Χημικό vs Μαθηματικό

eLina17

Νεοφερμένος

Η Ελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ιδου η απορια... !! Με τα 15589 που εβγαλα σε 2ο και 4ο πεδιο παιζει να περασω χημικο Ηρακλειου(βεβαια με αυτα που ακουω δν νομιζω αλλα λεεεεμε:)) ! Μ'αρεσει τρελα η χημεια σαν επιστημη,,,αλλα οι περισσοτεροι μου λενε να προτιμησω μαθηματικο... Εσεις τι λετε ? Ποια η αποψη σας .... Μια συμβουλη παρακαλωωωωωω.... :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epas

Νεοφερμένος

Ο epas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ιδου η απορια... !! Με τα 15589 που εβγαλα σε 2ο και 4ο πεδιο παιζει να περασω χημικο Ηρακλειου(βεβαια με αυτα που ακουω δν νομιζω αλλα λεεεεμε:)) ! Μ'αρεσει τρελα η χημεια σαν επιστημη,,,αλλα οι περισσοτεροι μου λενε να προτιμησω μαθηματικο... Εσεις τι λετε ? Ποια η αποψη σας .... Μια συμβουλη παρακαλωωωωωω.... :xixi:

Noμίζω μαθηματικός έχει καλύτερη αποκατάσταση κυρίως στον ΑΣΕΠ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eLina17

Νεοφερμένος

Η Ελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
ολοι αυτο μου λενε... I don't know.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epas

Νεοφερμένος

Ο epas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
ολοι αυτο μου λενε... I don't know.. :hmm:

Εσύ σκέφτεσαι τον ευατό σου καθηγήτρια ? Αν ναι καλύτερα να πας μαθηματικός λόγω περισσότερων θέσεων .

Σκέψου μόνο πόσα παιδια είναι αδύναμα στα μαθηματικά και απο ποια ηλικία ?!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Αμα σου αρεσει τρελα η χημεια, ειναι τουλαχιστον ηλιθιο να σου πει καποιος 'να πας μαθηματικο για αποκατασταση'.Τουλαχιστον ας σου προτινε καμια αλλη σχολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Ιδου η απορια... !! Με τα 15589 που εβγαλα σε 2ο και 4ο πεδιο παιζει να περασω χημικο Ηρακλειου(βεβαια με αυτα που ακουω δν νομιζω αλλα λεεεεμε:)) ! Μ'αρεσει τρελα η χημεια σαν επιστημη,,,αλλα οι περισσοτεροι μου λενε να προτιμησω μαθηματικο... Εσεις τι λετε ? Ποια η αποψη σας .... Μια συμβουλη παρακαλωωωωωω.... :xixi:

Εννοείται πως το μαθηματικό, έχει περισσότερες ευκαιρίες από το Χημικό. Αλλά αν λατρεύεις την Χημεία, κάνε το όνειρο σου πραγματικότητα. Εσύ θα διαβάζεις τόμους βιβλία, όχι αυτοί που στα λένε αυτά. Μαθηματικό να πας μόνο αν λατρεύεις τα μαθηματικά. Η δυσκολία είναι μεγάλη και στα δύο τμήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

saravalo100

Νεοφερμένος

Η saravalo100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
προτιμώ την χημεία.βέβαια εσύ θα πας ό,τι σου λέει η καρδούλα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Εσύ σκέφτεσαι τον ευατό σου καθηγήτρια ? Αν ναι καλύτερα να πας μαθηματικός λόγω περισσότερων θέσεων .

Σκέψου μόνο πόσα παιδια είναι αδύναμα στα μαθηματικά και απο ποια ηλικία ?!!!!
δεν νομιζω πως αυτος θα πρεπει να ειναι ο κυριως λογος για να γινεις μαθηματικος...εχω σου πρετεινω μαθηματικο ανεπιφυλακτα γιατι ειναι ενα γενικο πτυχιο και ειναι μια γερη βαση...αυτο σημαινει πως οτι αλλαγεσ κι αν σημειωθουν εσυ σαν μαθηματικος κανεις ενα μεταπτυχιακο(ειναι το τμημα με τα περισσοτερα) και προσαρμοζεσαι σε καθε αλλαγη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Για να πάει κανείς στο μαθηματικό πρέπει να έχει τρέλα με τα μαθηματικά γιατί είναι από τα δυσκολότερα τμήματα ( μ.ο. αποφοίτησης 6-7 χρόνια από τα 4 που είναι κανονικά). Αν όμως καταφέρεις να το τελειώσεις εγκαίρως (4 χρόνια) και με καλό βαθμό τότε θα είσαι περιζήτητη. Επίσης άν κάνεις και κανένα μεταπτυχιακό (σε υπολογιστές, οικονομικα,κλπ) ποιός σε πιάνει!! Βεβαια όλα αυτά είναι αποτέλεσμα συζητήσεων με μαθηματικούς και πιστεύω έχουν βάση. Από ότι έχω ακούσει πάντως και το χημικό έχει κάλη αποκατάσταση αλλά δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω. Εγω θα σου πρότηνα μαθηματικό επειδή έχει περισσότερες διεξόδους σαν κλάδος αλλά ό,τι και άν αποφασίσεις σου εύχομαι κάλη επιτυχεία!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ledzeppelinick

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.
Εγω προσωπικα καθως ανηκω στους ''Λατρεις της Χημειας'' ως επιστημη θα σου προτεινα να φυγεις με 1000 για χημικο και η αποκατασταση θα σου ρθει αν το ψαξεις!! και το χημικο ανοιγει πολλες πορτες σε ερευνητικες ομαδες σε εργοστασια στο χημειο του κρατους και γενικα αν ψαχτεις δεν θα χεις προβλημα!!!! κανε αυτο που αγαπας και ολα θα πανε καλα.. ο δρομος δε θα ναι στρωμενος με ροδοπεταλα ας ειμαστε ρεαλιστες μα θα καταφερεις πολλα αν το θες..!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki.........

Νεοφερμένος

Η maraki......... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Ειναι ευκολο ενας χημικος να δουλεψει π.χ. σε εργοατασιο ή οπουδηποτε αλλλου εκτος απο εκπαιδευση???

Η αντιστοιχα ενας μαθηματικος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Πιστεύω ότι για τον χημικό είναι πολύ πιο εύκολο. Μπορεί να δουλέψει σε εργαστήριο χημικών αναλύσεων, οινοποιείο, εργοστάσιο (καλλυντικών, τροφίμων, φαρμάκων, χρωμάτων, καθαριστικών και ότι άλλο χημικό φανταστείς), στο χημείο του κράτους και σε πολλές άλλες υπηρεσίες. Επίσης αρκετοί χημικοί απασχολούνται σε ερευνητικά ινστιτούτα.
Και οι μαθηματικοί βέβαια μπορούν με το κατάλληλο μεταπτυχιακό να ασχοληθούν με την στατιστική, την οικονομία, ακόμα και με τους υπολογιστές από ότι έχω ακούσει, αν και νομίζω ότι οι χημικοί έχουν περισσότερες διεξόδους.
Ψάξε και στο google αν θέλεις εργασία για χημικό ή μαθηματικό αντίστοιχα για να δεις τι γίνεται και στην πραγματικότητα πάνω κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki.........

Νεοφερμένος

Η maraki......... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Ευχαριστωω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top