Χρειάζεται προετοιμασία για τα ψυχομετρικά τεστ;

Marple

Νεοφερμένος

Η Marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Γεια σας.Θα ήθελα να ρωτήσω όσους γνωρίζουν σχετικά με τα ψυχομετρικα για την εισαγωγή σε στρατιωτικές σχολές .Χρειάζεται κάποια προετοιμασία ;Έχω ακούσει ότι κάποιοι παίρνουν βιβλία για να μελετήσουν .Γνωρίζει κάποιος να με κατατοπίσει ; Ευχαριστώ πολύ για οποιαδήποτε βοήθεια και ενημέρωση !
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Γεια σας.Θα ήθελα να ρωτήσω όσους γνωρίζουν σχετικά με τα ψυχομετρικα για την εισαγωγή σε στρατιωτικές σχολές .Χρειάζεται κάποια προετοιμασία ;Έχω ακούσει ότι κάποιοι παίρνουν βιβλία για να μελετήσουν .Γνωρίζει κάποιος να με κατατοπίσει ; Ευχαριστώ πολύ για οποιαδήποτε βοήθεια και ενημέρωση !
Απ οτι φαινεται δεν εχουμε στρατιωτικους εδω μεσα να σε απαντησουν.
Ναι χρειαζεται προετοιμασια κυριως να μπεις στην τρικυ λογικη που σκεφτονται.
Οπως λεμε ''στου κουφου την πορτα παρ' την πορτα και φυγε''
Γκουκλαρισε το υπαρχουν κανα δυο βιβλια ( οχι ακριβα) να προετοιμαστεις.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Γεια σας.Θα ήθελα να ρωτήσω όσους γνωρίζουν σχετικά με τα ψυχομετρικα για την εισαγωγή σε στρατιωτικές σχολές .Χρειάζεται κάποια προετοιμασία ;Έχω ακούσει ότι κάποιοι παίρνουν βιβλία για να μελετήσουν .Γνωρίζει κάποιος να με κατατοπίσει ; Ευχαριστώ πολύ για οποιαδήποτε βοήθεια και ενημέρωση !
Έχω αρκετούς συγγενείς και στην αστυνομία και στο στρατό από όσο ξέρω ναι υπάρχει προετοιμασία.(δεν ξέρω τι επιπλέον μπορείς να πάρεις τηλέφωνο να ρωτήσεις όμως) Θέλει γενικά αρκετή προσοχή γιατί μπορεί να σε κόψουν από το παραμικρό. Εκτος κι αν έχεις μέσον . Εκεί μη φοβάσαι τίποτα .
 

Marple

Νεοφερμένος

Η Marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Έχω αρκετούς συγγενείς και στην αστυνομία και στο στρατό από όσο ξέρω ναι υπάρχει προετοιμασία.(δεν ξέρω τι επιπλέον μπορείς να πάρεις τηλέφωνο να ρωτήσεις όμως) Θέλει γενικά αρκετή προσοχή γιατί μπορεί να σε κόψουν από το παραμικρό. Εκτος κι αν έχεις μέσον . Εκεί μη φοβάσαι τίποτα .
Όχι δεν έχω μέσον .Που να πάρω τηλέφωνο;;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Marple

Νεοφερμένος

Η Marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Απ οτι φαινεται δεν εχουμε στρατιωτικους εδω μεσα να σε απαντησουν.
Ναι χρειαζεται προετοιμασια κυριως να μπεις στην τρικυ λογικη που σκεφτονται.
Οπως λεμε ''στου κουφου την πορτα παρ' την πορτα και φυγε''
Γκουκλαρισε το υπαρχουν κανα δυο βιβλια ( οχι ακριβα) να προετοιμαστεις.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση ....έχω ψάξει βιβλία αλλά είναι
Απ οτι φαινεται δεν εχουμε στρατιωτικους εδω μεσα να σε απαντησουν.
Ναι χρειαζεται προετοιμασια κυριως να μπεις στην τρικυ λογικη που σκεφτονται.
Οπως λεμε ''στου κουφου την πορτα παρ' την πορτα και φυγε''
Γκουκλαρισε το υπαρχουν κανα δυο βιβλια ( οχι ακριβα) να προετοιμαστεις.

Έχω αρκετούς συγγενείς και στην αστυνομία και στο στρατό από όσο ξέρω ναι υπάρχει προετοιμασία.(δεν ξέρω τι επιπλέον μπορείς να πάρεις τηλέφωνο να ρωτήσεις όμως) Θέλει γενικά αρκετή προσοχή γιατί μπορεί να σε κόψουν από το παραμικρό. Εκτος κι αν έχεις μέσον . Εκεί μη φοβάσαι τίποτα .
Σε ευχαριστώ πολύ .Έψαξα κάτι βιβλία αλλά είναι παλιές οι εκδόσεις ...πιστεύεις ότι θα αξίζουν ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση ....έχω ψάξει βιβλία αλλά είναι



Σε ευχαριστώ πολύ .Έψαξα κάτι βιβλία αλλά είναι παλιές οι εκδόσεις ...πιστεύεις ότι θα αξίζουν ;
Δεν νομίζω οτι αυτά ανανεώνονται. Για στρατό μιλάμε. Οτι δουλεύει δεν το αλλαζουμε.
Οταν θα μπεις στην σχολη θα δεις οτι υπαρχουν καποια βιβλια που λεγονται κανονισμοι , πως κοιμομαστε , πως ντυνόμαστε,πως τρωμε, πως πυροβολουμε ,πως καλυπτομαστε.
Αυτα ειναι γραμμενα απο εγγλεζους οταν οργανωναν τον ελληνικο στρατο. Δεν ξερω ποτε
Οτι σου λεω ειναι αποψεις δεν εχω καμια εμπειρια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top