Ψυχολογία Αθήνας, Θεσσαλονίκης ή Ρεθύμνου;

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
μη μου λετε τεοτοια και με κανετε να ξενιτευτω στην αθηνα και στη θεσσαλονικη....:(:(:(:(:(
τι ειναι οι νευροεπιστημες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Απορω τι ιδεα ειχατε μεχρι σημερα για την Ψυχολογια,ενω δεν γνωριζετε τα θεμελια της :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
μη μου λετε τεοτοια και με κανετε να ξενιτευτω στην αθηνα και στη θεσσαλονικη....:(:(:(:(:(
τι ειναι οι νευροεπιστημες;
Οι νευροεπιστήμες ανήκουν στις βιολογικές επιστήμες και μελετάνε το νευρικο σύστημα. :)
Δεν υπάρχει σοβαρός λόγος ξενιτιάς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
επειδη εψαξα λιγο τα δυο τμηματα του απθ και της παντειου, μπορει καποιος να περιγραψει (εαν γνωριζει) την οργανωση σσε καποια απο τα δυο τμηματα ή το ποσο κομματικοποιημενα ειναι, εαν ειναι ευχαριστημενος κ.ο.κ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summertime1996

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η summertime1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Καλησπερα!!! Θα παω 3η λυκειου και σκεφτομαι να δηλωσω ως 1η επιλογη την ψυχολογια Αθηνας (το ΦΠΨ)!! Βγαζω αρκετα καλους βαθμους και πιστευω οτι μπορω να πιασω τα μορια!!Αυτο που ηθελα να ζητησω ειναι: θα μπορουσε καποιους να μου πει ποια ειναι τα μαθηματα στο ΦΠΨ και ποια στο Παντειο? γιατι σε καθε σελιδα που ψαχνω βρισκω διαφορετικα μαθηματα για το Καποδιστριακο..... Ευχαριστω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.

summertime1996

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η summertime1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Τι αλλαγες εγιναν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Δες εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Παιδιά αν μπορείτε ρίξτε τα φώτα σας!Ενδιαφέρομαι για νευροψυχολογία και εν γένει για έρευνα πάνω στον εγκέφαλο.Ποιό πανεπιστήμιο θεωρείτε ότι δίνει περισσότερο έμφαση σε αυτό το αντικείμενο;Για το Ρέθυμνο έχω ακούσει τα καλύτερα για τον τομέα που με ενδιαφέρει,ωστόσο θα ήθελα και την άποψη κάποιου άλλου.Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smile31

Νεοφερμένος

Η smile31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Πώς είναι το τμήμα της ψυχολογίας στο απθ;;;;;;ποιες είναι οι εντυπώσεις;;;;
:) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia-Tania

Νεοφερμένος

Η Georgia-Tania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας! είμαι Γ' Λυκείου και θέλω να περάσω Ψυχολογία
Έχω ενταχθεί στο 5% οπότε έχω περισσότερες πιθανότητες να περάσω στη σχολή που θέλω. Ωστόσο δεν έχω αποφασίσει ακόμη την πόλη. Όχι τόσο με την περιοχή τοσο με τις δυνατότητες της κάθε σχολής. Θέλω κυρίως να ασχοληθώ με το άτομο σε σχέση και την ένταξη του στο κοινωνικό περιβάλλον καθώς και ψυχολογική υποστήριξη ασθενών και των οικογενειών τους. Ποια σχολή θα μου προτείνατε;
Το τμημα ψυχολογία στο Καποδιστριακό δίνει ισότιμο πτυχίο με τα άλλα 3 τμήματα; Σε αυτό θα πρέπει να κάνω και φιλολογικά;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Ως προς το τελευταίο έχω ακούσει οτι η ψυχολογία του Καποδιστριακού ειναι μια πολυ καλή σχολη, ειναι ισότιμη με τις υπόλοιπες και πλέον ανεξαρτητοποιήθηκε από το φπψ άρα δεν κανουν φιλολογικά πια!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia-Tania

Νεοφερμένος

Η Georgia-Tania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ως προς το τελευταίο έχω ακούσει οτι η ψυχολογία του Καποδιστριακού ειναι μια πολυ καλή σχολη, ειναι ισότιμη με τις υπόλοιπες και πλέον ανεξαρτητοποιήθηκε από το φπψ άρα δεν κανουν φιλολογικά πια!!!!!

αυτο είναι καλο!!! καμία ιδέα ποια σχολή είναι πιο κοντά σε αυτό που ψαχνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Γεια σου!

Η αδελφή μου τελείωσε το Τμήμα Ψυχολογίας του ΕΚΠΑ ( ναι, ανήκε στην γενιά που ανεξαρτητοποίησε το τμήμα :P ). Τώρα πια, σε όλες τις Ψυχολογίες τα μαθήματα είναι παρόμοια. Αφού τελειώσεις τις προπτυχιακές σπουδές μπορείς να ασχοληθείς περισσότερο με το αντικείμενο που σε ενδιαφέρει σε μεταπτυχιακό επίπεδο. Επίσης, στην πρακτική του ΕΚΠΑ νομίζω πως σου δίνεται η δυνατότητα να διαλέξεις πού θες να πας. Για παράδειγμα, στο Δαφνί ( που δεν ξέρω αν λειτουργεί ακόμα ) ή σε κάποιες ΜΚΟ για υποστήριξη σε ηλικιωμένους κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos1195

Νεοφερμένος

Ο τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
αυτο είναι καλο!!! καμία ιδέα ποια σχολή είναι πιο κοντά σε αυτό που ψαχνω;
Εγώ σπουδάζω στο τμήμα ψυχολογίας απθ. Το πρόγραμμα σπουδών είναι άρτια οργανωμένο, τα περισσότερα μαθήματα ενδιαφέροντα και οι καθηγητές πεπειραμένοι. Γιατί δε ρίχνεις μια ματιά στον οδηγό σπουδών στο site του τμήματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia-Tania

Νεοφερμένος

Η Georgia-Tania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγώ σπουδάζω στο τμήμα ψυχολογίας απθ. Το πρόγραμμα σπουδών είναι άρτια οργανωμένο, τα περισσότερα μαθήματα ενδιαφέροντα και οι καθηγητές πεπειραμένοι. Γιατί δε ρίχνεις μια ματιά στον οδηγό σπουδών στο site του τμήματος?

τα έχω δει αλλά με πολλά μπερδεύομαι. σε ποιον κλάδο επικεντρώνεται κυρίως η σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos1195

Νεοφερμένος

Ο τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
τα έχω δει αλλά με πολλά μπερδεύομαι. σε ποιον κλάδο επικεντρώνεται κυρίως η σχολή;
Δεν δίνεται μεγαλύτερη έμφαση σε κάποιον συγκεκριμένο κλάδο. Η ίδια βαρύτητα, θεωρώ, δίνεται σε όλους τους κλάδους. Στο τρίτο έτος διαλέγεις μια από τις τρεις κατευθύνσεις: γνωστική και πειραματική ψυχολογία, κοινωνική και κλινική ψυχολογία, εξελικτική και σχολική ψυχολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia-Tania

Νεοφερμένος

Η Georgia-Tania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δεν δίνεται μεγαλύτερη έμφαση σε κάποιον συγκεκριμένο κλάδο. Η ίδια βαρύτητα, θεωρώ, δίνεται σε όλους τους κλάδους. Στο τρίτο έτος διαλέγεις μια από τις τρεις κατευθύνσεις: γνωστική και πειραματική ψυχολογία, κοινωνική και κλινική ψυχολογία, εξελικτική και σχολική ψυχολογία.

απλως λένε οτι η καθε σχολή επικεντρώνεται λιγο περισσότερο σε εναν κλάδο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos1195

Νεοφερμένος

Ο τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
απλως λένε οτι η καθε σχολή επικεντρώνεται λιγο περισσότερο σε εναν κλάδο
Τι να σου πω..δεν το έχω διαπιστώσει για το τμήμα μου αυτό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Φαντάζομαι οτι όλες οι σχολες θα δίνουν επαρκέστατες γνώσεις σε ολους τους τομείς! Μην σε ανησυχεί αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top