Φοιτητικό budgeting

iRunOnCoffeeAndTears

Νεοφερμένος

Η iRunOnCoffeeAndTears αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Hello hello! Πόσο θεωρείτε πως είναι ένα καλό ποσό για να βγαίνει ο μήνας χαλαρα; Είμαι 3οετης φοιτήτρια σε μικρή πόλη, αλλά σίγουρα 3-4 φορες τη βδομάδα θα βγω για ένα ποτακι/καφέ, έχω και γατα που όσο να 'ναι έχει τα έξοδά της. Θέλω να μου φτάνουν και μερικά χρήματα για λίγο online shopping κάθε μήνα.🤭

Υ.Γ. Δεν συμπεριλαμβάνονται λογαριασμοί κλπ εκτός από τα 50 ευρώ που πάνε στην cosmote🫠
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
Στα Γιάννενα με 200€ το μήνα για εμένα στη τσέπη ήμουν βασιλιάς πραγματικά.

Δούλευα παρτ τάιμ σε μικελ όμως.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,577 μηνύματα.
Hello hello! Πόσο θεωρείτε πως είναι ένα καλό ποσό για να βγαίνει ο μήνας χαλαρα; Είμαι 3οετης φοιτήτρια σε μικρή πόλη, αλλά σίγουρα 3-4 φορες τη βδομάδα θα βγω για ένα ποτακι/καφέ, έχω και γατα που όσο να 'ναι έχει τα έξοδά της. Θέλω να μου φτάνουν και μερικά χρήματα για λίγο online shopping κάθε μήνα.🤭

Υ.Γ. Δεν συμπεριλαμβάνονται λογαριασμοί κλπ εκτός από τα 50 ευρώ που πάνε στην cosmote🫠
Αθροιζεις τα εξοδα σπιτιου ..ενοικιο ρευμα τηλεφωνο ιντερνετ θερμανση και προσθετεις αλλα 500. Φαγητο το μεσημερι στη λεσχη.
Υποθετω δεν οδηγας και ταξι δεν περιλαμβανονται
50 για κοσμοτε.. πολλα δεν ειναι?
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Εξαρτάται από την πόλη στην οποία σπουδάζεις. Κι εγώ σε μικρή πόλη σπουδάζω αλλά είναι ακριβή γιατί είναι και τουριστικός προορισμός και οι τιμές είναι λίγο τσιμπημένες
 

iRunOnCoffeeAndTears

Νεοφερμένος

Η iRunOnCoffeeAndTears αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αθροιζεις τα εξοδα σπιτιου ..ενοικιο ρευμα τηλεφωνο ιντερνετ θερμανση και προσθετεις αλλα 500. Φαγητο το μεσημερι στη λεσχη.
Υποθετω δεν οδηγας και ταξι δεν περιλαμβανονται
50 για κοσμοτε.. πολλα δεν ειναι?
Πηγαίνουμε με τις φίλες μου που έχουν αυτοκίνητο στη σχολή, οπότε ευτυχως έξοδα για μετακινήσεις δεν υπάρχουν😅
Ω ναι, είναι ΠΑΡΑ πολλά άλλα έχω τα φθηνότερα φοιτητικά πακέτα για σταθερο και κινητό, απλά φέτος είναι πιο ακριβά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εξαρτάται από την πόλη στην οποία σπουδάζεις. Κι εγώ σε μικρή πόλη σπουδάζω αλλά είναι ακριβή γιατί είναι και τουριστικός προορισμός και οι τιμές είναι λίγο τσιμπημένες
Όχι όχι δεν υπάρχει τουρισμός, φθηνά είναι ευτυχως😂
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,427 μηνύματα.
Αθροιζεις τα εξοδα σπιτιου ..ενοικιο ρευμα τηλεφωνο ιντερνετ θερμανση και προσθετεις αλλα 500. Φαγητο το μεσημερι στη λεσχη.
Υποθετω δεν οδηγας και ταξι δεν περιλαμβανονται
50 για κοσμοτε.. πολλα δεν ειναι?
Όχι και 500 , είναι πάρα πολλά . Εγώ χρειάζομαι 300 και ξέρω αν κάνω λίγο οικονομία μπορώ να το μειώσω και άλλο
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Hello hello! Πόσο θεωρείτε πως είναι ένα καλό ποσό για να βγαίνει ο μήνας χαλαρα; Είμαι 3οετης φοιτήτρια σε μικρή πόλη, αλλά σίγουρα 3-4 φορες τη βδομάδα θα βγω για ένα ποτακι/καφέ, έχω και γατα που όσο να 'ναι έχει τα έξοδά της. Θέλω να μου φτάνουν και μερικά χρήματα για λίγο online shopping κάθε μήνα.🤭

Υ.Γ. Δεν συμπεριλαμβάνονται λογαριασμοί κλπ εκτός από τα 50 ευρώ που πάνε στην cosmote🫠
Ενα 250ρι το λιγοτερο θα ελεγα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,577 μηνύματα.
Όχι και 500 , είναι πάρα πολλά . Εγώ χρειάζομαι 300 και ξέρω αν κάνω λίγο οικονομία μπορώ να το μειώσω και άλλο
Πεσαμε σε ταιριαστη περιπτωση...και εγω κανω των ευχαριστο ταξιτζη αλλα μια φορα το μηνα κατι μου βαζουν σε βενζινη.
Ε ειναι ωραιο να σε πηγαινουν σε αμαξι αλλα μην το παιζεις υπερανω ,,να βαζεις και εσυ βενζινουλα.

Μπα επιμενω στα 500 ( χωρις πειρα) .. δεν βγαινω λιγοτερα
Μα το λεει το κοριτσι θελει 20 εξοδους το μηνα και να αγοραζει t sirt και lipsticκ και αλλα πραματακια απο το ινετρνετ.. Αυτα ειναι 250 το μηνα.
 

iRunOnCoffeeAndTears

Νεοφερμένος

Η iRunOnCoffeeAndTears αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πεσαμε σε ταιριαστη περιπτωση...και εγω κανω των ευχαριστο ταξιτζη αλλα μια φορα το μηνα κατι μου βαζουν σε βενζινη.
Ε ειναι ωραιο να σε πηγαινουν σε αμαξι αλλα μην το παιζεις υπερανω ,,να βαζεις και εσυ βενζινουλα.

Μπα επιμενω στα 500 ( χωρις πειρα) .. δεν βγαινω λιγοτερα
Μα το λεει το κοριτσι θελει 20 εξοδους το μηνα και να αγοραζει t sirt και lipsticκ και αλλα πραματακια απο το ινετρνετ.. Αυτα ειναι 250 το μηνα.
Ναι αλλά εγώ πότε ειπα ότι δε βάζω λεφτά για βενζίνη? Είμαστε 6 άτομα και το ποσό δεν είναι μεγαλο, δεν το μετράω😛
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,577 μηνύματα.
Ναι αλλά εγώ πότε ειπα ότι δε βάζω λεφτά για βενζίνη? Είμαστε 6 άτομα και το ποσό δεν είναι μεγαλο, δεν το μετράω😛
Οχι δεν το ειπες ..σωστα
Κοιτα ομως το ελαχιστο που μπορεις να βαλεις ειναι 20€ (10 λιτρα) παρακατω κακοχαρακτηριζεσαι.
Βεβαια κατω απο 20 το ρολοι βενζινας που βλεπει ο οδηγος δεν καταλαβαινει και πολλα.
 
Top