Φοιτητική ζωή στο Ρέθυμνο

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Λίγο μετά την είσοδο βρίσκεται η γραμματεία του γυμναστηρίου. Εκεί θα σου δώσουν τη βεβαίωση που πρέπει να τους προσκομίσεις.

Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sonia so

Νεοφερμένος

Η sonia so αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γειά σας! Μένω Αθήνα και γω πέρασα παιδαγωγικό δημοτικής εκπαίδευσης στο Ρέθυμνο και ήθελα να ρωτήσω γενικά για την πόλη και κυρίως για τις εστίες. Αν ξέρει κανείς να μου πει πως είναι οι εγκαταστάσεις και επίσης αν έχετε υπ' όψιν σας πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα για αυτούς που θα μπουν στην εστία. Ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Γειά σας! Μένω Αθήνα και γω πέρασα παιδαγωγικό δημοτικής εκπαίδευσης στο Ρέθυμνο και ήθελα να ρωτήσω γενικά για την πόλη και κυρίως για τις εστίες. Αν ξέρει κανείς να μου πει πως είναι οι εγκαταστάσεις και επίσης αν έχετε υπ' όψιν σας πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα για αυτούς που θα μπουν στην εστία. Ευχαριστώ :)

Οι αιτήσεις για τις εστίες είναι μέχρι 27/09. Ωστόσο λένε ότι μπορούν και να παραταθούν. Τα αποτελέσματα λογικά θα βγουν λίγες μέρες μετά. Υπολογίζω αρχές Οκτώβρη. Η σχολή πάντως ξεκινάει 22/09, αλλά οκ... Σου έστειλα και πιο αναλυτικά τις ανακοινώσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mariaminaj

Νεοφερμένος

Η mariaminaj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γειά σου συμφοιτητρια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Αύριο ξεκινάμεεεεεεεεεεεεεεεε

Τρίτο έτοοοοοοοοοοοος :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Παιδια, οποιος ειναι φοιτητης Ψυχολογιας στο Ρεθυμνο και γνωριζει πραγματα για τα μαθηματα των κατατακτηριων, ας στειλει προσωπικο μηνυμα. Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρία Γ.

Νεοφερμένος

Η Σειρήνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Υπάρχει κανένας του οικονομικού εδώ μέσα ή μας έχουν φάει οι της παιδαγωγική εκπαίδευσης;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zour066

Νεοφερμένος

Η Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
υπαρχει κανενας φιλολογια στο πρωτο ετος [εισακτεος το 2015] ;;; Αν ναι ας απαντησει εδω ή να μου στειλει προσωπικο μήνυμα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gregory7

Νεοφερμένος

Η Gregory7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας...πέρασα στο Ρέθυμνο και ψάχνω εδώ και μέρες σπίτι αλλα δεν βρισκω τπτ ..ειναι εξαιρετικά δύσκολο γιατί ειμαι από μακριά και χρειάζεται να βρω άμεσα ..μήπως υπάρχει κάποιος φοιτητης/τρια που να τελειώνει και να ξενοικιάζει κάποια γκαρσονιέρα σ καλή περιοχή;;; πραγματικά δν υπάρχει τπτ...αν γνωρίζετε κάτι θα με βοηθούσε πολύ..

Ευχαριστώ ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freedomstam97

Νεοφερμένος

Η Freedomstam97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ρε παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει αν αξίζει να κάνω εγγραφή στο Δημόσιο Ιεκ του Ρεθύμνου ; Εγώ μένω Χανιά και εδώ δεν έχει κάποια σχόλη της προκοπής ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosk99

Νεοφερμένος

Ο thanosk99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδια,σημερα με την ανακοινωση των βασεων ανακάλυψα οτι περναω στο Ρεθυμνο στο τμήμα Πολιτικων Επιστημών.Επειδη ειμαι άσχετος απο Κρήτη θα ήθελα μια μικρή βοήθεια
-Πως φτάνεις Ρέθυμνο? Υπαρχει απευθείας καραβι απο Πειραιά?
-Σε ποια περιοχή του Ρεθύμνου να κοιτάξω για σπιτι? Το πανεπιστήμιο ειναι εκτος πολης,να κοιταξω στην πόλη ή στο χωριο οπου βρίσκεται το πανεπιστήμιο?
-Μεχρι ποτε περιπου θα υπάρχουν διαθέσιμα σπιτια?
-Η εγγραφή μπορει να γίνε ηλεκτρονικά,διοτι η αποσταση ειναι αρκετα μεγάλη και δεν ειναι ευκολο να παω 2 φορές μεσα σε ένα μήνα Ρέθυμνο?
Σας ευχαριστω εκ τω προτέρων! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Για αυτά που μπορω να σου απαντήσω

Για να πας Ρέθυμνο θα πρέπει να πας μέσω Χανίων ή Ηρακλείου(προτίμησε Χανιά μιας κι είναι πιο κοντά κι έχει Ryanair).

Το Πανεπιστήμιο είναι εκτός πόλης αλλά όχι πολύ μακριά(2km σε ευθεία από στάση κτελ) .

Γενικα είναι μικρή πολύ και ήσυχη οπότε όπου και να μείνεις θα είσαι κοντά και μπορείς να χρησιμοποιήσεις και ποδήλατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδια,σημερα με την ανακοινωση των βασεων ανακάλυψα οτι περναω στο Ρεθυμνο στο τμήμα Πολιτικων Επιστημών.Επειδη ειμαι άσχετος απο Κρήτη θα ήθελα μια μικρή βοήθεια
-Πως φτάνεις Ρέθυμνο? Υπαρχει απευθείας καραβι απο Πειραιά?
-Σε ποια περιοχή του Ρεθύμνου να κοιτάξω για σπιτι? Το πανεπιστήμιο ειναι εκτος πολης,να κοιταξω στην πόλη ή στο χωριο οπου βρίσκεται το πανεπιστήμιο?
-Μεχρι ποτε περιπου θα υπάρχουν διαθέσιμα σπιτια?
-Η εγγραφή μπορει να γίνε ηλεκτρονικά,διοτι η αποσταση ειναι αρκετα μεγάλη και δεν ειναι ευκολο να παω 2 φορές μεσα σε ένα μήνα Ρέθυμνο?
Σας ευχαριστω εκ τω προτέρων! :D

Συγχαρητήρια. :D

Δεν υπάρχει πλέον απευθείας πλοίο για το Ρέθυμνο οπότε μπορείς να πας είτε ακτοπλοϊκά είτε αεροπορικά μέσω Χανίων και Ηρακλείου, τα Χανιά είναι πιο κοντά και έχουν απευθείας λεωφορείο από το λιμάνι για Ρέθυμνο και από το αεροδρόμιο για Ρέθυμνο.

Δεν έχω να σου προτείνω κάποια συγκεκριμένη περιοχή, όλα είναι κοντά και σε εξυπηρετούν και τα αστικά, το μόνο που θα σου έλεγα είναι να αποφύγεις την παλιά πόλη λόγω αποχετεύσεων και κατσαρίδων. Όπως επίσης και να μη μείνεις στου Γάλλου που είναι το πανεπιστήμιο αλλά να ψάξεις σπίτι μες στην πόλη, δε βολεύει κατά τη γνώμη μου το να μείνεις στην περιοχή του πανεπιστημίου και επίσης μετά τις 11 με 12 το βράδυ δεν υπάρχει λεωφορείο από και προς την πόλη.

Για να είμαι ειλικρινής το να βρεις σπίτι στο Ρέθυμνο δεν είναι εύκολο, οι φοιτητές είναι πολλοί οπότε για να βρεις και κάτι οικονομικό πρέπει να αρχίσεις να ψάχνεις άμεσα.

Καλή φοιτητική ζωή! :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosk99

Νεοφερμένος

Ο thanosk99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Για αυτά που μπορω να σου απαντήσω

Για να πας Ρέθυμνο θα πρέπει να πας μέσω Χανίων ή Ηρακλείου(προτίμησε Χανιά μιας κι είναι πιο κοντά κι έχει Ryanair).

Το Πανεπιστήμιο είναι εκτός πόλης αλλά όχι πολύ μακριά(2km σε ευθεία από στάση κτελ) .

Γενικα είναι μικρή πολύ και ήσυχη οπότε όπου και να μείνεις θα είσαι κοντά και μπορείς να χρησιμοποιήσεις και ποδήλατο.

Συγχαρητήρια. :D

Δεν υπάρχει πλέον απευθείας πλοίο για το Ρέθυμνο οπότε μπορείς να πας είτε ακτοπλοϊκά είτε αεροπορικά μέσω Χανίων και Ηρακλείου, τα Χανιά είναι πιο κοντά και έχουν απευθείας λεωφορείο από το λιμάνι για Ρέθυμνο και από το αεροδρόμιο για Ρέθυμνο.

Δεν έχω να σου προτείνω κάποια συγκεκριμένη περιοχή, όλα είναι κοντά και σε εξυπηρετούν και τα αστικά, το μόνο που θα σου έλεγα είναι να αποφύγεις την παλιά πόλη λόγω αποχετεύσεων και κατσαρίδων. Όπως επίσης και να μη μείνεις στου Γάλλου που είναι το πανεπιστήμιο αλλά να ψάξεις σπίτι μες στην πόλη, δε βολεύει κατά τη γνώμη μου το να μείνεις στην περιοχή του πανεπιστημίου και επίσης μετά τις 11 με 12 το βράδυ δεν υπάρχει λεωφορείο από και προς την πόλη.

Για να είμαι ειλικρινής το να βρεις σπίτι στο Ρέθυμνο δεν είναι εύκολο, οι φοιτητές είναι πολλοί οπότε για να βρεις και κάτι οικονομικό πρέπει να αρχίσεις να ψάχνεις άμεσα.

Καλή φοιτητική ζωή! :happy:

Παιδιά σας ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις σας!
Λόγω απόστασης υπολογίζω να παω Ρέθυμνο γυρω στις 9-10 Σεπτεμβριου. Υπαρχει πιθανότητα να μην βρώ σπίτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Παιδιά σας ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις σας!
Λόγω απόστασης υπολογίζω να παω Ρέθυμνο γυρω στις 9-10 Σεπτεμβριου. Υπαρχει πιθανότητα να μην βρώ σπίτι?

Κοίτα ήδη τα περισσότερα σπίτια στο κέντρο έχουν ενοικιαστεί, ρωτούσα σήμερα για μια γνωστή μου και δεν έβρισκα. Οπότε όταν κατέβεις Ρέθυμνο το πιο πιθανό είναι να βρεις μονάχα προς τα έξω ή προς του Γάλλου και αυτό δε θα είναι εύκολο. Κάθε χρόνο έτσι είναι στο Ρέθυμνο. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αυτό με τα σπίτια ισχύει άπειρα. Και εγώ θα αργήσω να κατέβω σχετικά, όμως όπου έχω τηλεφωνήσει για σπίτι έχουν ήδη ενοικιαστεί (ακόμη και στις πιο πρόσφατες αγγελίες). Έχω βρει μόνο μια γκαρσονιερούλα στα Περιβόλια που ξενοικιάζει 5/9 και προσεύχομαι να τη προλάβω για να μη βρεθώ άστεγη στα καλά καθούμενα. :P


Κέντρο εννοείται τίποτα διαθέσιμο, Καλλιθέα βρήκα ένα που είναι ισόγειο. Σε άλλες περιοχές που κοίταξα επίσης δεν υπάρχει κάτι διαθέσιμο ή όσα υπάρχουν δεν είναι επιπλωμένα, γεγονός που εμένα με φέρνει σε δύσκολη θέση μιας και μένω πολύ μακριά και δε μπορώ να μετακινήσω έπιπλα. Σκέφτομαι πως θα χρειαστεί να αγοράσω καινούρια και η τσέπη μου κλαίει. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Αυτό με τα σπίτια ισχύει άπειρα. Και εγώ θα αργήσω να κατέβω σχετικά, όμως όπου έχω τηλεφωνήσει για σπίτι έχουν ήδη ενοικιαστεί (ακόμη και στις πιο πρόσφατες αγγελίες). Έχω βρει μόνο μια γκαρσονιερούλα στα Περιβόλια που ξενοικιάζει 5/9 και προσεύχομαι να τη προλάβω για να μη βρεθώ άστεγη στα καλά καθούμενα. :P


Κέντρο εννοείται τίποτα διαθέσιμο, Καλλιθέα βρήκα ένα που είναι ισόγειο. Σε άλλες περιοχές που κοίταξα επίσης δεν υπάρχει κάτι διαθέσιμο ή όσα υπάρχουν δεν είναι επιπλωμένα, γεγονός που εμένα με φέρνει σε δύσκολη θέση μιας και μένω πολύ μακριά και δε μπορώ να μετακινήσω έπιπλα. Σκέφτομαι πως θα χρειαστεί να αγοράσω καινούρια και η τσέπη μου κλαίει. :look:

Πέρασες Ρέθυμνο βρε ψυχή; :happy:

Ψάξε μήπως βρεις και στον Κουμπέ κανένα διαμέρισμα, ίσως έχουν μείνει μερικά εκεί. Κοίταξε και ψηλά στον Μασταμπά μήπως υπάρχει κάποιο διαθέσιμο, αλλιώς Περιβόλια και Μισίρια. Πολλές ελπίδες για επιπλωμένο μην έχεις, μην ανησυχείς πάντως υπάρχουν και οικονομικά μαγαζιά με έπιπλα και με ειδικές προσφορές για φοιτητές.

Ό,τι χρειαστείς, μη διστάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Yaaas, τώρα απο βουνίσια θα γίνω νησιώτισσα! :happy:


Κουμπέ δεν θα υπάρχει πρόβλημα με το λεωφορείο; Ψάχνοντας στο θρεντ διάβασα κάτι τέτοιο, αλλιώς δεν έχω κοιτάξει καν τη περιοχή. Μασταμπά είδα κάποια σήμερα και χτες, αλλά όπου τηλεφώνησα υπάρχει το ίδιο πρόβλημα, ενώ Μισίρια δεν έχω βρει κάτι στις πιο πρόσφατες αγγελίες. (αν είναι θα ψάξω περισσότερο προς τα εκεί). Περιβόλια δεν είναι άσχημα, αν και με φοβίζει λιγάκι το θέμα της μετακίνησης στις βραδινές ώρες. Και σε μεσιτικά που μπαίνω και βλέπω τα πιο πολλά είναι ήδη ενοικιασμένα και έχω φρικάρει άσχημα, αλλά ευελπιστώ να βρεθεί κάτι εν τέλει.

Αυτό με το επιπλωμένο το φοβάμαι οτι θα το πάθω και δε θα βρω τίποτα, υπάρχει και το εξής - αλλά αν επιπλώσω ένα άδειο σπίτι τι γίνεται; Παίρνω τα έπιπλα μαζί ή τα αφήνω εκεί για τον επόμενο; Είναι και αυτό που πρέπει να υπολογίσω σε κάθε περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τα έπιπλα όταν τελειώνεις θα αρχίσεις σιγά σιγά να τα πουλάς σε άλλους φοιτητές (υπάρχουν ομάδες στο φβ και αν βάζεις λογικές τιμές θα γίνουν ανάρπαστα αρκετά γρήγορα). Ανάλογα βέβαια και τι θα θες να κάνεις μετά, αν είναι αν πας κάπου πχ για μεταπτυχιακό καλύτερα να βάλεις μια μεταφορική να στα κουβαλήσει στο καινούριο σπίτι για να έχεις το πλεονέκτημα να κοιτάς μη επιπλωμένα. Πάντως ακόμα δεν πέρασες μην σε αγχώνει τι θα τα κάνεις όταν δεν θα τα θες πια, χαμένα δεν θα πάνε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Yaaas, τώρα απο βουνίσια θα γίνω νησιώτισσα! :happy:


Κουμπέ δεν θα υπάρχει πρόβλημα με το λεωφορείο; Ψάχνοντας στο θρεντ διάβασα κάτι τέτοιο, αλλιώς δεν έχω κοιτάξει καν τη περιοχή. Μασταμπά είδα κάποια σήμερα και χτες, αλλά όπου τηλεφώνησα υπάρχει το ίδιο πρόβλημα, ενώ Μισίρια δεν έχω βρει κάτι στις πιο πρόσφατες αγγελίες. (αν είναι θα ψάξω περισσότερο προς τα εκεί). Περιβόλια δεν είναι άσχημα, αν και με φοβίζει λιγάκι το θέμα της μετακίνησης στις βραδινές ώρες. Και σε μεσιτικά που μπαίνω και βλέπω τα πιο πολλά είναι ήδη ενοικιασμένα και έχω φρικάρει άσχημα, αλλά ευελπιστώ να βρεθεί κάτι εν τέλει.

Αυτό με το επιπλωμένο το φοβάμαι οτι θα το πάθω και δε θα βρω τίποτα, υπάρχει και το εξής - αλλά αν επιπλώσω ένα άδειο σπίτι τι γίνεται; Παίρνω τα έπιπλα μαζί ή τα αφήνω εκεί για τον επόμενο; Είναι και αυτό που πρέπει να υπολογίσω σε κάθε περίπτωση.

Χαχαχα, καλά θα περάσεις. ^^

Γιατί να υπάρχει πρόβλημα; Αφού το λεωφορείο για πανεπιστήμιο περνάει, άσε που ο Κουμπές είναι ανάμεσα στο κέντρο και το πανεπιστήμιο ενώ Περιβόλια και Μισίρια είναι από την άλλη μεριά. Τι πρόβλημα υπάρχει στον Μασταμπά; Εν τω μεταξύ υπάρχουν πολλά ξενοδοχεία που κατά τη χειμερινή περίοδο νοικιάζουν τα δωμάτιά τους σε φοιτητές, ίσως βρεις και κάτι τέτοιο.

Πάντως και εγώ όταν πήγα για σπουδές το διαμέρισμα που βρήκα είχε μονάχα κρεβάτι, καναπέ οπότε πήρα εγώ κάποια επιπλέον έπιπλα τα οποία μετά τα άφησα στο σπίτι και ο ιδιοκτήτης μου αφαίρεσε ένα ενοίκιο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top