Χημικό και μετα Φαρμακευτική στην Ιταλία

Pektroni

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Συγνωμη αν δεν ποσταρω στο σωστο μερος του φορουμ. Εχω την εξεις απορια, ημουν φετος υποψηφιος και απο οτι βλεπω περναω χημικο γιαννενα σιγουρα και κατα πασα πιθανοτητα και θεσσαλονικη(στην πολη μου δηλαδη) Ακουσα πως αν τελειωσεις χημικο εδω ελλαδα μπορεις να πας 3ο ή 4ο ετος φαρμακευτικη στην ιταλια. Ισχυει κατι τετοιο; εχει ακουσει κανεις κατι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Esperius

Νεοφερμένος

Ο Esperius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Και στην Ελλάδα μπορείς να περάσεις στην φαρμακευτική με κατατακτήριες και να εισαχθείς σε προχωρημένο έτος.Αν ψάξεις σε μια φαρμακευτική σχολή , αναφέρει σε ποιο έτος εισάγεσαι με πτυχίο χημικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pektroni

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
για ελλαδα το εχω δει πας στο τριτο εξαμηνο, απλως ελω να δω αν ισχυει για ιταλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συγνωμη αν δεν ποσταρω στο σωστο μερος του φορουμ. Εχω την εξεις απορια, ημουν φετος υποψηφιος και απο οτι βλεπω περναω χημικο γιαννενα σιγουρα και κατα πασα πιθανοτητα και θεσσαλονικη(στην πολη μου δηλαδη) Ακουσα πως αν τελειωσεις χημικο εδω ελλαδα μπορεις να πας 3ο ή 4ο ετος φαρμακευτικη στην ιταλια. Ισχυει κατι τετοιο; εχει ακουσει κανεις κατι;

Σίγουρα ισχύει. Απλά δεν ξέρω αν ισχύει για όλα τα πανεπιστήμια της Ιταλίας ή για συγκεκριμένα. Ψάξτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σίγουρα ισχύει. Απλά δεν ξέρω αν ισχύει για όλα τα πανεπιστήμια της Ιταλίας ή για συγκεκριμένα. Ψάξτο.

Σήμερα το διάβασα πάλι ότι οι πτυχιούχοι του χημικού μπαίνουν στο 3ο ή στο 4ο έτος της φαρμακευτικής της Ιταλίας. Πάρε ένα τηλέφωνο στο eurostudies να ρωτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,094 μηνύματα.
γιατι δε πατε βουλγαρία που είναι πιο φτηνά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
γιατι δε πατε βουλγαρία που είναι πιο φτηνά

Γιατί το παιδί ρώτησε συγκεκριμένα για Ιταλία. ΄Ισως έχει δεσμούς με τη χώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top