Φυσικό Αθήνας Vs Φυσικό Κρήτης

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
με τα λιγοτερα μαθηματα στο κρητης μπορει καποιος να βρει χρονο για extra curricular δραστηριοτητες,περισσοτερες ωρες για διαβασμα -> καλυτερη βαθμολογια,εργασιες κ.ο.κ πραγματα που μπορουν να ανοιξουν τις πυλες για σοβαρο πανεπιστημιο του εξωτερικου μετεπειτα

εγω θα επελεγα κρητης μαλλον...απο την αλλη καποιος που ειναι αθηνα ή θεσσαλονικη ειναι ζορι σαφως να ταξιδεψει στην αλλη ακρη της χωρας και με τοσα εξοδα μεσουσης της κρισης οποτε θα ηταν λογικο να επελεγε το τμημα της πολης του...
στα ματια μου ομως ως αντικειμενικος κριτης με τα δεδομενα που βλεπω το φυσικο κρητης ειναι το πιο αξιολογο τμημα της χωρας

edit βεβαια ΣΕΜΦΕ δεν ξερω τι παιζει,απλα αν δεν κανω λαθος αστροφυσικη δεν κανουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
το μονο αρνητικο ειναι το επιπεδο των συμφοιτητων..για να συμπληρωσω στα παραπανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
42 και οχι 44 τα μαθηματα στο φυσικο ΕΚΠΑ(σε μια σελιδα της σχολης διαβασα και για 41,που θα ναι λαθος)

τα παιδια που σπουδαζουν σε αυτα τα τμηματα ας πουνε καποια λογια...φερ ειπειν η ηλεκτρονικη υποστηριξη των μαθηματων ειναι σε καλο επιπεδο; σηκωνουν διαφανειες ,σημειωσεις οι καθηγητες; υποβαλλουν εργασιες μεσω δικτυου; ή ολα γινονται αποκλειστικα με τον παλιο κλασικο τροπο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,897 μηνύματα.
Φυσικό ΕΚΠΑ είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
οχι δεν σπουδασα φυσικο
μπορει και να το κανω ομως τωρα στα "γεραματα" ..ποιος ξερει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ομοιοπαθής βλέπω. Κι εγώ το σκέφτομαι για φυσικό (τρίτη σχολή), λες να την κάνουμε την τρέλα? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
εγω το σκεφτομαι πολυ πολυ σοβαρα...

δευτερη σχολη,αλλα 30αρης και κατι ψιλα ε ..


δεν ξενερωνουμε ποτε που λενε

η θεωρητικη φυσικη ειναι η απολυτη επιστημη,καθαρη και ωραια,οτι και αν λεμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Εντάξει κι εγώ όπως βλέπεις έφτασα 27 (ειλικρινα χωρίς να το καταλάβω) και βάλε άλλα δύο χρόνια να τελειώσω την σχολή (λόγω εργασίας), καλά 29 στα έδρανα του φυσικού. Είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρουσα σχολή πάντως και ως επιστήμη, για εμένα προσωπικά, αποτελεί το βάθρο των υπολοιπων. (παρακαλώ τους φίλους μαθηματικούς να μην με κράξουν, εκφράζω, καθαρά, προσωπικές απόψεις όπως προανέφερα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
παντως στο infogenesis εχω διαβασει τα χειροτερα για το τμημα των Αθηνων!!και μαλιστα απο φοιτητες

για το κρητης και το ΑΠΘ καλα λογια λενε,ακομα και οσοι πηραν μεταγραφη απο εκει(και παραδεχονται πως καναν λαθος)

και της πατρας λενε πακετο ισως χειροτερο και απο Αθηνα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Κοίτα επειδή τυγχάνει ο αδερφός μου και ο αδερφός του πατέρα μου να έχουν αποφοιτήσει από το φυσικό Αθήνας, γνωρίζω πώς ο βαθμός δυσκολίας του συγκεκριμένου τμήματος είναι υπερβολικός και αναντίστοιχος με τα τμήματα πού ανέφερες. Οσοι είχαν πάρει μεταγραφή από Κρήτη για Αθήνα το είχαν μετανιώσει. Είχα φίλο (μαθητής του 13,5) που στο πρώτο εξάμηνο στην Κρήτη είχε 5/5 μαθήματα και μετά ήρθε Αθήνα και τα είδε όλα. Η ποιότητα του τμήματος της Αθήνας είναι αδιαμφησβήτητη, απλά οι καρεκλοκένταυροι ψωνισμένοι καθηγητές ταλαιπωρούν τα παιδιά χωρίς λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
λενε πως χανεις την ουσια σε εκεινο το τμημα...ενω υπαρχουν και καθηγητες που...

γενικως ασχημα λογια γραφτηκαν απο φοιτητες...οι οποιοι δεν μιλανε για ποιοτητα,αλλα για το αντιθετο και μιλαμε για καλους φοιτητες που την ειχαν πρωτη επιλογη,απ οτι καταλαβαινω

με ψιλοαπογοητευσαν να πω την αληθεια...αν και μεχρι του χρονου εχω καιρο να ψαξω..

υπαρχει η δυνατοτητα για φυσικο ΑΠΘ παντως,μπορω να σπουδασω εκει..φυσικο κρητης πιο δυσκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Εγώ πάντως μόνο Αθήνα θα έχω την δυνατότητα να σπουδάσω, αλλά ούτως ή άλλως, όχι μόνο λόγω εντοπιότητας, θα είναι και η πρώτη μου επιλογή. Για τις εξετάσεις το έχεις ψάξει καθόλου? Δεν δίνουν πολλοί πάντως και πρακτικά με την βάση και στα τρία μαθήματα περνάς, απ'όσο ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
εγω τοσα χρονια με τοση ψευδοεπιστημη(πληροφορικη) εχω ξεχασει το οτιδηποτε απο φυσικη..οτι διαβαζω μονος μου...παλι καλα ειχαμε καποια μαθηματικα στην σχολη και εχω κρατησει μια επαφη....ελπιζω να μην δυσκολευτω στις κατατακτηριες...ανταγωνισμο δεν νομιζω να βρουμε,αν και παλι δεν το ξερεις,γιατι πολλοι στην ηλικια μας μπορει να σκεφτονται στο ιδιο στυλ με εμας..

ναι αν δεν βγαλεις τουλαχιστον βαση σε ενα μαθημα κοβεσαι ακομα και αν αριστευσες στα αλλα.

με πανελληνιες λογικα θα ηταν αστεια υποθεση να περασουμε(?)...αλλα ειναι πισωγυρισμα μεγαλο...δεν μου καθεται καλα σε αυτην την ηλικια να τρεχω πισω στα θρανια του σχολειου...αφηνω που με πανελληνιες θα χαναμε και μια χρονια,με κατατακτηριες λογικα δευτερο ετος δεν μας βαζουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Εγώ ασχολήθηκα πολύ στο βιολογικό με βιοφυσική (δύο χρόνια περίπου) και πραγματικά την λάτρεψα, αφου να φανταστείς το θέμα της διπλωματικής μου ήταν οι επιδράσεις των μη ιονιζουσων ακτινοβολιών σε ζώντες οργανισμούς ( ειδικότερα Drosophila και χαμστεράκια). Σου μιλάω για τρέλα, ελπίζω να μην την έχουν πάρα πολλοί στις εξετάσεις γιατι λογικά για κανα τρίμηνο θα διαβάσω σοβαρά και αυτό δεν φτάνει για βαθμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
μαθηματικα κανετε στην βιολογια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Μπα μην φανταστείς, δύο μαθήματα είχαμε, στατιστική και γενικά μαθηματικά και ότι κάναμε στην βιοφυσική, στην γενική φυσική, στην βιοπληροφορική και στην γενετική κάποια πράγματα. Αλλά γενικά επειδή μού αρεσαν στο λύκειο, διάβαζα και μόνος μου όσο μπορούσα, μετά στην ιατρική τα ξέχασα τελείως, αστα να πάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
εχεις χρονο για το come back..

αληθεια στις σχολες φυσικου αθηνων,κρητης...ας μας πουνε τα παιδια που σπουδαζουν...χρησιμοποιουν μαθηματικα πακετα για υπολογισμους;maple,mathematica k.lp ...τακτικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
εχει και ηλεκτρονικη υποστηριξη τελικα το φυσικο κρητης σε καποια μαθηματα ,οχι σε ολα.

https://www.physics.uoc.gr/menu/ecourses.php

και το φυσικο αθηνων στον κομβο του πανεπιστημιου απ οτι ειδα...

παντως οπως το βλεπω εγω τα πλεονεκτηματα του φυσικου κρητης ειναι συντριπτικα...ΑΝ μπορεσω θα σπουδασω εκει...αλλιως φυσικο ΑΠΘ (με αστερισκο ομως γιατι δεν μου καθεται καλα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
στην κρήτη σημειώνω πως στα 36 μαθήματα δεν περιλαμβάνεται η πτυχιακή....ειναι δηλαδή 36+ πτυχιακή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Και γω σκαω που θα χασω εναν χρονο αν κανω 10%,μπραβο παιδες για το κουραγιο σας αν τελικα εισαχθειτε!Σας θαυμαζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top