Χημικό ΔΙΠΑΕ Καβάλας - αξίζει;

Gxatzis

Νεοφερμένος

Ο Gxatzis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αξίζει το τμήμα χημείας (ΔιΠαΕ) στην Καβάλα ;Όσοι γνωρίζετε παρακαλω δώστε τα φώτα σας 😁😁😁
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Αξίζει το τμήμα χημείας (ΔιΠαΕ) στην Καβάλα ;Όσοι γνωρίζετε παρακαλω δώστε τα φώτα σας 😁😁😁
Συμφωνα με την ενωση χημικων ειναι ισοτιμο με τα αλλα.
Βασικα δεν ειναι και καινουργιο ειναι πολυ παλιο αλλα ασχολιόταν με την χημεια υδρογονανθρακων.. επαρκεια καθηγητων εχει, καλες εγκαταστασεις εχει ,καλα μοντερνα εργαστηρια εχει. Μεγαλη φημη δεν εχει.
Αυτα ξερω και δεν σπουδαζω χημικος.

 
Τελευταία επεξεργασία:

BatGuin

Νεοφερμένος

Ο BatGuin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογικών Εφαρμογών & Τεχνολογιών Ιωαννίνων. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Δεν ειμαι σιγουρος για αυτο που θα πω και αν ειναι λαθος διορθωστε με, αλλα εχω ακουσει πως σε συγκριση με τα υπολοιπα Χημικα της χωρας, αυτο στο ΔΙΠΑΕ εχει περιορισμενα εως και μηδαμινα εργαστηρια . Γι΄αυτο και τα μορια του ειναι τοσο χαμηλα σε σχεση με τα υπολοιπα τμηματα , καθως η ελλειψη εργαστηριων μειωνει την ζητηση. Ξαναλεω, ομως, δεν ειμαι 100% σιγουρος , διορθωστε με ελευθερα...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Δεν ειμαι σιγουρος για αυτο που θα πω και αν ειναι λαθος διορθωστε με, αλλα εχω ακουσει πως σε συγκριση με τα υπολοιπα Χημικα της χωρας, αυτο στο ΔΙΠΑΕ εχει περιορισμενα εως και μηδαμινα εργαστηρια . Γι΄αυτο και τα μορια του ειναι τοσο χαμηλα σε σχεση με τα υπολοιπα τμηματα , καθως η ελλειψη εργαστηριων μειωνει την ζητηση. Ξαναλεω, ομως, δεν ειμαι 100% σιγουρος , διορθωστε με ελευθερα...
ε τι να πω? δεν εχω παει κιολας ...βασικα την φημη την κατεστρεψε η κεραμεως ονομαζοντας το νεο τμημα και μη αντιστοιχο με τα αλλα ....ειπε ομως, να λεμε και του στραβου το δικιο ,οτι αυτο δεν εχει σχεση με τα επαγγελματικα δικαιωματα ή την ποιοτητα σπουδων ( ειναι τα ιδια). Ειχε πει ομως οτι η εθααε θα ελεγχε τα νεα τμηματα εντος 2 ετων και μετα θα ηταν αντιστοιχα. Οπως ειναι φυσικο η εθααε δεν υπηρχε περιπτωση να το κανει σε 2 χρονια και πηρε παραταση για αλλα 2 χρονια.
Τωρα αν εχεις δει το βινετο τα κοριτσια εκει λενε οτι εχουν πολλα και μοντερνα εργαστηρια..και μην τα βαζεις με τα κοριτσια θα χασεις.
Ε και μην περιμενεις ποτε η καβαλα να εχει τα ιδια μορια με την πατρα ή τα ιωαννινα και ας ειναι πιο ομορφη η καβαλα.
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Αξίζει το τμήμα χημείας (ΔιΠαΕ) στην Καβάλα ;Όσοι γνωρίζετε παρακαλω δώστε τα φώτα σας 😁😁😁
Αν εσυ αξιζεις για αυτο,τοτε και αυτο αξιζει για σενα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ε τι να πω? δεν εχω παει κιολας ...βασικα την φημη την κατεστρεψε η κεραμεως ονομαζοντας το νεο τμημα και μη αντιστοιχο με τα αλλα ....ειπε ομως, να λεμε και του στραβου το δικιο ,οτι αυτο δεν εχει σχεση με τα επαγγελματικα δικαιωματα ή την ποιοτητα σπουδων ( ειναι τα ιδια). Ειχε πει ομως οτι η εθααε θα ελεγχε τα νεα τμηματα εντος 2 ετων και μετα θα ηταν αντιστοιχα. Οπως ειναι φυσικο η εθααε δεν υπηρχε περιπτωση να το κανει σε 2 χρονια και πηρε παραταση για αλλα 2 χρονια.
Τωρα αν εχεις δει το βινετο τα κοριτσια εκει λενε οτι εχουν πολλα και μοντερνα εργαστηρια..και μην τα βαζεις με τα κοριτσια θα χασεις.
Ε και μην περιμενεις ποτε η καβαλα να εχει τα ιδια μορια με την πατρα ή τα ιωαννινα και ας ειναι πιο ομορφη η καβαλα.
εισαι και συ απο αυτους που λενε το επικο "με εκοψε η Κεραμεως"!!!Αν δεν ειχες παρωπιδες,τοτε θα γνωριζες οτι το συγκεκριμμενο τμημα ηταν πρωην ΤΕΙ που το εκανε ΑΕΙ με αλλο ονομα ο Γιαβρογλου.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,802 μηνύματα.
Επειδή το έψαξα αρκετά το πράγμα αν κι εντέλει μπάινω σε άλλο τμήμα, είναι πολύ κομπλέ αν και καινούριο. Οι εγκαταστάσεις του είναι σύγχρονες, με νέο εξοπλισμό εργαστηρίου. Τα μόνα "αρνητικα" είναι ότι οι κατευθύνσεις που δίνει στο 4ο έτος ( νομίζω 4ο) αφορούν είτε στα πετρέλαια είτε στα υλικά κι ότι δεν μπορείς να πάρεις μετεγγραφή. Αλλά σιγά τα αυγά, 3+3= 6 μαθήματα είναι μόνο. Όλο το υπόλοιπο πρόγραμμα σπουδών είναι εφάμιλλο των άλλων τμημάτων.

tl;dr αν αγαπάς χημεία και δεν πιάνεις άλλο τμήμα, δεν υπάρχει λόγος να μην το δηλώσεις.
 
Top