Χειμερινή εξεταστική 2022 - 2023

Elenakii

Νεοφερμένος

Η Elenakii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Καλησπέρα να ρωτησω κάτι αν κάποιος γνωρίζει…αν κάποιος έχει δηλώσει ένα μάθημα υποχρεωτικό και δεν ΠαΕΙ να το δώσει καθόλου στην εξεταστικη υπάρχει κάποια ποινη;είναι υποχρεωτικό να παει να δώσει έστω άδεια κολα;
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (Αθήνα). Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Καλησπέρα να ρωτησω κάτι αν κάποιος γνωρίζει…αν κάποιος έχει δηλώσει ένα μάθημα υποχρεωτικό και δεν ΠαΕΙ να το δώσει καθόλου στην εξεταστικη υπάρχει κάποια ποινη;είναι υποχρεωτικό να παει να δώσει έστω άδεια κολα;
Καλησπέρα! Όχι δεν υπάρχει ποινή. Μπορείς να δώσεις όσα μαθήματα θες και τα υπόλοιπα Σεπτέμβριο ή ακόμα και σε επόμενες εξεταστικες. Εγώ πχ είμαι τέταρτο έτος και χρωστάω μάθημα από το πρώτο. Δεν έχω πάει καθόλου να το δώσω και θα το δώσω όταν θα είμαι έτοιμη.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Καλησπέρα να ρωτησω κάτι αν κάποιος γνωρίζει…αν κάποιος έχει δηλώσει ένα μάθημα υποχρεωτικό και δεν ΠαΕΙ να το δώσει καθόλου στην εξεταστικη υπάρχει κάποια ποινη;είναι υποχρεωτικό να παει να δώσει έστω άδεια κολα;
Πάλι καλά που δεν είναι σαν το σχολείο🙏🏻🙏🏻🙏🏻
 

Elenakii

Νεοφερμένος

Η Elenakii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Καλησπέρα! Όχι δεν υπάρχει ποινή. Μπορείς να δώσεις όσα μαθήματα θες και τα υπόλοιπα Σεπτέμβριο ή ακόμα και σε επόμενες εξεταστικες. Εγώ πχ είμαι τέταρτο έτος και χρωστάω μάθημα από το πρώτο. Δεν έχω πάει καθόλου να το δώσω και θα το δώσω όταν θα είμαι έτοιμη.
Και ποτε το δηλώνεις αν θες να το δώσεις Σεπτέμβριο;;
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Και ποτε το δηλώνεις αν θες να το δώσεις Σεπτέμβριο;;
Δε δηλώνεις μαθήματα για εξεταστική Σεπτεμβρίου. Ο,τι δήλωσες χειμερινό και εαρινό εξάμηνο, έχεις δικαίωμα να το δώσεις και Σεπτέμβρη.
 

Evelynne

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Να ρωτήσω και εγώ κάτι: για συμμετοχή στην εξεταστική πρέπει να κάνουμε αίτηση; Γιατί στην ηλεκτρονικη γραμματεία υπάρχει μια επιλογή ''Συμμετοχή στην επόμενη εξεταστική'', ωστόσο δεν ειναι ακόμα ενεργοποιημένη και μου φαίνεται περίεργο, καθώς το πρώτο μάθημα το δίνουμε σε 4 μέρες (+ είμαστε 400 ατομα στο τμήμα). Επίσης, εάν δεν προσέλθω σε κάποιο μάθημα η βαθμολογία μου θεωρείται μηδέν; Και έρχομαι και το ξαναδίνω Σεπτέμβρη αν θέλω ή δεν επηρεάζεται η βαθμολογία μου;
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Να ρωτήσω και εγώ κάτι: για συμμετοχή στην εξεταστική πρέπει να κάνουμε αίτηση; Γιατί στην ηλεκτρονικη γραμματεία υπάρχει μια επιλογή ''Συμμετοχή στην επόμενη εξεταστική'', ωστόσο δεν ειναι ακόμα ενεργοποιημένη και μου φαίνεται περίεργο, καθώς το πρώτο μάθημα το δίνουμε σε 4 μέρες (+ είμαστε 400 ατομα στο τμήμα). Επίσης, εάν δεν προσέλθω σε κάποιο μάθημα η βαθμολογία μου θεωρείται μηδέν; Και έρχομαι και το ξαναδίνω Σεπτέμβρη αν θέλω ή δεν επηρεάζεται η βαθμολογία μου;
Μήπως έχασες την προθεσμία;
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,156 μηνύματα.
Να ρωτήσω και εγώ κάτι: για συμμετοχή στην εξεταστική πρέπει να κάνουμε αίτηση; Γιατί στην ηλεκτρονικη γραμματεία υπάρχει μια επιλογή ''Συμμετοχή στην επόμενη εξεταστική'', ωστόσο δεν ειναι ακόμα ενεργοποιημένη και μου φαίνεται περίεργο, καθώς το πρώτο μάθημα το δίνουμε σε 4 μέρες (+ είμαστε 400 ατομα στο τμήμα). Επίσης, εάν δεν προσέλθω σε κάποιο μάθημα η βαθμολογία μου θεωρείται μηδέν; Και έρχομαι και το ξαναδίνω Σεπτέμβρη αν θέλω ή δεν επηρεάζεται η βαθμολογία μου;
Εαν έκανες δήλωση μαθημάτων αυτοδικαίως συμμετέχεις στην εξέτασή τους. Τώρα αυτό το κουτάκι δεν ξέρω τι φάση. Ρώτα μια την γραμματεία σου.
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (Αθήνα). Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Επίσης, εάν δεν προσέλθω σε κάποιο μάθημα η βαθμολογία μου θεωρείται μηδέν; Και έρχομαι και το ξαναδίνω Σεπτέμβρη αν θέλω ή δεν επηρεάζεται η βαθμολογία μου;
Δεν παίρνεις καθόλου βαθμό και το μάθημα δεν προσμετράται στη βαθμολογία μέχρι να το δώσεις και να το περάσεις.Ακόμα και αν το δώσεις και κοπείς με 4 πχ πάλι δεν επηρεάζεται η βαθμολογία.
 

Evelynne

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 61 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,033 μηνύματα.
326023494_6217202008324851_722715772892098011_n.jpg


Με αναμμένους τους φακούς των κινητών τηλεφώνων τους έδωσαν εξετάσεις σήμερα, Πέμπτη (26/1) οι φοιτητές και οι φοιτήτριες στο Εθνικό Μετσόβειο Πολυτεχνείο, καθώς σημειώθηκε διακοπή ρεύματος λόγω της έντονης κακοκαιρίας που πλήττει από το πρωί την Αττική.

Βάλτε και χριστουγεννιάτικα φωτάκια με μπαταρία να παίζουν, τι σόι ηλεκτρολόγοι είστε :lol:

Πέρα από την πλάκα, εδώ σχολεία κλείσανε, τόσο δύσκολο τους ήταν να αναβάλλουν τα σημερινά μαθήματα;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top