εφαγα. ετσι θα εχεις 6 μορια και αυτο που θες αν το θες.
Δε θελω να κανω παρανομιες γενικα. Αν δε μπορω να μεταγραφω νομιμα, προτιμω να παραμεινω στα Ιωαννινα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,779 μηνύματα.

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,779 μηνύματα.

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
ισως τωρα να μην εισαι συνομη διοτι δεν κανεις δηλωσεις εστω μηδενικες.
Ναι, οι δηλωσεις που κανω σαφως δεν ειναι μηδενικες, αφου εχω εισοδημα απο εργασια. Οποτε μαλλον χλωμο το κοβω να παρω μεταγραφη, εκτος αν ξεμεινει καμια θεση.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,779 μηνύματα.
Ναι, οι δηλωσεις που κανω σαφως δεν ειναι μηδενικες, αφου εχω εισοδημα απο εργασια. Οποτε μαλλον χλωμο το κοβω να παρω μεταγραφη, εκτος αν ξεμεινει καμια θεση.
Α εργαζεσαι στο εξωτερικο και κανεις δηλωση τα εισοδηματα και στην ελλαδα?
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Α εργαζεσαι στο εξωτερικο και κανεις δηλωση τα εισοδηματα και στην ελλαδα?
Ναι διοτι δεν εχω δηλωθει ακομη κατοικος εξωτερικου. Φετος το καλοκαιρι θα δηλωθω οποτε απο δω κ περα δε θα φορολογουμαι στην Ελλαδα καθολου.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,779 μηνύματα.
Ναι διοτι δεν εχω δηλωθει ακομη κατοικος εξωτερικου. Φετος το καλοκαιρι θα δηλωθω οποτε απο δω κ περα δε θα φορολογουμαι στην Ελλαδα καθολου.
καλα αυτο μου φαινεται μη ορθο αλλα εσυ ξερεις. Ε τοτε εχεις εισοδηματα ανω των 12000 τον χρονο οποτε εχεις 0 μορια μετεγγραφης
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
καλα αυτο μου φαινεται μη ορθο αλλα εσυ ξερεις. Ε τοτε εχεις εισοδηματα ανω των 12000 τον χρονο οποτε εχεις 0 μορια μετεγγραφης
Αυτη ειναι η διαδικασια γ οσους μενουν εξω. Ναι, δε θα εχω μορια με βαση τα συγκεκριμενα κριτηρια
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,779 μηνύματα.

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,779 μηνύματα.
Ε
Ε καλα θα το ξεπερασω. Μακαρι να ηταν μονο αυτα τα προβληματα μας!
Ε τι να κανουμε, Θα σε προσεχαμε εδω, θα καναμε και τις καταληψεις μας οσο ναναι.
Τωρα εκει με τα υδροδοχεια , εχει και κρυο, εχει και καλο ψωμι
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Ε

Ε τι να κανουμε, Θα σε προσεχαμε εδω, θα καναμε και τις καταληψεις μας οσο ναναι.
Τωρα εκει με τα υδροδοχεια , εχει και κρυο, εχει και καλο ψωμι
Βασικα οπου κ να περασω τουριστρια θα μαι. Μονο σε εξεταστικες θα πηγαινω οποτε μου ειναι ψιλοαδιαφορο το πού θα ειναι. Το μονο που θελω ειναι να μην εχει απειρα εργαστηρια και παρακολουθησεις.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top