Χρηματοοικονομικής και Τραπεζικής Διοικητικής ΠΑ.ΠΕΙ.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Έχει χαμηλή βάση σε σχέση με την επαγγελματική αποκατάσταση που προσφέρει. Μην παρεξηγείστε καθόλου. Η σχολή τα σπάει. Είναι γεγονός... Και ούτε καν μπήκα σε σύγκριση με την ΑΣΟΕΕ. Οι ενστάσεις μου είναι αποκλειστικά για την περιοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sudoku09

Νεοφερμένος

Η sudoku09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
<<jpsih>> να σε ρωτήσω κάποια πράγματα για τη σχολή;ειμαι και εγω πρωτοετής..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geogytheio

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Ούτε εγώ συμφωνώ ότι έχει χαμηλή βάση......και ούτε οτι είναι πίσω απο την ΑΣΟΕΕ κλπ.... Και στην ΑΣΟΕΕ οι 3 απο τις 6 σχολές που έχει είναι κάτω απο 17800 μόρια...οπότε μήν κρίνουμε απο τα μόρια των σχολών ένα πανεπηστήμιο ή μια εκάστοτε σχολή.....
η ασοεε εχει 8 τμηματα...
-----------------------------------------
Γεια σας!!
Περασα χρηματοοικονομικα και τραπεζικη διοικητικη στον Πειραια... Μπορειτε να μου πειτε πληροφοριες για το τμημα, το πανεπιστημιο που βρισκετε, τον Πειραια, επειδη ειμαι απο Κυπρο και δεν ξερω πολλα πολλα...:P... εχω ακουσει οτι ειναι χαος ειδικα κοντα στο λιμανι....που ειναι καλυτερα να βρεις διαμερισμα?? εχω ακουσει για μια περιοχη που νομιζω λεγετε Καλλιθεα, οτι ειναι πιο ησυχα αλλα δεν ξερω!!
Περιμενω απαντησεις!:D
δεν ξερω καλα το πειραια,αλλα εχω ακουσει οτι ωραιες περιοχες ειναι τα μανιατικα 5 λεπτα απο το σταθμο του ησαπ(γραμμη 1 μετρο) και το φαληρο(το οποιο ειναι λιγο ακριβο).δεν ξερω που βρισκεται το πανεπιστημιο ομως και τι συγκοινωνιες εχει για να φτασεις εκει...ο πειραιας δεν εχει ακριβως μετρο,εχει ηλεκτρικο ο οποιος ειναι πολυ σπαστικος και αργος σε σχεση με το μετρο!υπαρχουν στασεις του ηλεκτρικου και στη καλλιθεα και στο φαληρο.για το τμημα σου εχω ακουσει πολυ καλα λογια,το ειχα και εγω στο μηχανογραφικο μου,αλλα τελικα περασα στην πρωτη μ επιλογη,το δετ της ασοεε.Παντως εκει περασε ενας φιλος μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grmako

Νεοφερμένος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Έχει χαμηλή βάση σε σχέση με την επαγγελματική αποκατάσταση που προσφέρει. Μην παρεξηγείστε καθόλου. Η σχολή τα σπάει. Είναι γεγονός... Και ούτε καν μπήκα σε σύγκριση με την ΑΣΟΕΕ. Οι ενστάσεις μου είναι αποκλειστικά για την περιοχή.

Φίλε μου,κατάλαβα λάθος στην αρχή σχετικά με την βάση. Συμφωνώ για την περιοχή απόλυτα και συγνώμη εκ μέρους μου αν φάνηκα επιθετικός....δεν παρεξηγήθηκα...γιατί ο καθένας την γνώμη του λέει και είναι αξιοσέβαστη:no1:

η ασοεε εχει 8 τμηματα...

Μιλώντας για 5ο πεδίο δλδ. καθαρά οικονομικές σχολές...δεν μετράω την πληροφορική και την στατιστική.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akismav

Νεοφερμένος

Ο akismav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας παιδια...και εγω πέρασα φέτος χρηματοοικονομικά στον πειραιά..!!!θα ήθελα ομως την βοηθεια σας...μπορει καποιος δευτεροετης να μου πει ποια εγγραφα χρειάζομαι ακριβώς για να γραφτώ..; ευχαριστώ πολυ..!!!
καλη φοιτητική ζωη...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kapoios93

Νεοφερμένος

Ο kapoios93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με το αν οι γνώσεις οι οποίες προσφέρονται στο πάει στο τμήμα χρηματοοικονομικής και τραπεζικής διοικητικής είναι καλύτερες από ότι στην άσο και το παν. Μακεδονίας? Επίσης έχω ακούσει ότι οι καθηγητές στο ΠΑΠΕΙ είναι καλύτεροι από ότι σε ΑΣΣΟΕ και Μακεδονίας τόσο στις γνώσεις όσο και στον τρόπο με τον όποιο εκπαιδεύουν τους φοιτητές! ισχύει κάτι τέτοιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kot

Νεοφερμένος

Ο kot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Το τμήμα χρηματοικονομικής του παπει είναι αρκετά μεγάλη διαφορά το καλύτερο. Για το παμακ δεν συζητάμε. Ειναι πολύ μέτριο. Του ασσοε είναι αρκετά καλό αλλά χειρότερο του παπει. Πολλοί καθηγητές του παπει εργάζονται σε τράπεζες. Επίσης, πρέπει να δίνονται υποτροφίες από τις τράπεζες πράγμα που σημαίνει ότι έχει αναγνώριση στην αγορά. Και έχουν και καλά βιογραφικά. Σε τέτοια τμήματα που μετά την αποφοίτηση είναι πολύ πιθανό να ψάξεις για μεταπτυχιακό είναι πολύ σημαντικό να έχεις καθηγητές με σπουδές σε καλά πανεπιστήμια και με γνωριμίες για να μπορέσεις να πάς σε καλό πανεπιστήμιο. Για διδακτορικό δεν το συζητάμε. Το σημαντικότερο είναι οι συστατικές. Συνεπώς, μπορείς να συγκρίνεις σε κάποιο βαθμό τα βιογραφικά των καθηγητών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Το τμήμα χρηματοικονομικής του παπει είναι αρκετά μεγάλη διαφορά το καλύτερο. Για το παμακ δεν συζητάμε. Ειναι πολύ μέτριο. Του ασσοε είναι αρκετά καλό αλλά χειρότερο του παπει. Πολλοί καθηγητές του παπει εργάζονται σε τράπεζες. Επίσης, πρέπει να δίνονται υποτροφίες από τις τράπεζες πράγμα που σημαίνει ότι έχει αναγνώριση στην αγορά. Και έχουν και καλά βιογραφικά. Σε τέτοια τμήματα που μετά την αποφοίτηση είναι πολύ πιθανό να ψάξεις για μεταπτυχιακό είναι πολύ σημαντικό να έχεις καθηγητές με σπουδές σε καλά πανεπιστήμια και με γνωριμίες για να μπορέσεις να πάς σε καλό πανεπιστήμιο. Για διδακτορικό δεν το συζητάμε. Το σημαντικότερο είναι οι συστατικές. Συνεπώς, μπορείς να συγκρίνεις σε κάποιο βαθμό τα βιογραφικά των καθηγητών

Yπερβαλεις..Φαινεται οτι εισαι φοιτητης του τμηματος αλλα δεν χρειαζεται να υποτιμεις τα αλλα παρεμφερη και μη,ειδικα απο την στιγμη που δεν εχεις προσωπικη εμπειρια;).Με διαφορα το καλυτερο αποκλειεται να ειναι.Εγω παλι θεωρω το τμημα του ΠΑΠΕΙ πολυ καλο και η βαση εισαγωγης θα μπορουσε δικαια να ειναι υψηλοτερη αλλα θα προτιμουσα σιγουρα οπα και παμακ για τα οποια εχω ακουσει καλυτερα λογια ειδικα για το 2ο.Αλλωστε το ΠΑΠΕΙ φημιζεται για την κακη οργανωση του και δεν ξερω δεν νομιζω το επιπεδο ολων των καθηγητων να ειναι πολυ υψηλοτερο.Τελος απο τα αλλα 2 εχεις την δυνατοτητα να ασχοληθεις με την λογιστικη και ανεξαρτητα απο αυτο κανεις πολλα χρησιμα λογιστικα μαθηματα.Ας μην μιλησουμε για τις δυνατοτητες μεταπτυχιακων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kapoios93

Νεοφερμένος

Ο kapoios93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
συμπερασματικα με μια κλιμακα πως θα τα κατατασαται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Για μενα προσωπικη αποψη αλλα και και πραγματα που ξερω απο φοιτητες
1) ΠΑΠΕΙ
2) ΠΑΜΑΚ
3) ΑΣΟΕΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Προσπαθώ να καταλάβω, με ποιά νοημοσύνη και ποιά λογική, ένα άτομο δίνει αρνητικές στο πρώτο πόστ, όπου ένα παλικάρι απλά κάνει μια ερώτηση χωρίς να εκφέρει καμία προσωπική άποψη.

ΟΝ τόπικ τώρα, εγώ φίλε μου δεν ξέρω σε ποιό διδάσκουν τα καλύτερα χρηματοοικονομικά γιατί δεν έχω πάει σε κανένα από αυτά (έβαλα το ΛΟΧΡΗ ΟΠΑ τώρα πρώτη επιλογή όμως, και εκτός απροόπτου περνάω). Αλλά σαν τμήματα γενικά θα προτιμούσα τα δύο ΛΟΧΡΗ επειδή εμπεριέχουν και την λογιστική. Επίσης, απ' όσους ακούω τριγύρω, η ΑΣΟΕΕ έχει καλύτερο όνομα από ΠΑΠΕΙ για πρόσληψη σε εργασία/μεταπτυχιακά, χωρίς όμως να έχω προσωπική κρίση στο θέμα.
Πάντως από κανέναν πρίν το γράψεις εσύ δεν είχα ακούσει ότι το ΠΑΠΕΙ υπερέχει της ΑΣΟΕΕ στα μεταπτυχιακά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kot

Νεοφερμένος

Ο kot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Yπερβαλεις..Φαινεται οτι εισαι φοιτητης του τμηματος αλλα δεν χρειαζεται να υποτιμεις τα αλλα παρεμφερη και μη,ειδικα απο την στιγμη που δεν εχεις προσωπικη εμπειρια;).Με διαφορα το καλυτερο αποκλειεται να ειναι.Εγω παλι θεωρω το τμημα του ΠΑΠΕΙ πολυ καλο και η βαση εισαγωγης θα μπορουσε δικαια να ειναι υψηλοτερη αλλα θα προτιμουσα σιγουρα οπα και παμακ για τα οποια εχω ακουσει καλυτερα λογια ειδικα για το 2ο.Αλλωστε το ΠΑΠΕΙ φημιζεται για την κακη οργανωση του και δεν ξερω δεν νομιζω το επιπεδο ολων των καθηγητων να ειναι πολυ υψηλοτερο.Τελος απο τα αλλα 2 εχεις την δυνατοτητα να ασχοληθεις με την λογιστικη και ανεξαρτητα απο αυτο κανεις πολλα χρησιμα λογιστικα μαθηματα.Ας μην μιλησουμε για τις δυνατοτητες μεταπτυχιακων

Φέτος τέλειωσα το οικονομικό το ΑΠΘ συνεπώς δεν έχω καμιά σχέση με το παπει. Αν έδωσα εντύπωση ότι μεροληπτώ υπερ του παπει αναφέρω ότι το χειρότερο τμήμα οικονομικών στη χώρα είναι του συγκεκριμένου πανεπιστημίου (πχ μοδιπ παμακ). Σε συζητήσεις με τους καθηγητές έχουν αναφέρει ότι το καλυτερο τμήμα χρηματοοικονομικών είναι του παπει.Ίσως να μην είναι με διαφορά το καλύτερο και να υπερβάλλω αλλά όντως είναι.
Για το παμακ δεν υπερβάλλω καθόλου. Όποιος έχει κάποια αμφιβολία μπορεί να κοιτάξει τα βιογραφικά των καθηγητών και επίσης να ψάξει στο gurforum αλλά και γενικά στο ίντερνετ για την ιστορία της επαναλαμβανόμενης κλοπής πνευματικής ιδιοκτησίας (plagiarism) από καθηγητή του τμήματος.
Τέλος, θέλοντας να μεταφέρω τη δική μου εμπειρία στα παιδιά που τωρα αποφασίζουν γιατί και εγώ υπήρξα στη θέση αυτή πριν καποια χρόνια επισημαίνω ότι είναι πολύ σημαντικό για μετέπειτα σπουδές να υπάρχουν άτομα στο πανεπιστήμιο με σπουδές και ακαδημαϊκές θέσεις σε καλά πανεπιστήμια του εξωτερικού. Δεν είναι ανάγκη να είναι πολλοί αυτοί.
Για να στηρίξω τη τελευταία μου θέση αναφέρω το παράδειγμα του Μετσοβίου. Έχουν βγει στο φως της δημοσιότητας στατιστικά που αναφέρουν ότι γενικά υπάρχει πολύς κόσμος εκεί (καθηγητές) με σε σχέση με τα άλλα πανεπιστήμια που έχουν ελάχιστο ερευνητικό έργο εντούτις θεωρείτε από τα πιο αξιολογα πανεπιστήμια της χώρας. Πολλοί απόφοιτοί του συνεχίζουν τις σπουδές τους σε εξαιρετικά πανεπιστήμια του εξωτερικού. Αυτο οφείλεται σε μεγάλο βαθμό στο γεγονός ότι στο πολυτεχνείο αυτό υπάρχουν ιδιαίτερα αξιόλογοι καθηγητές που έχουν καλές σπουδές και διασυνδέσεις στο εξωτερικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donald

Νεοφερμένος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Παιδιά πέρασε κανείς φέτος?? Έχω περάσει λογχρη παμακ και αν ενδιαφέρεται κανεις να το ψάξουμε για αμοιβαία μετεγγραφή ας στείλει πμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Καταργήθηκαν οι αμοιβαίες!
Το είπα καμιά 10-αρια φορές! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dionysis46

Νεοφερμένος

Ο Dionysis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα και απο εμενα...! Απλως επειδη εχετε καποια γνωση επανω στο ΠΑΠΕΙ θελω και εγω απο την μερια μου να σας ρωτησω κατι...!! Περασα Νατυλιακα στην Χιο που ηταν ο πρωτος μου στοχος και θελω να παρω μεταγραφη στο ΠΑΠΕΙ στο αντοιστιχο τμημα.... Ειμαι τριτεκνος και τα οικονομικα μας δεν ειναι και τοσο καλα... την δικαιουμαι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donald

Νεοφερμένος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Καταργήθηκαν οι αμοιβαίες!
Το είπα καμιά 10-αρια φορές! :P

Συγνώμη χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω αλλά επειδή βλέπω πολλούς που βάζουν αγγελίες και άλλοι λένε γίνεται και άλλοι όχι θέλω να το ξέρω 100000% Από που το ξέρεις σίγουρα ότι δεν γίνεται??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Συγνώμη χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω αλλά επειδή βλέπω πολλούς που βάζουν αγγελίες και άλλοι λένε γίνεται και άλλοι όχι θέλω να το ξέρω 100000% Από που το ξέρεις σίγουρα ότι δεν γίνεται??
Σου απάντησαν ήδη σε άλλα θέματα, δε θα είχα λόγο να σου πω ψέματα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zodiac1

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
κανένας από παπει παιδια στο τμήμα αυτο που μπήκε 2010-11 1ο έτος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kapoios93

Νεοφερμένος

Ο kapoios93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Γεία σας θα ήθελα να ρωτήσω εαν γνωριζει καποιος εάν ειναι δύσκολο να τελειώσει καποιος με μεγάλο βαθμο >8 το τμήμα των χρηματοοικονομικών. Ευχαριστώ

Εννοώ το τμήμα χρηματοοικονομικών τπυ ΠΑΠΕΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Αν διαβάσεις, δεν είναι δύσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top