Χρηματοοικονομικής και Τραπεζικής Διοικητικής ΠΑ.ΠΕΙ.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
για μενα ειναι τοπ συνδυασμος αυτος αν θες πληροφορικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
αν θέλετε απαντήστε μου στο https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=107984
γιατί αυτά διαβάζω και δεν ξέρω τι να κανω!!

πάντως από ΠΑΠΕΙ αυτά που ακούγονται καλά είναι το χρηματοοικονομικό, ναυτιλιακά και οι διεθνής οικονομ. σπουδές.
στα άλλα έχω ακούσει από καθηγητές η ασοεε ειναι αρκετα καλυτερη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marios21aek

Νεοφερμένος

Ο marios21aek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής Πανεπιστημίου. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Παιδάκια,όλα τα τμήματα της αθήνας καλά είναι αρκεί να ξέρετε τι θέλετε να κάνετε μετά..και απόσο ξέρω δεν γνωρίζει ο μέσος μαθητής τι προοπτικές έχει στο μέλλον.Εγώ απλά θα έλεγα να μην προτιμήσετε την πάντειο για οικονομικά.Για παράδειγμα,το οικονομικό της νομικής είναι πολύ καλό τμήμα και έχει την χαμηλότερη βάση στην αθήνα..αυτό δεν είναι παράδοξο?Αν δείτε τα βιογραφικά των καθηγητών της ΑΣΟΕΕ στο τμήμα οικονομικής επιστήμης που είναι το πιό ιστορικό τμήμα της ασοεε η πληοψηφία των καθηγητών του έχουν τελειώσει το οικονομικό της νομικής.Οπότε χαλαρώστε και κοιτάξτε όπου και να περάσετε να παρακολουθείτε..γτ αλλιώς δεν γίνεται !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Παιδάκια,όλα τα τμήματα της αθήνας καλά είναι αρκεί να ξέρετε τι θέλετε να κάνετε μετά..και απόσο ξέρω δεν γνωρίζει ο μέσος μαθητής τι προοπτικές έχει στο μέλλον.Εγώ απλά θα έλεγα να μην προτιμήσετε την πάντειο για οικονομικά.Για παράδειγμα,το οικονομικό της νομικής είναι πολύ καλό τμήμα και έχει την χαμηλότερη βάση στην αθήνα..αυτό δεν είναι παράδοξο?Αν δείτε τα βιογραφικά των καθηγητών της ΑΣΟΕΕ στο τμήμα οικονομικής επιστήμης που είναι το πιό ιστορικό τμήμα της ασοεε η πληοψηφία των καθηγητών του έχουν τελειώσει το οικονομικό της νομικής.Οπότε χαλαρώστε και κοιτάξτε όπου και να περάσετε να παρακολουθείτε..γτ αλλιώς δεν γίνεται !

εννοείται ρε φίλε, αυτα ειναι αυτονοητα που λες.
το θεμα ειναι αφου θα παραολουθουμε που θα παρακολουθουμε οπως λες, να το κανουμε στα οικονομικα της ασοεε, και οχι στα χρηματοοικονομικα καρδιτσας..

μιας και απαντησες, τι λες για οδε ασοεε vs χρηματοοικονομικα παπει? σκεφτομαι τη 2η επιλογη μου μετα το λοχρη της ασοεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios21aek

Νεοφερμένος

Ο marios21aek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής Πανεπιστημίου. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
εννοείται ρε φίλε, αυτα ειναι αυτονοητα που λες.
το θεμα ειναι αφου θα παραολουθουμε που θα παρακολουθουμε οπως λες, να το κανουμε στα οικονομικα της ασοεε, και οχι στα χρηματοοικονομικα καρδιτσας..

μιας και απαντησες, τι λες για οδε ασοεε vs χρηματοοικονομικα παπει? σκεφτομαι τη 2η επιλογη μου μετα το λοχρη της ασοεε
Οι δύο σχολές εχουν μεγάλες διαφορές..τι θες να κανεις στο μέλλον?
Οι γενικες κατευθύνσεις για να σου δώσω να καταλάβεις είναι α) Οικονομική-δηλαδή πιο επιστημονικη φάση με μαθηματικα-στατιστικη χρηματοοικονομικά και
β) Μπισνες,δηλαδή ότι έχει να κάνει με μία επιχείρηση πχ Λογιστική
Πρώτα πρέπει να αποφασίσεις στο παραπάνω ερώτημα.
Αν η απάντηση σου είναι δεν ξέρω γτ δεν εχω ιδέα τι θα διδαχθώ στην σχολή..Τότε θα πρέπει να χαράξεις μια διαφορετική στρατιγική που να τα περιέχει και τα2..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
οπως τα λες θα επιλεξω το β, αλλα δεν ξερω αν τα διαχωριζεις καλα.
εγω θελω να ασχοληθω με οτι εχει να κανει με το χρηματιστηριο..

διαφορετικα αν αποτυχω σε ολα αυτα, θα γινω ενας λογιστης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios21aek

Νεοφερμένος

Ο marios21aek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής Πανεπιστημίου. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Κοίτα όταν μιλάμε για χρηματιστήριο φαντάζομαι σε επιστημονική βάση δηλαδή διαχείρηση κινδύνου κλπ οπότε χρειάζεσαι μια σχολή με strong quantitative background πχ Στατιστικο Ασοεε και παπει .Εχω υπόψην μου πως σε αυτά τα μεταπτυχιακά προτιμούνται στατιστικοί μαθηματικοί αλλα και κάποιοι οικονομικάριοι απο τμήματα με πολλά μαθηματικα. Ο ξάδερφος μου δουλεύει σε ενα fund στην Αγγλία και έχει τελειώσει οικονομικό νομικής και μετα εκανε στο Empirial μεταπτυχιακό στο Risk Management.
Η λογιστική είναι άλλου παππά ευαγγέλιο..Είναι ένα δύσκολο εργαλείο αλλά μετά απο κόπο μπορούν να το ακολουθήσουν όλοι οι ευρύτεροι οικονομικάριοι αφού κάνουν ενα μεταπτυχιακό,ή δουλεύοντας και ψάχνοντας μαζί.Δεν ειναι επιστήμη η Λογιστική αλλά μία τεχνική πολύτιμη.
Θα πρότεινα τις εξής λύσεις:
α) Οικονομικό τμήμα με στόχο να κάνει μεταπτυχιακό και να εξειδικευτείς στο μέλλον όπου θές(σου προσφέρει όλες τις επιλογές)
β) ΛοΧρη Ασοεε Ανάλογα με το πως κινείται η αγορά αποφασίζεις κατεύθυνση(χρηματοοικονομική ή λογιστική) ή ΟΔΕ αποφασίζεις Λογιστική ή Χρηματοοικονομική κατεύθυνση
γ)Χρηματοοικονομικής ΠΑΠΕΙ νομίζω οτι είναι το πιο σχυρό πτυχίο στην Ελλάδα..αλλα δεν έχει τόσο σχέση με λογιστική πιο πολύ τραπεζική και σε συμβουευτικές παίρνουν,πχ οι Big 4 εχουν πάρει πάρα πολλους τελευταία. πάλι θεωρώ αναγκαίο το μεταπτυχιακό.

ΥΓ. Γνώμη μου είναι πως καποιος που ασχολείται με οικονομικά ευρύτερα πρεπει να καλύψει τρεις τομείς, Οικονομικα,Λογιστική,Μανατζμεντ αυτός που θα τους καλυψει με σπουδές και εργασία θα είναι ένα πολύ σημαντικό στέλεχος και ολοκληρωμένος επαγγελματίας.Οχι οτι σου εγγυαται σταδιοδρομία τίποτα..αλλα ετσι συζητώντας το αναφέρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
κοιτα επαγγελματα που σε πρωτη φαση θα μου αρεσαν ειναι:
χρηματιστης, trader-επενδύσεις, αναλυτής, στέλεχος σε χρηματιστηριακή, τραπεζική ή και ακόμη στον οικονομικό τομέα άλλης εταιρίας, σύμβουλος επενδύσεων, να δουλεψω σε funds όπως λες, ε και ολα αυτα τα παρομοια πιστευω καταβες. να διαχειριζομαι κεφαλαια-χαρτοφυλακια δηλαδη.
σε δευτερη φαση θα ηθελα να γινω ενας απλος λογιστης-φοροτεχνικος, αν εχω αποτυχει στα παραπανω.

εχω τα μορια για να πιασω ολες τις σχολες στο 5 και 2 πεδιο. μονο μερικα του εμπ δεν πιανω απο πεδιο 4.τα υψηλα.

στατιστικες σχολες ειναι καλες, αλλα δεν εχω τα κοτσια με τα μορια μου να μπω σε μια σχολη του 13-14.
ισως ακουγεται χαζο, αλλα δεν μπορω.

εγω σκεφτομαι το λοχρη της ασοεε σαν 1η επιλογη, σαν 2η το χρηματοοικονομικο του παπει, σαν 3η το οδε της ασοεε, σαν 4η των οικονομικων επιστημων

αληθεια δεν θελω να κανω ανακριση, αλλα εσυ τι εισαι τωρα φοιτητης, τι εισαι?
γιατι υποστηριζεις πως το παπει ειναι καλυτερο απο της ασοεε?
εγω με αλλους που μιλησα μου ειπαν οτι το λοχρη της ασοεε ειναι η καλυτερη σχολη στην Ελλαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
κοιτα επαγγελματα που σε πρωτη φαση θα μου αρεσαν ειναι:
χρηματιστης, trader-επενδύσεις, αναλυτής, στέλεχος σε χρηματιστηριακή, τραπεζική ή και ακόμη στον οικονομικό τομέα άλλης εταιρίας, σύμβουλος επενδύσεων, να δουλεψω σε funds όπως λες, ε και ολα αυτα τα παρομοια πιστευω καταβες. να διαχειριζομαι κεφαλαια-χαρτοφυλακια δηλαδη.
σε δευτερη φαση θα ηθελα να γινω ενας απλος λογιστης-φοροτεχνικος, αν εχω αποτυχει στα παραπανω.

εχω τα μορια για να πιασω ολες τις σχολες στο 5 και 2 πεδιο. μονο μερικα του εμπ δεν πιανω απο πεδιο 4.τα υψηλα.

στατιστικες σχολες ειναι καλες, αλλα δεν εχω τα κοτσια με τα μορια μου να μπω σε μια σχολη του 13-14.
ισως ακουγεται χαζο, αλλα δεν μπορω.

εγω σκεφτομαι το λοχρη της ασοεε σαν 1η επιλογη, σαν 2η το χρηματοοικονομικο του παπει, σαν 3η το οδε της ασοεε, σαν 4η των οικονομικων επιστημων

αληθεια δεν θελω να κανω ανακριση, αλλα εσυ τι εισαι τωρα φοιτητης, τι εισαι?
γιατι υποστηριζεις πως το παπει ειναι καλυτερο απο της ασοεε?
εγω με αλλους που μιλησα μου ειπαν οτι το λοχρη της ασοεε ειναι η καλυτερη σχολη στην Ελλαδα.

οδε για να εχεις την διεξοδο της λογιστικης...με χρηματοοικονομικα μπορεις να ασχοληθεις απο παντου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
και λοχρη εχεις τη διεξοδο της λογιστικης, γιατι οσο να ναι λογιστης ειναι ενα απλο -αλλα σιγουρο- επαγγελμα σε περιπτωση που αποτυχεις σε ολα τα αλλα..
ενω το χρηματοοικονομικο του παπει δεν σου δινει τη δυνατοτητα της λογιστικης.

αλλα το λοχρη της ασοεε δεν εχει πολλα μαθηματικα ακουσα, κακο αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
και λοχρη εχεις τη διεξοδο της λογιστικης, γιατι οσο να ναι λογιστης ειναι ενα απλο -αλλα σιγουρο- επαγγελμα σε περιπτωση που αποτυχεις σε ολα τα αλλα..
ενω το χρηματοοικονομικο του παπει δεν σου δινει τη δυνατοτητα της λογιστικης.

αλλα το λοχρη της ασοεε δεν εχει πολλα μαθηματικα ακουσα, κακο αυτο.

για μετα το λοχρη εννοω εγω..αφου εχεις ξεκαθαρισει 1 το λοχρη.και μαθηματικα δεν εχει λιγα εχει ¨λογισμο,2 στατιστικες, χρηματοοικονομικα μαθηματικα και οικονομετρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Εγω ενα εχω να πω.Απ το πτυχιο του ΟΔΕ μ φαινεται κανεις τα παντα :D απο στατιστικη και πληροφορικη μαστερ μεχρι μαρκετινγκ και λογιστικη.Ποιος ο λογος λοιπον να πας αλλου(αναγνωρισμενο τμημα και σχολη);Μια απλη διαπιστωση (μην με φατε :D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Εγω ενα εχω να πω.Απ το πτυχιο του ΟΔΕ μ φαινεται κανεις τα παντα :D απο στατιστικη και πληροφορικη μαστερ μεχρι μαρκετινγκ και λογιστικη.Ποιος ο λογος λοιπον να πας αλλου(αναγνωρισμενο τμημα και σχολη);Μια απλη διαπιστωση (μην με φατε :D )

ο λόγος για να πας αλλού είναι ότι αν είσαι 100% αποφασισμένος για το τι θέλεις να κάνεις, καλύτερα να εξειδικευτείς από μικρότερος.
Φυσικα αν δεν εισαι σιγουρος τοτε πας σε πιο γενικα τμηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Γιατι νομιζεις εσυ οτι αμα τελειωσεις το Λοχρη,και ενας αποφοιτος ΟΔΕ τελειωσει με κατευθυνση λογιστικης και χρηματοδοτικης και κανετε και οι 2 μαστερ πανω στην λογιστικη,θα ξερεις περισσοτερα πραγματα απ αυτον?πολυ αμφιβαλω... ε τωρα αμα εισαι 100% σιγουρος οκ..λες γιατι να μπλεξω με αλλα μαθηματα που δεν θα μ ενδιαφερουν πχ μανατζμεντ κτλ. σωστη λογικη αυτη τοτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ο λόγος για να πας αλλού είναι ότι αν είσαι 100% αποφασισμένος για το τι θέλεις να κάνεις, καλύτερα να εξειδικευτείς από μικρότερος.
Φυσικα αν δεν εισαι σιγουρος τοτε πας σε πιο γενικα τμηματα

Θεωρείτε ότι το ΟΔΕ είναι πιο γενικό σαν τμήμα από τα της πληροφορικής & στατιστικής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
ο λόγος για να πας αλλού είναι ότι αν είσαι 100% αποφασισμένος για το τι θέλεις να κάνεις, καλύτερα να εξειδικευτείς από μικρότερος.
Φυσικα αν δεν εισαι σιγουρος τοτε πας σε πιο γενικα τμηματα

Ναι.Το οδε ειναι πιο γενικο τμημα.Μετα το 2 ετος εχει εξειδικευσεις και με ενα μαστερ εξειδικευεσαι ακομα περισσοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Σαν τμημα βρισκω την ΟΔΕ , το πιο ευελικτο και οσο χρειαζεται γενικο τμήμα! Πραγματικα αν μπεις
οδε και διαλεξεις λογιστικη και χρηματοδοτικη κατευθυνση και επιλεγοντας μαθηματα επιλογης σχετικα με αυτο.. τοτε το πτυχιο σου ισοδυναμει με ενος απο το ΛΟΧΡΗ! Η θεληση μετραει. Ξερω παιδι που σπουδασε στην ΟΔΕ και εκανε μεταπτυχιακο στα MIS , και ενα αλλο στο Risk Management!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Συμφωνω...η πιο σφαιρικη γνωση στην αρχη ειναι απαραιτητη!Βεβαια chris το δυσκολο που ειδα εγω τουλαχιστον ειδικα στην αρχη ειναι οτι η ποικιλια αυτη σε κουραζε ιδιαιτερα..απο μπλα μπλα μαθηματα σε πεταγε λογιστικη,απ εκει σε μαθηματικα,απ εκει σε οικονομικα πραγμα που σ ενα εξαμηνο ηταν αρκετα δυσκολο αυτη η εναλλαγη συνεχως..

Σαν τμημα βρισκω την ΟΔΕ , το πιο ευελικτο και οσο χρειαζεται γενικο τμήμα! Πραγματικα αν μπεις
οδε και διαλεξεις λογιστικη και χρηματοδοτικη κατευθυνση και επιλεγοντας μαθηματα επιλογης σχετικα με αυτο.. τοτε το πτυχιο σου ισοδυναμει με ενος απο το ΛΟΧΡΗ! Η θεληση μετραει. Ξερω παιδι που σπουδασε στην ΟΔΕ και εκανε μεταπτυχιακο στα MIS , και ενα αλλο στο Risk Management!

κατι σαν αυτο που θα κανω κ εγω εκανε κ ο φιλος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
οπως το λετε ρε παιδια το οδε ειναι σαν κομπαρσος...εννοειται δεν υστερει απο λοχρη ισα ισα εχεις και μια πιο σφαιρικη και business-στρατιγικη αποψη που αλλου δεν την εχουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Σαν τμημα βρισκω την ΟΔΕ , το πιο ευελικτο και οσο χρειαζεται γενικο τμήμα! Πραγματικα αν μπεις
οδε και διαλεξεις λογιστικη και χρηματοδοτικη κατευθυνση και επιλεγοντας μαθηματα επιλογης σχετικα με αυτο.. τοτε το πτυχιο σου ισοδυναμει με ενος απο το ΛΟΧΡΗ! Η θεληση μετραει. Ξερω παιδι που σπουδασε στην ΟΔΕ και εκανε μεταπτυχιακο στα MIS , και ενα αλλο στο Risk Management!

και που το βρισκεις το περιεργο να εκανε τετια μαστερ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top