Φυσιοθεραπεία ή Διατροφολογία;

Valasia

Νεοφερμένος

Η Valasia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Καλησπερα, ηθελα αν γινεται να με βοηθησετε σχετικα με το επαγγελματικο κομματι, περασα διατροφολογια στην καλαματα και γενικα σαν επαγγελμα δεν ξερω αν μου αρεσει ,γενικα ποτε δεν ασχολίομουν με μαγειρικη αν και δεν κολλαει αλλα εχει αμεση σχεση με το επάγγελμα ..εγω τωρα ημουν σε σκεψεις να ξαναδωσω γία χαροκοπειο αθηνα διατροφολογια ή φυσικοθεραπεια ..πιστευετε αξιζει να ξαναδωσω για να παω χαροκοπειο διατροφολογια;; επισης η φυσικοθεραπεια μου αρεσε πολύ αλλά δεν ξερω αν αξιζει να ξαναδωσω για φυσικοθεραπεια αν και μου λενε οτι επαγγελματικα εχει μεγαλυτερη αποκατάσταση..εχω ρωτησει πολλα ατομα αλλα ο καθε ενας λεει τα δικα του και εχω καπως μπερδευτει. Επισης σκεφτομουν οτι λογω κορονοιου δενχανω κατι αφου μενουμε σπιτι . Αυτα οποιος γνωρίζει θα με βοηθούσε πολυ !
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Καλησπερα, ηθελα αν γινεται να με βοηθησετε σχετικα με το επαγγελματικο κομματι, περασα διατροφολογια στην καλαματα και γενικα σαν επαγγελμα δεν ξερω αν μου αρεσει ,γενικα ποτε δεν ασχολίομουν με μαγειρικη αν και δεν κολλαει αλλα εχει αμεση σχεση με το επάγγελμα ..εγω τωρα ημουν σε σκεψεις να ξαναδωσω γία χαροκοπειο αθηνα διατροφολογια ή φυσικοθεραπεια ..πιστευετε αξιζει να ξαναδωσω για να παω χαροκοπειο διατροφολογια;; επισης η φυσικοθεραπεια μου αρεσε πολύ αλλά δεν ξερω αν αξιζει να ξαναδωσω για φυσικοθεραπεια αν και μου λενε οτι επαγγελματικα εχει μεγαλυτερη αποκατάσταση..εχω ρωτησει πολλα ατομα αλλα ο καθε ενας λεει τα δικα του και εχω καπως μπερδευτει. Επισης σκεφτομουν οτι λογω κορονοιου δενχανω κατι αφου μενουμε σπιτι . Αυτα οποιος γνωρίζει θα με βοηθούσε πολυ !
Τι μπορει να διαφερει η καλαματα απο την καλλιθεα ,αντιστοιχες σχολες ειναι τα ιδια κανουνε και εκει με την ''μαγειρικη'' οπως την εννοεις θα ασχολουνται.Η φυσικοθεραπεια εχει μασσαζ ,σου αρεσει να κανεις μασσαζ?
Η διατροφολογια ειναι ελευθερο επαγγελμα με ελευθερο τιμολογιο αν τους αδυνατιζεις γρηγορα εχει καλο χρημα. Η φυσικοθεραπεια ειναι κρατικοδιαιτο επαγγελμα με χαμηλες αποζημιωσεις ( 12 € η συνεδρια με τους φορους μεσα) αλλα σιγουρα οταν ανοιξεις ιατρειο θα σου στελνει πελατες ο εοπυυ. Θες και καποια χρηματα για μηχανηματα υπερηχων, λειζερ κλπ. Υπο την εννοια αυτη εχει αμμεση αποκατασταση ολιγοχρηματι ομως και σιγα σιγα βλεπουμε , αν εισαι και αποτελεσματικη θα ερχονται και χωρις εοπυυ.
Επισης η διαιτολογια αναφερεται στις νεες ηλικιες ,η φυσικοθεραπεια στην 3η ηλικια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lebron

Νεοφερμένος

Ο Lebron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Καλησπέρα σας μόλις βγήκαν οι βαθμολογίες των πανελλαδικών εξετάσεων και λογικά πιάνω των στόχο μου που είναι η φυσικοθεραπεία η η διατροφολογία στην Αθήνα η στην Θεσσαλονίκη μόνο(αυτές τις πόλεις θέλω μόνο)
.Θέλω μια άποψη από όποιον ξέρει σε κάθε τμήμα από τα δύο (φυσικοθεραπείας η διατροφολογίας )που είναι η καλύτερη σχολή Αθήνα η Θεσσαλονίκη;Επίσης τι προτείνεται φυσικοθεραπεία η διατροφολογία;
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Θα πρότεινα φυσικοθεραπεία εγώ
 

Nikoleta_Giann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoleta_Giann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Κι εγώ φυσικοθεραπεία θα σου πρότεινα
 

Lebron

Νεοφερμένος

Ο Lebron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Καλησπέρα σας.Με τα μόρια που έβγαλα πιάνω λογικά όλες τις διατροφολόγιες.Ποια είναι η καλύτερη και το ειδικότητες μπορώ να ακολουθήσω;
 
Top