Χημικό Θεσσαλονίκης

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Πέρασα στο χημικό ΑΠΘ. Κανένας άλλος ρε παιδιά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Έχω μία ερώτηση δηλαδή από το 2009 κανένας δεν πέρασε χημικό ΑΠΘ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Έχω μία ερώτηση δηλαδή από το 2009 κανένας δεν πέρασε χημικό ΑΠΘ?
δεν είναι και πολύ δημοφιλής η σχολή μας αυτό είναι αλήθεια:P
για ότι πληροφορία θες σχετικά με μαθήματα ή οτιδήποτε άλλο πες μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Κατάληψη στο χημικό 1η και 6η Δεκεμβρίου. Άντε και καλό μήνα!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Πάλι κατάληψη έχετε;:P Αν θυμάμαι καλά, είχε τραβήξει πολύ και το Σεπτέμβρη-Οκτώβρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Κατάληψη στο χημικό 1η και 6η Δεκεμβρίου. Άντε και καλό μήνα!!! :P

ξανα καταληψη?? :P

ααα ρε θηρια:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
αλάνια είμαστε ρε.παντα πρώτοι ξεκινάμε και τελευταίοι τελειώνουμε:P
πότε θα το φάμε το κεφάλι μας δεν ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Το πρόγραμμα της εξεταστικής εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Μονο του 1ου εξαμήνου έχει βγει.Λογικό, 70 μαθήματα σε 15 μέρες ΠΟΥ να τα χωρέσεις?!!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Χεχε σωστό και αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Σήμερα είδα στην ιστοσελίδα του χημικού ότι το Εαρινό Εξάμηνο μας ξεκινά στις 5 Μαρτίου, άρα μετά το τελευταίο μάθημα της εξεταστικής και πριν την έναρξη όλες αυτές οι μέρες θα είναι κενές? :P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΟΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2011-12 ΘΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΑΠΟ 17/2/2012(ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ 17:00) ΕΩΣ ΚΑΙ 7/3/2012(ΩΡΑ ΛΗΞΗΣ 00:00) ΣΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ: https://web.itc.auth.gr/portal/start/warning.htm .

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ΟΙ ΔΙΔΑΚΤΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ (Δ.Μ.) ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ (ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ) ΤΟΥ 6ου ΚΑΙ 8ου ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΟΥΝ ΤΙΣ 25.

ΤΑ E.C.T.S. ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ (ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ) ΤΟΥ 2ου ΚΑΙ 4ου ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΟΥΝ ΤΑ 30.

ΓΕΝΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ:ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ.

ΟΣΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΟΥΝ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΝ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΕΝΤΥΠΟ.

ΟΣΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ Κ.Λ.Δ. ΚΑΙ ΣΤΟ Κ.Υ.Π.Τ. ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΤΟΥ Α.Π.Θ. ΤΙΣ ΩΡΕΣ 08:30-14:30 ΤΗΛ:(ΚΛΔ)2310-999400, (ΚΥΠΤ)2310992000

ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑΓΗΣ-ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΤΑ.

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΘΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ. Η ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΘΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΗ ΔΗΛΩΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Ευρωπαϊκή αναγνώριση για το Τμήμα Χημείας του ΑΠΘ
Η Ευρωπαϊκή Πιστοποίηση Ποιότητος Σπουδών Χημείας Eurobachelor® απονεμήθηκε στο Τμήμα Χημείας του Α.Π.Θ. Η πιστοποίηση Eurobachelor® απονέμεται
από το Ευρωπαϊκό Θεματικό Δίκτυο Χημείας (ECTNA), το μόνο επίσημο φορέα για τη χημική εκπαίδευση στην Ευρώπη και έχει υιοθετηθεί από την Ευρωπαϊκή Ένωση Χημικών και Μοριακών Επιστημών (EuCheMS).
Τα πτυχία των Τμημάτων Χημείας που έχουν λάβει την Ευρωπαϊκή Πιστοποίηση Ποιότητος Σπουδών Eurobachelor® αναγνωρίζονται στον Ευρωπαϊκό Χώρο Ανωτάτης Εκπαίδευσης ως υψηλών προδιαγραφών. Η πιστοποίηση Eurobachelor® διευκολύνει σημαντικά την κινητικότητα των φοιτητών που ενδιαφέρονται για προπτυχιακές και μεταπτυχιακές σπουδές στο εξωτερικό. Επιπλέον, η πιστοποίηση Eurobachelor® έχει σημαντικό αντίκρισμα στον ευρωπαϊκό εργασιακό χώρο.

Στο εξής, οι απόφοιτοι του Τμήματός Χημείας του Α.Π.Θ. θα αποκτούν ταυτόχρονα με το πτυχίο τους και βεβαίωση της πιστοποίησης Eurobachelor®, εφόσον βέβαια το επιθυμούν. «Το Τμήμα μας οφείλει για μια ακόμη φορά να ευχαριστήσει όλους εκείνους που πίστεψαν στην προσπάθεια αυτή όταν ξεκίνησε πριν από αρκετά χρόνια και δούλεψαν στη συνέχεια για την επίτευξη της Ευρωπαϊκής Πιστοποίησης του Προγράμματός Σπουδών μας» δήλωσε ο Πρόεδρος του Τμήματος Χημείας του Α.Π.Θ., Ανδρέας Γιαννακουδάκης.

https://www.thestival.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria94

Νεοφερμένος

Η ria94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!! Είμαι νέα στην παρέα... Λοιπόν, τη Δευτέρα ξεκινούν οι Πανελλήνιες και θέλω τόσο μα τόσο πολύ την επόμενη φορά που θα μπω σε αυτό το site να είμαι κι εγώ μια πρωτοετής φοιτήτρια του Χημικού και να ψάχνω για πληροφορίες... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!! Είμαι νέα στην παρέα... Λοιπόν, τη Δευτέρα ξεκινούν οι Πανελλήνιες και θέλω τόσο μα τόσο πολύ την επόμενη φορά που θα μπω σε αυτό το site να είμαι κι εγώ μια πρωτοετής φοιτήτρια του Χημικού και να ψάχνω για πληροφορίες... :P

Εννοείται πως θα προτιμήσεις το δικό μας τμήμα :P

Καλή επιτυχία!!!!!!!!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria94

Νεοφερμένος

Η ria94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ναι το δικό σας τμήμα θα είναι η πρώτη μου επιλογή! Αλλά έτσι όπως έγιναν τα πράγματα φέτος το παλεύω ακόμα να μπω... Βέβαια ας βγουν πρώτα τα αποτελέσματα και βλέπουμε........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Άντε με το καλό...! Για ότι θελήσεις στείλε μου μήνυμα, πληροφορίες και άλλα. Μη διστάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
ΠΩ...ΠΩ....:clapup:βλεπω σε αυτο το topic ολο συναδελφους και ΧΑΙΡΟΜΑΙ:D:D...ΑΑΑΑΧ μακαρι να περασω και εγω στο Χημικο...ειναι ονειρο ζωης για εμενα το εχω στοχο εδω και 3 χρονια.Αν και πρωτη μου επιλογη ειναι το Χημικο Αθηνας ως δευτερη επιλογη θα βαλλω της Θεσσαλονικης.....!!!!! Ευχομαι σε λιγους μηνες να μπω και εγω σε αυτο το forum μιλώντας σε συναδελφους μου :inlove::inlove::group:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Στο εύχομαι!!!! Μακάρι να μπεις στην πρώτη σου επιλογή, απλά να ξέρεις ότι και οι δεύτερες επιλογές είναι εξίσου καλές αν είναι η πόλη είναι η Θεσσαλονίκη. Ξέρω τι σου λέω από προσωπική πείρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!:redface::redface:....Πραγματικα δεν θα με πειραζε και Θεσσαλονικη να περασω(αλλα επειδη μενω Αθηνα με βολευει της Αθηνας), και ο καθηγητης μου στο σχολειο....το προτυπο μου....στη Θεσσαλονικη σπουδασε Χημικος και μου ειπε πως λατρεψε την πολη και τη σχολη....Παρεμπιπτοντως, και αυτος ηθελε αρχικα να περασει Αθηνα αλλα για 50 μορια ηρθε επανω σε εσας...Αρα δεν θα με "χαλαγε" να σπουδασω εκει που και ο καθηγητης μου σπουδασε!!!!:clapup::DΑντιθετως.....πραγματικα θα το ήθελα:inlove::inlove:!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top