Φοιτητική ζωή στο Ρέθυμνο

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Να βγούμε στους δρόμους και να ψάχνουμε μαρή Ριρίκα; :hehe:

Εσύ που έχεις τα μέσα,θα έπρεπε να μας βοηθήσεις.:pfff:

Ξέρω αρκετά βιβλιοπωλεία να σας βοηθήσω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Ξέρω αρκετά βιβλιοπωλεία να σας βοηθήσω. :P

Α και καλά δεν κάνουμε διαφήμιση;
Ζητώ άφεση αμαρτιών. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evatb

Νεοφερμένος

Η evatb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα! Φέτος δίνω πανελλήνιες και έχω στο μυαλό μου να δηλώσω ως πρώτη επιλογή το Ρέθυμνο… τι πιστεύετε? Αξίζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Καλησπέρα! Φέτος δίνω πανελλήνιες και έχω στο μυαλό μου να δηλώσω ως πρώτη επιλογή το Ρέθυμνο… τι πιστεύετε? Αξίζει?

Τι θα δηλώσεις? Την πόλη? :P Πες και σχολή βρε να σου πούνε τα παιδιά ;) Χωρίς να σπουδάζω στο Ρέθυμνο έχω ακούσει τα καλύτερα γενικά πάντως! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evatb

Νεοφερμένος

Η evatb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Χαχαχα… ναι σωστά… ας γίνω πιο συγκεκριμένη λοιπόν… έχω στο μυαλό μου να δηλώσω το παιδαγωγικό τμήμα προσχολικής εκπαίδευσης στο ΡΕΘΥΜΝΟ :-P :-P έχω ακούσει και εγώ ότι είναι ωραία στο Ρέθυμνο αλλά θα ήθελα να μάθω και άλλες λεπτομέρειες για αυτήν την περιοχή :-P ολόκληρη φοιτητική ζωή θα περάσω εκεί… να μην ξέρω τι δηλώνω? :-P χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Α και καλά δεν κάνουμε διαφήμιση;
Ζητώ άφεση αμαρτιών. :hehe:

Μόνο στον Κλαψινάκη έχεις πάει; Γιατί πχ δε δοκιμάζεις τον Δασκαλάκη ή τον Καρυστιανό ή και άλλα πιο μικρά που βρίσκονται από εδώ και από εκεί; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μόνο στον Κλαψινάκη έχεις πάει; Γιατί πχ δε δοκιμάζεις τον Δασκαλάκη ή τον Καρυστιανό ή και άλλα πιο μικρά που βρίσκονται από εδώ και από εκεί; ;)
Ο Καρυστιανός δεν κάνει καλά σπιράλ.:P
Επίσης,εδώ δεν είχε ανακαλύψει το coffee island το Δασκαλάκη που βρίσκεται και σε ψιλο-στενάκι θα βρει;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Μόνο στον Κλαψινάκη έχεις πάει; Γιατί πχ δε δοκιμάζεις τον Δασκαλάκη ή τον Καρυστιανό ή και άλλα πιο μικρά που βρίσκονται από εδώ και από εκεί; ;)


Κλαψινάκη και Καρυστιανό έχω πάει.Αλλά πλέον πηγαίνω μόνο στον Καρυστιανό,με έχουν μάθει οι άνθρωποι. :hehe:

Ο Καρυστιανός δεν κάνει καλά σπιράλ.:P
Επίσης,εδώ δεν είχε ανακαλύψει το coffee island το Δασκαλάκη που βρίσκεται και σε ψιλο-στενάκι θα βρει;:whistle:

Σαν δεν ντρέπεσαι.:pfff: Θα το ανακαλύψω μωρέ και το coffee island,αλλά τώρα έχω νέα αποστολή:να πάω στα νανού 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Κλαψινάκη και Καρυστιανό έχω πάει.Αλλά πλέον πηγαίνω μόνο στον Καρυστιανό,με έχουν μάθει οι άνθρωποι. :hehe:
Σαν δεν ντρέπεσαι.:pfff: Θα το ανακαλύψω μωρέ και το coffee island,αλλά τώρα έχω νέα αποστολή:να πάω στα νανού 8)
Ααααα.
Να έρθεις σπίτι μου.
Κάνει ληστεία η αδερφή μου και έχουμε γεμίσει την κατάψυξη με ντόνατ.
Κανά σαλατάδικο δε σε έπεισα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Φθηνες εκτυπωσεις ξερουμε που εχει?Θελω να εκτυπωσω βιβλια 500 σελιδων,αλλα δεν συμφερει,οταν εχουν την σελιδα 0.09 λεπτα,γιαυτο θα τα αγορασω.
Επισης,και η βιβλιοθηκη του πανεπ εχει την εκτυπωση 0.08 λεπτα.Ελεος.Στον κλαψινακη με την εκπτωση,βγαινει πιο φθηνα απο το πανεπ :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Ααααα.
Να έρθεις σπίτι μου.
Κάνει ληστεία η αδερφή μου και έχουμε γεμίσει την κατάψυξη με ντόνατ.
Κανά σαλατάδικο δε σε έπεισα;:P

Α να χαθείς. :|
Θα μάθω που μένεις και θα έρθω να ληστέψω την κατάψυξη σας. :hehe:
Σε σαλατάδικο πήγα μωρέ,στο salad bar,αλλά τώρα στόχος μου είναι μόνο ένας.:smoke:

Φθηνες εκτυπωσεις ξερουμε που εχει?Θελω να εκτυπωσω βιβλια 500 σελιδων,αλλα δεν συμφερει,οταν εχουν την σελιδα 0.09 λεπτα,γιαυτο θα τα αγορασω.
Επισης,και η βιβλιοθηκη του πανεπ εχει την εκτυπωση 0.08 λεπτα.Ελεος.Στον κλαψινακη με την εκπτωση,βγαινει πιο φθηνα απο το πανεπ :hehe:


Όταν μάθεις,πες και σε εμάς. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Α να χαθείς. :|
Θα μάθω που μένεις και θα έρθω να ληστέψω την κατάψυξη σας. :hehe:
Σε σαλατάδικο πήγα μωρέ,στο salad bar,αλλά τώρα στόχος μου είναι μόνο ένας.:smoke:
Tην κατάψυξη δεν τη ληστεύεις.
Πολύ απλά,πρέπει να έχεις gps για να μη χαθείς στην Παλιά Πόλη.:P
Κατάλαβα,να παχύνεις θες.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Tην κατάψυξη δεν τη ληστεύεις.
Πολύ απλά,πρέπει να έχεις gps για να μη χαθείς στην Παλιά Πόλη.:P
Κατάλαβα,να παχύνεις θες.:(

Καλά ναι,ακόμα να την εξερευνήσω μόνη μου την Παλιά Πόλη,φοβάμαι. :P
Θα έχω παχύνει,αλλά τουλάχιστον θα έχω περάσει καλά. :look:
Εσύ μείνε με τις σαλάτες σου. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis_stav

Νεοφερμένος

Ο panagiotis_stav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Επειδή ακούω (βασικά βλέπω) κάποιες κακεντρέχειες εδώ πέρα και γενικά μόλις ανακάλυψα το συγκεκριμένο θέμα σκέφτηκα ότι επιβάλεται να πώ κανα δυο πραγματάκια! Ενδεικτικά πήρα κάποια παραδείγματα που μου έδωσαν πάσα να πώ αυτο που θέλω: BTW ειμαι 2ο έτος στο Ρεθυμνο σε μια απο τις πλεον γυναικοκρατούμενες σχολές! :P

Tα λεωφορεια ειναι γεματα στην αρχη της εναρξης λειτουργιας του Π.Κ. (αν αυτο ανοιξει φετος) και κατα την διαρκεια των εξεταστικων περιοδων.Ολο τον υπολοιπο καιρο καθομαστε.Αυτοι που παιρνουν την σταση απο τον Κουμπε την εχουν κατσει καθως σιγουρα αργουν να ανεβουν στο μαθημα.:P

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες..
Ακόμα δεν έμεινα καλά καλά και σκέφτομαι ήδη να αλλάξω σπίτι (Κουμπές).
Θέλω 15 λεπτά για να φτάσω παραλιακή..



Έχεις απάντηση στο πμ.:P
Και΄γω για αυτό το λόγο πάω εκεί. Σαν εκδρομούλα..:P
[/FONT

Πες τα Χρυσόστομε.:hehe:
Καταρχάς σε θέμα λεωφορείο ο Κουμπές είναι ό,τι χειρότερο. Το λεωφορείο ξεκινάει από Περιβόλια (θινκ σο) κάνει στάση Καλλιθέα,4 Μάρτυρες και Κουμπέ.
Μόλις έκανε σεισμό.
Ζω ιστορικές στιγμές.:|


Κουμπές! μια παρεξηγημένη περιοχή! hellooooo παιδιά είναι πρώτων κοντά στο κέντρο!! Πιο κοντά απο οτι η Καλλιθέα με το κέντρο οσο υπέρμαχοι και αν είστε όλοι της καλλιθέας!! Δευτερων δεν έχει τις ανηφόρες που έχουν άλλες περιοχές Μασταμπάς αλλά εγώ θα βάλω και Καλλιθέα γιατι ουκ ολίγες είναι!! Τρίτων Ακούω για τα λεωφορεία! Είναι πονεμένη ιστορία για όλους! αλλά trust me παιδιά δυσκολεύονται να μπουν και απο Καλλιθέα λόγω συνωστισμού στη σταση! Αυτό το πρόβλημα δεν υπάρχει με Κουμπε! Μπορει να δεις 2-3 λεωφορεία να φευγουν αλλα Klein! Να ξέρετε ότι ώρες αιχμής πάντα μπαινει και κανένα λεωφορείο που ξεκινάει απο ΚΤΕΛ και συνεχίζει για να πάει πανεπιστήμιο! να φανταστείτε εγώ μένω μετά τον Κουμπέ! Σιγαααα!!! τυχαίνει πολλες φορες να πετυχω και άδειο λεωφορείο με θέσεις γιατί έχει ξεκινήσει απο ΚΤΕΛ! Το μόνο ίσως αρνητικό τα μαγαζιά πέφτουν λίγο μακριά! Απλά σκεφτειτε το περπάτημα! Μια αερόβια καρδιακή άσκηση :P Και εντάξει οπου και να είσαι με παραμικρή ευκαιρία είσαι στην πόλη! Οι αποστάσεις είναι μικρές στο Ρεθυμνάκι!


:whistle:

Πρωι-πρωι τρεχουμε για σεμιναρια:/:
Απο 1ο ετος ακουω για αυτα, τωρα θα τα βρω μπροστα μου.
Μεγαλωσα(-με)

Ρε παιδια το κεντρο "caramela" στη Σαλαμινις (Παλια Πολη) εινι καινουργιο;
Δε το χα ακουσει πριν.

Χαμος, καλος χαμος...:redface:
Οταν ειχα Αγγλικα την πρωτη μερα του πρωτου ετους και μπηκα στο αμφιθεατρο ειχα χαζεψει για τα καλα:P

Ρε το caramela είναι το παλιό BARAKI! τωρα παλιό τρόπος του λέγειν! Σχετικά με πέρισυ λέω που το ξέρω το Ρέθυμνο! Αυτό με τις κοπέλες και ποιός δεν το παθαίνει!! άλλα είναι τα θέματα που προκύπτουν όντας στο πανεπιστήμιο :P (σορρυ κιολας :P )

Οσο για τους πρωτοετείς νεοφερμένους καλωσηλθατε!! Να 'στε σίγουροι οτι οσο μακρια και αν είναι η μονιμη κατοικία σας το Ρέθυμνο θα γίνει σύντομα το Ρεθυμνάκι σας!!! Λίγοι είναι αυτοι που φεύγουν τελικά!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Φθηνες εκτυπωσεις ξερουμε που εχει?Θελω να εκτυπωσω βιβλια 500 σελιδων,αλλα δεν συμφερει,οταν εχουν την σελιδα 0.09 λεπτα,γιαυτο θα τα αγορασω.
Επισης,και η βιβλιοθηκη του πανεπ εχει την εκτυπωση 0.08 λεπτα.Ελεος.Στον κλαψινακη με την εκπτωση,βγαινει πιο φθηνα απο το πανεπ :hehe:

Επειδή στη βιβλιοθήλη του Ηρακλείου πάει αλλιώς παίζει να έχεις μπερδευτεί. :P Εδώ, είναι 0,04Ε η φωτοτυπία από βιβλίο, 0,08Ε η εκτύπωση σελίδας από τον υπολογιστή ασπρόμαυρα και νομίζω 0,40Ε εγχρωμα. Δεν νομίζω να ισχύει κάτι άλλο για το άλλο παράρτημα της βιβλιοθήκης του ίδιου πανεπιστημίου. :hmm: Ασε που υποτίθεται ότι εκεί πρέπει να είναι πιο φτηνά τα πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Επειδή στη βιβλιοθήλη του Ηρακλείου πάει αλλιώς παίζει να έχεις μπερδευτεί. :P Εδώ, είναι 0,04Ε η φωτοτυπία από βιβλίο, 0,08Ε η εκτύπωση σελίδας από τον υπολογιστή ασπρόμαυρα και νομίζω 0,40Ε εγχρωμα. Δεν νομίζω να ισχύει κάτι άλλο για το άλλο παράρτημα της βιβλιοθήκης του ίδιου πανεπιστημίου. :hmm: Ασε που υποτίθεται ότι εκεί πρέπει να είναι πιο φτηνά τα πράγματα...

Αυτο δεν λεω και εγω?

=>
Επισης,και η βιβλιοθηκη του πανεπ εχει την εκτυπωση 0.08 λεπτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Αυτο δεν λεω και εγω?

=>

Α οκ γράψε λάθος! :redface: Υπέθεσα ότι θέλεις να βγάλεις φωτοτυπίες βιβλία που υπάρχουν στη βιβλιοθήκη όπως συνήθως γινεται. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Α οκ γράψε λάθος! :redface: Υπέθεσα ότι θέλεις να βγάλεις φωτοτυπίες βιβλία που υπάρχουν στη βιβλιοθήκη όπως συνήθως γινεται. :)

Ακους εκει να ειχα μπερδευτει :mad: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filiw1996

Νεοφερμένος

Η filiw1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Τελικά πού πέρασες; Εγώ, πάντως, έχω περάσει Ψυχολογία στο Ρέθυμνο. :)
γεια σου mary! ζω στν θεσσαλονικη, αλλα ενδιαφερομαι για ψυχολογια κρητης. Μηπως μπορεις ν μ δωσεις περαιτερω λεπτομερειες σχετικα μ αυτο τ τμημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Παιδια κατα πασα πιθανοτητα απο τον οκτωβριο θα ειμαι στη φιλολογια στο ρεθυμνο...μπορει να μου δωσει καποιος πληροφοριες για την πολη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top