Γενικό -  Φροντιστήριο στο Λύκειο;

panosmek

Νεοφερμένος

Ο panosmek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ευχαριστω για τις συμβουλες παιδια... μια βοηθεια αμα μπορειτε, στην αλγεβρα ειμαστε στην γραφικη παρασταση συναρτησης μηπως εχετε μερικες δυσκολες ασκησεις για να εξασκηθω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Στην 6.2 εισαστε? αμα θες δυσκολη να σου φτιαξω μια πρωτοτυπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosmek

Νεοφερμένος

Ο panosmek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Στην 6.2 εισαστε? αμα θες δυσκολη να σου φτιαξω μια πρωτοτυπη.
Ναι εκει ειμαστε.. οκ αμα μπορεις κανε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Θελεις συνδυστικη ή μια δυσκολη μονο στην 6.2;
Παντως αρχικα λες οτι δε τα πας πολυ καλα με τα μαθηματικα, επομενως το να ψαχνεις τη δυσκολη ασκηση δεν ξερω κατα ποσο θα σε βοηθησει. Εγω σου φτιαχνω παπαδες αμα θελεις αλλα το βασικο ειναι να αποκτησεις γερα θεμελια χωρις κενα και αφου κατακτησεις το βασικο επιπεδο, μετα πας και σε πιο εξτριμ. Απο βοηθηματα εχεις κανει ασκησεις? πιο εχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosmek

Νεοφερμένος

Ο panosmek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Θελεις συνδυστικη ή μια δυσκολη μονο στην 6.2;
Παντως αρχικα λες οτι δε τα πας πολυ καλα με τα μαθηματικα, επομενως το να ψαχνεις τη δυσκολη ασκηση δεν ξερω κατα ποσο θα σε βοηθησει. Εγω σου φτιαχνω παπαδες αμα θελεις αλλα το βασικο ειναι να αποκτησεις γερα θεμελια χωρις κενα και αφου κατακτησεις το βασικο επιπεδο, μετα πας και σε πιο εξτριμ. Απο βοηθηματα εχεις κανει ασκησεις? πιο εχεις?
Ναι εχω ενα μικρο προβληματακι αν και νομιζω οφειλεται πιο πολυ στο διαβασμα γιατι οκ αλλο να διαβαζεις 1 ωρα καθε μερα μαθηματικα και αλλο 3 σιγουρα θα τα καταλαβεις πολυ καλυτερα κτλπ αλλα που χρονος... Απο το βιβλιο τις εχω κανει ολες τις ασκησεις... δεν εχω καποιο βοηθημα αλλα βλεπω μερικες φορες μερικα βιντεομαθηματα που μπορουν να με βοηθησουν!!
Απλως να ειναι σαν ασκηση φροντιστηριου ξερω εγω κατι πιο δυσκολο απο τις ασκησεις του βιβλιου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosmek

Νεοφερμένος

Ο panosmek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καλησπερα, σημερα τελευταια μερα σχολειου οποτε μεσα στο πασχα πρεπει αναγκαστικα να κανουμε επαναληψη στα μαθηματα. Για την αλγεβρα ο καθηγητης μας προτεινε να λυσουμε ολες τις ασκησεις του βιβλιου που εχουμε κανει... αλλα θα ηθελα να μου δωσετε κανα λινκ με αλλες διαφορες απο ολη την υλη, επαναληπτικες δηλαδη αλλα που να εχουν και τις λυσεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosmek

Νεοφερμένος

Ο panosmek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Ας ανεβάσω το thread επειδή είναι ένα θέμα μου με απασχολεί..
Σκέφτομαι να κάνω μαθηματικά και φυσική(6 ώρες)αλλά από την άλλη μήπως είναι χάσιμο χρόνου και χρημάτων;Αλλά είναι τόσο κακό να έχω μια παραπάνω σημαντική βοήθεια σε μαθήματα που με ενδιαφέρουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Ας ανεβάσω το thread επειδή είναι ένα θέμα μου με απασχολεί..
Σκέφτομαι να κάνω μαθηματικά και φυσική(6 ώρες)αλλά από την άλλη μήπως είναι χάσιμο χρόνου και χρημάτων;Αλλά είναι τόσο κακό να έχω μια παραπάνω σημαντική βοήθεια σε μαθήματα που με ενδιαφέρουν;
Ούτε αυτά μην ξεκινήσεις ακόμα,αν δεις πρόβλημα τότε μόνο,όσο για τα άλλα μαθήματα δεν χρειάζεται καθόλου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ας ανεβάσω το thread επειδή είναι ένα θέμα μου με απασχολεί..
Σκέφτομαι να κάνω μαθηματικά και φυσική(6 ώρες)αλλά από την άλλη μήπως είναι χάσιμο χρόνου και χρημάτων;Αλλά είναι τόσο κακό να έχω μια παραπάνω σημαντική βοήθεια σε μαθήματα που με ενδιαφέρουν;
Για. Κανέναν.Απολύτως.Λόγο.Μη.Βάζετε.Ώρες,αν δε δείτε ότι τις χρειάζεστε.:P
Εγώ που θα πάω θεωρητική ούτε Αρχαία έκανα,ούτε Έκθεση,ούτε Ιστορία ούτε τίποτα και έγραψα 18 και 19 σε όλα τα φιλολογικά με εξαίρεση ένα 16.6 στη Λογοτεχνία εξαιτίας της αηδίας που έπεσε.Στο μόνο που έκανα λίγο μάθημα ήταν τα Μαθηματικά με τα οποία είχα όντως πρόβλημα.
Επίσης αν παρόλα αυτά θέλεις να κάνεις φροντιστήριο,οι 6 ώρες είναι πολλές γιατί αν εκμεταλλευτείς σωστά τη δουλειά που γίνεται στο σχολείο στα Φιλολογικά και εφόσον έχετε καλούς φιλολόγους,είσαι καλυμμένη.
Για θετικά δεν μιλάω,ας μιλήσουν οι ειδικοί.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Για. Κανέναν.Απολύτως.Λόγο.Μη.Βάζετε.Ώρες,αν δε δείτε ότι τις χρειάζεστε.:P
Εγώ που θα πάω θεωρητική ούτε Αρχαία έκανα,ούτε Έκθεση,ούτε Ιστορία ούτε τίποτα και έγραψα 18 και 19 σε όλα τα φιλολογικά με εξαίρεση ένα 16.6 στη Λογοτεχνία εξαιτίας της αηδίας που έπεσε.Στο μόνο που έκανα λίγο μάθημα ήταν τα Μαθηματικά με τα οποία είχα όντως πρόβλημα.
Επίσης αν παρόλα αυτά θέλεις να κάνεις φροντιστήριο,οι 6 ώρες είναι πολλές γιατί αν εκμεταλλευτείς σωστά τη δουλειά που γίνεται στο σχολείο στα Φιλολογικά και εφόσον έχετε καλούς φιλολόγους,είσαι καλυμμένη.
Για θετικά δεν μιλάω,ας μιλήσουν οι ειδικοί.:P

Για θετικά ρωτάω :P
Όχι στα φιλολογικά δεν έχω σκοπό να κάνω έτσι και αλλιώς.Αλλά ευχαριστώ για την απάντηση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Ούτε αυτά μην ξεκινήσεις ακόμα,αν δεις πρόβλημα τότε μόνο,όσο για τα άλλα μαθήματα δεν χρειάζεται καθόλου!!!

Τώρα είδα την απάντηση σου,ναι μάλλον αυτό θα κάνω.Ευχαριστώ πολύ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spooky29

Νεοφερμένος

Η Spooky29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
τα παιδια που ειστε φετος α λυκειου πατε φροντιστηριο;σε τι μαθηματα και ποια κατευθυνση θελετε να ακολουθησετε;
η ακομα τα παιδια που ειναι φετος β λυκειου περυσι κανατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
To φροντιστηριο ειναι απαραιτητο σε ολους ,ανεξαρτητα του ποσο καλοι μαθητες ειναι. Ειδικα στην α λυκειου οπου τιθενται οι βασεις για παραπανω ειναι επιτακτικη η αναγκη διοτι αν γινει το κακο τωρα, μετα θα τρεχεις κ δε θα φτανεις. Παντα ενας καλος καθηγητης μπορει να σε ''ανεβαζει'' οσο καλος κ να σαι συ κ αν εισαι τοσο μελετηρος μπορεις να κανεις κ την υλη των επομενων ταξεων, να μπεις σε υλη διαγωνισμων κλπ. Εννοειται αν καποιος ειναι τυχερος κ πεσει σε καλο σχολειο αξιοποιει κ τους καθηγητες εκει-λεμε τωρα-αλλα οπως κ να χαν τα πραγματα αυτο που θα σου δωσει ενας personal trainer δε θα το παρεις ποτε απ την πρωινη γυμναστικη του λοχου νεοσυλλεκτων....! Εν κατακλειδι, ασε τις ερωτησεις αν θα πρεπει να κανεις φροντιστηριο κ ξεκινα να εντοπισεις στην περιοχη σου καλους καθηγητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πα.Κ

Νεοφερμένος

Ο Πα.Κ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Spooky29 είμαι Β Λυκείου και πέρυσι έκανα ένα πακετάκι μαθημάτων σε φροντιστήριο στα μαθήματα της φυσικής (2 ώες), χημεία (1 ώρα), άλγεβρα (2 ώρες).γεωμετρία (1 ώρα), αρχαία (2 ώρες).Μπορώ να πω ότι με βοήθησαν πολύ γιατί έγινε καλή -σχετικά- δουλειά στην επεξεργασία των θεμάτων της τράπεζας, πράγμα ανέφικτο για τους καθηγητές του σχολείου... Εγώ φέτος επέλεξα τις θετικές επιστήμες αλλά κάνω ιδιαίτερα πλέον.. Πάντως με κάποιες ώρες φροντιστήριο είναι καλυμμένος ο άλλος, δεν είναι ανάγκη να σκοτωθείς από τώρα και να πέσεις με τα μούτρα στα φροντιστήρια, φρόντισε να μην αφήνεις καινά -ιδιαίτερα στα μαθήματα που θες να δώσεις πανελλήνιες- και όλα καλά θα πάνε! :) Πέρυσι, με μεθοδικό διάβασμα και το φροντιστήριο που σου είπα έβγαλα 19.9 χωρίς ξενύχτια και τα συναφή.. Όλα καλά θα πάνε! Καλό κουράγιο σε όλους μας! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
To φροντιστηριο ειναι απαραιτητο σε ολους ,ανεξαρτητα του ποσο καλοι μαθητες ειναι. Ειδικα στην α λυκειου οπου τιθενται οι βασεις για παραπανω ειναι επιτακτικη η αναγκη διοτι αν γινει το κακο τωρα, μετα θα τρεχεις κ δε θα φτανεις. Παντα ενας καλος καθηγητης μπορει να σε ''ανεβαζει'' οσο καλος κ να σαι συ κ αν εισαι τοσο μελετηρος μπορεις να κανεις κ την υλη των επομενων ταξεων, να μπεις σε υλη διαγωνισμων κλπ. Εννοειται αν καποιος ειναι τυχερος κ πεσει σε καλο σχολειο αξιοποιει κ τους καθηγητες εκει-λεμε τωρα-αλλα οπως κ να χαν τα πραγματα αυτο που θα σου δωσει ενας personal trainer δε θα το παρεις ποτε απ την πρωινη γυμναστικη του λοχου νεοσυλλεκτων....! Εν κατακλειδι, ασε τις ερωτησεις αν θα πρεπει να κανεις φροντιστηριο κ ξεκινα να εντοπισεις στην περιοχη σου καλους καθηγητες.

Αυτή είναι η δική σου άποψη και παραμένει απλά μια ... άποψη.
Από την στιγμή που δεν ήσουν -μάλλον- στη θέση αυτών που διάβασαν και πέρασαν εκεί που ήθελαν μόνοι τους δεν έχεις το "δικαίωμα" να πεις κάτι τέτοιο και μάλιστα με τόση σιγουριά.

Το ότι σας έχουν μάθει να στηρίζεστε από τους άλλους και να το μεταλαμπαδεύεται αυτό στις επόμενες γενιές δεν σημαίνει ότι και χρειάζεται !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spooky29

Νεοφερμένος

Η Spooky29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
σκεφτομαι να κανω σε αλγεβρα φυσικη χημεια μηπως ειναι αρκετα για α λυκειου,6 ωρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S¡mos

Νεοφερμένος

Ο S¡mos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Πελοποννήσου (Τρίπολη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
τα παιδια που ειστε φετος α λυκειου πατε φροντιστηριο;σε τι μαθηματα και ποια κατευθυνση θελετε να ακολουθησετε;
η ακομα τα παιδια που ειναι φετος β λυκειου περυσι κανατε;

Α λυκείου είμαι φέτος και πηγαίνω φροντιστήριο μόνο στα μαθήματα που θα μου χρειαστούν στις επόμενες τάξεις(για θετική)... Έτσι κάνω έκθεση, άλγεβρα/γεωμετρία, φυσική και χημεία(8 ώρες περίπου) και μπορώ να πω ότι με έχει βοηθήσει πολύ μέχρι στιγμής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Spooky29

Νεοφερμένος

Η Spooky29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Α λυκείου είμαι φέτος και πηγαίνω φροντιστήριο μόνο στα μαθήματα που θα μου χρειαστούν στις επόμενες τάξεις(για θετική)... Έτσι κάνω έκθεση, άλγεβρα/γεωμετρία, φυσική και χημεία(8 ώρες περίπου) και μπορώ να πω ότι με έχει βοηθήσει πολύ μέχρι στιγμής...

καλα κανεις.και εγω θελω αλλα δεν συμφωνουν ακομα οι γονεις μου δυστυχως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top