Φροντιστήριο: Μεσημέρι ή Βράδυ;

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Ακριβως, μα ακριβως τα ιδια ισχυουν και για μενα οταν πηγαινα Γ' Λυκειου. :P Μαλιστα θυμαμαι οτι τις Τεταρτες πηγαινα φροντιστηριο ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ μετα το σχολειο, δεν προλαβαινα ουτε σπιτι να παω (γιατι ειχα στις 3.00 μαθημα ενω σχολαγα 2.10, και επρεπε να παρω λεωφορειο και ειχε και τρελη κινηση εκεινη την ωρα). Η τσαντα ηταν ασηκωτη γιατι επαιρνα και ολα τα βιβλια του σχολειου, συν τα βοηθηματα/τετραδια του φροντιστηριου.

Ε ρε τι βλακειες εκανα. :P

Ένας φίλος μου το κάνει αυτό από την 'Α Λυκείου για να δούμε... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΗ*

Νεοφερμένος

Η νικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
γεια σου Πετραν,καλη χρονια!ειμαι αποφοιτη λυκειου και απο την εμπειρια μου σου λεω πως ο μεσημεριανος υπνος ειναι απαραιτητος ,καλο βεβαια ειναι να μην διαρκει πανω απο μιση ωρα με 3 τετατα!εγω τελειωνα τα φροντηστηριια και 10 και 11 το βραδυ γιατι τ ξεκινουσα 7, 8 η ακομη και 9 το βραδυ!ετσι ειχα στην διαθεση μου ολο το απογευμα για διαβασμα,και φυσικα ηταν αποδωτικο καθως ημουν ηδη ξεκουραστη!αυτο εχω να σου καταθεσω απο την εμπειρια μου και σου ευχομαι γρηγορα να προσαρμοστεις στο νεο σου προγραμμα!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
8-10 λοιπον εκλεισα εγω, καθε βραδυ απο Δευτερα-Παρασκευη.
Με βολευει απιστευτα πολυ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
8-10 λοιπον εκλεισα εγω, καθε βραδυ απο Δευτερα-Παρασκευη.
Με βολευει απιστευτα πολυ :D
μονο 10 ωρες την εβδομαδα εχεις?

εγω θα κανω απογευμα και μερικες φορες βραδυ(δεν ειναι σταθερη η ωρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*mar

Νεοφερμένος

Η *mar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σίγουρα κάνε ό,τι σε βολέβει! Εγώ πάντως ξεκίνησα πριν μία εβδομάδα κάθε μέρα φροντιστήριο βράδυ, 8:30-22:20 ή 19:30-22:20. Είναι σίγουρα καλύτερα γιατί το φροντιστήριο είναι λίγο μακριά από το σπίτι και εάν είχα μεσημέρι μπορεί και να έκανα καμια βόλτα μετά και να έχανα πολύ χρόνο. Ενώ τώρα που τελειώνω 22:20 δεν έχω και πολλές επιλογές για μετά. Γι' αυτό προτείνω να κάνεις φροντιστήριο βράδυ (αν ειδικά είναι λίγο μακριά από το σπίτι σου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 272341

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μετα τις 6 ψηφιζω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!Φέτος θα πάω Γ' Λυκείου και αναρωτιέμαι τι τμήμα να ακολουθήσω στο φροντιστήριο μεσημεριανό (αρχίζει στις 3.20 τελειώνει κατά τις7-8)ή βραδινό (7-8 με 10.20). Εσείς σε τι τμήμα είστε ή ήσασταν; Να σημειώσω ότι στην Α και Β Λυκείου πήγαινα μεσημεριανό. Όμως παρατήρησα ότι όταν γύριζα σπίτι μετά το μεσημεριανό ήμουν αρκετά κουρασμένη και δεν είχα τόση όρεξη για διάβασμα. Εσείς τι προτείνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Εγώ ήμουν σε μεσημεριανό τμήμα. Άρχιζα 3.30 και τελείωνα 7.30 (πρόσθεσε μισή ώρα πριν και μετά για τη μεταφορά προς και από το φροντιστήριο.) Εννοείται μετά ήμουν κουρασμένη, δηλαδή συνήθως γύρω στις 9 άρχιζα να νυστάζω, αλλά τις περισσότερες μέρες διάβαζα από τις 8-8.30-9 μέχρι τις 12-1, ή και πιο αργά. Και θεωρώ καλό το ότι ήμουν σε μεσημεριανό τμήμα, γιατί μετά μπορούσα να διαβάσω όσο μπορούσα ή χρειαζόταν, κόβωντας ώρες από τον ύπνο, για να κάνω τα μαθήματα της επόμενης μέρας, και για το σχολείο, αλλά κυρίως για το φροντιστήριο. Αντίθετα, αν είχα 6.30 με 10.30 πχ, βλέποντας και από άλλα παιδιά, πιστεύω θα διάβαζα από τις 3 μέχρι τις 6 αυτά που θα είχα για το φροντιστήριο αμέσως μετά, οπότε μετά στις 11 που θα γυρνούσα θα ήμουν πολύ κουρασμένη για να κάτσω πάνω από 1-2 ώρες. Επομένως πιστεύω δεν θα προλάβαινα να κάνω τίποτα μετά, μόνο τα ψιλοπράγματα του σχολείου. Μια φίλη μου π.χ., ήταν σε τμήμα που είχε μάθημα αργά, και πάρα πολλές φορές δεν προλάβαινε να τα διαβάσει όλα. Και εγώ το πάθαινα βέβαια, δεν άντεχα να μην κοιμηθώ έστω και λίγες ώρες, αλλά πιστεύω πως η κούραση είναι μεγαλύτερη για τα παιδιά που πάνε στα βραδινά τμήματα. Εγώ, ακόμα, το μεσημέρι, μόλις γυρνούσα από το σχολείο και έτρωγα, έπεφτα λίγο για ύπνο, 10, 15, 20, 30 λεπτά άμα είχα αρκετό χρόνο, και ήταν πραγματικά αναζωογονητικό!
Πάντως υπάρχουν και άτομα που λειτουργούν τη νύχτα καλύτερα, οπότε αν είσαι ένα από αυτά, ίσως να μην έχεις πρόβλημα να κάθεσαι πολλές ώρες μετά τις 11 που θα έχεις γυρίσει από το φροντιστήριο, για να διαβάσεις.
Ό,τι και να σε βολεύει πάντως, βρες ένα 5ωρο τουλάχιστον κάθε μέρα να κοιμάσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Ευχαριστώ Ειρήνη για τις συμβουλές σου!Θα έλεγα ότι λειτουργώ καλύτερα στο διάβασμα το μεσήμερι/απόγευμα παρά το βράδυ που νυστάζω εύκολα. Για αυτό σκεφτόμουν να πάω βραδινό και να διαβάζω πριν το φροντιστήριο που είναι μεσημέρι. Το καλό με το μεσημεριανό όμως είναι ότι κάνεις μάθημα το μεσημέρι, γυρίζεις και μετά διαχειρίζεσαι το χρόνο σου όπως θέλεις και δεν έχεις το άγχος ότι έχεις μάθημα μετά..!:confused::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.melina

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Εγώ ήμουν στο βραδινό τμήμα και στη Β' και στη Γ' τάξη του λυκείου. Το βραδινό πρόγραμμα άρχιζε στις 20:10 και τελείωνε στις 23:05. Κατά τη δική μου γνώμη ήταν περισσότερο βολικό και αποδοτικό. Αυτή είναι όμως η δική μου άποψη σε άλλα παιδιά ίσως να τους είναι πιο βολικό το απογευματινό τμήμα. Αξίζει ,επίσης, να σημειωθεί ότι λίγες ώρες έπειτα από το σχολείο ο οργανισμός των μαθητών δεν έχει τόσο πολύ κουράγιο για να αποδόσει αρκετά στο φροντιστήριο, διότι έχει ανάγκη να <<ξεφύγει>> από τη διαδικασία της διδασκαλίας είτε αυτή διεξάγεται στο σχολείο είτε στο φροντιστήριο. Με τον τρόπο αυτό διαχειρείζεται τον χρόνο του και αφιερώνει το χρόνο του στα μαθήματα που τον ενδιαφέρουν μέχρι να πάει στο φροντιστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
παιδια νομιζω πως 10 η ωρα το φροντιστηριο κλεινει.. δλδ οι ωρες παιζουν για γ λυκειου 5-8 η 9 και 6-9 η10
τωρα δεν ειναι και σιγουρος..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
πιστευω οτι βολευει περισσοτερο το μεσημεριανο. Αν και δεν εχω εμπειρια φροντηστηριου γιατι εδω εχουμε μονο ιδιαιτερα. Αλλα και εγω ορισμενα ιδιαιτερα τα εχω κανονισει νωρις το μεσημερι,αντε νωρις το απογευμα. Γιατι αν ειχα γνωστο για παραδειγμα στις 8 το βραδυ, μεχρι τις 8 θα κοιταζα μονο αυτο το μαθημα. Και το εχω διαπιστωσει απο τα θερινα μαθηματα, που καποιες μερες εβαζα απογευμα γνωστο και ολη μερα διαβαζα αυτο. Αντιθετα οταν κανεις στις 3:30 το μαθημα ξεμπερδευεις και τελειωνεις με τα φροντηστηρια. Ωστοσο αυτο ειναι προσωπικη μου αποψη που την εχω διαμορφωσει με την μεχρι τωρα εμπειρια μου. Εξαρταται ομως και απο το ατομο, απο τις συνηθειες του και τις αντοχες του βεβαιως βεβαιως :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
η επιλογή τμήματος εξαρτάται από διάφορους παράγοντες, όπως η απόσταση, το κατά πόσο μπορείς να διαβάζεις αυτά που έχεις για το σπίτι νωρίς ή αργότερα..

εγώ τη μέρα που είχα μάθημα στο φροντ. 3.30-5.15 σχολούσα απ' το σχολείο με 7ωρο και ίσα-ίσα που προλάβαινα να περάσω απ' το σπίτι και να κάτσω κάνα 15λεπτο. εκτός απ' αυτό, όταν είχα τέτοια ώρα ήταν μεσοβδόμαδα και για να ήμουν εντάξει στις υποχρεώσεις μου και για το σχολείο και για το φροντιστήριο, χρειαζόταν πολλές φορές να πιέζομαι περισσότερο και να ξενυχτάω την προηγουμένη, ώστε να τα προλάβω όλα (όχι τίποτ' άλλο, έπρεπε μέχρι αργά να κάθομαι να κάνω εκθέσεις-παραγράφους-περιλήψεις και ερμηνευτικές, γιατί εκείνη τη μέρα στο φροντ. είχα έκθεση, λογοτεχνία). απ' την άλλη, όμως, ήταν καλό, γιατί από 'κει που ξενυχτούσα συνεχώς, εκείνη τη μέρα τελείωνα συνήθως κάπως νωρίτερα και δε χρειαζόταν να διακόψω το διάβασμα.

όταν ξεκινούσα μάθημα στις 4.20 και μετά, και κάποιες φορές τελείωνα στις 9 ή στις 10, ναι μεν αρκετά συχνά γυρνούσα πτώμα και είχα να συνεχίσω το διάβασμα, αλλά από ένα σημείο και μετά συνήθισα και συγκεντρωνόμουν καλύτερα τα βράδια. το καλό ήταν ότι αν δεν προλάβαινα κάτι την προηγουμένη για το φροντ., το έκανα το μεσημέρι όταν γυρνούσα απ' το σχολείο.

edit! όποιος πιστεύει ότι αν πάει σε απογευματινά τμήματα, θα χρειαστεί να ξενυχτά συνεχώς, ας πάει καλύτερα στα μεσημεριανά! ο βραδινός ύπνος είναι ότι πιο σημαντικό για τους μαθητές της γ' λυκείου! σας μιλάω εκ πείρας, γιατί εγώ πήγαινα άυπνη στο σχολείο σχεδόν όλη τη χρονιά, αλλά και στις εξετάσεις, με αποτέλεσμα να εξασθενίσει ο οργανισμός, να τρέχω στα νοσοκομεία και στο τέλος να μην περάσω στην πόλη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Κοίτα πάντοτε είχα 3-5 ή 3-7. Είναι παλούκι γιατί δεν προλαβαίνεις να πάρεις μια ανάσα. Εγώ πάλι καλά είμαι ευνοούμενος, διότι το σχολείο και το φροντ είναι δίπλα μου, οπότε έτρωγα! Υπήρχαν παιδιά, όμως, που ερχόντουσαν κατευθείαν! Το θεωρώ, ωστόσο, καλύτερο γιατί γυρνάς και ξέρεις οτι απο δω και πέρα ΔΙΑΒΑΖΩ!
Bέβαια keep in mind οτι αν είσαι πρωϊνός τύπος που δεν μπορεί το νυχτερινό διάβασμα, τότε... αλλάζει το πράγμα! Ένα "συν" του μεσημεριανού είναι οτι αναγκάζεσαι να τα διαβάσεις απο την προηγούμενη μέρα, γιατί αν έχεις στις 7 λες "ελα μωρε. θα προλαβω μολις γυρισω!". Οπότε, αν 3-6 και κατι(μεχρι να φυγεις για φροντ) κάθεσαι και κάνεις τα σημερινά, τότε για την επόμενη μέρα θα έχεις να διαβάσεις μεσάνυχτα!
Και τα δυο είναι πολύ περίεργα, θα σου πρότεινα μεσημέρι να τελειώνεις! Ό,τι σε βολεύει, όμως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
παιδια νομιζω πως 10 η ωρα το φροντιστηριο κλεινει.. δλδ οι ωρες παιζουν για γ λυκειου 5-8 η 9 και 6-9 η10
τωρα δεν ειναι και σιγουρος..!
Σε εμάς η τελευταία ώρα τελειώνει στις 10.20 αλλά μερικοί καθηγητές μπορεί να κρατήσουν παραπάνω ώρα τους μαθητές στην τάξη οπότε τελειώνουν το μάθημα κατά τις 10.30 με 11 παρά..!

Όσοι πηγαίνατε βραδινό στην Γ' Λυκείου ξενυχτούσατε μετά το μάθημα και διαβάζετε μέχρι τις 12-1 ή και αργότερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.melina

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Προσωπικά εγώ σχολούσα όπως προείπα 23:05 και μέχρι να φτάσω στο σπίτι μου πήγαινε 23:20. Έλεγα ένα γεια και κλεινόμουν στο δωμάτιο και διάβαζα μέχρι τις 3 η ώρα τα ξημερώματα, αργότερα έως τις 5-6. Εεεεεεμ, γι'αυτό από την υπερκόπωση την έβγαλα στα νοσοκομεία παρεούλα με τους μελλοντικούς συναδέλφους μου τους ιατρούς!!! Προσοχή!!! Η καλύτερη συμβουλή για να πετύχεις (εκτός του διαβάσματος) είναι ο σωστός ύπνος, η σωστή διατροφή και η ψυχραιμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coachili

Νεοφερμένος

Ο coachili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγω τις περισσοτερες μερες ημουν μεσημεριανο τμημα,και πιστευω πως αυτο συμφερει μιας και οταν γυρισεις σπιτι εχεις ολο το χρονο μπροστα σου να τον διαχειριστεις οπως θελεις,να κανονισεις τα διαλλειματακια σου,την ξεκουραση σου,πιθανων να δεις κατι που σε ενδιαφερει κτλ. ενω το απογευμα οταν γυρνας απο το σχολειο θα νοιωθεις την πιεση πως οπωσδηποτε θα πρεπει εκεινες τις ωρες να διαβασεις γιατι μετα οταν γυρισεις θα ειναι αργα και το μυαλο δεν θα δουλευει το ιδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Στη Β' Λυκείου είχα απογευματινο τμημα (5-8 ) και στη Γ ειχα το βραδινο (8-11), και με βολεψε απειρα πολυ. Γυρνουσα απο το σχολειο και μεχρι να φαω και να ξεκουραστω λιγο πηγαινε 4, οποτε ειχα 3,5 γεματες ωρες για να προετοιμαστω για το φροντιστηριο ή για κανενα διαγωνισμα. και να σημειωσω οτι ειχα μαθημα Δευτερα-Τριτη-Πεμπτη-Παρασκευη, και εγραφα διαγωνισμα την Τεταρτη 5-8, οποτε γυρνουσα Παρασκευη βραδυ απο το φρο και ημουν ενα ζωντανο πτωμα επειτα απο 5 συνεχομενες μερες σχολειου ΚΑΙ φροντιστηριου. παντως εξακολουθω να συστηνω βραδινο. Ανεπιφυλακτα. Το μεσημεριανο αισθανομουν οτι θα μου τρωει χρονο. Αλλα αν ειναι να νυσταζεις απο τις 10 και να εχεις κατεβασει ρολα μεχρι τις 12, καλυτερα να πας στο μεσημεριανο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας..τελικά κλίνω προς το βραδινό τμήμα..!:-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Good choice. Δε θα χασεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top