Χρηματοοικονομική vs οικονομικών επιστημών

panosdajko

Νεοφερμένος

Ο panosdajko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παιδια χαιρετω.Ξερω μπορει να εχει ξανα ειπωθει αυτο το θεμα.Θελω ομως καποιες ουσιαστικες και καθαρες απαντησεις.Ειμαι αναμεσα στο τμημα χρηματοοικονωμικων και λογιστικης της ασσοε και στο οικονομικων επιστημων παλι της ασσοε.Δεν ρωταω για απορροφηση η προοπτικες αλλα τα δικαιωματα του καθενος.δηλ μου αρεσουν πολυ τα χρηματηστηρια,επενδυσεις,εταιριεςκλπ.Ποιο απο τα δυο ειναι πιο σχετικο με τα παραπανω?Δεν θελω δουλεια γραφειου με την εννοια χαρτουρας και τα σχετικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkxyzw

Νεοφερμένος

Ο pkxyzw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
φιλε μου και εγω εχω την ιδια ακριβως απορια..απο τη μια το λογχρη μου φαινεται οτι προσφερει περισσοτερες επιλογες για δουλεια απο την αλλη το οικονομικης επιστημης ειναι πιο σφαιρικο και σου δινει τη δυνατοτητα για οποιοδηποτε μεταπτυχιακο, ενω απο οσο εχω κοιταξει το προγραμμα σπουδων παρεχει ενα αρκετα καλο μαθηματικο υποβαθρο( ετσι μου φαινεται τουλαχιστον )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top