Φυσιοθεραπεία vs Νοσηλευτική

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Γεια σε ολους!!!Ποια πιστευετε ειναι καλυτερη επιλογη απο θεμα επαγγελματικης αποκαταστασης απο αυτες τις δυο σχολες?
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θα έλεγα Νοσηλευτική, αν και η γνώμη μου είναι σχεδόν αμελητέα, λόγω του νεαρού της ηλικίας μου αλλά και την έλλειψη εμπειρίας στον επαγγελματικό χώρο.
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Από θέμα καθαρά επαγγελματικής αποκατάστασης, η νοσηλευτική..
 

Alexandros36k

Νεοφερμένος

Ο Alexandros36k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Προσωπικά δεν ξέρω για να απαντήσω, αλλά ρε παιδιά άμα είσαι καλός σε αυτό που κάνεις δεν θα έχεις και την ανάλογη ζήτηση; (διορθώστε με αν κάνω λάθος εγώ αυτό πιστεύω) , επίσης να διαλέξεις αυτό που θεωρείς ότι θα σε κάνει ευτυχισμένο, δλδ δεν θα πηγαίνεις στη σχολή ή δουλειά από αγγαρεία!
 

maria20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Και τα 2 έχουν πολύ καλές προοπτικές εργασίας και ζήτηση σε Ελλαδα και εξωτερικό.Δες τα προγραμματα σπουδών κάθε σχολής και αποφάσισε με βαση τι σου αρέσει περισσότερο!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Γεια σε ολους!!!Ποια πιστευετε ειναι καλυτερη επιλογη απο θεμα επαγγελματικης αποκαταστασης απο αυτες τις δυο σχολες?
Ειναι δυο επαγγελματα υγειας με εντελως διαφορετικους επαγγελματικους δρομους.
Φυσικοθεραπεια: Εισαι ελευθερος επαγγελματιας εξαρτημενος απαραιτητα κατα πολυ απο το δημοσιο (ΕΟΠΠΥ) αλλα και με δικη σου ιδιωτικη πελατεια. ΕΙναι στο χερι σου και στις ικανοτητες σου αν πας καλα και αν θα γινεις αγαπητος και προτιμητεος. Τα εσοδα απο το δημοσιο ειναι για να συντηρεις το ιατρειο και τα εσοδα απο τους ιδιωτες για να ζεις καλα . Ειναι επαγγελμα που η ικανοτητα σου αναγνωριζεται και φερνει χρημα και φημη.
Νοσηλευτης: Εσαι υπαλληλος σε ιδιωτικες δομες υγειας προσβλεποντας παντα σε μια θεση στο δημοσιο, οποτε παρουν και ποσους και αναλογα το βυσμα σου. Η ικανοτητα σου δεν σου προσφερει παραπανω χρηματα αλλα την διατηρηση σου στην ιδιωτικη δομη . Στο δημοσιο δεν πληρωνεται η ικανοτητα παραπανω αλλα απολαμβανεις την εμπιστοσυνη των συναδελφων και των γιατρων. Δεν υπαρχει ασθενης που να πει οτι εγινα καλα γιατι ειχα καλο νοσηλευτη( αδικως). Το πολυ να πει θελω να μου παρει αιμα ο ταδε γιατι ειναι απαλοχερης. Στο δημοσιο σταθερες αποδοχες κολλημένες στα 1000 € . Στον ιδιωτικο παρακατω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top