Φοιτητικο πάσο σε αυλη μορφη ΜΜΜ

Antonia Alexandra

Νεοφερμένος

Η Antonia Alexandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους,για αλλη μια φορα θα χρειαστω τη βοηθεια και τις γνωσεις σας.Ευχαριστω εκ των προτερων για τις οποιες απαντησεις.
Η κορη μου περασε Πολιτικες Επιστημες στο Ρεθυμνο.Εβγαλε πασο.
Εκανε αιτηση μετεγγραφης στη Κορινθο,εγκρίθηκε,.Εκανε εκ νεου αιτηση για πασο αλλα για τη σχολη της Κορινθου.Το πασο της σχολης του Ρεθυμνου ακυρωθηκε.
Το πασο της σχολης Κορινθου εγκριθηκε μεν,δεν εχει αποσταλλει ενημερωση για παραλαβη της καρτας δε.
Κατεβαση η κορη μου με τους κωδικους της σχολης Κορινθου σε αυλη μορφη το πασο.
Παει να βγαλει μειωμενη καρτα μηνιαια με 50% (δειχνοντας την εγκριση αλλα και το πασο σε αυλη μορφη)για τον προαστιακο και δεν το δεχονται..ζητανε να δουνε τη φοιτητικη ταυτοτητα σε εντυπη μορφη προκειμενου να μπορει να αναγνωριστει η εκπτωση 50% διαφορετικά πληρωσε Σταλθηκε mail στην αρμοδια υπηρεσία για το πασο..κι η απαντηση ηταν:"Τί να σας πω;"
Αναρμοδια σε θεση αρμοδιου κατ εμε γιατι λυση δεν εδωσε!
Οποτε τί γινεται;Γιατι δεν το αναγνωριζουν;Κι η ταυτοτητα κι αλλα εγγραφα σε αυλη ειναι.
Δηλαδη εαν παρει το μετρο κι δειξει το μειωμένο εισιτηριο παλι δεν θα το αναγνωρισουν κινθα της κοψουν προσυιμο;
Παρακαλω τα φωτα σας.Ευχαριστω
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,770 μηνύματα.
Ωραια πραματα
Μηπως κατεβασε το file με την προεπισκοπηση της ταυτοτητας ...διοτι η υπηρεσια ταυτοτητων λεει οτι ακομα δεν μπορει να εκδωσει ηλεκτρονικη ταυτοτητα ακομα.
Εν παση περιπτωση η μεταβαση στην ηλεκτρονικη εποχη δεν ειναι ευκολη και τα μυαλα ειναι κολλημενα στο χαρτι.
Οι λυσεις που προτεινω ειναι να βγαλει την ταυτοτητα μειωμενου εισιτηρίου με την βεβαιωση σπουδων ή να περιμενει την βονταφν να τυπωσει το πλαστικο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Το πασο στα ΜΜΜ στο μετρό ισχυει σε οποια πολη κ αν εχεις περασει?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,770 μηνύματα.
Το πασο στα ΜΜΜ στο μετρό ισχυει σε οποια πολη κ αν εχεις περασει?
Το συνηθες ειναι οτι σε αλλη πολη σου δινουν 20% εκπτωση οχι 50% και αμα θελουν και τιποτα..Νομιζω οπως η αθηνα δινει σε ολους 50% λογω δημοσιου χαρακτητα των μεσων
 

Antonia Alexandra

Νεοφερμένος

Η Antonia Alexandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ωραια πραματα
Μηπως κατεβασε το file με την προεπισκοπηση της ταυτοτητας ...διοτι η υπηρεσια ταυτοτητων λεει οτι ακομα δεν μπορει να εκδωσει ηλεκτρονικη ταυτοτητα ακομα.
Εν παση περιπτωση η μεταβαση στην ηλεκτρονικη εποχη δεν ειναι ευκολη και τα μυαλα ειναι κολλημενα στο χαρτι.
Οι λυσεις που προτεινω ειναι να βγαλει την ταυτοτητα μειωμενου εισιτηρίου με την βεβαιωση σπουδων ή να περιμενει την βονταφν να τυπωσει το πλαστικο
Ευχαριστω πολυ Γιανη για την αμμεση απαντηση..το εκοψα το κυριε Γιαννη κι τον πληθυντικο.
Οποτε θα βγάλει βεβαιωση σπουδων με τους κωδικους της σχολης ,ειτε αμμεσα ειτε κάνοντας αιτημα στη γραμματεια. Δεν ξερω πώς παει θα το ψαξω παντως.Ευχατιατω πολυ.Αν κι αρκετά καθυστερημενα (40 ημερες λενε οτι ισχυει) πολυχρονος..ολα γα ονειρα σου να γινουν πραγματικοτητα..οτι καλυτερο στη ζωη σου.
Σε ευχαριστω πολυ για οσες φιρες με εχεις βοηθησει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το πασο στα ΜΜΜ στο μετρό ισχυει σε οποια πολη κ αν εχεις περασει?
Τσεκαρισμενο.Εαν εισαι Αθηνα καρτα προσωποποιημενη απεριοριστων μηνιαια για τα ΜΜΜ βγαζεις με εκπτωση Σεν παιζει ρολο σε ποία πλη σπουδαζεις.Το κοστος ειναι 13,50 €..Σε περιπτωση ελεγχου δειχνεις και τ πασο.
Εαν εχεις να κανεις με μειωμενα χαρτινα εισιτηρια...υποθετω λοφικα θανισυει το ιδιο αλλα επειδη δεν ξερω σιγουρα ρωτησε σε κανενα σταθμο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ελπιζω να ψιλοβγαζει νοημα εχω μικρο πληκτρολογιο στο tablet οποτε παταει οτι να ειναι καποιες φορες..εαν δεν βγαζει νοημα ρωτησε με
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,770 μηνύματα.
Antonia Alexandra ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια.
Η βεβαιωση σπουδων ειναι κατι απλο... μπαινει με τους κωδικους της στην ηλεκτρονικη γραμματεια κορινθου κανει κλικ σε ενα κουτακι και αυριο την εχει..
Ε μετα παει εκει στους χαρτοκαυλους με αυτη και βγαζει την μειωμενη μηνιαια..εγω ετσι εκανα για το βλαμενο.
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Καρτα στο μετρο αθηνας εχω,πρεπει να βγαλω καινουρια φοιτητικη?Γτ με την απλη καρτα που εχω(προσωποιημενη) δεν εχει επιλογη για φοιτητικο εισιτηριο.
 

Antonia Alexandra

Νεοφερμένος

Η Antonia Alexandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Antonia Alexandra ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια.
Η βεβαιωση σπουδων ειναι κατι απλο... μπαινει με τους κωδικους της στην ηλεκτρονικη γραμματεια κορινθου κανει κλικ σε ενα κουτακι και αυριο την εχει..
Ε μετα παει εκει στους χαρτοκαυλους με αυτη και βγαζει την μειωμενη μηνιαια..εγω ετσι εκανα για το βλαμενο.
Ευχαριστω πολυυ
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,770 μηνύματα.
Καρτα στο μετρο αθηνας εχω,πρεπει να βγαλω καινουρια φοιτητικη?Γτ με την απλη καρτα που εχω(προσωποιημενη) δεν εχει επιλογη για φοιτητικο εισιτηριο.
Δεν νομιζω αν και δεν ειμαι εμπειρος... θα πρεπει αυτη να δηλωθει ομως ως φοιτητικη και για αυτο πρεπει να πας σε ενα αναλογο εκδοτηριο.
Εδω στο πειραια παμε στον ηλεκτρικο και μας τα κανουν ολα και ευκολα
 

Antonia Alexandra

Νεοφερμένος

Η Antonia Alexandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 32 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,770 μηνύματα.
Απλώς προς ενημερωση..δυστυχως δεν δεχονται στον προαστιακο τη βεβαιωση φοιτησης για μειωμενο 50%...
εξαιρετικα ...ηξερα οτι οι ιταλοι της τραινοσε ειναι καπως αλλα τοσο γραψιμο σε αυτα που λεει η κυβερνηση δεν το περιμενα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top