Φροντιστήριο για πανελλαδικές

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Τα φροντιστήρια τι χρήματα ζητάνε;ψάχνω κάτι οικονομικό στην Αθήνα και καλό έχετε να προτείνετε κάποιο;περιοχή Καλλιθέα τι παίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ezkallithea

Νεοφερμένος

Ο Eni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Καλλιθεα ειναι πολυ καλο το Διακριση και το Κυβος

Ειδικα το Διακριση εχει πολυ καλους μαθηματι-φυσικους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,823 μηνύματα.
Γίνεται να πάει κάποιος φροντιστήριο για συγκεκριμένα μαθήματα (πχ μόνο για Φυσική και Μαθηματικά κατεύθυνσης) και να έχει μειωμένο μηνιαίο κόστος; :emm:
Το φροντιστήριο που πήγαινα πέρσι ήταν 330 ευρώ το μήνα...



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γίνεται να πάει κάποιος φροντιστήριο για συγκεκριμένα μαθήματα (πχ μόνο για Φυσική και Μαθηματικά κατεύθυνσης) και να έχει μειωμένο μηνιαίο κόστος; :emm:
Το φροντιστήριο που πήγαινα πέρσι ήταν 330 ευρώ το μήνα...



-petros
Συζήτα το με τον ιδιοκτήτη του εκάστοτε φροντηστηρίου αυτό. Είναι στην κρίση του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
σε ένα-δύο που είχα ρωτήσει γινόταν.είναι εξωφρενικά τα χρήματα που ζητάνε εχω την εντύπωση ότι συμφέρει να κάνεις ιδιαίτερα μαθήματα τελικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LightBird

Νεοφερμένος

Ο LightBird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δεν ισχυει οτι τα ιδιαιτερα συμφερουν.Εκτος και αν βρεις καποιον να κανει με πολυ λιγα χρηματα...
Αναλογισου οτι ενας μαθηματικος που εκανε και στην αδελφη μου ζηταγε 50? την ωρα γιαι κατεθυνση και γενικη παιδια περιπου 4 ωρες την εβδομαδα...Μιλαμε για 800? τον μηνα μονο για 2 απο τα μαθηματα.Τελικα δεν εκλεισα με αυτον γιατι δεν ειχε ωρες που να με βολευουν και θα κανω μαζι του του χρονου και στο φροντιστηριο που ειναι κατω στην αθηνα ειναι 250?...
Παντως ειναι αληθεια οτι συμφερει να πατε καπου που κανουν τα παντα ωστε να σας κανουν εκτωση αλλα εγω πιστευω περισσοτερο στα φροντιστηρια που ειναι εξειδικευμενα σε ενα μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Χμ εμένα ο μαθηματικός μου παίρνει 17Ε/hr (4 ώρες/εβδομάδα ) αλλά είναι νέος, συνήθως οι μεγαλύτεροι (και πιο έμπειροι) ζητούν πάρα πολλά.. Τα υπόλοιπα στο φροντιστήριο και βγαίνουν 270 νομίζω το μήνα. Μια χαρά μου φαίνεται. Βιολογία και χημεία θα κάνω μόνη μου κιόλας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nina

Νεοφερμένος

Η nina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Γίνεται να πάει κάποιος φροντιστήριο για συγκεκριμένα μαθήματα (πχ μόνο για Φυσική και Μαθηματικά κατεύθυνσης) και να έχει μειωμένο μηνιαίο κόστος; :emm:
Το φροντιστήριο που πήγαινα πέρσι ήταν 330 ευρώ το μήνα...



-petros


δεν ξέρω τι γίνεται στην Αθήνα..πάντως εδώ μπορείς να πας έστω και για ένα μάθημα σε ένα φροντιστήριο...τι δηλαδή?θα μας υποχρεώσουν να τα κάνουμε όλα σε ένα..αν θες τα κάνεις αν όχι δεν τα κάνεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Μπορεις να επιλεξεις ποια μαθηματα θα παρακολουθεις και να πληρωνεις μονο για αυτα.
Εγω κανω ιδιαιτερα μαθηματικα(γεν.παιδ & κατ) και εκθεση με 20 ευρω/ωρα και ολα τα υπολοιπα(ΑΕΠΠ,ΑΟΘ,ΑΟΔΕ,Φυσ.Κατ) τα κανω στο φροντησιριο με 210 ευρω/μηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lunatic

Νεοφερμένος

Η lunatic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
φυσικα δεν εισαι αναγκασμενος να κανεις ολα τα μαθηματα αν και ειναι βεβαιο οτι θα προσπαθησουν να σου αλλαξουν γνωμη....απλα ρωτα σε πολλα φροντ. για να ξερεις τι παιζει (αν και αυτο φαινεται και απο τις απαντησεις...).anyway, κανουν και ευκολιες στις τιμες, αναλογα με την οικονομικη κατασταση και το πακετο που θα αποφασισεις να παρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οικονομικα δε συμφερουν τα ιδιαιτερα, μη γελιομαστε. Δε συγκρινεται ομως η δουλεια. Αλλο η ταξη, εστω και με 5 ατομα (που το πληρωνεις πολυ πιο πανω), αλλα ενας καθηγητης για την παρτη σου. Εγω για μαθηματικα κατευθυνσης, αλγεβρα, γεωμετρια, φυσικη κατευθυνσης, συνολο 6 ωρες την εβδομαδα πληρωνω στα ιδιαιτερα 780 το μηνα. Αλλα ενταξει, αυτο που λαμβανω εχει ποιοτητα. Σχετικα με τις υψηλες τιμες, νομιζω οτι ειναι απατεωνες. Δε μπορει ο Πλακας που ειναι το καλυτερο φροντιστηριο σχεδιου της χωρας να παιρνει 190 το μηνα και τα φροντιστηριακια της συνοικιας να ζητανε για κλασικα μαθηματα 400αρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

physicsprofessor

Νεοφερμένος

Ο physicsprofessor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Οικονομικα δε συμφερουν τα ιδιαιτερα, μη γελιομαστε. Δε συγκρινεται ομως η δουλεια. Αλλο η ταξη, εστω και με 5 ατομα (που το πληρωνεις πολυ πιο πανω), αλλα ενας καθηγητης για την παρτη σου. Εγω για μαθηματικα κατευθυνσης, αλγεβρα, γεωμετρια, φυσικη κατευθυνσης, συνολο 6 ωρες την εβδομαδα πληρωνω στα ιδιαιτερα 780 το μηνα. Αλλα ενταξει, αυτο που λαμβανω εχει ποιοτητα. Σχετικα με τις υψηλες τιμες, νομιζω οτι ειναι απατεωνες. Δε μπορει ο Πλακας που ειναι το καλυτερο φροντιστηριο σχεδιου της χωρας να παιρνει 190 το μηνα και τα φροντιστηριακια της συνοικιας να ζητανε για κλασικα μαθηματα 400αρες.

χμ αλλο Πλάκας και άλλο της πλακάς έτσι ?

σοβαρα τωρα οσα χρονια ειχα ιδιαιτερα μου λεγαν πως ζητουν εμενα γιατι στο φροντιστηριο ειτε ειχαν πολλα παιδια ανα τμημα και δε γινοταν δουλεια

ειτε γιατι δεν βολευε το μέχρις στιγμής προγραμμα του μαθητή για επιπλέον φροντιστηριο
η ακομα και γιατι ο μαθητής έμενε σε χωριο και δε βόλευε η συγκοινωνια για τη μεταβαση στη σπαρτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οταν λεω Πλακας ειναι ονομα. Οχι τη συνοικια. Και φυσικα δεν ειναι της πλακας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick_source

Νεοφερμένος

Ο nick_source αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Υπαρχουν επισεις τα γκρουπακια με 2-3 παιδια! ειναι σαν ιδιαιτερο αλλα ερχετε πολυ πιο φτηνα και φυσικα κανεις μονο οτι μαθημα θες σε αντιθεση με το φροντιστηριο! εγω παντος παω φροντηστηριο:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
κ εγώ σε γκρουπάκι κάνω αλλά δεν θα το χαρακτήριζα οικονομικό...
γενικά οι τιμές στα φροντιστήρια κ σε γκρουπάκια εξαρτώνται απ αυτόν που τα χει,από τη φήμη που μπορεί να έχουν κ απ την ποιότητα μαθημάτων που προσφέρουν;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria122132

Νεοφερμένος

Η maria122132 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Μία φίλη μου έκανε ιδιαίτερα φυσική με 35 ευρώ και έκθεση με 30 ευρώ.
Μαθηματικά και αυτό ιδιαίτερα αλλά δε ξέρω πόσα δίνει..
Οι πρώτες τιμές δεν είναι λίγο παράλογες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrtob

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
εγώ έκανα όλα τα μαθήματα ιδιαίτερα με άλλο ένα παιδί εκτός από φυσική που έκανα μόνη μου...όμως εδώ τα ιδιαίτερα είναι πιο φτηνά!12-20ευρώ την ώρα και καθηγητές έμπειρους και μεγάλους...αλλά δεν είμαι αθήνα!γενικά στην αθήνα έχω ακούσει πολύ πιο ψηλές τιμές!
και για τον πλάκα δεν ισχύει ότι είναι το καλύτερο φροντιστήριο σχεδίου της χώρας!ειναι όντως το μεγαλύτερο αλλά αυτό δε σημαίνει ότι κάνει καλύτερη δουλειά!Εγώ έχω ακούσει ότι είναι απρόσωπο και ότι μαθαίνουν για τυποποιημένες εξετάσεις και μετά στην αρχιτεκτονική δε μπορούν να παρακολουθήσουν καλά,μαθαίνουν από την αρχή τη νέα λογική!
(κάνω σχέδιο και το έχω ψάξει)

α και κάτι άλλο...στα μεγάλα φροντιστήρια είναι πολύ πιο εύκολο να έχουν χαμηλές τιμές...
είναι όπως στα σούπερ μάρκετ...τα μικρά μαγαζιά είναι πολύ πιο δύσκολο να τα βγάλουν πέρα και γι αυτό έχουν υψηλότερες τιμές!
βεβαια σχεδόν πάντα καταλήγουμε στα σούπερ μάρκετ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Γεια σας. Είμαι β' λυκείου. Θα ήθελα να μοιραστώ έναν προβληματισμό μου! Πάω σε ένα τοπικό φροντιστήριο της περιοχής μου (αθήνα) και μπορώ να πω πως δεν είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος (τα υπόλοιπα της περιοχής είναι χειρότερα). Συγκεκριμένα, συγκρίνοντας τις επιτυχίες του με άλλα φροντιστήρια δεν είναι καλές και όσοι έχουν περάσει από εκεί δεν αγγίζουν ιδιαίτερα τα 18.000+ μόρια. Όντας στο 3ο πεδίο έχω στόχο τις υψηλόβαθμες σχολές και αυτό με προβληματίζει γιατί μου προκαλεί μία ανασφάλεια. Δεν είναι ότι οι καθηγητές μου δεν είναι καλοί (εκτός της χημείας, βέβαια, που κοιτάω για ιδιαίτερα αν συνεχίσω στο φροντιστήριο αυτό) απλά δεν νιώθω σίγουρος για την οργάνωση του και το πως λειτουργεί (πράγμα που επηρεάζει και τους καθηγητές). Πριν λίγες εβδομάδες, λοιπόν, έλαβα ένα φυλλάδιο για ένα φροντιστήριο στο κέντρο. Ενώ το ήξερα ήδη, είπα να το το ψάξω περισσότερο γιατί μου κίνησε το ενδιαφέρον, και, μπορώ να πω πως με όλα αυτά που διάβασα θα ήθελα να πάω. Είχε αρκετές επιτυχίες. Αν πάω, όμως, θα ήθελα να συνεχίσω βιολογία στο φροντιστήριο που πάω ήδη γιατί είναι πραγματικά εξαιρετική η καθηγήτρια.

Ως εξής, οι δύο μου επιλογές είναι: να συνεχίσω στο φροντιστήριο που πάω και να κάνω ιδιαίτερα χημεία ή να γραφτώ στο φροντιστήριο που βρίσκεται στο κέντρο (που είναι γνωστό και έχει πολύ καλύτερες επιτυχίες) και να συνεχίσω βιολογία στο υπάρχων (γίνεται αυτό ή θα έχω θέμα με τις ώρες;). Τα χρήματα πάνω κάτω είναι τα ίδια. Το θέμα είναι ότι οι γονείς μου διαφωνούν καθώς θα χάνω πολλή ώρα, θα κουράζομαι για να μετακινούμε στο κέντρο και φοβούνται για την ασφάλεια μου. Επίσης, μου λένε πως γνωρίζω τους καθηγητές και το κλίμα του φροντιστηρίου και ξέρω πως λειτουργούν και αν πάω στο άλλο φροντιστήριο δεν θα ξέρω αν όντως θα είναι καλό για εμένα. Η αλήθεια είναι πως βρίσκομαι σε ένα αδιέξοδο και δεν ξέρω τι να κάνω.. είναι ένα ρίσκο να πάω κάπου αλλού χωρίς να ξέρω αν αυτοί οι καθηγητές θα με γεμίσουν αλλά και ένα ρίσκο να μείνω ενώ εκεί μπορεί να είναι καλύτερα. Αν συγκρίνω τα ποσοστά επιτυχίας σίγουρα το φρ. του κέντρου είναι καλύτερα άρα υποθέτω ότι θα είναι μια χαρά τα πράγματα εκεί. Εσείς τι γνώμη έχετε πάνω σε αυτό; Οι ημέρες περνάνε και ανησυχώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Λοιπόν αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι είσαι εντάξει με του καθηγητές σου σε έκθεση φυσική και βιολογία και όχι με την χημεια που θες να κάνεις ιδιαίτερο. Αν είναι όντως έτσι, Εγώ σε συμβουλεύω να μην αλλάξεις γιατί οι βαθμοί των περσινών δεν συνεπάγεται ότι φταίνε οι καθηγητές αυτόματα. Από αυτούς ξέρεις καποιον; Έτσι θα μπορέσεις να συγκρίνεις. Αν το άλλο φροντιστήριο που είδες είχε καλύτερους μαθητές προφανώς έγραψαν παραπάνω. Αν Εσύ νιώθεις πως το τμήμα σου δεν σε τραβάει πίσω και οι καθηγητές σου σε καλύπτουν Εγώ δεν βλέπω τον λόγο να αλλάξεις. Στις πανελλήνιες δεν γράφουν οι καθηγητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Μιλάω για βαθμούς των τελευταίων ετών όχι μόνο πέρσι. Οι καθηγητές είναι εντάξει και είμαι ικανοποιημένος απλώς πιστεύω ότι στο άλλο φροντιστήριο μπορεί να έχω κάτι καλύτερο από άποψη καθηγητών (με βάση τις επιδόσεις των μαθητών) αλλά και από θέμα οργάνωσης (σε άποψη ασκήσεων, διαγωνισμάτων, σημειώσεων, κτλ). Γενικότερα στο φροντιστήριο μου έχουμε και καλούς μαθητές που στοχεύουν υψηλόβαθμα (που αρκετοί των περασμένων ετών δεν τα κατάφεραν) αλλά υπάρχουν και μαθητές χαμηλότερου επιπέδου. Σίγουρα μετράει η προσπάθεια του μαθητή και οι καθηγητές δεν γράφουν, απλά πιστεύω ότι το κλίμα του φροντιστηρίου και οι επιτυχίες του σε επηρεάζουν. Γιατί όταν πας κάπου όπου οι μαθητές πετυχαίνουν υψηλές σχολές σου δημιουργείται ένα αίσθημα αισιοδοξίας σε αντίθεση με κάπου αλλού..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top