Χρονιά καταλήψεων εξαιτίας της έλλειψης βιβλίων;

Συμφωνείτε με αυτήν την στάση προς την εκπαίδευση ;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 50)
  • Ναι

    Ψήφοι: 9 18.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 41 82.0%
  • Δεν με ενδιαφερει/Δεν εχω αποψη

    Ψήφοι: 0 0.0%

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Δε συμφωνω με τις καταληψεις ουτε σε γυμνασιο-λυκειο ουτε στη τριτοβαθμια εκπαιδευση. Αν πιστευουμε οτι πλητεται η παιδεια με το να την διακοπτουμε ουσιαστικα ειναι σα να τους κανουμε την χαρη! Καλυτερα ειναι οι κινητοποιησεις μαθητων-γονεων-φοιτητων με τη μορφη πορείας σε δρομους ή διαμαρτηριας εξω απο το υπουργειο αλλα δεν εχει νοημα να το τραβας με τις καταληψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,831 μηνύματα.
ποιος έκανε ποτέ κατάληψη του Υπουργείου ή του Κοινοβουλίου; ακούσατε καμία φοιτητική/ μαθηματική παράταξη ποτέ να το κάνει;

ανέλαβε ποτέ κανείς από την τσέπη του να πληρώσει τα χαμένα μαθήματα; είχε τους όρχεις να το κάνει; ή όχι; μήπως θέλουμε και την πίπα ολάκερη και τον σκύλο χορτάτο; ε;

κάτι που είναι σκατά, το κάνουμε περισσότερο σκατά; ...ε; τι είδους ηλίθια λογική είναι αυτή;

η κατάληψη της εκπαιδευτικής διαδικασίας ποιον ζημιώνει; τους μαθητές ή τον/την υπουργό;

...τους μαθητές τους τρώει το στρες
αν θα γνωρίσουν κοπελίτσα για σεξ...:P

τι μου λέτε εσείς για σχολεία, βιβλία, θρανία και άλλες π_π_ριές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gkm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gkm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Θα κάνετε καταλήψεις επειδή θα πληρώσετε 5-10 ευρώ παραπάνω; Γιατί δεν κάνετε που πληρώνετε 10 χιλιάρικα(συνολικα) στα φροντιστηρια; Οτι νανε........................ οταν το ακούω αυτο μου ερχεται να τους κανω ενα attitude adjustment μπας και συνέρθουν:beating:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
νταξ, αν πηγαινετε σε σχολειο-μπουρδελο ,οπως ηταν το δικο μου, το να γινει καταληψη ειναι θετικο, καθως ετσι δεν θα εχετε να ανυσηχειτε για τις απουσιες ,και θα εχετε περισσοτερες ωρες στην διαθεση σας για διαβασμα κλπ (αναφερομαι σε μαθητες γ λυκειου).Το ξερω, ακουγεται τραγικο, αλλα οπως ειναι γνωστο ,
στο Ελλαδισταν ζουμε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,831 μηνύματα.
Mανώλη σε τέτοια σχολεία-μπουρδέλα, οι τουαλέτες είναι υπέροχες διότι είναι πολυχρηστικές εκτός από τις κοινότυπες βιολογικές ανάγκες...εν καιρώ καταλήψεων!
σεξουαλική αγωγή στην πράξη :D ...και δεν φοβάσαι για λεκέδες! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Γιατί νομίζω ότι υπέρμαχοι των καταλήψεων των σχολείων για τα βιβλία, θα είναι εκείνοι που δεν τα ανοίγουν ποτέ?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Γιατί νομίζω ότι υπέρμαχοι των καταλήψεων των σχολείων για τα βιβλία, θα είναι εκείνοι που δεν τα ανοίγουν ποτέ?

Έγραψες :spasiklas:
Mανώλη σε τέτοια σχολεία-μπουρδέλα, οι τουαλέτες είναι υπέροχες διότι είναι πολυχρηστικές εκτός από τις κοινότυπες βιολογικές ανάγκες...εν καιρώ καταλήψεων!
σεξουαλική αγωγή στην πράξη :D ...και δεν φοβάσαι για λεκέδες! ;)
Xαχα;p Τι λες μωρε;:clapup::alljumpy::group:
νταξ, αν πηγαινετε σε σχολειο-μπουρδελο ,οπως ηταν το δικο μου, το να γινει καταληψη ειναι θετικο, καθως ετσι δεν θα εχετε να ανυσηχειτε για τις απουσιες ,και θα εχετε περισσοτερες ωρες στην διαθεση σας για διαβασμα κλπ (αναφερομαι σε μαθητες γ λυκειου).Το ξερω, ακουγεται τραγικο, αλλα οπως ειναι γνωστο ,
στο Ελλαδισταν ζουμε ;)
Σωστος:hmm:
Θα κάνετε καταλήψεις επειδή θα πληρώσετε 5-10 ευρώ παραπάνω; Γιατί δεν κάνετε που πληρώνετε 10 χιλιάρικα(συνολικα) στα φροντιστηρια; Οτι νανε........................ οταν το ακούω αυτο μου ερχεται να τους κανω ενα attitude adjustment μπας και συνέρθουν:beating:

Γιατι αλλο δημοσια παιδεια και αλλο ιδιωτικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gfkal10

Νεοφερμένος

Η gfkal10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πέρυσι , στο δικό μας σχολείο , η κατάληψη έγινε αμέσως μετά την πενταήμερη.
Η πονηριά του Έλληνα σε όλο της το μεγαλείο..:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
πρώτον θα θελα να πω...οτι και η χουντα απο καταλήψεις έπεσε αν δεν απατώμαι :whistle: κατα 2ον... είτε κάνουμε κατάληψη,είτε οχι.. τα σχολεία υπολειτουργούν και σε αυτό ειμαι κάθετος... φέτος όλοι μιλάνε για χαμένη χρονιά...(δεν παιρνω θέση εδω) αλλα οι καταλήψεις σας πείραξαν? με τις καταληψεις ασχολείστε? αντι να ασχολουμαστε με ολα αυτα που συμβαινουν γυρω μας,αντι να λέμε να γινουν οι καταληψεις...πιστεψτε στους νεους...ειμαστε το μέλλον..εμείς θα σωσουμε τις αθλιοτητες των ''παλιων''΄...μην μας υποτιματε αλλο...και να μην μπαινουμε σε αυτην την νοοτροπια.. ΄''οτι παιδι ειναι κλπ κλπ'' παω σχολείο...και φευγω ΔΕΝ ΜΑΘΑΙΝΩ ...στο γυμνάσιο το 10 των μαθηματικων εγινε 18 στην α' λυκειου με τ φροντιστηριο...και μου λέτε να ναι και ανοιχτα? οκ το δέχομαι οτι τα θελετε ανοιχτα...μαζι σας στην τελική...αλλά ειστε σιγουροι οτι τα θέλετε για να μαθετε? και εγω θέλω να καταληξω λεγοντας οτι κλειστα να ναι ..δεν θα μαθουμε και θα δωσουμε και στην καημενη γ' λυκειου χρονο να διαβασει:P οταν ομως ειναι ανοιχτα παλι δεν μαθαινουμε και δεν δινουμε και χρονο :P τεσπα το Point μου ειναι οτι είτε κλειστα ειτε ανοιχτα δεν μαθαινουμε..μην κοροιδευομαστε :worry:

φιλικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
παντως αν ειναι μια χρονια να γινουν καταληψεις αυτη ειναι η φετινη...πιστευω πως οι μαθητες πρεπει με καποιο τροπο να αντιδρασουν σε ολη την γενικη κατασταση κια ενας τροπος ειναι οι καταληψεις...ειναι δυνατον σχολειο χωρις βιβλια, ειναι σχολειο αυτο??σε αυτην την χρονια εγω ειμαι καθαρα ΥΠΕΡ τον καταληψεων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
εγώ δε συμφωνώ με τις καταλήψεις στα σχολέια κυρίως , όχι τόσο στα πανεπιστήμια...η κατάσταση σίγουρα είναι τραγική όμως αυτός δεν είναι ο κατάλληλος τρόπος για να καταπολεμηθεί ...δλδ. δεν μπορείς να διεκδικείς μια δωρεάν παιδεία καταργώντας την...μια παιδεία ισόνομη και ισότιμη και αξιοκρατική κάνοντας καταλήψεις και αυτομάτως περιθωριοποιώντας όσους -μπορεί και λίγους- δεν πάνε σε φροντιστήρια...
ειναι τρομερά αάδικο για αυτούς να χ΄νουν και το ελάχιστο που τους δίνεται...φυσικά γενικότερα οι διαμαρτυρίες , οι πορείες , οι συνελεύσεις και όλα αυτά ειναι αναγκαίες..και πρέπει να πραγματοποιούνται όχι όμως μέσα στα σχολεία , ίσως άλλες ώρες ...σίγουρα δεν πρέπει απλά να δεχτούμε τη παρούσα κατάσταση αλλά ώριμα να αντιμετωπίσουμε την κατάσταση!
από την άλλη σκέφτομαι ότι μόνο με τη γενική κατάλυση μπορεί να έχουμε δραστικά αποτελέσματα...άρα σπάστε τα?..και αυτό πόσο αποτελεσματικό και πολιτισμένο μπορεί να είναι ? λες και οι συνθηκες που ζούμε ειναι πολιτισμένες αλλά λεμε τωρα...
δεν ξερω..από ο,τι καταλάβατε ..αμφιταλαντεύομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Γιατί οι καταλήψεις να πηγαίνουν πακέτο με το "σπάστε τα!"; Μπορούν και χώρια μια χαρά νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top