Ψάχνω εναλλακτικές λύσεις για να μην ξαναδώσω Πανελλαδικές

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Γεια σας. Τι πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο που μπορεί να κάνει κάποιος περα από τις πανελλήνιες χωρίς να του κοστίσει ο κούκος αηδόνι!!!
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.

Mary Jane

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
σπουδες σε χωρα της Ε.Ε.
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
σπουδες σε χωρα της Ε.Ε.
πιο φθηνη λυση βουλγαρια-ρουμανια.υπολογισε το ελαχιστο 10000 ε το χρονο διδακτρα και διαμονη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

γλυτωνεις λιγο απ τα εξοδα διαβιωσης και διαμονης ομως απ το να σπουδαζες Ελλαδα.Για Βουλγαρια λεω γιατι η Ρουμανια εχει ανεβει πολυ σε αυτα.Αν θελεις αγγλοφωνο τμημα ομως ανεβαινεις στα διδακτρα.
 

Mary Jane

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
πιο φθηνη λυση βουλγαρια-ρουμανια.υπολογισε το ελαχιστο 10000 ε το χρονο διδακτρα και διαμονη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

γλυτωνεις λιγο απ τα εξοδα διαβιωσης και διαμονης ομως απ το να σπουδαζες Ελλαδα.Για Βουλγαρια λεω γιατι η Ρουμανια εχει ανεβει πολυ σε αυτα.Αν θελεις αγγλοφωνο τμημα ομως ανεβαινεις στα διδακτρα.
υπαρχουν πανεπιστημια με δωρεαν διδακτρα [και στα αγγλικα]
οσον αφορα τα εξοδα διαβιωσης, πρεπει να δουλευεις για να συντηρηθεις
 

Jocaste

Νεοφερμένος

Η Jocaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Δημόσιο ΙΕΚ
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Όντως τώρα ; Πιστεύεις ότι αν δεν δώσεις πανελλήνιες η μόνη εναλλακτική που έχεις είναι να μαζεύεις ροδάκινα ;;; Λυπάμαι ..

Λέμε και κάνα αστείο. Βασικά και ο αγροτικός τομέας έχει μέλλον. :studying: Δεν γίνεται ΜΟΝΟ στην Ελλάδα να κάνουν όλοι για επαγγέλματα μέσω πανελλαδικών ή ΙΕΚ της κακιάς ώρας (και συμμετοχή σε τηλεριάλιτι ομορφιάς, μαγειρικής, Άγιο Δομίνικο κτλ).

Για το επάγγελμα της νυχούς τι λέτε;
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα, και μπορείς φυσικά να ανταπεξέλθεις να κανες σπουδές σε κάποια χώρα του Εξωτερικού. Φυσικά όταν φύγει όλο αυτό με το κορωναϊο
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Λέμε και κάνα αστείο. Βασικά και ο αγροτικός τομέας έχει μέλλον. :studying: Δεν γίνεται ΜΟΝΟ στην Ελλάδα να κάνουν όλοι για επαγγέλματα μέσω πανελλαδικών ή ΙΕΚ της κακιάς ώρας (και συμμετοχή σε τηλεριάλιτι ομορφιάς, μαγειρικής, Άγιο Δομίνικο κτλ).

Για το επάγγελμα της νυχούς τι λέτε;
Τα ΙΕΚ έχουν κάποιες ειδικότητες οι οποίες δεν ανταγωνίζονται τα ΑΕΙ πχ μαγειρική οπότε σε αυτήν την περίπτωση δεν τα θεωρώ της κακιάς ώρας . Το ξέρω ότι ο αγροτικός τομέας έχει μέλλον αλλά εμένα γενικά πάντα μου άρεσε ο καλλωπισμός τα επαγγέλματα ομορφιάς για αυτό αναφέρθηκα στην νυχου. Αν το είπες για αστείο οκ ! Αλλά το παρεξήγησα στην αρχή διότι υπάρχει αυτή η λογική "αν δε δώσεις πανελλήνιες τέλος "
Όσο για το εξωτερικό δεν μπορώ να φύγω για προσωπικούς λόγους
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα, και μπορείς φυσικά να ανταπεξέλθεις να κανες σπουδές σε κάποια χώρα του Εξωτερικού. Φυσικά όταν φύγει όλο αυτό με το κορωναϊο
Δεν μπορώ να φύγω από Ελλάδα
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
αν δε μπορεις να φυγεις απο Ελλαδα ξεχνας την τριτοβαθμια εκπαιδευση.υπαρχουν τα κολλεγια που ολο αναγνωριζονται και ποτε δεν αναγνωριζονται.μετα σε ιεκ αν πας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

αν εισαι ωραιο παιδι πανε Μυκονο,ολο και καμια φραγκατη θα βρεις να κανεις την τυχη σου(μεχρι να σε βαρεθει και να πας στην επομενη)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

τωρα εισαι γυναικα οποτε τα πραγματα ειναι πολυ πιο ευκολα. :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

*ειδα
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
πάντα μου άρεσε ο καλλωπισμός τα επαγγέλματα ομορφιάς για αυτό αναφέρθηκα στην νυχου.

Δεν μπορώ να φύγω από Ελλάδα

Θα μπορούσες να πας μέχρι Ιταλία (δεν είναι τόσο δύσκολο) και να ασχοληθείς με τη μόδα ή τη ζωγραφική.
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Θα μπορούσες να πας μέχρι Ιταλία (δεν είναι τόσο δύσκολο) και να ασχοληθείς με τη μόδα ή τη ζωγραφική.
αν γινεις πετυχημενη νυχου δε θα εχεις σε τιποτα να ζηλεψεις απο ανθρωπους με πτυχια.θα βγαζεις περισσοτερα.πανε σε ενα ιεκ και μετα λιγη προυπηρεσια μπορεις να ανοιξεις και δικο σου.Αν το συνδυασεις με υπηρεσιες ομορφιας απο επαλ αισθητικος ή ιεκ θα κονομας χοντρο χρημα.και απο ιεκ μπορεις να ανοιξεις ινστιτουτο αισθητικης.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Όλες θέλουν το νύχι τους...μέχρι και ο δικηγόρος της Κατακουζήνας έκανε πεντικιούρ.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
αν γινεις πετυχημενη νυχου δε θα εχεις σε τιποτα να ζηλεψεις απο ανθρωπους με πτυχια.θα βγαζεις περισσοτερα.πανε σε ενα ιεκ και μετα λιγη προυπηρεσια μπορεις να ανοιξεις και δικο σου.Αν το συνδυασεις με υπηρεσιες ομορφιας απο επαλ αισθητικος ή ιεκ θα κονομας χοντρο χρημα.και απο ιεκ μπορεις να ανοιξεις ινστιτουτο αισθητικης.
Έχεις δίκιο. Αύτα τα 2 Μ αρέσουν μακιγιάζ κ νύχια κ θα ήθελα πολύ να ανοίξω τον δικό μου χώρο ! Ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη κ την θετική ενέργεια!!! Ήταν ότι χρειάζομουν
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα μπορούσες να πας μέχρι Ιταλία (δεν είναι τόσο δύσκολο) και να ασχοληθείς με τη μόδα ή τη ζωγραφική.
Μα δεν Μ αρέσει ούτε η μόδα ούτε η ζωγραφική
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

αν δε μπορεις να φυγεις απο Ελλαδα ξεχνας την τριτοβαθμια εκπαιδευση.υπαρχουν τα κολλεγια που ολο αναγνωριζονται και ποτε δεν αναγνωριζονται.μετα σε ιεκ αν πας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

αν εισαι ωραιο παιδι πανε Μυκονο,ολο και καμια φραγκατη θα βρεις να κανεις την τυχη σου(μεχρι να σε βαρεθει και να πας στην επομενη)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

τωρα εισαι γυναικα οποτε τα πραγματα ειναι πολυ πιο ευκολα. :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

*ειδα
Να κάνω τι στην Μύκονο ??? Κ τι εννοείς ότι είναι εύκολο αφού είμαι κορίτσι ;;; Δηλαδή ως προς τι μπορώ να αξιοποιήσω το φύλο μου ;;;🧐
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όλες θέλουν το νύχι τους...μέχρι και ο δικηγόρος της Κατακουζήνας έκανε πεντικιούρ.
Χαχαχα !!! Αξέχαστο !
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
μακαρι να πιαναν και μενα τα χερια μου πανω σε αυτα και να το κανα και γω.η μονη διαφορα που θα εχεις απ τους αποφοιτους των τει αισθητικης ειναι οτι αυτοι μπορουν να εχουν και λειζερ μεσα στα ινστιτουτα τους(το διοδικο οχι το αλεξανδριτη).κι εσυ βεβαια θα μπορεις αν απασχολεις πτυχιουχο αισθητικης.αλλα εχει τοσα πραγματα να κανεις που δε θα εχεις χρονο και για το λειζερ.δοκιμασε να κανεις κυκλο και να δουλευεις μαυρα για αρχη.μονο απο γαμους τα σαββατα θα βγαζεις οσα αλλοι σε 1 μηνα.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δεν με ενδιαφέρει τόσο η αισθητική αλλά τα νύχια κ το μακιγιάζ . Μια ξαδέρφη μου κάνει νύχια κ όταν της είπα ότι θέλω κ εγώ μου λέει να μην το κάνω γιατί αυτή δεν έχει ένσημα κλπ (λογικό αφού δουλεύει παράνομα)αυτό ωστόσο δεν καθιστά το ίδιο το επάγγελμα λαθραιο. Επίσης μου είπε ότι με ένα πτυχίο θα έχω κύρος κ θα βρω δουλειά με ασφάλεια καλο μισθό κλπ . Ξεκάθαρα δεν έχει ιδέα από την αγορά εργασίας. Πλέον εργάζεται με πολύ καλό μισθό σε σαλόνι ομορφιάς ... Με εκνεύρισε πολύ γιατί μιλάει από μια προνομιακή θέση που πάντα έβγαζε λεφτά είτε μαύρα είτε νόμιμα σε μαγαζί και δεν έχει ιδέα πως είναι άλλα άτομα που τόσα χρόνια σπουδάσουν κ δεν βρίσκουν δουλειά κ αν βρουν είναι με χαμηλό μισθό (ανάλογα τον κλάδο ) αλλά ειδικά για την θεωρητική που ήμουν αυτό ισχύει .
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
εδωσες πανελληνιες?τι θα ηθελες να περασεις αν μπορουσες να γραψεις καλα?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top