Φυσικοθεραπεία vs Βιοϊατρικών Επιστημών

Guest 743029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ναι έχεις απολυτο δικιο . απλα δεν θέλω να τα αφήνω όλα για τελευταία στιγμή , στη τελικη ομως δεν έχω ακόμα αποφασίσει τι θέλω να κανω αλλά έχω χρόνο να το σκεφτω περισσότερο ( υποθετω ) . ευχαριστώ παντως
Εντάξει. Εγώ τη γνώμη μου σου την είπα.

Πήγαινε σπούδασε κάτι από το πεδίο σου που να σου αρέσει φυσικά και μετά πας σε ένα ΙΕΚ και τελειώνεις την αισθηματικη και κοσμηματολογία. Μια χαρά δουλειά μπορείς να βρεις απο το ΙΕΚ, απλά δεν ξέρω το μόνο αν σου δίνει το επαγγελματικό δικαίωμα να ανοίξεις δικό σου ινστιτούτο.

Πάντως, η αδερφή του κολλητού μου που τελείωσε σε ΙΕΚ, για να τις κλείσει κάποιος ραντεβού, δεν βρίσκει. Είναι κλεισμένη για 2 μήνες. Οπότε, αντιλαμβάνεσαι το τι γίνεται και ότι μια χαρά δουλειά βρίσκεις από τα ΙΕΚ. Βγάζει πολύ περισσότερα από ένα δικηγόρο, λογιστή, μηχανικό , μη σου πω και ιατρό.

Επίσης να ξέρεις ότι σχεδόν όλοι οι Δερματολόγοι έχουν πλέον στα ιατρεία τους το μηχάνημα που ασχολείται με την αισθητική ( πχ για αποτρίχωση λειζερ και αλλα) και προσλαμβάνουν οπωσδήποτε απόφοιτο αισθητικής και κοσμηματολογίας... Χαμος
 

valentina¡

Νεοφερμένος

Η valentina¡ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Εντάξει. Εγώ τη γνώμη μου σου την είπα.

Πήγαινε σπούδασε κάτι από το πεδίο σου που να σου αρέσει φυσικά και μετά πας σε ένα ΙΕΚ και τελειώνεις την αισθηματικη και κοσμηματολογία. Μια χαρά δουλειά μπορείς να βρεις απο το ΙΕΚ, απλά δεν ξέρω το μόνο αν σου δίνει το επαγγελματικό δικαίωμα να ανοίξεις δικό σου ινστιτούτο.

Πάντως, η αδερφή του κολλητού μου που τελείωσε σε ΙΕΚ, για να τις κλείσει κάποιος ραντεβού, δεν βρίσκει. Είναι κλεισμένη για 2 μήνες. Οπότε, αντιλαμβάνεσαι το τι γίνεται και ότι μια χαρά δουλειά βρίσκεις από τα ΙΕΚ. Βγάζει πολύ περισσότερα από ένα δικηγόρο, λογιστή, μηχανικό , μη σου πω και ιατρό.

Επίσης να ξέρεις ότι σχεδόν όλοι οι Δερματολόγοι έχουν πλέον στα ιατρεία τους το μηχάνημα που ασχολείται με την αισθητική ( πχ για αποτρίχωση λειζερ και αλλα) και προσλαμβάνουν οπωσδήποτε απόφοιτο αισθητικής και κοσμηματολογίας... Χαμος
ωστε ετσι. απλά δεν κατάλαβα, αν είναι να πάω σε ιεκ, ποιο το νόημα να σπουδάσω κάτι άλλο πρώτα ;; σορι για τις τοσες ερωτήσεις
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
ωστε ετσι. απλά δεν κατάλαβα, αν είναι να πάω σε ιεκ, ποιο το νόημα να σπουδάσω κάτι άλλο πρώτα ;; σορι για τις τοσες ερωτήσεις
Να κάνεις αυτό που θέλεις αλλά πρέπει να μελετήσεις πολύ,τα 15000+ μόρια στο τρίτο πεδίο δεν βγαίνουν εύκολα, θέλει διάβασμα
 

Guest 743029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ωστε ετσι. απλά δεν κατάλαβα, αν είναι να πάω σε ιεκ, ποιο το νόημα να σπουδάσω κάτι άλλο πρώτα ;; σορι για τις τοσες ερωτήσεις
γιατί οι σπουδές σε πανεπιστημιακό επίπεδο είναι ανώτατες και ακολουθούν διαφορετικό αντίκτυπο
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top