Φοιτητική ζωή στο Ηράκλειο Κρήτης

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Τέλεια ! Θα πάω από βδομάδα να παρακολουθήσω τα σεμινάρια(ελπίζω να μην είναι τίποτα ιδιαίτερο) και μετά θα πάρω κάποια βιβλία για τα μαθήματα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Στο Γιόφυρο υπάρχουν πολλές σχολές οδηγών απ' ότι έχω δει.
Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν υπάρχει κάποια με οικονομικές τιμές(δίπλωμα για μηχανή και αυτοκίνητο), εμπειρία και ευχάριστο κλίμα.
Για να μην κάθομαι να τις ψάχνω μια μια αν κάποιος γνωρίζει ας μου πει αν είναι εύκολο. Δεν με ενδιαφέρει για αυτή τη περίοδο αλλά να ξέρω όταν το πάρω απόφαση να ασχοληθώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Που περίπου κυμαίνονται τα ενοίκια για γκαρσονιέρες στο Ηράκλειο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos1908

Νεοφερμένος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Που περίπου κυμαίνονται τα ενοίκια για γκαρσονιέρες στο Ηράκλειο;

Εγω περυσι που εψαχνα τα περισσοτερα ηταν 200-250 στο κεντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Συμφέρει η φοιτητική κάρτα για τις συγκοινωνίες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Συμφέρει η φοιτητική κάρτα για τις συγκοινωνίες;

Αν δεν χρησιμοποιείς κάθε μέρα 2-3 λεωφορεία όχι. 75 λεπτά για το πανεπιστήμιο και γενκά μεγάλες διαδρομές, 60 λεπτά οι πιο μικρές και η κάρτα στην υπέροχη τιμή ευκαιρίας των 40 ευρώ. Αν με το καλό περάσεις εδώ έλα, κάτσε 1-2 μήνες να δεις ποσο θα πηγαίνεις σχολή και τι άλλες διαδρομές θα κάνεις και κρίνεις αν σε συμφέρει. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Επειδη εχω πιθανοτητες να κατεβω στη λεβεντογεννα
Για πειτε πως σας φαινεται η φοιτιτικη ζωη απο πλευρας διασκεδασης γτ απο πλευρας πανεπιστημιου σιγουρα θα πορωθω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
πειτε ρε γκαιζ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gnx

Νεοφερμένος

Ο Gnx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ωραία είναι και απο πλευρας διασκέδασης. Αν σου αρέσουν τα ρακάδικα εχει πολλά και ωραία (δεν πολυ ειναι του γουστου μου) αλλα προτεινω Αρρένων-Θηλέων και Τεμπέλης. Για clubs εχει αρκετα ανάλογα με τη μουσικη που ακούς και απο καφετέριες ενα σωρο βεβαια μια ειναι η Καφετέρια για χειμώνα το Μπισκότο! Όσο για το καλοκαιρι και την εποχη που θα κατεβεις για εγγραφες προτεινω ταράτσα, βεράντα και mare. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Δεν βρήκα κατάλληλο θέμα, οπότε γράφω εδώ.
Γιατί έχουν διαφορά στην τιμή τα ακτοπλοικά εισητήρια της Minoan Lines με της Anek Lines;
Δεν είναι τόσο καλά της Anek;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Δεν βρήκα κατάλληλο θέμα, οπότε γράφω εδώ.
Γιατί έχουν διαφορά στην τιμή τα ακτοπλοικά εισητήρια της Minoan Lines με της Anek Lines;
Δεν είναι τόσο καλά της Anek;

Δε ξερω αν εχει σχεση αλλα ισχυει οτι ειναι καλυτερα MINOAN!! Και μη μπεις ΠΟΤΕ ΣΕ ANEK!! Δε θες να ξερεις..Αν δε σε καλυπτω να σου πω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Δεν με καλύπτεις...πες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Δεν με καλύπτεις...πες :P

10 ξεκινησε βραδυ ,12 μεσημερι εφτασε...λογω τεχνικων προβληματων με 5ωρη αναμονη στο λιμανι αφου ξαναγυρισε!! ;) Και οταν πηγα ηρακλειο το κοιτουσα απο τον Κουλε(λιμανι) που τα ιδια σχεδια εκανε..μετα ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΜΕ MINOAN γυρισα..Ουτε το τσαμπα εισιτηριο π μου δωσανε δε χρησιμοποιησα! Χωρια αν θυμασαι τι ειχε γινει πριν λιγο καιρο με εκεινο το ατυχημα Ηγουμενιτσα-Ιταλια νομιζω ,της ANEK ηταν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Με Minoan καλύτερα..να έχω και ήσυχο το κεφάλι μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ε δεν είναι και ένα πέταμα, είναι σχεδόν 10 ώρες ταξίδι, δεν είναι να το διακινδυνέυσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Δεν βρήκα κατάλληλο θέμα, οπότε γράφω εδώ.
Γιατί έχουν διαφορά στην τιμή τα ακτοπλοικά εισητήρια της Minoan Lines με της Anek Lines;
Δεν είναι τόσο καλά της Anek;

Γιατί όπως είπε και ο Σπύρος έχεις καλύτερη ποιότητα ταξιδιού με τη μινοαν. Τα ανεκ είχα ακούσει ότι είναι επισκευασμένα βρετανικά πολεμικά πλοία από την εποχή του χαλκού αλλά δεν παίρνω και όρκο ότι ισχύει. Γενικά πάντως δεν είναι και τα πιο άνετα να ταξιδεύεις. Άσε που μια φορά είχαν φτάσει όλα τα πλοία και το ανεκ που είχα μπει εγώ πήγαινε σαν κότα για να σώσει καύσιμο, γιατί δεν άντεχε πιο πολύ δεν ξέρω και τελικά φτάσαμε στον προορισμό με αρκετή καθυστέρηση. Δεν ξέρω για τι διαφορά μιλάμε αλλά αν δεν είναι εξωφρενικό ποσό πάρε μινόαν κατάστρωμα. Μια χαρά αξιοπρεπέστατο ταξίδι θα κάνεις και αν σε πιάνει υπνος μεσα σε πλοίο θα κοιμηθείς και ένα 5ωρο άνετα. Είχα πάει στο ολυμπια παλας όταν το είχαν στο λιμανι για τα εγκαίνια του κατι τέτοιο πριν χρόνια και ήμουν με το σαγόνι στο πάτωμα όλη την ώρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gnx

Νεοφερμένος

Ο Gnx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Εγω ταξιδεύω με ΑΝΕΚ. Βεβαια φροντίζω να ειναι πάντα το blue horizon ή το blue star 1 που ειναι πολυ καλά πλοία και οικονομικότερα. Αν δω ότι έχει Κρητη 1 ή Κρητη 2 φευγω την επομενη μερα που θα έχει τα άλλα. Στην αρχη πηγαινα με μινωικες αλλα τώρα η διαφορα στην τιμή έχει μεγαλώσει και δε συμφερει, ειναι και αγενεστατο το προσωπικο. Επίσης όσες φορές έχω ταξιδεψει παντα τα ΑΝΕΚ φτανουν πρώτα, τωρα δεν ξερω τι γινεται με τα Κρητη 1 και Κρητη 2 γτ ειναι λιγο σαπιοκάραβα αλλά τα άλλα που νοικιαζουν απο την blue star ειναι μια χαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Κι εγώ με ΑΝΕΚ ταξιδεύω. Έχω μπει και στο Κρήτη Ι ή ΙΙ(δεν θυμάμαι) αλλά πάντα έφταναν στην ώρα τους.
Μια φορά μόνο καθυστέρησαν αλλά για πολύ λίγο.
Εν το μεταξύ για κάποιο λόγο η ώρα αναχώρησης που αναγράφεται είναι στις 21:00 αλλά το πλοίο φεύγει πάντα μισή ώρα αργότερα, όπως και φτάνει φυσικά. Νομίζω όμως ότι το ίδιο ισχύει και στης άλλης εταιρίας τα πλοία.
Τα πλοία είναι πάντως χάλια αλλά αφού είναι οικονομικά και φεύγουν βράδυ οπότε και κοιμάμαι, δε βαριέται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Είδα ότι τις ημερομηνίες που θέλω να κατέβω έχει το Blue Horizon της ΑΝΕΚ, και σκέφτομαι να πάω με αυτό τελικά. Πιστεύω πως δεν θα υπάρξει πρόβλημα, έτσι και αλλιώς η Blue Star Ferries είναι καλή εταιρεία, αφήστε που είναι και αρκετά μεγάλη η διαφορά στην τιμή σε σχέση με την Minoan. (50 ευρώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top