Γενικό -  Φροντιστήριο στο Λύκειο;

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Έχετε πλάκα πάντως, τα σκάνε χοντρά οι γονείς σας για φροντιστήρια Α λυκείου, μία παπαριά σου μαθαίνουν ουσιαστικά και τα κονομάν.
Κρίμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Είναι που δε θα πηγαινες φροντιστήριο εσύ:P

+:
Αν πας στη Β' λυκείου τεχνολογική, θα βαρεθείς τη ζωή σου με το αρχαίο βιβλίο "Τεχνολογία επικοινωνιών":P

Εγώ που έχω πολύ καλό καθηγητή τεχνολογία επικοινωνιών και μας κάνει ωραίες παρουσιάσεις συζητάμε λέμε απόψεις κλπ περνάει πολύ ωραία το μάθημα και έχει ενδιαφέρον. +Δεν έχουμε σχεδόν ποτέ κάτι για το σπίτι. Η ελαφρά παπαγαλία που απαιτεί θα μπορούσαμε να πούμε ότι σε προετοιμάζει λίγο στο στυλ του ΑΟΔΕ για του χρόνου. Προσωπικά το προτιμώ χίλιες φορές από το να έκανα χημεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
η χημεία γενικής ΔΕΝ σε προετοιμάζει για το ΑΟΔΕ.
Αν θες να προετοιμαστείς για το ΑΟΔΕ, άρχιζε να μαθαίνεις παπαγαλία το μάθημα της ημέρας στην ιστορία και θα σε κομπλέ από προετοιμασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
η χημεία γενικής ΔΕΝ σε προετοιμάζει για το ΑΟΔΕ.
Αν θες να προετοιμαστείς για το ΑΟΔΕ, άρχιζε να μαθαίνεις παπαγαλία το μάθημα της ημέρας στην ιστορία και θα σε κομπλέ από προετοιμασία.

για τεχνολογία επικοινωνιών μιλούσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Χοχ όντως, το διάβασα γρήγορα και δεν το πρόσεξα. Κι εμάς εδώ τεχνολογία επικοινωνιών τους κάνει χαλαρός καθηγητής οπότε καλοπερνάν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εγώ που έχω πολύ καλό καθηγητή τεχνολογία επικοινωνιών και μας κάνει ωραίες παρουσιάσεις συζητάμε λέμε απόψεις κλπ περνάει πολύ ωραία το μάθημα και έχει ενδιαφέρον. +Δεν έχουμε σχεδόν ποτέ κάτι για το σπίτι. Η ελαφρά παπαγαλία που απαιτεί θα μπορούσαμε να πούμε ότι σε προετοιμάζει λίγο στο στυλ του ΑΟΔΕ για του χρόνου. Προσωπικά το προτιμώ χίλιες φορές από το να έκανα χημεία.
Συμφωνώ απόλυτα! Κι εμείς κάνουμε διάφορες συζητήσεις, μας βάζει και διάφορες ερωτησούλες για το σπίτι βέβαια. Ε που και που μας αφήνει να κάτσουμε στο internet.:P
Αλλά έχουμε μείνει πολύ πίσω, είμαστε ακόμα στο 1ο κεφάλαιο, ενώ το 2ο τμήμα τεχνολογικής έχει πάει στο 3ο (με άλλον καθηγητή βέβαια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Εμείς τώρα τελειώνουμε το δεύτερο κεφάλαιο και θα γράψουμε επαναληπτικό. Και στο πρώτο είχαμε γράψει. Αλλά τα έχω κατανοήσει και βγαίνει πάρα πολύ γρήγορα. Εμείς έχουμε ένα τμήμα τεχνολογικής και 3 θετικής. Οι μισοί θετικοί τουλάχιστον βέβαια θα αλλάξουν του χρόνου σε τεχνολογική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Ξεκίνησα επειδή κέρδισα υποτροφία. Αλλιώς σιγά μη ξεκινούσα παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εγω ξεκινησα και φυσικη 1 φορα την εβδ ιδιαιτερα γιατι ο φυσικος μας ειναι γαμησε τα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγω ξεκινησα και φυσικη 1 φορα την εβδ ιδιαιτερα γιατι ο φυσικος μας ειναι γαμησε τα

Σε καταλαβαίνω. Δυστυχώς εδώ και 50 χρόνια τουλάχιστον ''ανθεί"η παραπαιδεία, η οποία καλύπτει τα κενά του κρατικού μηχανισμού και της συστηματικής εκπαίδευσης.
Όταν ήμουν στην ηλικία σου, είχα ένα φιλόλογο που μας έκανε διαρκώς κείμενα νεοελληνικής λογοτεχνίας, ενώ παραμελούσε συστηματικά το μάθημα της νέας ελληνικής γλώσσας. Επίσης, μας έβαζε πολύ σπάνια να γράφουμε εκθέσεις. Ε, τι να κάναμε; Το φροντιστήριο ήταν η μόνη λύση. Η έκθεση πάντα αποτελούσε μάθημα ζωτικής σημασίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mic97

Νεοφερμένος

Ο mic97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
του χρόνου (θα ειμαι β λυκειου) θελω να ξεκινησω φροντιστήριο για θετικη.Το θεμα ειναι οτι απο τα φροντιστηρια που εποικινωνησα εμαθα οτι αν γραφτω πρεπει να ακολουθησω όλα τα μαθηματα και δεν μπορω να διαλέξω μόνο καποια απο αυτα.Αυτο με προβληματιζει,ποια η γνωμη σας?Το θεωρείτε απαραιτητω να κανω ακομα και βιολογια??Προσωπικα ηθελα να κανω μονο μαθηματικα και έκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ikaros1995

Νεοφερμένος

Ο ikaros1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γενικα οι "φροντιστηριαδες" θελουν τους μαθητες σε ολα τα μαθηματα... Τωρα εγω σου προτεινω να το προσπερασεις αυτο και να τους θεσεις ξεκαθαρα τους σκοπους σου... Αυτος προσφερει απλως υπηρεσιες, να μην ξεχνας επισης οτι ο πελατης εχει παντα δικιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
του χρόνου (θα ειμαι β λυκειου) θελω να ξεκινησω φροντιστήριο για θετικη.Το θεμα ειναι οτι απο τα φροντιστηρια που εποικινωνησα εμαθα οτι αν γραφτω πρεπει να ακολουθησω όλα τα μαθηματα και δεν μπορω να διαλέξω μόνο καποια απο αυτα.Αυτο με προβληματιζει,ποια η γνωμη σας?Το θεωρείτε απαραιτητω να κανω ακομα και βιολογια??Προσωπικα ηθελα να κανω μονο μαθηματικα και έκθεση.

:confused::eek::confused: Φυσικά και μπορείς να επιλέξεις ποια μαθήματα θα κάνεις και αν σου πουν όχι πήγαινε σε άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mic97

Νεοφερμένος

Ο mic97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
σε 3 καλα φροντιστηρια που με ενδιεφεραν και ρωτησαμε ηταν σχεδον καθετοι.Εσεις ποια μαθηματα θεωρειτε οτι πρεπει να κανει ενας μαθητης 2ας(θετικη) στο φροντιστηριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ikaros1995

Νεοφερμένος

Ο ikaros1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Κοιταξε.. εγω εκ πειρας θεωρω οτι η Α' λυκειου ειναι μια εξαιρετικα σημαντικη χρονια... Με αυτο θελω να σου πω οτι ειναι κομβικης σημασιας το να πιασεις το νοημα απο φετος... Τωρα για τη Β' λυκειου εγω εκανα Μαθηματικα κατ, Αλγεβρα, Εκθεση, Φυσικη ΓΠ και κατ, Χημεια ΓΠ και κατ.
Βιολογια δε θεωρω απαραιτητο οτι πρεπει να κανεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
στο δικό μου φροντ δε σου λένε κάτι αν δε πας σε κάποιο μάθημα αλλά τα πληρώνεις αναγκαστικά όλα είτε πας είτε δεν πας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mic97

Νεοφερμένος

Ο mic97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
και σε εμας αυτο ειπαν.Πιστευετε οτι ειναι αναγαιο το φροντιστηριο β λυκειου φυσικη και χημεια??Φυσικη της β λυκειου ειναι ασχετη με της γ και αν στο σχολειο το μαθημα γινεται καλα πιστευω πως αρκει , τωρα χημεια νομιζω πως αν στο σχολειο γινεται αρκετα καλη δουλεια με λιγο παραπανω διαβασμα μπορεις να αποφυγεις το φτοντιστηριο.Ποια η γνωμη σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
σε 3 καλα φροντιστηρια που με ενδιεφεραν και ρωτησαμε ηταν σχεδον καθετοι.Εσεις ποια μαθηματα θεωρειτε οτι πρεπει να κανει ενας μαθητης 2ας(θετικη) στο φροντιστηριο?
Έκθεση, Άλγεβρα, Μαθ/κα Κατ. και Χημεία Κατ. σίγουρα.

στο δικό μου φροντ δε σου λένε κάτι αν δε πας σε κάποιο μάθημα αλλά τα πληρώνεις αναγκαστικά όλα είτε πας είτε δεν πας

What? :eek: Στο δικό μου πληρώνεις ανάλογα με τις ώρες που κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
και σε εμας αυτο ειπαν.Πιστευετε οτι ειναι αναγαιο το φροντιστηριο β λυκειου φυσικη και χημεια??Φυσικη της β λυκειου ειναι ασχετη με της γ και αν στο σχολειο το μαθημα γινεται καλα πιστευω πως αρκει , τωρα χημεια νομιζω πως αν στο σχολειο γινεται αρκετα καλη δουλεια με λιγο παραπανω διαβασμα μπορεις να αποφυγεις το φτοντιστηριο.Ποια η γνωμη σας?
Σύμφωνώ. Πέρυσι έκανα στη φυσική κατ και χημεια γεν και κατ. Στη φυσική γενικά δεν τα πήγαινα καλά. Στις χημειες τα πήγαινα τέλεια χωρίς τραγικά πολύ διάβασμα παρόλο που και στο σχολείο και στο φροντιστήριο είχα μέτριους ως απαίσους καθηγητές. Φέτος, δεν έχω κανένα πρόβλημα σε κανένα από τα δύο μαθήματα.

Βέβαια, δεν ξέρω νομίζω ότι έχετε άλλη ύλη από ότι είχαμε εμείς οπότε ίσως να αλλαζει το πράγμα. :hmm:

Τρελή εκμετάλλευση πάντως να σε υποχρεώνουν να κάνεις όλα τα μαθήματα. Δεν φταίνει αυτοί, φταινε τα παιδια που το δέχονται. Σε εμας απλά όποιος κάνει πολλά μαθήματα έχει μεγαλύτερη εκπτωση απο αυτόν που κάνει 1-2, αλλά σε καμία περιπτωση δεν πληρώνουν το ίδιο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Ποια μαθήματα πιστεύετε ότι χρειάζονται φροντιστήριο του χρόνου;
Μήπως παλεύονται όπως και τώρα;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top